#421 2011-09-25 21:26:27

jacellow
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2009-04-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

@góra, K3nsei to też nie jakieś tam chucherko. Z wszechbiblii:

k3nsei napisał:

Nie sądzę abym to ja dostał w wpier*** oczkod Banda dresów nie dała mi rady, to tym bardziej wściekłe osobniki smile_big

Naprawdę niezłą beczkę kręcą.

Ostatnio edytowany przez jacellow (2011-09-25 21:27:38)

Offline

#422 2011-09-25 21:29:43

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Wejdzie K3nsei na SSJ i pozamiatane.

Offline

#423 2011-09-25 21:45:28

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:

Nikt w tym temacie o mangahelpers.com chyba nie wspominał? Skoro zmuszono ich do usunięcia skanlacji i zaprzestania procederu, to coś w tym jest. Zwłaszcza kiedy ktoś na takiej stronie zbija kokosy.

Taa... tylko nie było w tym "zasługi" skanlatorów... więc przykład z czapy.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#424 2011-09-25 21:46:51

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Co za różnica? Strona z tym samym, tylko po polsku. W końcu nie chodzi tu tylko o żale tych wszystkich skanlatorów.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2011-09-25 21:48:06)

Offline

#425 2011-09-25 21:58:55

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Wow. Nowe gorzkie żale na blogu Unii. Log z fajnej rozmowy pod "pró­bo­wa­li­śmy iść na kom­pro­mi­sy". Powinni wykładać dyplomację. Jak negocjacje zaczyna się od zapewnienia drugiej strony o jej chamstwie i złodziejstwie...

Offline

#426 2011-09-25 22:17:22

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Nie, ja też nie wiem, kto tam "dowodzi", ale jakby ktoś taki próbował nas wyzwalać od komuny, to obawiam się, że do dzisiaj świętowalibyśmy 9 maja i 22 lipca.


Ty dulowaty userze!

Offline

#427 2011-09-25 22:52:07

szynal
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Arean9 napisał:

Komentarz z unia.skanlacje.pl

T @ 25 Września 2011 03:21 pm
K3na można jeszcze spróbować załatwić inaczej, nie fizycznie i niemoralnie wink Ale do tego trzeba adresu i jego zdjęcia.

Rany... respekt

W Unii mają co raz lepsze pomysły. cholera

Znowu przypisanie osób spoza Unii do Unii, to jakby jakiś Random na ANSI dodał totalne dno, a potem wszyscy oceniali twórców napisów wg jego poziomu. Jak kibic oceniany jako pseudokibic. I podawać przykładów można wiele...

Ostatnio edytowany przez szynal (2011-09-25 22:54:56)

Offline

#428 2011-09-25 22:57:20

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:

Co za różnica? Strona z tym samym, tylko po polsku. W końcu nie chodzi tu tylko o żale tych wszystkich skanlatorów.

Jak dla mnie, to różnica dość spora... ale skoro jej nie widzisz, to trudno.

szynal napisał:

jakby jakiś Random na ANSI dodał totalne dno, a potem wszyscy oceniali twórców napisów wg jego poziomu.

Każdy może tutaj dodać napisy, więc czemu by nie?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#429 2011-09-25 22:58:36

Arean9
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-01

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Kolego a skąd wiesz, że na 100% nie jest to żadna osoba z Unii smile Różnych ludzi tam macie smile Albo czekaj... dziś dołączyłeś, jesteś randomem?

Pokaż spoiler

Idę spać bo jutro kolejny pracowity dzień. Dobranoc.


SygWizAs1.png

Offline

#430 2011-09-26 00:02:42

szynal
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Arean9 napisał:

Kolego a skąd wiesz, że na 100% nie jest to żadna osoba z Unii smile Różnych ludzi tam macie smile Albo czekaj... dziś dołączyłeś, jesteś randomem?

Nie "macie", bo ja jestem spoza Unii. Ot zwykły czytelnik. Dzisiaj dołączyłem do dyskusji na ANSI, ale stronie Unii udzielam się od kilku dni. Chyba każdy potrafi literkę dodać do nicku i znaleźć moje wypowiedzi.
PS: Życzyłbym sobie nie wstawiania mnie do jakichkolwiek grup.


FAiM napisał:

Każdy może tutaj dodać napisy, więc czemu by nie?

Nigdy nie twierdziłem, że nie może.
Może źle to ująłem. Ktoś stworzył napisy. Części osób się podobały te napisy, części nie. Wśród tych osób były takie należące do grup i nie należące. Pojawiła się pewnego pięknego dnia osoba i twierdzi, że napisy są totalnie do bani, stosując do wyrażania swojej opinii bardziej "ostre" słownictwo. Czy zatem każdą osoba, która wyraziła zdanie, że napisy są złe, powinna być kojarzona z tą osobą? Jako grupa osób nie umiejąca się kulturalnie wyrażać?

Offline

#431 2011-09-26 04:37:39

werewolf
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-04-02

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Żal cztery litery ściska...

Się wzięła zawiązała unia złodziei i półgłówków („UZiP”) aby zwalczać złodzieja, który ich okrada na większą skalę niż oni okradają kogoś innego. To już totalna paranoja, kiedy  nawet złodziej złodziejowi wilkiem. Kiedy Kali kraść krowa to dobrze, kiedy Kalemu kraść krowa to źle? W tym rzecz?
No nie wiem... zazdrościcie mu, że lepiej kradnie? Czy o co wam chodzi?
Ilu z was, członków UZiP-u może przedstawić pisemną zgodę od wydawców czy autorów mang, których pracę tak radośnie kaleczycie swoimi marnymi przekładami? Co was na miłość boską tak oburza? Nikt was do tej roboty nie zmusza, prawda? Nikt nad wami z kijem nie stoi i nikt was po wrażliwych tyłkach batem nie smaga. Robicie to bo lubicie, tak? Pracujecie za darmo w imię idei „od fanów dla fanów” i tego się psia wasza mać powinniście trzymać.
Ale nie bo i po co? Wy musicie pobiadolić, pokrzyczeć i porwać sobie włosy z głów!
No jak on może!? Wasze ciężko skradzione dobra wykorzystywać kiedy wy, ciężko pracujące muły wyraźnie mówicie „WARA TO NASZE”! Tylko, że wasze to w najmniejszym stopniu nie jest. Na całym świecie grupy skanlacyjne jęczą, żeby nie podpierniczać ich pracy ale tylko u nas mogli się znaleźć tacy ignoranci żeby uwierzyć, że trochę tłumaczenia i zabawy PS-em daje im prawa autorskie.
Wyświadczcie sobie i wszystkim przysługę, zwińcie kramik i wyjdźcie czasem z domu, odetchnijcie świeżym powietrzem i zachowajcie „swój cenny czas” na coś innego. Jeśli chcecie o coś walczyć to weźcie się za obronę praw zwierząt czy inną WAŻNĄ sprawę. Na wasze miejsce wyrosną kolejne grupy a o was i waszym UZiP-ie wszyscy szybką zapomną, czasem może was powspominamy kiedy będziemy chcieli lepiej zobrazować co znaczy „idiota walczący z wiatrakami”.

Ostatnio edytowany przez werewolf (2011-09-26 04:38:24)

Offline

#432 2011-09-26 07:47:21

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

werewolf napisał:

Żal cztery litery ściska...

Na wasze miejsce wyrosną kolejne grupy a o was i waszym UZiP-ie wszyscy szybką zapomną, czasem może was powspominamy kiedy będziemy chcieli lepiej zobrazować co znaczy „idiota walczący z wiatrakami”.


To dowaliłeś im jezor Lepiej uważaj w nocy w ciemnych zaułkach mogą czaić się członkowie Unii  hehe


ps. Frajerzy myśleli że tylko oni będą zarabiać "kradnąc" smile_big  Im jak widać nie zależy żeby jak najwięcej osób zaczęło czytać mangi tylko żeby jak najwięcej nachapać się kasiorki  ukryty

Ostatnio edytowany przez Tanis (2011-09-26 07:49:31)


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#433 2011-09-26 08:39:04

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

22 strony i na każdej te same bzdury: złodzieje okradają złodziei blablabla prawa autorskie blablabla <wstaw wedle uznania>.

Właściciel ML zrobił na tym świetny interes, więc nic dziwnego że źródło free dochodów się sprzeciwia.
Serwis przynosi dochód, będzie on sukcesywnie wzrastał z dodawaniem nowych zasobów, które za free się same tłumaczą.

Co do unii; dlaczego nie udostępniacie swojej pracy na licencji CC-BY-NC-ND? za każdą stronę która łamię licencje dostajecie 17K PLN.

Skoro w większej części "tłumaczenie" składa się z warstw[zawierających: tekst, poprawione tło, itp], wystarczy to wszystko eksportować do PNG[przezroczyste tło] i wyświetlić nad oryginalną stroną mangi na którą licencji już nie macie.

IMHO TOPIC CLOSED.

Ostatnio edytowany przez skynet (2011-09-26 08:47:31)

Offline

#434 2011-09-26 09:47:30

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

werewolf napisał:

Się wzięła zawiązała unia złodziei i półgłówków („UZiP”) aby zwalczać złodzieja, który ich okrada na większą skalę niż oni okradają kogoś innego. To już totalna paranoja, kiedy  nawet złodziej złodziejowi wilkiem. Kiedy Kali kraść krowa to dobrze, kiedy Kalemu kraść krowa to źle? W tym rzecz?
No nie wiem... zazdrościcie mu, że lepiej kradnie? Czy o co wam chodzi?

Ale przecież to są ich mangi, no patrz:
http://www.google.pl/search?gcx=w&ix=e2 … biblia.net
dla porównania "nasze anime"
http://www.google.pl/search?gcx=w&ix=e2 … fo%2Fforum
Jeszcze trochę to powtórzą i wszyscy już w to uwierzą smile

skynet napisał:

Skoro w większej części "tłumaczenie" składa się z warstw[zawierających: tekst, poprawione tło, itp], wystarczy to wszystko eksportować do PNG[przezroczyste tło] i wyświetlić nad oryginalną stroną mangi na którą licencji już nie macie.

I żeby wyszło, że tłumaczą z mangafox, a src stron to angielskie wydania, a cała idea "skanowania, obrabiania i czyszczenia" to jedna wielka ściema? :S

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-09-26 09:48:08)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#435 2011-09-26 10:05:30

Arean9
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-01

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

@szynal
Na początku jesteś przekonany że ten ktoś to po za Unii, następnie napisałeś że jesteś spoza Unii więc tak naprawdę nie wiesz kto to napisał lecz twardo ich bronisz jezor
Po za tym w Unii chyba nie ma 10 osób by każdy przypilnował co kto napisał [jest ich chyba ponad 2setki  (oficjalnie 27 grup) lub dużo więcej] a takie durnowate pomysły powinny być od strony Unii napiętnowane ich podwórko, przynajmniej to moje zdanie.
K3nsei jest zły, okropny i w ogóle beee respekt

ps. Ja nadal nie wiem o co ten strajk :F przez Credtisty usuwane 3lata temu? =O


SygWizAs1.png

Offline

#436 2011-09-26 11:44:02

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

złodzieje strajkują, politycy prowadzą merytoryczne kampanie, skradzione dzieła sztuki i tym podobne powracają do Polski, o. Dyrektor płaci mandat... koniec Świata wyczuwam !

Offline

#437 2011-09-26 15:01:17

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

luki349 napisał:

politycy prowadzą merytoryczne kampanie

Koń by się uśmiał  rotfl
Poza tym, Rydzyk wcale nie powiedział, że zapłaci, a strajkujący złodzieje to dobry temat na skecz kabaretowy, na koniec świata to trochę za mało.
Tak więc, ten grajdoł tak szybko się nie rozpadnie oczkod

Edit:
Temat jest o strajkujących złodziejach, wiem o tym i stąd pogrubienie (jako jedyne zdanie dotyczące tematu), luki349  oczkod

Ostatnio edytowany przez Puotek (2011-09-26 21:55:46)

Offline

#438 2011-09-26 18:24:07

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Puotek napisał:
luki349 napisał:

politycy prowadzą merytoryczne kampanie

Koń by się uśmiał  rotfl
Poza tym, Rydzyk wcale nie powiedział, że zapłaci, a strajkujący złodzieje to dobry temat na skecz kabaretowy, na koniec świata to trochę za mało.
Tak więc, ten grajdoł tak szybko się nie rozpadnie oczkod

Nic nowego. Już prześmiewca Terry Pratchett - (Świat Dysk) pisał już o narzekających złodziejach. Bardzo fajnie opisał ile to złodziej musi się narobić by przygotować zasadzke czasem^^

Offline

#439 2011-09-26 19:01:02

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Puotek napisał:
luki349 napisał:

politycy prowadzą merytoryczne kampanie

Koń by się uśmiał  rotfl

no Tusk przy otwarciu jakiegoś mostu przyznał, że w jego budowę był zaangażowany PiS, a jak na Polskie warunki to bardzo merytoryczne (normalnie Tusk most by otworzył i powiedział, że to tylko dzięki PO powstał most, potem by był medialny burdel na ten temat itd...).
A co do o Dyrektora to chyba pierwszy raz mu mandat wlepili  madrala

a strajkujący złodzieje to dobry temat na skecz kabaretowy

a ten temat to niby o czym jest smile_big

Offline

#440 2011-09-27 21:48:01

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Looking for dorama...
http://justawaygintama.wordpress.com/20 … 125-manga/
Jak się komu nudzi, niech wrzuci na manga-lib jezor


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024