#301 2011-09-22 17:09:15

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sir_Ace napisał:

Pogrzebcie w konfiguracyjnych XML-ach, wydajcie patcha, nauczcie obsługiwać ludzi. Będą czytali skany z manga-lib bez wchodzenia na stronę i uruchamiania reklam.

Chyba byłem na czymś podobnym, ale wchodziłem na jakąś stronę www i miałem strukturę katalogów i plików do pobrania chyba nawet to była biblioteka manga-lib^^ Niestety adres mi przepadł podczas robienia miejsca na dysku Chrome poleciał najwięcej zajmował a z nim ulubione strony.

Offline

#302 2011-09-22 17:10:11

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

A jak niby inaczej nazwiesz sytuację, w której ich skanlancje są dostępne jedynie na manga-lib?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#303 2011-09-22 17:11:25

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Edit. --> Piszę o tamtym programie, nie chce mi się cytować

Klikasz u góry ustawienia, tam masz od razu kierunek czytania, możesz mieć taki, że masz po lewej, albo i po prawej (naśladujący typowy tomik mangi). Więc nie ma problemu. Chyba, iż używasz innego programu o tej samej nazwie (mój ma ikonkę niebieską i w kształcie dymka komiksowego). Możesz też wybrać jedną lub 2 strony na raz. Tylko ma problemy z chapterami o numeracji 1-9 (np. chapter 2 wrzuca za 20). Ale jak się czyta mangę kilkaset  rozdziałów to nie wyobrażam sobie bez niego

Ostatnio edytowany przez MordercaMuminków (2011-09-22 17:14:06)

Offline

#304 2011-09-22 18:19:19

laudemort
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-09

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Pogrzebcie w konfiguracyjnych XML-ach, wydajcie patcha, nauczcie obsługiwać ludzi. Będą czytali skany z manga-lib bez wchodzenia na stronę i uruchamiania reklam.

Tak, genialne, a później się dziwisz, dlaczego dodają watermarki... przez takich geniuszy z mega planami ;p
Water mark zabezpiecza właśnie przed tekimi pomysłami, gdzie ktoś chce coś ze strony, otwierać gdzie indziej.

Tak samo działa blokowanie reklam, 500 debili blokuje reklamy, więc pozostałych xxxx userów dostaje ich 2x więcej.
Brak debili blokujących reklamy =  mniej reklam na stornach.

Tak działa system, wiem, natura polaka i nie tylko jest taka, że jak coś się nie podoba, trzeba to zrobić po swojemu, ale prawda jest taka, prawo głosu mają osoby, które zachowują się tak, wchodzą na stronę, widzą reklamy i akceptują je korzystając z nimi, lub widza reklamy i więcej nie wchodzą na stronę, bo im się to nie podoba.

Reszta to neo zaraza internetu, przez którą reklamy są coraz bardziej agresywne, oraz jest ich więcej, wiem że system idealny jest bez reklam...tak główkujcie sobie bardziej, ale gdy wasze "oświecenie" dotrze do 50% użytkowników internetu (czyli nieprędko), to 90% stron będzie miało płatny dostęp do materiałów, rozwiązanie jest proste, będzie działało tak jak np torrenty.org.
(To 2 mniej poważna ale coraz bardziej znacząca przyczyna wzrostu "agresywności" form reklamowych w sieci, najważniejsza na chwile obecną jest odruchowe omijanie reklam przez internautów, kiedyś wystarczyy linki tekstowe, obecnie nawet flashe są mało efektywne).

Stosowanie blokerów i sztuczek, nie jest przejawem "superaśności" tak jak to się wydaje pewnej grupie niespełna rozwiniętych, to coś co każdy pierwotniak potrafi zrobić, ale pomyśleć nad konsekwencjami, potrafi już 1/1000, te osoby nie wchodzą na strony gdzie mają reklamy.
I tak wiem, uderza to w całą zgraje ludzi, zapewne też tutaj, ale nie mogę patrzeć, jak szpanują i cwaniakują, jacy to ekstra nie są, kiedy ich poczynania są bynajmniej żałosne.

Najlepsza metoda>>
Strona ma za wiele reklam (jak dla ciebie) = nie wchodzisz na tą stronę.

Ostatnio edytowany przez laudemort (2011-09-22 18:58:43)


________________________________________________________________________________________________

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
________________________________________________________________________________________________

Offline

#305 2011-09-22 18:33:28

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

laudemort napisał:

Najlepsza metoda>>
Strona ma za wiele reklam (jak dla ciebie) = nie wchodzisz na tą stronę.

Dla właściciela strony na pewno.

Proponuję klikać w reklamy na manga-lib, właściciel zobaczy wzrost pieniążków i wspaniałomyślnie skasuje połowę reklam.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2011-09-22 18:36:13)

Offline

#306 2011-09-22 18:45:14

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

laudemort napisał:

Pogrzebcie w konfiguracyjnych XML-ach, wydajcie patcha, nauczcie obsługiwać ludzi. Będą czytali skany z manga-lib bez wchodzenia na stronę i uruchamiania reklam.

Tak, genialne, a później się dziwisz, dlaczego dodają watermarki... przez takich geniuszy z mega planami ;p
Water mark zabezpiecza właśnie przed tekimi pomysłami, gdzie ktoś chce coś ze strony, otwierać gdzie indziej.

O ile się nie mylę, to te watermarki to był element strony wyświetlany nad stroną mangi.

laudemort napisał:

Tak samo działa blokowanie reklam, 500 debili blokuje reklamy, więc pozostałych xxxx userów dostaje ich 2x więcej.
Brak debili blokujących reklamy =  mniej reklam na stornach.

...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-22 18:46:13)

Offline

#307 2011-09-22 19:04:20

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

laudemort, przesadzasz z tymi debilami. Nie wiem, czy czytałeś tą dyskusję w całości, czy tylko wybiórczo, ale w Polandzie ciut ponad 10% tylko blokuje reklamy (to z danych firefoxa, nie wiadomo ile blokuje od chroma i opery, od IE w sumie też można blokować, ale pewnie niewiele osób to robi na tej przeglądarce), chociaż zdziwiona jestem, że tylko tyle. Ja rozumiem, że to ci pomaga w jakimś stopniu utrzymać serwer, ale nie nazywaj ludzi, którzy nie tolerują agresywnych reklam (a nie oszukujmy się, "kulturalne" google ads idzie ścierpieć, ale to jest mniejszość - jeśli co rusz pod myszką wyskakuje ci reklama we flashu lub przy 30 zakładkach gdzieś ci wyleci głos "kup nasz szampon, zrób pierwsze wrażenie", a ty nawet nie wiesz gdzie, by to wyłączyć, to krew zalewa) debilami, bo się trochę zagalopowałeś.


Ty dulowaty userze!

Offline

#308 2011-09-22 19:23:26

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Z każdym kolejnym dniem, ten temat bawi mnie coraz bardziej wow

laudemort napisał:

Brak debili blokujących reklamy =  mniej reklam na stornach.

Pominę bezzasadne obrażanie sporej części użytkowników tego forum (w tym mnie) i zapytam tylko: Ty w to wierzysz? Sądzisz, że ktoś będzie tak naiwny, że usunie ze strony część reklam, gdy zwiększą mu się z nich wpływy? To przeczy wszelkim zasadom logiki.

I żeby było coś na temat: Ten protest uderza jedynie w czytelników. Przemilczę śmieszność sytuacji "złodziej obraża się na złodzieja", bo było to już tutaj wałkowane. Przeszkadza wam, że ktoś udostępnia wasze tłumaczenia bez pozwolenia? Przestańcie tłumaczyć, albo róbcie to dla wąskiej grupy osób. I dzięki za polecenie manga-lib, będę wiedział gdzie szukać mang jak mnie najdzie ochota na poczytanie oczkod

Edit down:
Dzięki, coellus  smile_lol

Ostatnio edytowany przez Puotek (2011-09-22 20:52:49)

Offline

#309 2011-09-22 19:27:52

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sacredus napisał:

O ile się nie mylę, to te watermarki to był element strony wyświetlany nad stroną mangi.

Taa... gdzieś tam wcześniej dawałem fragment kodu dotyczący tych watermarków ^^.

I żeby nie było, drobne reklamy mi nie przeszkadzają - dlatego nie używam adblocków - a strony atakujące reklamami omijam... takie moje małe zboczenie szalony.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#310 2011-09-22 19:29:53

laudemort
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-09

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Może i przesada,(stosowanie ostrych słów przyciąga uwagę i wzrok ;p), ale po prostu, gdy jesteś po drugiej stronie barykady, nie jest miło, kiedy musisz martwić się o to, czym opłacić serwer za 2 miesiące. Czasami trzeba spróbować postawić się w sytuacji innych.

Tu nie chodzi o roztrząsanie sytuacji mangalib, sprawa tyczy się ogólnej sytuacji stron internetowych na świecie.

To nie jest problem jednej czy 2 witryn, a zaraza trawiąca cały internet. Ta dyskusja bynajmniej nie jest odkryciem wszech czasów, było wiele publikacji oraz rozmów na ten temat.

To również tyczy się ogółu idei watermarków, mają kierować na stronę, na której fizycznie są umieszczone pliki, nie wnikam, dlaczego są, i w jaki sposób są zamieszczone na mangalib, bo ich nie widziałem(nie korzystam z portalu).

PS. Coś, co jest dopiskiem na stronie, a nie jest integralną częścią obrazka, nie może być nazywane watermarkiem, w końcu na witrynie można napisać, co dusza zapragnie.

Co do blokowania reklam, nadal jest to aż 1/10 i stale rośnie, popundery wyszły całkowicie z obiegu za sprawą nowych automatycznie zaznaczonych opcji w przeglądarkach, więc ich miejsce zajmą popupy. Popupy sa bardziej drażniące, wiec więcej ludzi je zablokuje, co spowoduje zostaną wprowadzenie stron przejściowych, na których trzeba będzie odczekać kilkanaście sekund przed wejściem na stronę.
Niekończąca się wojna.

I żeby nie było, drobne reklamy mi nie przeszkadzają - dlatego nie używam adblocków - a strony atakujące reklamami omijam... takie moje małe zboczenie szalony.

Chylę czoła, tak właśnie powinno być.

Ostatnio edytowany przez laudemort (2011-09-22 19:31:05)


________________________________________________________________________________________________

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
________________________________________________________________________________________________

Offline

#311 2011-09-22 19:30:44

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Puotek napisał:

Z każdym kolejnym dniem, ten temat bawi mnie coraz bardziej wow

Jak chcesz wesołości, to wbij tutaj, Ctrl + F i wpisz sobie "anime" albo "ansi", ewentualnie "animesub" i poczytaj na chybił trafił odpowiedzi  smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#312 2011-09-22 19:31:14

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

FAiM napisał:
Sacredus napisał:

O ile się nie mylę, to te watermarki to był element strony wyświetlany nad stroną mangi.

Taa... gdzieś tam wcześniej dawałem fragment kodu dotyczący tych watermarków ^^.

Jest ktoś w stanie wyjaśnić zasadność takiego "watermarka"? Toż to chroni jedynie przed kopią poprzez Print Screen.

Offline

#313 2011-09-22 20:00:24

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Może ten "watermark" ma działać na zasadzie " O Jezu, watermark, nie ma sensu kopiować" xD

Offline

#314 2011-09-22 20:50:03

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ja tam uważam, że k3nsei dobrze robi. To, że sobie dodaje jakieś tam podpisiki czy coś i że nie pyta o zgodę, to według mnie nic strasznego (mnie tam na i manga-centrum nie pytali o zgodę, kiedy wrzucali przetłumaczonego przeze mnie hentaja!). A że zarabia na reklamach? Pewnie i tak większość idzie na serwer. A nawet jeśli bierze jakieś drobne do kieszeni, to należy mu się. Stworzył miejsce, na którym fani, którzy czytają polskie skanlacje mogą znaleźć wszystkie tytuły. Przecież czasem ciężko jest je znaleźć na tych wszystkich forach i stronach skanlatorów. Kto jeszcze jest po stronie manga-lib w tym sporze? Zróbmy listę!


Qashqai.png

Offline

#315 2011-09-22 20:51:43

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Super!

1. Qashqai
2. qwig


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#316 2011-09-22 20:53:24

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

1. Qashqai
2. qwig
3. Solve


6R2Crd8.png

Offline

#317 2011-09-22 20:54:03

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

1. Qashqai
2. qwig
3. Solve
4. Lawliet

Ostatnio edytowany przez Lawliet (2011-09-22 20:55:16)

Offline

#318 2011-09-22 20:55:30

pr3ston
Użytkownik
Skąd: Włocławek
Dołączył: 2007-12-09

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ja tam kiedyś coś dłubałem przy mangach i nie przeszkadza mi, że mogły trafić na manga-lib.
Przynajmniej wszystko jest w jednym miejscu.

1. Qashqai
2. qwig
3. Solve
4. Lawliet
5. pr3ston

Ostatnio edytowany przez pr3ston (2011-09-22 20:55:51)

Offline

#319 2011-09-22 21:02:19

some1
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Qashqai napisał:

Ja tam uważam, że k3nsei dobrze robi. To, że sobie dodaje jakieś tam podpisiki czy coś i że nie pyta o zgodę, to według mnie nic strasznego (mnie tam na i manga-centrum nie pytali o zgodę, kiedy wrzucali przetłumaczonego przeze mnie hentaja!). A że zarabia na reklamach? Pewnie i tak większość idzie na serwer. A nawet jeśli bierze jakieś drobne do kieszeni, to należy mu się. Stworzył miejsce, na którym fani, którzy czytają polskie skanlacje mogą znaleźć wszystkie tytuły. Przecież czasem ciężko jest je znaleźć na tych wszystkich forach i stronach skanlatorów. Kto jeszcze jest po stronie manga-lib w tym sporze? Zróbmy listę!

Tylko że mogę się założyć, że gdybyś poprosiła szefa centrum-mangi o usunięcie Twoich skanów, bez problemu by to zrobił. k3nsei natomiast każe w takich wypadkach spadać. Widzę, że głównym sporem są tu pieniądze, ale k3nsei nigdy nie poda szczegółów prowadzenia manga-lib, bo nie oszukujmy się, nie musi. Zatem może sobie jedynie gdybać, a to nie bardzo ma sens.
Z resztą postu się zgadzam. Tyle że nie do końca rozumiem, czemu lista opowiadających się po stronie manga-lib ma służyć? Spamowi?

Ostatnio edytowany przez some1 (2011-09-22 21:03:45)

Offline

#320 2011-09-22 21:05:56

kalayit
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2011-09-20

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

1. Qashqai
2. qwig
3. Solve
4. Lawliet
5. Kalayit
5. pr3ston

Nie ma to jak wyliczanka xD Ale zawsze lubiłam cyferki^^

@some1
I dobrze, że nie usuwa, bo przez byle pierdołę, by mu połowa bazy zniknęła (ot, taki wniosek po ostatnich kilku dniach strajku^^).

Ostatnio edytowany przez kalayit (2011-09-22 21:08:44)


kalayit.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024