#281 2011-09-21 23:51:24

kalayit
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2011-09-20

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Paskudku, może i masz rację, ale koszt domeny SU to, bagatela, 25zł rocznie, więc niech mi tu nikt z kosztami nie wyskakuje, bo najwyżej dwie paczki fajek mniej wypali czy kilka piw odżałuje - zdrowszy będzie oczkod Pomijam już fakt, że zazwyczaj z tej domeny nie korzysta jedna osoba a cała grupa, więc suma robi się tym bardziej śmieszna ;>


kalayit.png

Offline

#282 2011-09-22 00:15:34

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Kalayit wiem, że koszty takich stron nie są [zazwyczaj] akurat  wysokie, dlatego większość postanawia samemu je opłacać.
Napisałem swojego poprzedniego posta ponieważ odebrałem twojego jako częściowe zarzucenie, że stroną które strajkują a są na darmowych domenach zależy jedynie na kasie bo mają u siebie także reklamy (chciałem zwrócić uwagę, że nie musi tak być i że równie dobrze mogą z nich nic nie mieć, co nie zmienia faktu z bezsensowności samego strajku).

Jak to mawiała pewna znana mi osoba "peace, love & żelki".

Edit down. Mówili na początku, że przynajmniej 1 miesiąc bo inaczej przejdzie bez echa więc tylko oni wiedzą.

Ostatnio edytowany przez paskud (2011-09-22 00:32:41)

Offline

#283 2011-09-22 00:28:38

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Kiedy koniec?

Offline

#284 2011-09-22 01:54:21

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Dwa dni po zakończeniu strajku jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#285 2011-09-22 07:32:18

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

paskud napisał:

Takie narzekania/strajki bardzo przypominają pewien "genialny" pomysł dodawania zamulaczy w tłumaczeniach odcinków anime aby uprzykrzyć życie stronom z "anime online".

To nie był zamulacz  rotfl Jeśli program do kodowania nie obsługiwał ass... tworzyłby setki zbędnych linii na ekranie.


wladza1.png

Offline

#286 2011-09-22 10:41:32

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Bodzio, to że ty nie oglądałeś tego na wersji "doprawionej" albo masz 20 rdzeniowy procesor, na którym 6 dodatkowych linijek na 1 sekundę idzie płynnie, nie znaczy, że wszyscy tak mają. Ja mam 2 rdzeniówkę i była ścinka jak cholera, a wiem, że nawet ci z 4 rdzeniami mieli problemy. A teraz weźmy średni komputer usera (nawet licząc, że ci co oglądali download mają odrobinę lepszy sprzęt) i możemy strzelać facepalma na ten genialny pomysł (inna sprawa, że ja to usuwałem w 10-15 sekund - z zegarkiem w ręku).

Offline

#287 2011-09-22 12:11:29

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Urizithar napisał:

Bodzio, to że ty nie oglądałeś tego na wersji "doprawionej" albo masz 20 rdzeniowy procesor, na którym 6 dodatkowych linijek na 1 sekundę idzie płynnie, nie znaczy, że wszyscy tak mają. Ja mam 2 rdzeniówkę i była ścinka jak cholera, a wiem, że nawet ci z 4 rdzeniami mieli problemy. A teraz weźmy średni komputer usera (nawet licząc, że ci co oglądali download mają odrobinę lepszy sprzęt) i możemy strzelać facepalma na ten genialny pomysł (inna sprawa, że ja to usuwałem w 10-15 sekund - z zegarkiem w ręku).

Przecież to moja sprawka była... na celeronie 2.4 chodziło bez problemu - gdy miałeś zainstalowane poprawnie CCCP xD I zero przycinki ^^ A usunięcie tego to było 10 sekund roboty  szalony


wladza1.png

Offline

#288 2011-09-22 12:31:55

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sam mam słabego "złoma" sprzed 7lat i wszystkie suby od bodzia zawsze działają płynnie. Może przesadziłeś z jakością obrazu dlatego ci nie działało jak trzeba.

Offline

#289 2011-09-22 13:41:38

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

^ ksenoform, nie chodzi o hardy, a o softy, gdzie bodzio wrzucił kilka tysięcy linii z efektami. Jednak muliło. Inna sprawa, że rzeczywiście łatwo było się tego pozbyć.


Ty dulowaty userze!

Offline

#290 2011-09-22 13:57:36

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tak wracając od tematu to widzę, że np. taki Naruciak czy Bleach dość szybko doczekał się tłumaczenia na PL (mowa o najnowszych chapterach), co potwierdza tylko fakt, że tasiemce mimo strajku będą się miały dobrze.


wladza1.png

Offline

#291 2011-09-22 14:06:53

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Bo oni akurat nie strajkują.

Pewnie w pierwszej kolejności zapisały się grupy, które postanowiły sobie zrobić wakacje. Bo nie wierzę, żeby przez te 2 miesiące robili rozdziały i potem dodali od razu kilka.

Offline

#292 2011-09-22 15:02:19

some1
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:

Bo oni akurat nie strajkują.

Pewnie w pierwszej kolejności zapisały się grupy, które postanowiły sobie zrobić wakacje. Bo nie wierzę, żeby przez te 2 miesiące robili rozdziały i potem dodali od razu kilka.

Tu właśnie pojawia się mała nieścisłość. Varia Scans jest w Unii, ale Bleacha wydał Danuve (jednoosobowa grupa, a jednocześnie szef Varia Scans).

http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/info/bleach
http://www.variascans.pl/ekipa/

Popieram jako tako ideę Unii, ale to trochę strzelenie sobie w stopę.

PS Czołem, to mój pierwszy post tutaj.

Ostatnio edytowany przez some1 (2011-09-22 15:06:18)

Offline

#293 2011-09-22 15:46:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Mnie najbardziej z tego wszystkiego śmieszą stwierdzenia:
"nasze mangi/rozdziały", "to my tworzymy mangi/rozdziały", "produkcja mangi/rozdziału".

Dzięki tej akcji dowiedziałem się, że polskie skanlancje jeszcze istnieją oraz, że istnieje manga-lib - co prawda strona nie dla mnie, bo atakuje mnie reklamami, ale na pewno niektórym przypadnie do gustu...
Cały ten strajk, to tak naprawdę najlepsze forma reklamy dla manga-lib... darmowa i kontrowersyjna - to tak jak z tymi niebezpiecznymi zabawkami...

A co do powyższego posta... to chyba nikt nie sądził, że grupy/ludzie nie zaczną się wykruszać? Szczególnie tych popularniejszych tytułów...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#294 2011-09-22 15:57:04

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

FAiM napisał:

Dzięki tej akcji dowiedziałem się, że polskie skanlancje jeszcze istnieją oraz, że istnieje manga-lib - co prawda strona nie dla mnie, bo atakuje mnie reklamami, ale na pewno niektórym przypadnie do gustu...

Jakimi reklamami? adblock, trochę własnych filtrów i strona jest boska:
http://i56.tinypic.com/6j2i6t.png


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#295 2011-09-22 16:10:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Gdyby ktoś chciał się pobawić... Jest taki chiński (ale z angielskim interfejsem) programik ComicShelf służący do przeglądania zbiorów co większych angielskich i chińskich mangowni online. Serwery przeglądasz jak jak katalogi systemowe albo uruchamiasz prostą szukajkę i dalej mangę czytasz jak w innych programach do komiksów, tylko nie musisz mieć jej na dysku.

Pogrzebcie w konfiguracyjnych XML-ach, wydajcie patcha, nauczcie obsługiwać ludzi. Będą czytali skany z manga-lib bez wchodzenia na stronę i uruchamiania reklam.

Offline

#296 2011-09-22 16:20:13

some1
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

FAiM napisał:

Mnie najbardziej z tego wszystkiego śmieszą stwierdzenia:
"nasze mangi/rozdziały", "to my tworzymy mangi/rozdziały", "produkcja mangi/rozdziału".

Przecież dobrze wiesz, że to zapewne skróty myślowe. Tak jak pewnie i Wy odnosicie się tak czasami do tłumaczonych przez Was anime.
Jeżeli jednak znów chodzi o sprowadzanie robienia skanlacji do prostej czynności, to część grup czyści RAWy, czyli doprowadza taką stronę (lub gorszą) - http://img717.imageshack.us/img717/236/ … 021p18.jpg do normalnego wyglądu (czerń, biel i nienaganna szarość). Poza tym nie wszystkie rozdziały mają 20 stron. Miesięczniki mają dwa, trzy razy więcej.
Są również i grupy, które tłumaczą taki RAW, bo nie ma do danego rozdziału tłumaczenia angielskiego. Oczywiście nie ma ich dużo, ale w Waszym "fachu" również są osoby, które wyciągają ass z gotowym zapisem klatek, tłumaczą tekst i fajrant.
Nie umniejszam, ani nie wyolbrzymiam niczyjej pracy, a jedynie chcę pokazać nieuświadomionym, że tłumaczenie/edycja mangi to nie zupełnie taka sielanka.

Sir_Ace napisał:

Pogrzebcie w konfiguracyjnych XML-ach, wydajcie patcha, nauczcie obsługiwać ludzi. Będą czytali skany z manga-lib bez wchodzenia na stronę i uruchamiania reklam.

Ciekawy pomysł, ale chyba wymagasz zbyt wiele. Czytelnik/widz to najczęściej osoba leniwa. Ściągniecie czegoś z hostingów/torrentów jest dla niego wyzwaniem. Dlatego właśnie są streamowane anime i biblioteki mang online.

Ostatnio edytowany przez some1 (2011-09-22 16:25:42)

Offline

#297 2011-09-22 16:39:20

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ogółem polecam DomDomSoft Downloader, kilka kliknięć i wybrana manga (z szukajki) z kilkudziesięciu dostępnych serwisów (do niedawna z działającym m-l, ale coś się popsuło) znajduje się na naszym dysku.. potem Manga Reader i czytamy wygodnie, 2 strony na raz (co na panoramicznych jest zbawieniem) a strony się przerzucają znacznie szybciej niżby przy readerach online..


Jak już wspominałem, m-l po prostu wróciło do częstotliwości aktualek jaką miało zanim zacząłem u nich pomagać, czytelnikom m-l nie zaszkodzi to, jedyni którzy będą pokrzywdzeni to Ci, którzy i tak korzystali ze stron grup. Więc to szkodzenie i tak tym, którzy raczej z m-l nie korzystali, jak już to tylko czytali te topowe mangi.


Ogółem teraz czytam sobie te tematy związane z tym strajkiem i miło spędzam czas, jakaś odskocznia ^^

Offline

#298 2011-09-22 16:46:40

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jakoś nie odniosłem wrażenia, żeby to były skróty myślowe. Również nie przypominam sobie, by ktoś w takim kontekście używał określenia "nasze anime". Ale nie przeczę, że pewnie znajdą się ludzie z przerośniętym ego, którzy będą uważali, że ich wkład był większy niż twórców anime.

Nie wiem po co znowu wywlekasz kwestie techniczne, bo ja doskonale zdaje sobie z nich sprawę. Zresztą nigdzie o nich nie pisałem...


Stojąc z boku, cały ten strajk widzę jako forma reklamy dla manga-lib. Dodatkowo uważam, że zablokowanie downloadu, to strzał w kolano...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#299 2011-09-22 16:55:48

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Strzał w stopę, strzał w kolano, zaraz będą mówić o strzałach w brzuch smile_big

<takie spostrzeżenie, niezwiązane z tematem>

Offline

#300 2011-09-22 16:59:53

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

MordercaMuminków napisał:

potem Manga Reader i czytamy wygodnie, 2 strony na raz

Jak tego raz użyłem, to strony wyświetlały się odwrotnie (tj. pierwsza po lewej) i nie szło tego zmienić. Czy to tak ma być?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024