#21 2014-11-20 02:48:28

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Jest późno i słabo chyba kontaktuje albo wszyscy mają totalnie w dupie polski rynek. Sprawdziłem arigato (strone i facebook) - nic. Przeszukuje animesub - nic, google też nic mi nie znajduje.  Tymczasem 6.11.2014r....

facebook Mayfly napisał:

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników anime. Ruszyła właśnie przedsprzedaż "Wilczych dzieci" na Blu-rayu! Prócz filmu, na płycie znalazł się również nieopublikowany wcześniej wywiad z reżyserem i konferencja prasowa z premiery "Wilczych dzieci".

+ odpowiedź na pytanie o DVD

Mayfly napisał:

DVD też zostanie wydane. To akurat rzecz pewna  oczkod

Źródło: facebook MayflyPL

Jest jednak małe ale...

Proponujemy Państwu przedsprzedaż japońskiej animacji "Wilcze dzieci". Obecnie zbieramy zamówienia. Płyta zostanie wydana, jeśli zbierze się ich wystarczająca ilość*.

Premiera zaplanowana jest na drugą połowę grudnia.

Źródło: sklep Mayfly

Przed świętami jak zwykle dużo promocji i różnych okazji do wydatków ale raczej się skuszę. Cena moim zdaniem w miarę akceptowalna jak na początkową (59,99 zł). Dawno nic nowego u nas nie wyszło, a na blu-rayu szczególnie mało. Warto dać szansę kolejnemu wydawcy oczkod Dubbing by się przydał ale cóż oczekiwać przy tak niszowym zainteresowaniu...

Swoją drogą, jakby wam się widziało ewentualne wydanie na blu-ray Grobowca świetlików? Do tego tytułu też Mayfly ma prawa, a dysponują raczej zremasterowaną kopią. Sam musiałbym przemyśleć (za 60zł) bo jednak wole inne tytuły Ghibli (Mononoke  slina ), ale trochę zainteresowany jestem.

Offline

#22 2014-11-20 08:12:20

Statler
Użytkownik
Skąd: Loża Szyderców
Dołączył: 2014-01-02

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

adi90a napisał:

Jest późno i słabo chyba kontaktuje albo wszyscy mają totalnie w dupie polski rynek. Sprawdziłem arigato (strone i facebook) - nic. Przeszukuje animesub - nic, google też nic mi nie znajduje.

Biorąc pod uwagę jakie (nie licząc wyjątków)  kupa  się u nas ukazywało, zarówno pod względem jakości tłumaczenia jak i samych dvd, to może i lepiej, przynajmniej człowieka nie kusi do kupienia...

Ostatnio edytowany przez Statler (2014-11-20 08:19:32)

Offline

#23 2014-11-20 19:09:13

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Trochę kupowanie w ciemno w sumie. Wprawdzie tłumaczenie będzie (zapewne) to samo, co było w kinach, ale już okładki wydania (lub w ogóle jak będzie wydane) nie znamy. Same tłumaczenie też wielu nie zna. Do tego dochodzi wcale nie taka niska cena (pamiętajmy o kosztach wysyłki).
Dodatkowo (jak widać) za bardzo tego nie reklamują, więc może się zakończyć upadkiem całego projektu (chociaż nie wiemy, ile tego ma być zamówione, by doszło do skutku).


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#24 2014-11-25 23:55:22

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Widzę że temat anime na blu-ray dalej zainteresowania nie wzbudza.
Z Mayfly do tej pory mam tylko pakiet Wong Kar Waia i na ile pamiętam tłumaczenie złe nie było (a przynajmniej niczym się w mojej pamięci nie zapisało). Samo wydanie w sumie jest zagadkowe bo Mayfly korzystał z różnych opakowań, choć tutaj spodziewam się raczej zwykłego amaray i okładki jak na plakacie. Ogólnie zamówiłem razem z pakietem Kim Ki Duka, coś dostanę na pewno jezor A z ceną oczywiście mogliby zejść (do poziomu cen IDG najchętniej), bo to chyba główny czynnik zniechęcający do zakupów (do tej pory wypatruje promocji na Paprykę, Tekkonkinkreet i Final Fantasy).

Offline

#25 2014-11-26 00:01:16

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Tej Papryki nawet im się nie chciało okładki spolszczyć (kiedyś w markecie widziałem, chyba że to był jakaś pomyłka), bo i tak suby pl były w zagranicznym wydaniu  beznadzieja
Mam nadzieję, że teraz tak nie pojadą po bandzie...


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#26 2014-11-26 12:16:47

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Nie wiem jak to dokładnie było z tą Papryką bo wydanie zagraniczne ma chyba tylko polskie napisy (na UK amazon sprawdzałem kiedyś bo tam chodzi po ~30zł) a te dostępne w Polsce mają jeszcze lektora. Przynajmniej tak wynika z opisów, co mnie nieco dziwi bo przecież ideą tych wydań jest pakować te same płytki w kilku krajach. W wypadku Mayfly raczej nie ma się co martwić o tłumaczenie okładki, to prawie na pewno wydanie tylko na Polskę. Jakkolwiek trochę martwi mnie obecnie kompletna cisza z ich strony na fejsie i w sumie zerowa reklama tej przedsprzedaży. Odnoszę wrażenie, że wydawnictwo średnio przędzie i próbuje znaleźć dla siebie nową nisze, choć kasę powinni mieć z tych wszystkich DVD z aerobikiem.

A mogliby wydać Kurosawe na BD, do paru tytułów mieli w przeszłości licencje (choć jeszcze dla SD).

Edytka.
Listonosz właśnie dostarczył mi pakiet Kim Ki Duka... I pytanie czy mają zwyczaj wysyłać przedsprzedaż oddzielnie niczym JPF czy też oznacza to porzucenie projektu Blu-ray. W sumie na maila mi chyba przedwczoraj przyszło info, że zamówienie w realizacji, jakkolwiek o anulowaniu czegokolwiek mowy nie było.

Edytka 2
W sklepie, zamówienie nadal ma status "w realizacji" więc raczej postanowili wysłać oddzielnie to co już mają. Co istotne, zamówienie złożyłem raptem w niedziele bo się zastanawiałem co oprócz Wilczych dzieci wziąć. Także podniosłem chyba fałszywy alarm jezor

Ostatnio edytowany przez adi90a (2014-11-26 13:01:45)

Offline

#27 2014-11-30 13:20:30

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Post pod postem ale co zrobić.
Mayfly opublikował przedwczoraj nowy komunikat na fejsie. Brakuje im kilkunastu zgłoszeń do obranego progu. Niby nius o Wilczych dzieciach pojawił się wreszcie na ACP ale nie wiem czy nie za późno. W każdym razie, w komunikacie Mayfly stoi także:

facebook Mayfly napisał:

DVD już wkrótce.

Źródło: facebook

Szkoda, że nic więcej o tym DVD nie napisali, ciekawe jaką cenę przewidują. Skoro się nie reklamują szerzej mogliby przynajmniej więcej informacji udostępniać...

Offline

#28 2014-12-06 01:20:19

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Chyba się udało, klik. Jest data premiery i zniknęła na stronie sklepu informacja, że może nie dojść do skutku oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#29 2014-12-07 22:03:17

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

4 grudnia miało swoją premierę DVD z ostatnim* anime wyreżyserowanym przez Hayao Miyazaki'ego o tytule Zrywa się wiatr (jap. Kaze tachinu). Wydanie standardowe jak na Monolith, dwuwarstowowa płyta, lektor i napisy. Cena 40 zł. Okładka z grafiką z plakatu reklamującego film w kinach (prawdopodobnie nie jest ujednolicona z boksami).

*Pożyjemy zobaczymy.

Offline

#30 2014-12-21 22:55:41

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

19 grudnia zostały zrealizowane preordery Wilczych dzieci. W sklepie pojawiła się też okładka... i jestem nią nieco rozczarowany. Oczekiwałem że będzie niemal tożsama z plakatem, a wprowadzono zmiany. Mam nieco mieszane uczucia. Choć z zakupu jestem zadowolony jezor Jak dojedzie to może wstawię jakieś zdjęcie.
Wilczedziecibluray_zpsd10ed441.jpg
Dla porównania plakat prezentował się tak:

Pokaż spoiler
timthumb_zps51a89ed9.jpg

Offline

#31 2014-12-21 23:12:17

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Jesteś zadowolony przed otrzymaniem produktu?  smile_lol
Czekam(y) na fotki oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#32 2014-12-21 23:25:14

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Jestem zadowolony, że jednak wyszło jezor Choć fakt, dziwnie to zabrzmiało.

Edit.
W sumie to bardziej głupio niż dziwnie oczkod

Ostatnio edytowany przez adi90a (2014-12-21 23:29:43)

Offline

#33 2014-12-22 19:29:57

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Dziś dotarły do mnie Wilcze dzieci. Jakby lekko naprzeciw temu co napisałem, nie obyło się bez niespodzianek. Film został zapakowany w kopertę bąbelkową, jednak nie miał na sobie  oryginalnej foli (i chyba wiem dlaczego). Użyto jakiegoś budżetowego amaraya (tylna ścianka z zapięciem na płytę wybrzuszona do wewnątrz) a dodatkowo mój egzemplarz niestety jest uszkodzony (folia zewnętrzna i zapięcie). Cóż zdarza się, okładka na szczęście nietknięta więc wymienię se jezor Płyta jak widać na zdjęciach (nie oddają one dobrze kolorów niestety ale lepszych nie zrobię) posiada tylko nadruk tytułu (be żadnych innych oznaczeń)... i jak przypuszczam nie została wytłoczona a wypalona! smile_big Nie wiem czy ktoś może potwierdzić, ale płyty z filmami jakie mam powierzchnie danych mają jasną, ta natomiast ma zdecydowanie ciemną co kojarzy mi się z płytami do nagrywania (mogę się oczywiście mylić, nie mam do czynienia z czystymi płytami blu-ray)...
Parę słów o zawartości płyty.
Po uruchomieniu zostają nam przedstawieni patroni medialni/sponsorzy? (mayfly, radio anime24, iplex.pl, tvp kultura, gildia.pl, 5kilokultury, bad taste, kino dla studenta), całość trwa około 2 minut.
Dodatki
- wywiad z reżyserem (7:19)
- konferencja prasowa (50:22) to nie błąd, 50 minut oczkod
Zwiastuny:
- Grobowiec świetlików (1:23)
- Wilcze dzieci (1:30)

Jako pierwszy odpaliłem zwiastun Wilczych dzieci... i przeraziłem się gdyż są w nim żółte napisy bez obwódki które zlewają się z tłem w niektórych scenach. Na szczęście w filmie nie powtórzono tego zabiegu. Napisy w filmie są koloru żółtego (niezbyt intensywny kolor, raczej pastelowy) i mają czarną obwódkę.

Co do transferu. Płyta jednowarstwowa bywa czasem używana przez różnych wydawców jednak chyba coraz rzadziej. Mimo iż mamy do czynienia z filmem animowanym to w kilku scenach które widziałem wyższy bitrate mógłby pomóc (np. rozgwieżdżone niebo). Wolałbym poczekać na zrzuty ekranu których sam nie mam możliwości zrobić, ale istnieje chyba także problem z kodowaniem jednolitych ciemnych powierzchni, np. włosy głównej bohaterki, na których uwidacznia się kompresja.

Podsumowując. Jeżeli kolejne wydania miałyby kosztować tyle samo poważnie przemyślałbym zakup. Największe zastrzeżenia budzi podejrzenie o wypalanie płyt własnym sumptem co nie wydaje się profesjonalnym podejściem. A miałem do tej pory jak najlepsze zdanie o Mayfly. I oby mnie ktoś wyprowadził z błędu

Zdjęcia (nie oddają one niestety w pełni kolorów):
th_SAM_4028_zpsac77fbeb.jpgth_SAM_4031_zps5dd4e58b.jpgth_SAM_4038_zps857e7b07.jpgth_SAM_4035_zpsbe475956.jpgth_SAM_4034_zps3669f90e.jpg

Wrzucę później jeszcze skan okładki.

@Hunter Killer
W pewnym stopniu los mnie pokarał za pisanie głupot oczkod Nie jestem niezadowolony ale wolałbym być pozytywnie zaskoczony.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2014-12-22 19:36:16)

Offline

#34 2014-12-22 22:05:04

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Po kolorze płyty nie sprawdza się, czy była tłoczona (chociaż CD-R mają zwykle żółta powierzchnię). Masz kod pod płytą i/lub jakiś tam napis: dysk 1/tytuł filmu etc. (w miejscu jej wypalenia, czyli nie po stronie nadruku). Jeżeli sami to wypalali, od razu poznasz typ oczkod

Mayfly podobno miał brać wersję brytyjską i ją lekko zmodyfikować. Nie udało mi się tego potwierdzić, ponieważ kontakt z tą firmą jest tragiczny. Na wisus prezentuje się nieźle. Jak stanieje chociaż trochę (w okolicach 40zł), sobie zakupię i sam ocenię smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#35 2014-12-22 23:10:53

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

BR5540 BRD 1-4X
Samym kolorem bym się nie zasugerował ale na tą myśl naprowadził mnie nadruk z samym tylko tytułem (no dobra, cdp.pl też taki robiło). W sumie nie wiem czy ma to jakiś wpływ na trwałość płyty i jakoś bardzo mi to nie przeszkadza choć nieco zaskakuje. Cena 40 zł rozwiałaby moje wątpliwości przy kolejnych zakupach oczkod Gdyby tak IDG dopiero teraz rozpoczynało działalność...

Obiecane skany (600dpi):
th_img476_zps28dba58b.jpgth_img478_zpse613bac2.jpg

Edit.
Nie wiem jakie to ma znaczenie ale na okładce jest logo VIZ media.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2014-12-22 23:11:52)

Offline

#36 2014-12-22 23:21:38

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Chyba jest tłoczone (głowy nie dam, bo się tak nie znam na oznaczeniach przy płytach BD). Płyty nagrywane są mniej trwałe od tłoczonych. Mogą się pojawić problemy z odtwarzaniem po kilku latach smile Zresztą nagrywane płyty to się robi, gdy wydaje się coś w małych ilościach (typu 100 sztuk). Wątpię, by Mayfly z czymś takim wyjechał los


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#37 2014-12-22 23:44:23

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Szkoda że nie wydali tego w dvd, chętnie bym zakupił. Wydaje mi się że w Polsce filmy BD raczej nie mają jakiegoś wielkiego zbytu.

Co do wydania, opierając się na screenach i opinii to szału nie ma, a szkoda. Czemu nie użyto jako okładki wersji z plakatu? Przecież to jak dzień do nocy. Zdecydowanie zniechęca do zakupu...

Czekam na "Zrywa się wiatr", mam nadzieje że do świąt dojdzie.

Offline

#38 2014-12-22 23:55:26

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

pyransc napisał:

Szkoda że nie wydali tego w dvd, chętnie bym zakupił.

Wersję DVD zapowiadali. Może niedługo ujawnią datę wydania oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#39 2014-12-23 00:13:58

Muird
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-12-17

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Dostałem swój egzemplarz. Bez odpalania samej płyty jakość wydania w mojej ocenie - słaba. Mało profesjonalne się to wydaje. Bez foli. Okładka niedopasowana. Takie jakby w piwnicy na klanie robione.

Ostatnio edytowany przez Muird (2014-12-23 00:19:17)

Offline

#40 2014-12-26 23:34:28

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Nowości wydawnicze DVD/BD

Hunter Killer napisał:

Chyba jest tłoczone (głowy nie dam, bo się tak nie znam na oznaczeniach przy płytach BD). Płyty nagrywane są mniej trwałe od tłoczonych. Mogą się pojawić problemy z odtwarzaniem po kilku latach smile Zresztą nagrywane płyty to się robi, gdy wydaje się coś w małych ilościach (typu 100 sztuk). Wątpię, by Mayfly z czymś takim wyjechał los

Ale przecież to jest właśnie limitowane wydanie, uzależnione od ilości preorderów, więc... oczkod

Widzę, że znowu kicha. No brawo, brawo wydawcy, róbcie tak dalej.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024