#201 2011-09-19 22:09:36

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

otakuJaro napisał:

http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info

Buhahaha - 102 usd dziennie:D Dobra ta wycena xD

Znaczy się, bijecie z laudemortem kokosy? XD

Szacunkowa wartość strony anime-shinden.info wynosi 111690 USD.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-19 22:11:03)


Ty dulowaty userze!

Offline

#202 2011-09-19 22:09:56

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

otakuJaro napisał:

http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info

Buhahaha - 102 usd dziennie:D Dobra ta wycena xD

Nie korci cię czasem, żeby zamienić stronę na 86 tys. butelek piwa?

Te przeliczniki u dołu strony są świetne smile_big

[edit]
No bez jaj. Nawet moja mała stronka bez jednej nawet reklamy wedle tego czegoś generuje przychód i jest warta wielbłąda.
Już się szykuję na patatajanie w blasku księżyca...

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-09-19 22:21:26)

Offline

#203 2011-09-19 22:17:45

laudemort
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-09

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

xardas100

Świetnie geniuszu od reklam, to ja zarabiam:
http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info
102 dolary dziennie według tej niezwykle miarodajnej strony jaką podałeś, która przelicza wartość nawet na wielbłądy i piwa, nie ma to jak rzetelne informacja jak ta cała bujda.

Z tym zarobkiem już dawno opłaciłbym licencje zbiorowe, kupił wyczesany cms, przy którym inne się słaniają do stóp i pławiłbym się w żółtych pieniążkach jak kaczor sknerus.



Jak dla mnie koniec rozmowy, najpierw nauczcie się pozyskiwać informacje, zanim rzucacie jakieś ciekawe oskarżenia, domysły, doniesienia, robicie bunty, napisaliście do mnie na starcie, powiedziałem wam, że jak robicie bunt, musicie mieć roszczenia... nic się nie zmieniło.

Idąc dalej, jeżeli k3nsei naprawdę miałby takie pieniądze, to mógłby was zniszczyć i opłacić za jakiś marny(w porównaniu z zarobkami) grosz fan-tłumaczy do najpopularniejszych serii .
Nie macie pojęcia o reklamach, systemach reklamowych jak i zarobkach, nawet ja nie jestem w stanie w przybliżeniu określić jakie są zarobki k3nseia, możliwe ze za 3-4 miechy będę, gdyż będziemy mieli reklamy z tej samej agencji, ale niestety tam już jest umowa i zdradzić nie będę mógł...

Kurka jaki ja bogaty jestem, muszę chyba zacząć roztrwaniać forsę na lewo i prawo, a nie martwić się jak przed miesiącem czy aby za 2 będę miał jak serwer opłacić.


Tak więc podsumowując, nie wiecie nic, krzyczycie głośno, reklamy są różnie opłacane w zależności od firmy, umowy, form reklamowych itd. bez tej wiedzy nie jesteście w stanie niczego określić, ponad to, nawet podstaw które mogliście sprawdzić nie sprawdziliście, ale cóż leniom nie pomogę, krzyczeć sobie możecie, jak zaczniecie myśleć pogadamy jak rozsądni ludzie.

A teraz jadę na hawaje, jesień idzie, a wydam trochę z tych gór forsy które mam co mi tam buahahahahaha
jeszcze raz powodzenia xardas100

Ostatnio edytowany przez laudemort (2011-09-19 22:33:38)


________________________________________________________________________________________________

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
________________________________________________________________________________________________

Offline

#204 2011-09-19 22:19:54

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

xardas100 napisał:

Oto i strona z wycena m-l:  klik
Z tej jednej reklamy widocznej na stronie głównej ANSI miesięcznie zarabia około 350 zł <serwer kosztuje 360, przynajmniej ten sprzed wakacji>.

Wycena animesub.info wedle TEJ SAMEJ strony (webarbiter) http://www.webarbiter.com/pl/animesub.info

Przychód miesięczny     2 484 USD

Mi możecie nie wierzyć, bo i szczerze nie bardzo obchodzi mnie, ale liczby nie kłamią. Spytajcie nauczyciela matematyki xD

Chyba jednak kłamią.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-19 22:20:39)


Ty dulowaty userze!

Offline

#205 2011-09-19 22:32:11

xardas100
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-08

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Podałam "najlepszą" stronę jaką znalazłem... przecież wiem, że K3n nie zarabia w wielbłądach czy kozach. Dlatego tez potem porównałem go do strony, którą wszyscy dobrze znacie. Według tej wyceny zarabia jeszcze więcej.

MordercaMuminków napisał:

A ten grafik to był jednorazowy wydatek więc możesz go olać w wyliczeniach, tak tylko wspomniałem.

W tym miesiącu grafik, w przyszłym programista, a za 2 mechanik samochodowy...  co miesiąc są jakieś nieprzewidziane wydatki.

Ostatnio edytowany przez xardas100 (2011-09-19 22:32:43)

Offline

#206 2011-09-19 22:45:12

Wax
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Nawet strony, które nie posiadają żadnych reklam, zarabiają po 10 USD dziennie przy unikalnych wejściach dziennie ~200.
ofc. według "wiarygodnej" strony webarbiter.com

Ostatnio edytowany przez Wax (2011-09-19 22:45:43)

Offline

#207 2011-09-19 22:47:50

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Przecież napisałem, o co w tym chodzi. Trzeba zastosować reklamę full screen z guzikiem "X", który ją aktywuje. I wtedy macie te 100 dolarów spokojnie. Chyba wiadomo, że ta strona podaje, ile dana strona może zarobić, badając różne rankingi, a nie ile faktycznie zarabia zezik

Tylko mojej nie chce wycenić na wielbłądy, nad czym ubolewam.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2011-09-19 22:48:36)

Offline

#208 2011-09-19 22:51:22

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

btw. tego, że 1-2% blokuje reklamy na świecie, to tutaj jest taki artykuł (co prawda z grudnia z zeszłego roku, ale nie wydaje mi się, żeby miało coś gwałtownie spaść, raczej pójść w górę).
Chociaż i tak jestem zdziwiona, że tylko 10% w Polsce. Więc trudno stosować wskaźnik całego świata do Polski, bo te 300 na 1300 jest realną liczbą.
A jeśli tej całej unii tak bardzo zależy na wojnie z kenseiem i by nie zarabiał na reklamach (chociaż teraz już widzę, że te wasze wyceny jego majątku są o kant tyłka rozbić), to rozpowszechniajcie wśród ludzi ideę blokowania reklam. Więcej pożytku z was będzie, niż ze zrezygnowania tłumaczenia i 'rozgłosie', który niekoniecznie jest pozytywny (przykład odezwu ANSI).

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-19 22:53:03)


Ty dulowaty userze!

Offline

#209 2011-09-19 23:12:53

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Z całego strajku jedno dobrego dowiedziałem się o stronie manga-centrum może kiedyś skorzystam, manga-lib już znałem. Na szczęście jedyna grupa, którą aktualnie czytam nie uczestniczy w strajku.

Tak się dopytam czy manga-centrum aktualizuje skany (korekta wyłapanych błędów itp.) razem z grupą skalacyjną, (jeśli jakieś aktualizacje grupa ma oczywiście) czy raz upnięte na stronę pozostają bez zmian. Bo z tego, co widzę manga-lib raczej błędami w skanach się nie przejmuje.

Offline

#210 2011-09-19 23:37:32

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

krzykr - poprawiają, nie podam teraz przykładu ale nieraz przy nazwie widzę coś w stylu ch46v2... co ciekawe można otworzyć rozdział i przed korektą

Offline

#211 2011-09-20 00:17:15

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ten temat > me
Miałem się nie udzielać i poprawiać sobie humor czytając tą kłótnię, ale jednak i ja sobie potroluję.

Sir_Ace napisał:

No bez jaj. Nawet moja mała stronka bez jednej nawet reklamy wedle tego czegoś generuje przychód i jest warta wielbłąda.
Już się szykuję na patatajanie w blasku księżyca...

Ace, bierz. Wielbłąd to dobry interes, założysz sobie mini Zoo i masz jakiś realny zysk xD

coellus napisał:

Wycena animesub.info wedle TEJ SAMEJ strony (webarbiter) http://www.webarbiter.com/pl/animesub.info

Przychód miesięczny     2 484 USD

A co mnie dolary? Patrz na to:

26 wielbłądów
69 743 butelek piwa
7 884 butelek wódki

Pomijając już, że dzięki ANSI można by być znietrzeźwionym do końca życia, to możemy zorganizować sobie tu wyścigi wielbłądów! smile_big


A co do samej dramy. Dajcie sobie z tym spokój. My mamy to samo ze stronami z anime online i nie protestujemy. Zarabiają na naszym hobby? Zarabiają. I co? Żal wam tej kasy? Robicie to dla pieniędzy czy dla siebie/zabawy/epenisa? No ludzie bez jaj, przez te wasze fochy ucierpią jedynie wasi czytelnicy. Zrozumieją? No beż żartów, nawet jak wasz protest odniesie sukces i zrozumieją, że to wy robicie mangi, a nie manga-lib, to was będą bluzgać za brak rozdziałów, a negatywna opinia w oczach czytelników, to chyba nie to czego chcecie, prawda? Wrzućcie na luz, wynegocjujcie jakieś warunki zbliżone do manga center (sami dodajecie rozdziały, ale możecie je usunąć, kiedy grupa padnie/kiedy wam się podoba/kiedy pojawi się licka, oni nie dodają znaku wodnego i nie usuwają kredek i dają kredki na stronie - tyle chyba styka, nie?) i róbcie dalej swoje/olejcie to całkowicie, w końcu jak ta sprawa dalej się potoczy zależy jedynie od was. A jeśli zamierzacie dalej się bawić w te głupie strajki, to przynajmniej będzie jeden temat ANSI więcej, z którego można się nieźle uśmiać smile_big

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-20 00:18:40)

Offline

#212 2011-09-20 00:34:18

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ale ja dalej nie rozumiem.
Po co tutaj ten temat, albo inaczej:
Temat umieszczony byśmy zostali poinformowani, ale po co rozmowa na 1x stron ; x?

Ostatnio edytowany przez Maryskowo (2011-09-20 00:35:27)

Offline

#213 2011-09-20 00:36:47

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Koledzy-tłumacze mang źle znieśli to, że koledzy-tłumacze anime wyśmiali ich inicjatywę.
Stąd tyle stron.


Ty dulowaty userze!

Offline

#214 2011-09-20 00:36:57

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Maryskowo napisał:

Temat umieszczony byśmy zostali poinformowani, ale po co rozmowa na 1x stron ; x?

Bo to ANSI.

Offline

#215 2011-09-20 00:40:10

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Okej, to na razie brak pytań, zobaczymy na rozwój wydarzeń, bo póki co rozmowa o wielbłądach.

Offline

#216 2011-09-20 00:43:30

Jutsu
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-19

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Właśnie dlatego, że Ml jest małe i jedno, grupy mogą sobie pozwolić na coś takiego. A jak jest z online to ja wiem, bo się z nimi użerałem... Niestety, warunki o jakich mówisz są nie do spełnienia. Grupy próbowały, jak i osoby z zewnątrz proponować jakieś ugodowe warunki, nawet jak Mumin ( a spróbuj zaprzeczyć) wyraził chęć współpracy, Ken to zbywał. Z nim nie da się pójść na ugodę. Z racji, że od trzech lat robi jedno i to samo gówno, a nie jest tak silny jak serwisy online, grupy postanowiły zawiązać Unię by móc się wspierać. A Ken widząc to jak mu "problem rośnie" wypowiedział wojnę. I zaczął zachowywać się jak gówniarz. Oczywiście ken wie o strajku i na pewno nie chce by to kojarzono z Ml. Najchętniej przyjąłby wersję, że nie słusznie się go o wszystko oskarża. Póki wszystkie idzie po jego myśli, to panuje nad emocjami i wydaje się rozsądniejszy.  Natomiast Unia to mnóstwo osób, z których każdy ma prawo do wypowiedzenia się  i to jest problem, bo część nie wytrzymuje. Ludzie nie lubią jak się z nich robi idiotów. Jeżeli jednego dnia widzą znak wodny i piszą, "Ken dodaje znaki wodne". A drugiego już ich nie ma i ludzie im piszą " no i gdzie masz te znaki" to wychodzą na idiotów. Taka prawda. A teraz wy się zastanówcie.  Ken wie o strajku, chce od tego uciec, więc wiadomo, że zacznie zacierać ślady po sobie i wy TERAZ wchodzicie i patrzycie i jeszcze się dziwicie, że jest wszystko okej, a tylko raban podnoszą? Oczywiście, że wcześniej o tym mogliście nie wiedzieć, ale sprawdzanie tego nie ma sensu. 
Co się tyczy finansów. Ken gdzieś jasno napisał co i ile kosztuje. Wyszło tego 1000zł na miech. To jest dużo, ale reklamy jakie tam widzę... Co się tyczy Adblocka. Ken sam napisał ( a może mu się wymsknęło) że ilość osób online jest zaniżona, właśnie przez te adblocki i usuwanie ciasteczek. No to prosty wniosek jest taki, że obecna ilość osób online jaka jest wyświetlana, to osoby nie używające takich programów. 

W dodatku wcześniej jeszcze prosił o dotacje mimo, że kasę miał. Dodać do tego cyrki z domenami (skupowanie ich by potem sprzedać) i wychodzi sprytny acz podły drań.  Nie wspomnę już o tym, że popularna dość strona vongolia.com.pl miała domenę Kena (vongolia.pl) i on by tylko nabić sobie wejść, zrobił przekierowanie na ML.
Macie swoje problemy i łatwiej jest wam wszystko obrócić w żart, bo inaczej tylko rzucić to w diabły, ale Ken nie jest jakimś takim przeciwnikiem nie do pokonania. W dodatku smuci fakt, że życie, pozbawiło was wiary w szczytne idee.

Nie jestem w Unii, nie zajmuję się mangą, ale chamstwa tego człowieka znieść nie mogę. Pamiętajcie, że Unia nie może odpowiadać za wyskoki pojedynczych użytkowników. Oczywiście Komimasa, to już jest ktoś z Unii ale on absolutnie nie powinien się wypowiadać jako przedstawiciel... Widzicie on się z wami nie dogada bo właśnie ślepo wierzy w takie szczytne idee.

Nie wiem, po co ktoś na takim forum zamieścił taką informację, ale jak już do tego doszło, to sprawę trzeba wyprostować.

Offline

#217 2011-09-20 00:59:32

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jutsu napisał:

Ludzie nie lubią jak się z nich robi idiotów. Jeżeli jednego dnia widzą znak wodny i piszą, "Ken dodaje znaki wodne". A drugiego już ich nie ma i ludzie im piszą " no i gdzie masz te znaki" to wychodzą na idiotów.

"Cza" było porobić ssy od razu, a nie teraz narzekać. To samo tyczy się komentatorów.

Offline

#218 2011-09-20 01:18:57

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tak czytam ten wątek i doszedłem do wniosku, że w tym całym strajku chodzi tylko o pieniądze.
Jeżeli na manga-lib były jakieś nieprawidłowości, to już ich nie ma, więc osiągneliście swój cel, ale dalej plujecie jadem. 
A ze strony nie korzystam, bo w godzinach szczytu potrafi nieźle zamulać.

Offline

#219 2011-09-20 01:34:30

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jutsu napisał:

Jeżeli jednego dnia widzą znak wodny i piszą, "Ken dodaje znaki wodne". A drugiego już ich nie ma i ludzie im piszą " no i gdzie masz te znaki" to wychodzą na idiotów. Taka prawda. A teraz wy się zastanówcie.  Ken wie o strajku, chce od tego uciec, więc wiadomo, że zacznie zacierać ślady po sobie i wy TERAZ wchodzicie i patrzycie i jeszcze się dziwicie, że jest wszystko okej, a tylko raban podnoszą? Oczywiście, że wcześniej o tym mogliście nie wiedzieć, ale sprawdzanie tego nie ma sensu.

Sęk w tym, że nie TERAZ. Czytam po polsku Beelzebuba no... już długo nawet, na długo przed tym strajkiem całym. I Naruciaka odkąd zaczęły się fillery w anime, to zaczęłam czytać mangę od środka. Creditsy zawsze były, więc to, że teraz ktoś wchodzi wybiórczo i one dalej są, to mnie wyjątkowo nie dziwi. Na prośbę o podanie przykładu z usunięciem creditsów podano jeden, w dodatku chybiony. Ze znakiem wodnym - jeśli był, to nawet go nie zauważyłam.

Póki wszystkie idzie po jego myśli, to panuje nad emocjami i wydaje się rozsądniejszy.  Natomiast Unia to mnóstwo osób, z których każdy ma prawo do wypowiedzenia się  i to jest problem, bo część nie wytrzymuje.

No muszę przyznać, że jeśli taki był jego zamiar, to idzie mu znakomicie, bo na razie wasza strona prowadzi dyskusję w tonie powiedziałabym, lekko rozhisteryzowanym, od textwalli, jak to credki usuwają (ale bez dowodów) aż po flejm. Generalnie to wy wychodzicie na łośków.

Co do robienia z kogoś idiotów, to chciałam zauważyć jedną rzecz - to, ile on zarabia na chwilę odstawmy na bok. Przychodzi wasz kolega (xardas100) i mówi, że ma dane od Kane'a (czyli administratora ANSI), że zarabia na reklamach 350 zł. Okej, w to jestem w stanie jakoś uwierzyć. Dalej wrzuca linka do strony, która szacuje dochód z reklam nawet w wielbłądach i alkoholu, z której wynika, że manga-lib zarabia 7 tys. zł miesięcznie na samych reklamach. Wchodzę na tą stronę, wyceniam ANSI, a tu się okazuje, że Kane zarabia jeszcze więcej niż wasz kensei. Jak nazwiesz taką manipulację faktami/argumentami? I co ważniejsze - jak tu wierzyć w następne, właściwie bez dowodów (bo sorry, ale to, że ktoś gdzieś powiedział, że to 1000 zł i ty przyjdziesz i to powtórzysz, to nie jest dowód)?
Z tym 1000 zł to niech się laudemort i Otakujaro wypowiadają, bo sami mają serwis anime z reklamami, ale kiedyś w temacie mówił, że to wszystko zależy od rodzaju umowy, rodzaju reklam itd. I mimo to nie twierdzili, że zarabiają nie wiadomo ile.

Podsumowując cały ten wasz strajk, zwłaszcza w kontekście ostatniego posta Sacredusa - nic nie wygracie, możecie co najwyżej przegrać.
I jeśli naprawdę chcecie, by kensei nie zarabiał nie wiadomo ile na reklamach, to przez ten czas wyedukujcie waszych czytelników, jak korzystać z adblocka, tutorial jakiś czy co.


Ty dulowaty userze!

Offline

#220 2011-09-20 01:39:40

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Kolega Wszczebrzeszyn dostaje warna na ochłodę, coby trochę emocje ostudził. Proszę na przyszłość atakować opinię, nie osobę, i darować sobie pyskówki - to tak do wszystkich.


"Skazany na zajebistość"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024