#81 2011-09-18 19:07:01

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Aurius napisał:

Niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy, jakie są postulaty strajkujących

"Chleba i creditsów."

Tylko kropka za cudzysłów, nie przed  smile_lol

Po obrazku od qwiga to ja tym grupom życzę rychłego upadku.  rotfl


wladza1.png

Offline

#82 2011-09-18 19:07:52

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Takiego pierdolnika i takiej mentalności to próżno na jakimkolwiek innym forum szukać.

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2011-09-18 19:08:20)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#83 2011-09-18 19:10:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

slymsc napisał:

i czemu ta drama jest przeniesiona na ANSI?

Bo stali użyszkodnicy wyzłośliwianie się mają we krwi, a cała ta afera stanowi niezłą pożywkę.

O co chodzi? Ludki od skanlacji nie życzą sobie udostępniania swoich wypuszczek na konkretnej stronie. Na razie ustalono, że:
1. Nikt na tamtej stronie nie ingeruje w grafikę (rzekomo na każdej stronie wtapiano znak wodny)
2. Nikt tam nie podaje się za autora skanlacji (przy rozdziałach są wypisane grupy)
3. Skanlatorzy mają amnestię na interpunkcję.

Offline

#84 2011-09-18 19:14:56

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

bodzio napisał:
Aurius napisał:

Niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy, jakie są postulaty strajkujących

"Chleba i creditsów."

Tylko kropka za cudzysłów, nie przed  smile_lol

Widać, że dawno tutaj nie byłem. Oczywiście, że za.

Offline

#85 2011-09-18 19:16:37

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sir_Ace napisał:

3. Skanlatorzy mają amnestię na interpunkcję.

Chciałeś napisać: amnezję


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#86 2011-09-18 19:20:46

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Sir_Ace napisał:
slymsc napisał:

i czemu ta drama jest przeniesiona na ANSI?

Bo stali użyszkodnicy wyzłośliwianie się mają we krwi, a cała ta afera stanowi niezłą pożywkę.

O co chodzi? Ludki od skanlacji nie życzą sobie udostępniania swoich wypuszczek na konkretnej stronie. Na razie ustalono, że:
1. Nikt na tamtej stronie nie ingeruje w grafikę (rzekomo na każdej stronie wtapiano znak wodny)
2. Nikt tam nie podaje się za autora skanlacji (przy rozdziałach są wypisane grupy)
3. Skanlatorzy mają amnestię na interpunkcję.

W porządku, ale tu rodzi się podstawowe pytanie, czy strona ta jest źródłem trzepania kasy (czytaj zarobku) dla założyciela, czy też to kolejne miejsce w sieci, które próbuje ogarnąć i zebrać w jednym miejscu wsio, co poukrywało się nam w Internecie z polskich skanlacji. Bo jeśli to działalność non-profit, to nie widzę sensu w całym "strajku". Dziecinada, która tylko odbije się na zwykłych czytelnikach tych grup.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#87 2011-09-18 19:22:08

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

tutaj!



ps. dobrze będzie jak się o tej całej unii zapomni. Sami ze łzami i na klęczkach przyjdą  osilek


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#88 2011-09-18 19:35:15

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

slymsc napisał:
Sir_Ace napisał:
slymsc napisał:

i czemu ta drama jest przeniesiona na ANSI?

Bo stali użyszkodnicy wyzłośliwianie się mają we krwi, a cała ta afera stanowi niezłą pożywkę.

O co chodzi? Ludki od skanlacji nie życzą sobie udostępniania swoich wypuszczek na konkretnej stronie. Na razie ustalono, że:
1. Nikt na tamtej stronie nie ingeruje w grafikę (rzekomo na każdej stronie wtapiano znak wodny)
2. Nikt tam nie podaje się za autora skanlacji (przy rozdziałach są wypisane grupy)
3. Skanlatorzy mają amnestię na interpunkcję.

W porządku, ale tu rodzi się podstawowe pytanie, czy strona ta jest źródłem trzepania kasy (czytaj zarobku) dla założyciela, czy też to kolejne miejsce w sieci, które próbuje ogarnąć i zebrać w jednym miejscu wsio, co poukrywało się nam w Internecie z polskich skanlacji. Bo jeśli to działalność non-profit, to nie widzę sensu w całym "strajku". Dziecinada, która tylko odbije się na zwykłych czytelnikach tych grup.

Działa to na podobnej zasadzie do kreskówki/ANSI (co by te całe unie nie mówiły, ale tak właśnie jest) - wszystko zebrane do kupy + reklamy (2 na samym dole, jeśli jest więcej, to mnie się nie wyświetla) + readery online + download. Oficjalna przyczyna tych reklam - utrzymanie serwerów. Wedle skanlatorów - patent na bogactwo. No i to, co Ejsu wypisał. Żeby było śmieszniej, na tej samej manga-lib są ogłoszenia wspierające grupy translacyjne, tj. wszelakie "Pućki rekrutują i szukają jeleni". Ale i tak marudzą, że to przez m-lib ich środowisko podupada.
A w sumie, z bogiem.


Ty dulowaty userze!

Offline

#89 2011-09-18 19:41:13

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Na manga-lib reklam jest od cholery. Kiedyś nawet co się stronę (mangi) włączyło, to się pojawiała na wierzchu na pół ekranu, ale już chyba to znieśli.

qwig napisał:
Sir_Ace napisał:

3. Skanlatorzy mają amnestię na interpunkcję.

Chciałeś napisać: amnezję

Dobrze napisał, nie czytałeś tematu.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2011-09-18 19:41:22)

Offline

#90 2011-09-18 19:43:02

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Szczerze mówiąc, sam korzystam z manga-lib miedzy innymi do czytania Naruto i paru starszych serii. Na tym serwisie znalazłem kilka pozycji, o których wcześniej nie słyszałem. Łatwiej jest odszukać "masówkę" niż pierniczyć się z setką małych stron internetowych, z których każda tłumaczy sobie dwa może trzy rożne tytuły i robi to z taką prędkością, że i tak każdy (ja) zdążę przeczytać to po angielsku dwa razy. Nie wyobrażam sobie normalnego i przyjemnego czytania, które wcześniej zmusi mnie do tego abym przez kilka dni pierd* się z googlem i wyszukiwarka małych stronek grup skanlacyjnych. Fajnie, że one są, jak się ktoś zainteresuje to i tak tam wejdzie i będzie śledził newsy i coś skrobał... ja niestety :/ wole nie czytać tych mang niż wchodzić na 10 rożnych stron. Niestety wiem, że większość moich znajomych myśli tak samo bo to jest zwyczajny burdel i zawsze znajdzie się ktoś kto zbierze wszystko do kupy do jednego kotła.

Offline

#91 2011-09-18 19:53:32

Myore
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2011-01-26

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

sory, ale ten strajk jest tak sensowny, jak wrzeszczenie na brata, który zjadł wam jabłko, które ukradliście z bazaru.
nie lepiej się dogadać? albo stworzyć własną zbiorczą stronę w porozumieniu ze wszystkimi grupami?
wtedy nie musielibyście się rzucać na ludzi, którzy zarabiają na "waszym", sami byście zarobili smile_big choć wątpię, że byłaby potrzeba reklam, jakby naprawdę wszyscy działacze grup się zrzucili na taki projekt.
zamiast robić bezsensowny strajk, pomyślcie o rozwiązaniu problemu.


jiii~

Offline

#92 2011-09-18 19:58:17

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Taka strona jest http://centrum-mangi.pl.
A z manga-lib dogadać, to się pewnie nie dogadają.

Offline

#93 2011-09-18 20:09:19

Myore
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2011-01-26

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

to teraz trzeba zrobić coś, żeby zaczęła wyskakiwać przynajmniej na pierwszej stronie google, bo wyskakuje mi wszystko (włącznie z manga-lib), tylko nie to jezor i żeby ludzie zechcieli tam przychodzić zamiast do manga-lib.

edit: bo w tym momencie dla mnie (osoby z zewnątrz) to wygląda tak, że bunt jest, bo centrum-mangi (grupy w tym zawarte) przegrało z konkurencją i nie chce jej dawać więcej fory, póki nie ogłosi upadłości (czego nie zrobi). nie zaś dlatego, że ktoś wykorzystuje waszą pracę (do której de facto sami nie macie praw). więc jeśli chcecie walczyć o "swoje", to najlepiej zacząć coś robić w tym kierunku. a strajk sobie odpuśćcie.

Ostatnio edytowany przez Myore (2011-09-18 20:32:13)


jiii~

Offline

#94 2011-09-18 20:27:17

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

muahaha....im trzeba zrobić nową stronę bo ta jest brzydka i nieczytelna xD niedziwne, że ludzie wolą manga-lib

Offline

#95 2011-09-18 20:59:46

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

darkstar123 napisał:

LordCrane. Manga i interpunkcja mają ze sobą mało wspólnego. Komiks/manga/manhwa rządzi się swoimi prawami. Chodzi o to by zmieścić tekst. Poczytaj mangi JPF to zobaczysz, że i tam są błędy.

Większej głupoty już dawno nie przeczytałem. Mogę jedynie przyznać, że liryka rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o interpunkcję.
Owszem, czytałem różne mangi JPF i także zdarzały się błędy interpunkcyjne, błędy zresztą są wszędzie. W książkach, podręcznikach (kiedyś przeglądałem podręcznik do fizyki - zero pojęcia o interpunkcji). Niemniej JPF i tak prezentuje sobą w miarę wysoki poziom. Chociaż przyznam, że tylko Death Note'a całego czytałem, ale za to wiele razy. Inne rzeczy to jedynie po kilka tomów.

Offline

#96 2011-09-18 21:17:02

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Grupy chcą po prostu zrobić sobie wakacje.
Walczą ze stroną, która zbiera z różnych zakątków internetu mangi po polakowemu i pakuje w jednym miejscu, przy czym zamieszcza informacje o autorach, pozostawia strony z credkami, nic w nich nie zmienia, a nawet zamieszcza linki do stron, z których te mangi zostały pierwotnie pobrane.
Nie wiem o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to powinno chodzić o pieniądze... Ale nie, ale nie, bo na manga-lib znajduje się tylko jedna reklama, która na pewno nie wystarcza nawet na opłacenie serwera i domeny.

Tak więc, jak ktoś zna jakiś ukryty powód, który nie ma nic wspólnego z mangami, to chętnie go poznam.

Ostatnio edytowany przez bobek784 (2011-09-18 21:26:27)


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#97 2011-09-18 21:22:15

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

bobek784 napisał:

Tak więc, jak ktoś zna jakiś ukryty powód, który nie ma nic wspólnego z mangami, to chętnie go poznam.

Dorama  shithappens


wladza1.png

Offline

#98 2011-09-18 21:25:53

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Jestem również za.

SoheiMajin napisał:

Nie liczyłbym, że takim strajkiem cokolwiek wskórasz.

Lepiej (s)próbować niż nic nie robić i potem tego żałować :]

Offline

#99 2011-09-18 21:26:36

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

bobek784 napisał:

Ale nie, ale nie, bo na manga-lib znajduje się tylko jedna reklama, która na pewno nie wystarcza

Wyłącz tego Adblocka, czy co tam masz. Albo lepiej nie wyłączaj.

mlib.th.jpg

Dodam, że w stopce jest jeszcze więcej.

Offline

#100 2011-09-18 21:47:12

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

WTF? Shit!
Dobra, wycofuje swoją wypowiedź i popieram akcje. Tu chodzi o kasę.


ABP czyni cuda, nigdy więcej go nie wyłączę.


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024