#661 2011-11-05 16:14:35

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

W sumie zabawne, że regulamin nie zabrania obrażania, wyzywania, naśmiewania się z użytkowników jezor A skoro nie zabrania, to zezwala. To chyba jedyne takie forum.

Offline

#662 2011-11-05 16:24:09

Stingray
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:

Kiedy zamierzają przywrócić download?

Raczej go dłuuuugo nie przywrócą  O to news od jednej z grup:
"Zmieniliśmy właśnie czytnik online. Nie jest on jeszcze skończony, wciąż pracujemy nad przywróceniem mu pełnej funkcjonalności. Ale co najważniejsze – jest on zabezpieczony przed ściąganiem rozdziałów! Na pohybel ML i innym stronom, które wrzucały rozdziały zaraz po naszej aktualce. Ale za to będziemy współpracować z Centrum Mangi. Stąd mamy także gorszą wiadomość. Blokujemy download nowych rozdziałów na czas 5 aktualek. Ponieważ wypuszczki naszych skanlacji odbywają się regularnie (no… jak oczywiście się mnie skopie xD), to przy piątej aktualce będziemy odblokowywać rozdziały z 1-ej i tak cyklicznie. Będzie to więc tak mniej więcej po 35 dniach. Niestety, ale to jest cena, jaką musimy płacić za istnienie stron zarabiających na naszej pracy. Inna rzecz, że czytnik online jest teraz tak wygodny, że właściwie zastępuje program offline, sami się przekonajcie!

No to piękny pomysł.
Może coś takiego wprowadzić w ANSI?
Tekst subów tylko on-line...
Do pobrania po .... 60 dniach od daty ukazania się na stronie ANSI. wow
Już widzę te rzesze czytających on- line...

Widać gołym okiem, że idą do  rip

Ostatnio edytowany przez Stingray (2011-11-05 16:25:20)


Kobieta zmienna jest

Offline

#663 2011-11-05 16:25:30

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Robal15 napisał:

Tylko nie mów mi, że naśmiewanie się z ludzi jest na temat lub nie jest spamem.

Mylisz spam z offtopem, co powinno definitywnie zakończyć naszą rozmowę...

Ale często naśmiewanie się jest na temat. Daje znać, że adresat/ofiara robi coś źle. Wierz lub nie, ale to pozwala wyciągnąć wnioski. Odpowiedni zwrot czy obrazek może być wart kilkunastu słów. Lepiej żeby mądry cię zjechał, niż głupi pochwalił.



Tak btw. w temacie o strajku fandzolisz o offtopie. Wedle swojego poglądu sam prosisz się o bana, tak?

Offline

#664 2011-11-05 16:28:47

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

PrintScreen -> Paint -> voila.
Przy 20 uploaderach, których pewnie m-l pewnie posiada, żadna robota.
Kolejny przykład inteligencji skanlatorów. I tylko nie mówcie mi, że to jest nie na temat, pomimo że obraza. Cholernie na temat.
Przy okazji, ciekawa jestem, jakież to zabezpieczenia. [sarkazm]Bo jeśli ma to być skrypt java blokujący prawe kliknięcie myszy, to biję brawo.[/sarkazm]

ed down:

Sir_Ace napisał:

Ja bym stawiał na jakąś kombinację z flashem. W zasadzie porządnie napisany reader byłby sporą przeszkodą. Ale jeżeli mają tylko web designerów odpowiedzialnych za Centrum Mangi... Czarno to widzę.

Też myślałam o flashu. Ale potem przypomniały mi się "włamali-się-nam-na-serwer-w-30-sekund gate", Centrum mangi i to, że nie zczaili, na czym ma ten "znak wodny" polegać, więc odrzuciłam tę opcję.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-11-05 16:40:40)


Ty dulowaty userze!

Offline

#665 2011-11-05 16:36:46

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ja bym stawiał na jakąś kombinację z flashem. W zasadzie porządnie napisany reader byłby sporą przeszkodą. Ale jeżeli mają tylko web designerów odpowiedzialnych za Centrum Mangi... Czarno to widzę.

Offline

#666 2011-11-05 16:38:13

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Na manga-lib rozdziały będą pojawiać się tak czy owak. Zawsze pozostaje ten niezawodny print screen albo działania "hakierskie". Bystre ludzie.

Offline

#667 2011-11-05 17:05:17

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sir_Ace napisał:
Robal15 napisał:

Tylko nie mów mi, że naśmiewanie się z ludzi jest na temat lub nie jest spamem.

Mylisz spam z offtopem, co powinno definitywnie zakończyć naszą rozmowę...

Ale często naśmiewanie się jest na temat. Daje znać, że adresat/ofiara robi coś źle. Wierz lub nie, ale to pozwala wyciągnąć wnioski. Odpowiedni zwrot czy obrazek może być wart kilkunastu słów. Lepiej żeby mądry cię zjechał, niż głupi pochwalił.



Tak btw. w temacie o strajku fandzolisz o offtopie. Wedle swojego poglądu sam prosisz się o bana, tak?

Wierz lub nie, ale są ludzie dla których to, że ich wyśmiewają jest frajdą.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#668 2011-11-05 17:37:33

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Chodzi o stronę Hayate, a zabezpieczenie polega na:

Pokaż spoiler
19256159.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#669 2011-11-05 17:59:33

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sir_Ace napisał:
Robal15 napisał:

Tylko nie mów mi, że naśmiewanie się z ludzi jest na temat lub nie jest spamem.

Mylisz spam z offtopem, co powinno definitywnie zakończyć naszą rozmowę...

Co nie zmienia faktu, że generalnie ma rację. Chcecie sobie robić drugie anfo? To je sobie załóżcie.

Od tego momentu proszę trzymać się wątku strajku.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#670 2011-11-05 18:07:11

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

FAiM napisał:

Chodzi o stronę Hayate, a zabezpieczenie polega na:

Print screen w ruch i sprawa załatwiona (przynajmniej dla popularnych mang  - ale akurat oni chyba takich nie wydają). A że wolę pobrać, zamiast czytać on-line, zmuszają mnie do wchodzenia na manga-lib. Z drugiej strony, jeśli reader będzie działał odpowiednio szybko, to dla mnie może być.

Offline

#671 2011-11-05 18:53:43

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Zarabiając 7 000 zł miesięcznie, pokonanie każdego bądź co bądź amatorskiego zabezpieczenia nie powinno sprawić problemu.  oczkod
A efekt będzie identyczny jak kiedyś z grami, w których zastosowano zabezpieczenia naprawdę utrudniające grę legalnym nabywcom, a nie piratom.

paskud napisał:

A piszę posta ponieważ z tego linku gdzie jeden z członków grupy będącej w unii się burzył o napisy bodzia (przy okazji nie zgadzam się z jego robieniem sobie jaj) wychodzi prawdopodobnie niezła hipokryzja bo:
O tłumaczenie się burzą mangi a na własnej stronie łamią postulaty grup suberskich anime o online - bo jakoś nie chce się mi wierzyć, że pytali się o zgodę na danie Fate/Zero (Ryuu Tsuru Teikoku) i Ao no Exorcist (BUTAZARU)

Niech mnie owe grupy poprawią/wyzwą jak chcą ale po mojemu to na pierwszy rzut oka wygląda jak "hipokryzja pełną gębą"
[edit.] Zapomniałem dać link do ich strony żeby nie było  http://www.vongola.com.pl/news.php?rowstart=0

Pytali się, zgodę otrzymali, a nawet przychyli się do prośby, żeby nie dawać swoich pseudohardów, bo je będziemy robić. Więc ten argument można do kosza wywalić.
Poza tym RyuuTsuru Teikoku, a nie Ryuu Tsuru Teikoku.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2011-11-05 19:19:41)

Offline

#672 2011-11-05 22:29:09

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

LordCrane napisał:

Pytali się, zgodę otrzymali, a nawet przychyli się do prośby, żeby nie dawać swoich pseudohardów, bo je będziemy robić. Więc ten argument można do kosza wywalić.
Poza tym RyuuTsuru Teikoku, a nie Ryuu Tsuru Teikoku.

Sorki za spację za dużo - już poprawiłem.

Co do posta na temat napisów również przepraszam za wysuwanie wniosków bez pewności. Po prostu napisałem jak to dla mnie wyglądało z zewnątrz (mam nadzieję, że nie skończę za to na stosie, chociaż tutaj nic nie jest pewne). I to nie był żaden argument tylko wyłącznie moje spostrzeżenie/przemyślenia.

Offline

#673 2011-11-05 22:52:27

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Stingray napisał:
SoheiMajin napisał:

Kiedy zamierzają przywrócić download?

Raczej go dłuuuugo nie przywrócą  O to news od jednej z grup:
"Zmieniliśmy właśnie czytnik online. Nie jest on jeszcze skończony, wciąż pracujemy nad przywróceniem mu pełnej funkcjonalności. Ale co najważniejsze – jest on zabezpieczony przed ściąganiem rozdziałów! Na pohybel ML i innym stronom, które wrzucały rozdziały zaraz po naszej aktualce. Ale za to będziemy współpracować z Centrum Mangi. Stąd mamy także gorszą wiadomość. Blokujemy download nowych rozdziałów na czas 5 aktualek. Ponieważ wypuszczki naszych skanlacji odbywają się regularnie (no… jak oczywiście się mnie skopie xD), to przy piątej aktualce będziemy odblokowywać rozdziały z 1-ej i tak cyklicznie. Będzie to więc tak mniej więcej po 35 dniach. Niestety, ale to jest cena, jaką musimy płacić za istnienie stron zarabiających na naszej pracy. Inna rzecz, że czytnik online jest teraz tak wygodny, że właściwie zastępuje program offline, sami się przekonajcie!

No to piękny pomysł.
Może coś takiego wprowadzić w ANSI?
Tekst subów tylko on-line...
Do pobrania po .... 60 dniach od daty ukazania się na stronie ANSI. wow
Już widzę te rzesze czytających on- line...

Widać gołym okiem, że idą do  rip

Poje*ało ich już zupełnie. Zakładam, że to piszecie o Hayate. Bom chciał sobie pobrać nowe rozdziały Suzuki a tu tylko czytanie online.

Offline

#674 2011-11-05 23:07:19

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Obejście tego zabezpieczenia to - jak ktoś mi fajnie powiedział - "fajna gimnastyka programistyczno algorytmiczna".
Dajcie znać, gdy te rozdziały Hayate wylądują na manga-lib xD.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#675 2011-11-05 23:11:06

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

A mi się pomysł wręcz podoba. Zamiast odprawiać gorzkie żale, wreszcie wzięli się za siebie. Sami i nie na blogu, tylko znaleźli jakieś praktyczne rozwiązanie. Co prawda istnieje jeszcze problem screenów (a znając IQ niektórych uploaderów - jakość obrazu mocno spadnie), ale i tak jest progres. Wszystko jest lepsze od wycia do księżyca.

http://www.youtube.com/watch?v=-yNhl8wT … re=related

Offline

#676 2011-11-06 00:06:45

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Proszę bardzo, blokada print screena. Oczywiście nic nie jest idealne i wszystko da się obejść.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#677 2011-11-06 00:11:59

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ale to wszystko jest java. A zabezpieczenia z javy mają to do siebie, że wyłączasz ją i po zabezpieczeniach.


Ty dulowaty userze!

Offline

#678 2011-11-06 00:24:42

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tyle że java nie tyle zabezpiecza, tylko wyświetla stronę. Nie ma javy, nie ma strony z mangą.

Offline

#679 2011-11-06 00:30:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

coellus chyba chodziło o javascript, a to nie to samo co java jezor


K5Cqyo6.png?1

Offline

#680 2011-11-06 00:34:02

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

A to może. Niemniej nie takie zabezpieczenia już obchodzili. Kwestia czasu.


Ty dulowaty userze!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024