#1 2012-08-09 23:32:10

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Cześć. Chyba wybitnie mi się dziś nudziło, bo wpadłem na pomysł, żeby zebrać informacje na temat tego jak wyszukać anime w sieci, ściągnąć, zsynchronizować napisy itd. Założyłem bloga, ale chyba nie jest to najlepsze miejsce, bo po pierwsze ciężko go znaleźć i jak już to trzeba będzie do takiego odsyłać, a po drugie nie wiem wszystkiego na ten temat. Idea jest taka - zebrać wszystko do kupy tak, żeby każdy mógł się w tym połapać i na pytanie "a gdzie obejrzeć anime jak nie na shindenie?" miał wszystkie odpowiedzi na tacy. Potraktujcie tego bloga jako taki prototyp, bo tekst powstawał z głowy jak leci i może wyglądać dosyć kretyńsko, a wiele rzeczy z tego może być kompletnie nieprzydatnych dla nikogo. Co myślicie o tym pomyśle? Może się komuś taka wiedza przydać czy jak już ktoś ogląda na kreskowka.pl to i tak jest za głupi, żeby cokolwiek pomyśleć nad ściągnięciem, więc do nikogo taki poradnik nie trafi?

Jakbym miał coś w takim poradniku umieszczać to byłby to informacje na temat hardsubów, IRC-a oraz synchronizacji napisów, ale najważniejsze jest to czy takie coś ma jakikolwiek sens. A i wszystko można zmienić, także ten nagłówek oraz głupoty, które wypisywałem zawsze mogą zniknąć po wciśnięciu jednego przycisku. Także z tym problemu też by nie było. Jeśli chodzi o stan mojej wiedzy na ten temat, też można to nadrobić i wszystko poprawić smile_big Szczególnie, że na tym forum są specjaliści w tej dziedzinie i może to wyglądać na bzdury pisane przez jakiegoś laika ;P No, ale największymi laikami są chyba ci, którzy oglądają tylko online, bo nie wiedzą o istnieniu czegkolwiek innego lub im się nie chce szukać informacji o tym. Tak to widzę.
Chodzi o sam pomysł zebrania tego do kupy.

http://zuvvo.blogspot.com/

Ostatnio edytowany przez Zuvvo (2012-11-30 02:01:21)

Offline

#2 2012-08-09 23:57:14

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Dobry pomysł. Jakby co to mogę pomóc (w przypadku synchronizacji dużo nie pomogę, ale jakbyś kiedyś robił poradnik dla tłumaczy to coś mogę zapodać przydatne informacje, listę stron, które warto znać też).

Kilka obiekcji:
Wyrzuć google.pl z  listy źródeł pobierania, poszukaj w temacie "Poszukuję" tej, którą kiedyś tam zrobiliśmy, są na niej najlepsze źródła do pobierania anime z torrentów i ddl.
Nie rób też poradnika "jak pobierać z torrentów", poszukaj go w google i wklej (albo podaj link do niego).


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#3 2012-08-10 00:21:44

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Demonis Angel napisał:

Wyrzuć google.pl z  listy źródeł pobierania,

Przydatny do pobierania z bakabt bez potrzeby rejestracji i obaw o ratio.  oczkod

Offline

#4 2012-08-10 00:23:17

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Poszukam tej listy, nada się idealnie. Chyba, że ktoś byłby na tyle miły i podał linka, bo nie zaglądam często do tego tematu i jej nie widziałem nawet. Przy okazji byłoby już o ddl.
Poradnika jak pobierać z torrentów nie zamierzam przecież robić ;P Jest krótkie info o tym jak to działa oraz skąd ściągnąć klienta i tyle chyba wystarczy. Nie rozumiem za bardzo jakie jeszcze informacje byłyby potrzebne takim laikom, bo samo korzystanie z torrentów zbyt skomplikowane chyba nie jest ;d Najważniejsze było to, żeby wspominieć o tym, że trzeba seedować i że da się ściągać po kolei odcinki.

Czekam na kolejne opinie.

Offline

#5 2012-08-10 00:30:08

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Zuvvo napisał:

Nie rozumiem za bardzo jakie jeszcze informacje byłyby potrzebne takim laikom, bo samo korzystanie z torrentów zbyt skomplikowane chyba nie jest ;d

Wyperswadowanie im, że pobieranie anime z torrentów nie jest jest niebezpieczne.

Offline

#6 2012-08-10 15:47:03

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Faktycznie. Mam nawet takiego znajomego. Coś tam się napisze wielkimi literami na samym początku pod "skąd pobierać anime" i wytłumaczy, że oglądanie online jest równie niebezpieczne co ściąganie z podanych stron. Trochę o tym, że dzięki temu w prosty sposób możemy pomóc innym i gotowe. Coś się na pewno wymyśli.

Potrzeba mi jednak więcej opinii na ten temat oraz propozycji co mogłoby być przydatne dla takich laików.

Offline

#7 2012-08-10 16:09:36

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Ciekawy pomysł. Życzę powodzenia.

Strona raczej odstrasza, warto nad tym trochę popracować. Co do anime onlinie, to brakuje mi istotnej informacji, a mianowicie tego, że oglądając online odcinek i tak ściąga się na nasz dysk, jednak jest on automatycznie usuwany po zamknięciu okna przeglądarki.

Znam kilka osób, które oglądały online, bo nie miały miejsca na dysku. -> Tak, wyśmiewałem się z nich przez kilka dni, aż wrócili na właściwą ścieżkę.

Skoro zbierasz "w kupę" takie informacje, to nie widzę sensu tworzenia jakiś tutoriali od podstaw, jeśli są gotowce, wykorzystaj je.


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#8 2012-08-10 16:26:11

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Dodaj coś więcej o IRC. Może nie ściągnie się "wszystkiego", ale staroci i tytułów niszowych jest więcej niż na bakabt, a sam proces ściągania jest banalny.

Offline

#9 2012-08-10 18:27:49

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

http://www.torrentking.org/?cat=Anime
Tutaj widzę, że całkiem niezła lista jest. Dobrze by było krótko napisać, które z nich warto sprawdzić w pierwszej kolejności, bo wydaje mi się, że na te mało znane i tak nie warto wchodzić. Te większe trackery powinny już mieć to, co jest na tych mniejszych.
Nie wiem tylko jak z ddl. Powstała może jakaś lista? W temacie "poszukuję" znalazłem tylko pojedyncze stronki, ale też nie orientuję się w jakiej kolejności je sprawdzać.
Co do IRC-a to poszukam jakiegoś poradnika i na blogu dodam odnośnik. Jeśli macie na oku jakiś konkretny, który idealnie się nada to byłbym wdzięczny za podzielenie się nim =)

Offline

#10 2012-08-10 19:17:32

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Na 203 stronie w temacie Poszukuję jest lista, zaczyna się od mojego posta, a potem inni podają kolejne źródła.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2012-08-10 19:18:48)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#11 2012-08-10 19:25:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Zuvvo napisał:

Co do IRC-a to poszukam jakiegoś poradnika i na blogu dodam odnośnik. Jeśli macie na oku jakiś konkretny, który idealnie się nada to byłbym wdzięczny za podzielenie się nim =)

1. Ściągasz, instalujesz i odpalasz klienta IRC (polecam KVIRC)
2. W konsoli (na samym dole) wpisujesz (z ukośnikiem):

/server irc.rizon.net

3. Wybierasz nicka unikalnego w obrębie serwera, np:

/nick KubusPuchatek

4. Rejestrujesz nicka:

/msg nickserv register twoje_haslo twoj@email.com

5. Wchodzisz na skrzynkę pocztową, odczytujesz kod i kończysz rejestrację, np:

/msg NickServ confirm twój_kod

Rejestrować nicka wystarczy raz. Przy każdym następnym razie wystarczy z własnym nickiem wpisać:

/msg NickServ identify twoje_haslo

6. Wchodzisz na kanał NEWS:

/join news

7. Komendą !find wyszukujesz, co ci trzeba. Możesz wpisać tytuł serii, ale zazwyczaj wystarczy kod CRC odcinka (do dostania w torrentowniach, na stronach grup albo anidb), np:

!find 566536B3

(tak, wykrzyknik albo @, ale nie ukośnik)
Powyższe polecenie wydane na kanale NEWS sprawi, że odezwą się do ciebie wszystkie boty posiadające 43. ep Gundama AGE od [sage]. Jedno przykładowe zagajenie:

*Arcoxia* XDCC SERVER - slots:[80/80] - /MSG Arcoxia XDCC SEND x - Found: #285:[sage]_Mobile_Suit_Gundam_AGE_-_43_[720p][10bit][566536B3].mkv,408M

Wystarczy wpisać zaczerpnięte z powyższego

/MSG Arcoxia XDCC SEND 285

i wydać zgodę na transfer, a odcinek zacznie spływać na dysk.

Bonus:
1. W celu uzyskania pewnej dozy informacji o pliku należy SEND zmienić na INFO.
2. Wszystkie znane mi boty posiadają możliwość wznawiania połączenia i nawet nie rozwala to CRC pliku.
3. Alternatywę dla kanału NEWS stanowi NIBL
Oba kanały mają też przeglądarkowe wyszukiwarki (  http://news.is-fabulo.us  i  http://nibl.co.uk/bots.php  ), jednak trzeba liczyć się z tym, że wersje IRC-owe są świerzsze
4. IRC-owi wielkość liter jest obojętna - każde polecenie możesz wydać małymi, wielkimi a nawet pokemoniastymi, o ile tak jest dla ciebie czytelniej
5. Kiedy buszujesz po botach umieszczonych na kanałach poszczególnych grup, zwracaj uwagę na topic kanału. Często zawiera informacje, jak ściągać.
6. To wszystko tylko wygląda tak strasznie. Ogarnięci osobnicy potrafią się przyzwyczaić i/lub wszystkie powyższe czynności zautomatyzować.

Offline

#12 2012-08-10 19:43:58

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Dzięki. Teraz to pisałeś? =) Przekopiuję i dopiszę, że jesteś autorem. Tylko jeszcze nie wiem do końca czy dalej w tym poście to umieścić czy w jakimś innym miejscu na blogu. Z html to tylko szkolne podstawy ogarniam. Jakoś to będę musiał wymyślić, żeby dobrze się to prezentowało.

Poprawiłem prawie całego posta w międzyczasie i zastosowałem się do kilku waszych rad.

Ostatnio edytowany przez Zuvvo (2012-08-10 19:44:09)

Offline

#13 2012-08-10 19:49:06

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Najlepiej sam przetestuj, żeby nie było, że coś nie działa albo coś pomyliłem.

Offline

#14 2012-08-10 21:23:32

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

coś ambitnego oraz dla tych, którzy nie widzieli anime w 3D, a bardzo by chcieli =)

Rozwiń myśl, proszę.
brakslow


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#15 2012-08-10 21:40:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

No coś tam w TrzyDe wyszło:
Ghost in the Shell: S.A.C. - Solid State Society (ANOTHER DIMENSION),
Baby Princess 3D Paradise 0 [Love],
i chyba jakieś hentaje.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#16 2012-08-10 22:12:13

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Nic o żadnym anime w 3D nie wiedziałem =P Taka myśl mi się wykluła, gdy myślałem o różnicy między SD a HD.

Offline

#17 2012-08-10 22:14:01

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

FAiM napisał:

No coś tam w TrzyDe wyszło:
Ghost in the Shell: S.A.C. - Solid State Society (ANOTHER DIMENSION),
Baby Princess 3D Paradise 0 [Love],
i chyba jakieś hentaje.

Mi się bardziej zdaje, że mu o konvert do 3D chodzi. AMV 3D są, więc anime tym bardziej się dać powinno. A okularki się w szafie kiszą.

Zuvvo, od czasu do czasu z chęcią sobie poczytam twoje polecane anime, tak jak piszesz "którzy chcieliby w końcu obejrzeć coś ambitnego", ale napisz swoje ulubione pozycje lub wyślij mi je na PW, bo w innym wypadku twoje komentarze nie będą dla mnie pełni wartościowe.

Edit:

Zuvvo napisał:

Nic o żadnym anime w 3D nie wiedziałem =P Taka myśl mi się wykluła, gdy myślałem o różnicy między SD a HD.

smutny

Ostatnio edytowany przez L0NG3r (2012-08-10 22:22:56)


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#18 2012-08-11 03:51:21

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

Uzupełniłem informacje odnośnie ddl i irc-a. Nie jestem tylko pewien co do kolejności tych źródeł (od najlepszych do najgorszych). Dodałem też słowniczek. Pozostało mi jeszcze dodać info o najlepszym odtwarzaczu, kodekach i o synchronizacji napisów tak, żeby już po ściągnięciu anime nie było żadnych problemów.

L0NG3r - odpisałem Ci w temacie "Poszukuję anime podobnego do...", bo tak mi net szalał, że nie mogłem nawet się do tego tematu dostać, lol.


Skończyłem na dziś. Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie.

Ostatnio edytowany przez Zuvvo (2012-08-11 15:50:03)

Offline

#19 2012-08-12 12:49:43

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

a to jak rozwiazac?

Pokaż spoiler
weszedlem na
http://news.is-fabulo.us/?search=

i skopiowałem
/msg [ACX]Releases xdcc send #407

[11:49:54] [PRIVMSG >>> [ACX]Releases]: xdcc send #407
[11:49:55] *[ACX]Releases* ** XDCC SEND denied, you must be on a known channel to request a pack


dobra ogarnąłem tyłek

Ale szukanie mi nie działa, kopiuje crc z nibl.co.uk i wklejam @find 6BE5F028 i nic sie nie dzieje

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2012-08-12 13:15:53)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#20 2012-08-12 15:10:54

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Zebranie do kupy informacji o tym skąd pobierać anime.

LagoonCompany napisał:

Ale szukanie mi nie działa, kopiuje crc z nibl.co.uk i wklejam @find 6BE5F028 i nic sie nie dzieje

1. Ale masz zarejestrowanego nicka i się zidentyfikowałeś, prawda? W przeciwnym wypadku niektóre boty nie będą chciały z tobą gadać.
2. Wspominałem, że warto zerknąć na topic kanału. Tam jest napisane, że na NIBL-u szuka się przez !search

Mnie tam (po identyfikacji i przez !search) wyrzuca [Exiled-Destiny]_Darker_Than_Black_Ep02_(6BE5F028).mkv

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024