#381 2011-09-23 16:41:39

qba25
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

qwig napisał:

Uwaga! Obrazek wyciągnięty z tajnego forum na manga-lib!

http://i55.tinypic.com/wrdxyx.jpg

Teraz wszyscy wiemy o co chodziło, nie o pieniądze, a o wielbłąda.

Edit down:
Czy głupi? Raczej zabawny. smile

Ostatnio edytowany przez qba25 (2011-09-23 17:03:40)

Offline

#382 2011-09-23 17:00:01

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jak taki głupi temat może mieć 20 stron? Chyba niektórzy nudzą się na praktykach. ^^

Offline

#383 2011-09-23 17:08:19

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

wszystkiego nie czytałem, ale zasadniczo:
1. wasza argumentacja, że facet zarabia pieniądze na waszej pracy (poprzez reklamy) jest śmieszna i durna, bo ciężko to udowodnić, a ewentualne zarobki są czysto hipotetyczne. W najlepszym wypadku ludzie was wyśmieją.
2. co do usuwania informacji o autorach i "przywłaszczaniu" waszej pracy - walczcie!

ps.: imo przegraliście te walkę zanim ją jeszcze zaczęliście, ale jak chcecie. Na waszym miejscu bym się po prostu z całej tej skalacji wycofał.

Offline

#384 2011-09-23 18:09:12

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Harz napisał:

Na pewno, wyższy niż polaczkowe gwizdze

To określenie mi uwłacza, więc jeszcze raz:

Pokaż spoiler
svhoj8.png

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-09-23 18:09:45)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#385 2011-09-23 18:40:46

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

luki349 napisał:

wszystkiego nie czytałem, ale zasadniczo:
1. wasza argumentacja, że facet zarabia pieniądze na waszej pracy (poprzez reklamy) jest śmieszna i durna, bo ciężko to udowodnić, a ewentualne zarobki są czysto hipotetyczne. W najlepszym wypadku ludzie was wyśmieją.
2. co do usuwania informacji o autorach i "przywłaszczaniu" waszej pracy - walczcie!

ps.: imo przegraliście te walkę zanim ją jeszcze zaczęliście, ale jak chcecie. Na waszym miejscu bym się po prostu z całej tej skalacji wycofał.

Usuwania informacji o autorach nie było.


Do wcześniejszego (aka 18 strona..szybko to leci). Juz wyraźnie wyliczyłem Wam, że te 70% to bujda, mi wychodzi 58% co i tak jest prawdopodobnie zawyżone i mam na to dane - albo raczej "fizyczny" dowód, czyli chaptery na dysku oraz dane z wszechbibli.

Co do reklam - bez żadnych danych nie ma co spekulować smile_big Możemy jedynie porównywać dane. Ansi ma więcej unikalnych, ale wydaje mi się że m-l ma więcej odsłon (czytanie  chapków), sam średni czas spędzony na witrynie jest też większy, więc to jest pewnie też coś daje. A prawdy dowiemy się pewnie wcale albo za jakiś czas jak umowa się skończy a K3n będzie o tym gadał.

Edit. Doklejam ciekawy post od wydawnictwa JG z forum wszechbibli:

Gość z JG napisał:

"Do wszystkich zainteresowanych:
Umowy licencyjne zawierane przez Studio JG mają wyraźną klauzulę nakazującą wydawnictwu bronienia interesów licencjodawcy na terenie objętym daną umową licencyjną - dając nam pełne prawo do korzystania z mechanizmów polskiego prawa w zakresie WSZYSTKICH tytułów licencjodawcy.

Analogicznie, znając pewne standardy licencjodawców, podobne zapisy powinny znajdować się w wszystkich umowach licencyjnych zawieranych przez wszystkie Polskie wydawnictwa.

Tym samym niemożliwe jest udzielanie komukolwiek "pozwoleń" na tłumaczenie i umieszczanie w sieci którychkolwiek (wydanych czy niewydanych) fragmentów mang.

O tyle, o ile bezradność polskich wydawnictw (brak funduszy, pracowników i rozwiązań prawnych) powoduje brak reakcji na "przypadki" tłumaczeń i dystrybucji w internecie, to działalność dużych, aroganckich, pirackich hostingów, czerpiących przychody z reklam, identyfikowalnych z imienia i nazwiska - oferuje olbrzymią łatwość w podjęciu działań przez wydawnictwa polskie, a nawet przez licencjodawców (którzy wbrew pozorom doskonale orientują się o sytuacji na naszym poletku).

Jako właściciel wydawnictwa, nie dopuszczę do powtórzenia historii, w której wydawnictwa anime zostały doprowadzone do upadku przez działalność komercyjnych pirackich serwisów z kreskówkami.

Jednocześnie, aby postawić sprawę jasno i wyraźnie - nie staję po żadnej stronie konfliktu. Legitymizowało by to postawy z którymi się nie zgadzam, szczególnie w sytuacji tak diametralnie różnej od początków fenomenu mangi i anime. Obecnie wybór legalnych dróg, z których nie drogo, a nawet za darmo (przy odrobinie wysiłku) można czerpać legalny content jest miliardy razy większy niż na początku rozwoju naszego fandomu (gdzie zdobyte w dowolny sposób byle-co stawało się największym skarbem).

Szanuje ciężką pracę, zdolności i zapał wielu z Was - którzy z PASJI, (a nie chęci zysku) wkładacie 150% serca w wasze hobby. Ponieważ ekipa Studia JG cały czas powiększa się o nowych pracowników, mam nadzieje, że z najlepszymi będzie mi dane kiedyś pracować przy kolejnych publikacjach Studia JG smile

Pozdrawiam serdecznie,
Jan Godwod
Wydawnictwo Studio JG

Ostatnio edytowany przez MordercaMuminków (2011-09-23 19:04:21)

Offline

#386 2011-09-23 18:51:56

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Gość z JG napisał:

Jako właściciel wydawnictwa, nie dopuszczę do powtórzenia historii, w której wydawnictwa anime zostały doprowadzone do upadku przez działalność komercyjnych pirackich serwisów z kreskówkami.

nigga please. Było już to omawiane i takie tłumaczenie to mydelnie oczu...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#387 2011-09-23 19:13:30

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

MordercaMuminków napisał:

Co do reklam - bez żadnych danych nie ma co spekulować smile_big Możemy jedynie porównywać dane. Ansi ma więcej unikalnych, ale wydaje mi się że m-l ma więcej odsłon (czytanie  chapków), sam średni czas spędzony na witrynie jest też większy, więc to jest pewnie też coś daje. A prawdy dowiemy się pewnie wcale albo za jakiś czas jak umowa się skończy a K3n będzie o tym gadał.

Tak, tu się zgodzę, to wszystko, co robimy tutaj, to są spekulacje. Tylko litości, niech te spekulacje będą ciut realistyczne. Ja śmiem wątpić nawet w 1k zł, a oni:

xardas100 napisał:

ANSI ma 1 reklamę natomiast m-l ma 7, z czego 2 wyskakują podczas czytania więc nie liczmy ich: 7000 zł* 5<reklam>= 35000 zł.
Koszty K3na, 35000- grafik- serwer<nie chce mi się pisać co ile może go kosztować>=~ 10 tyś zł <brutto>

Mi możecie nie wierzyć, bo i szczerze nie bardzo obchodzi mnie, ale liczby nie kłamią. Spytajcie nauczyciela matematyki xD

35 tys. z czego 25 tys. na grafika i serwer i 10 tys. zł zysku (a świstak siedzi i zawija je w te sreberka).

Nawet jeśli czas spędzania jest większy i nawet jeśli na podstronach będą inne reklamy niż te na głównej, to i tak trzeba doliczyć adblocka i skrypty odliczające przypadkowe kliknięcia. Także w te słowa:

k3nsei @ 22 Września 2011 08:46 pm
Dobrze powtórzę jeszcze raz strona ledwo utrzymuje się z reklam i czasem muszę dopłacić. A o pieniądzach nie wolno rozmawiać http://i52.tinypic.com/2vblqfp.png

jestem w stanie uwierzyć, w te ich "wyceny" - za ch*ja.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-23 19:14:35)


Ty dulowaty userze!

Offline

#388 2011-09-23 19:26:07

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jako że nie mogłem się dzisiaj za nic zabrać, przejrzałem sobie mangi grup należących do tej unii i zauważyłem coś śmiesznego, a mianowicie to, że mang, które wychodziły regularnie, równo z angielskimi wersjami jest około 15, więc ten strajk jest bezsensowny, ponieważ na inne mangi i tak trzeba czekać (są nadganiane), więc dla fanów bez różnicy, kiedy je dostaną. Co więcej, te 15 mang bez trudu znajdzie innych tłumaczy.

Wniosek, tym strajkiem, oprócz zareklamowanie M-L, nic się nie osiągnie.

I tak właściwie, gdyby nie ten temat nie dowiedziałbym się o tym strajku, bo tasiemcowe mangi przeczytałem po polaskiemu bez żadnego poślizgu. Resztę i tak czytam tomami, więc bez różnicy.


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#389 2011-09-23 20:12:48

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Niech przedłużą strajk do stycznia i będzie koniec podkradania mang, któraś ze stron upadnie do tego czasu : ]


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#390 2011-09-23 20:31:15

Wax
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tak się zastanawiam, co ja będę robić gdy ta drama się skończy. Tyle stron czytania - jak ja spożytkuję wolny czas?

Offline

#391 2011-09-23 22:32:01

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

arystar napisał:
Harz napisał:

Na pewno, wyższy niż polaczkowe gwizdze

To określenie mi uwłacza, więc jeszcze raz:

Pokaż spoiler
6119
Pozdro dla polaczka  papa


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#392 2011-09-23 22:38:13

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Harz napisał:

Na pewno, wyższy niż polaczkowe gwizdze

Nie no, przecież postawienie tego przecinka w zdaniu sprawia, że jest ono bez sensu  szalony
Bo mamy 2 zdania: "Na pewno", które nie wiadomo do czego się odnosi, i "wyższy niż polaczkowe", które też do niczego się nie odnosi, brawa za inteligencję  respekt Srsly, ale jak wy ludzie podstawówkę pokończyliście, skoro tam uczą interpunkcji  jezor2

A zdanie:

Jako właściciel wydawnictwa, nie dopuszczę do powtórzenia historii, w której wydawnictwa anime zostały doprowadzone do upadku przez działalność komercyjnych pirackich serwisów z kreskówkami.

to guzik prawda, AG zamknięto w momencie, gdy zaczęło przynosić wreszcie zyski. Bo wcześniej (przed czasami online), ciągle było na minusie.  los


wladza1.png

Offline

#393 2011-09-23 22:47:41

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

bodzio napisał:
Harz napisał:

Na pewno, wyższy niż polaczkowe gwizdze

Nie no, przecież postawienie tego przecinka w zdaniu sprawia, że jest ono bez sensu  szalony
Bo mamy 2 zdania: "Na pewno", które nie wiadomo do czego się odnosi, i "wyższy niż polaczkowe", które też do niczego się nie odnosi, brawa za inteligencję  respekt Srsly, ale jak wy ludzie podstawówkę pokończyliście, skoro tam uczą interpunkcji  jezor2

612p

Ale jesteś mądry, znacz dobrze interpunkcję.  Poodświeżaj jeszcze trochę main site, może ktoś coś napisze, i wytkniesz mu kilka przecinków. Teraz pewno fapmistrzujesz, po kolejne udanej akcji  wow Od dłuższego czasu zastanawia mnie twoja pocieszna osoba, każdy ma na te twoje przecinki wyjebane, a ty dalej swoje. No nic, dowartościuj się jeszcze, proszę, masz tu kilka przecinków powstawiaj je sobie.

, , , , , ,




Pokaż spoiler
613d


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#394 2011-09-23 22:51:30

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

placze

Ostatnio edytowany przez Tanis (2011-09-23 22:53:06)


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#395 2011-09-24 00:31:08

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Łaa! Normalnie przebrnąłem przez prawie cały temat. Mam takie pytanie, dlaczego zawsze, gdy na ANSI jest poważny temat, to śmiesznie się go czyta? Szkoda, że zawsze tak późno znajduję takie tematy... Mógłbym dłużej trollować.

Rein napisał:

Wróć, rikuo do tej piaskownicy, z której wylazłeś. jezor

Może jeszcze "glinę" znajdzie xD

Rein napisał:

[...] "trolle" również nakarmione. smile_big

Jeszcze ja!

qwig napisał:

A! Przez to całe flejmowanie zapomniałem o najważniejszym.

Szanowni Skalatorzy.

Dziekuje bardzo za powiadomienie mnie o stronie manga-lib. O ile do teraz pobieralem poslusznie rozdzialy do
czytania programem, to teraz, dzieki szerokiej kampani informacyjnej, prowadzonej przez Was, przerzucam sie na czytnik
manga-lib.
              Do zobaczenia po strajku, qwig

brecht  rotfl  Boskie!

Puotek napisał:

Z każdym kolejnym dniem, ten temat bawi mnie coraz bardziej wow

Ciebie też?

MordercaMuminków napisał:

Strzał w stopę, strzał w kolano, zaraz będą mówić o strzałach w brzuch smile_big

<takie spostrzeżenie, niezwiązane z tematem>

Jak dla mnie, to jest strzał w łeb  jezor

bodzio napisał:
some1 napisał:

Fakt faktem jednak tłumaczenie licencjonowanego tytułu też. Pomimo tego praktycznie wszystkie grupy przestrzegają zapisu o nie dublowaniu tłumaczeń, ale... wiadomo, nie wszystkie.

O, to trzeba by coś podublować  kombinuje

Z chęcią pomogę evil

Tanis napisał:

Oni liczyli że Aniesub się przyłączy do akcji, a wy odwalacie im taką maniane jezor

A jak, społeczność ANSI jest boska, a w szczególności jej trolle.

coellus napisał:
otakuJaro napisał:

http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info

Buhahaha - 102 usd dziennie:D Dobra ta wycena xD

Znaczy się, bijecie z laudemortem kokosy? XD

Szacunkowa wartość strony anime-shinden.info wynosi 111690 USD.

Buahahaha!
Moja pseudo strona jest więcej warta, (38 wielbłądów wow ) teraz możesz do mnie mówić "kierowniku" jezor2 : http://www.webarbiter.com/pl/nyan.webege.com

Zakładam ranczo wielbłądów. Zapraszam! Będą wyścigi, a szukającym mocnych wrażeniem pozwolę doić wielbłądy xD

Edit: zapomniałem o jednym, wielkie g*wno da wam ten strajk.

komentarz z unia.skanlacje.pl napisał:

Z ciekawości przeczytałem temat na ansi poświecony temu strajkowi i coraz bardziej mi jest Was żal

rotfl

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2011-09-24 00:35:30)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#396 2011-09-24 08:09:25

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Harz napisał:

Bla, bla, coś tam. [Uwaga: poprawione błędy interpunkcyjne.]

He, he, taa... Ambitnie podchodzisz do życia. Ale co tam, przecie taka onetowska moda. :/ Walić interpunkcję, w Hameryce prawie jej nie ma. A ja kiedyś myślałem, że prezentujesz sobą wyższy poziom, ale jednak... "Idź waść, wstydu oszczędź".


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#397 2011-09-24 11:18:47

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

@arasrar
Szczerze, nie obchodzi mnie twoja osoba, i co ona o mnie myśli.

Pokaż spoiler
62q8


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#398 2011-09-24 11:47:23

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Poleci jeszcze jeden post z osobistym podjazdem to inaczej porozmawiamy. Bez dziecinady proszę.
Dyskusja powinna mieć choć minimalny poziom --


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#399 2011-09-24 11:48:12

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Takim zachowaniem świetnie reprezentujesz Unię oraz jej interesy smile To jest zadziwiające, większość przeczytanych przeze mnie postów ludzi popierających Unię jest właśnie taka. A posty strony przeciwnej - raczej obfitują w racjonalne argumenty, nie starają się na siłę obrazić drugiej strony. Wcale mnie nie dziwi, iż w końcu Waszym przeciwnikom braknie cierpliwości i zlewają Wasze słowa smile

Pozdrawiam, oby tak dalej~

Offline

#400 2011-09-24 11:52:57

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jest takie przysłowie - "Nie sra się do miski, z której się je". Radzę je zapisać. ^^^ :/

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-09-24 11:54:44)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024