#101 2012-09-16 21:18:17

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Kenshiro napisał:

Chyba każdy wie dlaczego poza Japonią używa się słowa anime na japońskie animacje. Właśnie dla odróżnienia od pozostałych animacji. W Japonii na animacje mówią anime, a poza Japonią na animacje japońskie mówi się anime.

A dlaczego tak mówią? Bo się przyjęło, a ty dalej uważasz, że zamiast hentai powinno się pisać ero-anime, wiec coś jest nie tak.

Kenshiro napisał:

Nie wiem do końca czy antyfani, ale ich sposób pisania na temat anime nasuwa takie wnioski.

Piszą tak, bo mają dość komerchy i chcą oglądnąć coś naprawdę dobrego?

Kenshiro napisał:

Wiadomo dlaczego to słówko jest używane przez część "fanów". Te osoby nazywają coś takiego dystansem, ale to po prostu zwykłe kpiny, lekceważenie i wyśmiewanie anime.

Tak, tak z pewnością, gdyby zasługiwały, to by je tak nazywali.

Kenshiro napisał:

Ja już wielokrotnie bardziej wolę czytać posty dzieciaków zachwycających się przeciętnym tasiemcem czy ecchi niż widzieć te narzekania ludzi znużonych anime i krytykujących większość serii.

To idź pisać z nimi, a nie z nami. Każdy ma swoje zdanie i nie zabronisz nikomu go wyrażać.

Kenshiro napisał:

No i właśnie niedobrze, że wie o co chodzi. To tak zwane przyzwolenie na używanie tych nazw nie jest niczym dobrym. Jak przykładowo rodzic/kolega/koleżanka powie na anime bajki itp to nie należy czegoś takiego zignorować, ale od razu wytłumaczyć, że to anime (dlaczego używa się tą nazwę), a nie bajki.

Skoro rodzic/kolega/koleżanka nie można mu wytłumaczyć, ale skoro tu są ludzie, którzy wiedzą co to jest, to niby dlaczego mają pisać "poprawnie"?

Co do poprawności, najpierw naucz się przecinki stawiać, a potem zacznij wymagać od innych by używali "oficjalnych" nazw.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2012-09-16 21:22:26)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#102 2012-09-16 21:33:15

anime-odcinki
Zbanowany
Dołączył: 2012-09-14

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Widze że temat dalej rozwijany...


1353pngrs_xhehwqh.png

Offline

#103 2012-09-16 21:45:39

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: anime-odcinki.manifio.com

anime-odcinki napisał:

Widze że temat dalej rozwijany...

Dopóki ludzie świetnie się bawią, nie ma sensu zamykać tematu cieszącego się popularnością.  evil

Offline

#104 2012-09-16 21:49:40

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Kenshiro napisał:

Jak przykładowo rodzic/kolega/koleżanka powie na anime bajki itp to nie należy czegoś takiego zignorować, ale od razu wytłumaczyć, że to anime (dlaczego używa się tą nazwę), a nie bajki.

- Tomciu, trzydziestka za pasem, a ty ciągle te bajki oglądasz!
- Mamo, to nie bajki, to anime!


A strona reklamowana w tym temacie jest zła i jej autor powinien czuć się źle.

Offline

#105 2012-09-16 21:53:08

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: anime-odcinki.manifio.com

anime-odcinki napisał:

Widze że temat dalej rozwijany...

Nie marudź, przecież robimy ci reklamę, nie?


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#106 2012-09-16 21:53:39

Hipis
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2011-01-23

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Puotek napisał:

- Tomciu, trzydziestka za pasem, a ty ciągle te bajki oglądasz!
- Mamo, to nie bajki, to anime!

+1

Co do stronki. Według mnie w internetach jest ich już wystarczająco dużo, a nawet zbyt wiele. Jest animezone.pl działające na tej samej zasadzie.

Już rozumiem dlaczego wszyscy tutaj pałają taką niechęcią do Kenshira. Zatracił się w animu i ma problem, powinniście trochę mu pomóc.

Offline

#107 2012-09-16 22:25:30

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: anime-odcinki.manifio.com

marek2fgc napisał:
anime-odcinki napisał:

Widze że temat dalej rozwijany...

Dopóki ludzie świetnie się bawią, nie ma sensu zamykać tematu cieszącego się popularnością.  evil

Tak, właśnie dlatego jeszcze go nie zamknąłem.

Hipis, próbowałem mu pomóc banem, ale ubłagał admina tekstem, ze wcale takiej pomocy nie potrzebuje.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#108 2012-09-16 22:27:14

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Demonis Angel napisał:

Bo się przyjęło, a ty dalej uważasz, że zamiast hentai powinno się pisać ero-anime, wiec coś jest nie tak.

W Japonii nikt nie mówi "oglądałem hentaja", "obejrzałem hentai" itp. Tam głównie używają słówka ero bo hentai to słowo obraźliwe i dosyć wulgarne. Po prostu w Japonii słowo anime używa się na animacje, a na erotyczne animacje eroanime.

Hipis napisał:

[
Już rozumiem dlaczego wszyscy tutaj pałają taką niechęcią do Kenshira. Zatracił się w animu i ma problem, powinniście trochę mu pomóc.

Ja nie oglądam animu, więc nie wiem co ci chodzi.

Zresztą mnie wszyscy kochają/lubią. A, że do anime podchodzę raczej poważnie to nic złego. Wolę takie podejście niż żartobliwe i głupkowate, czyli to dominujące wśród fanów (szczególnie na ansi).

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-09-16 22:35:18)

Offline

#109 2012-09-16 22:27:54

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Tak samo jak animu i mango w twojej opinii jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#110 2012-09-16 22:46:16

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: anime-odcinki.manifio.com

@up - ho, ho, frywolny narcyzm, dobra cecha dla kogoś twojego pokroju. [edit] ten up to do Kena. Wrypałeś się, Q.


Puotek napisał:

A strona reklamowana w tym temacie jest zła i jej autor powinien czuć się źle.

To dopiero puenta. Czuję się rozwalony smile, muszę to zapamiętać. wow

Wracając do tych "hentajów", "animów" to tak jak wspomnieli przedmówcy. Coś podobnego miało miejsce z keczapem. Mimo iż poprawnie mówi się "keczap" - od ketchup, to językoznawcy zalegalizowali keczup, bo tak się przyjęło wśród Polaczków. Taka mała oboczność. Idąc dalej, coś a'la słynna katanka "刀", która poza Japonią odnosi się tylko do miecza samurajskiego, a w samej Japonii jest zwykłym synonimem kena "剣".
Nic nie poradzimy, że łapiemy terminologię z zachodu bądź tworzymy własne cudeńka. U nas zori to japonki, a onigiri to kulki ryżowe, geta to sandały. Trudno, to życie, a żyje się raz.

Tom, chcesz być cool i mówić shonen-manga, shonen-anime, ero-anime, to bądź konsekwentny i stosuj zwrot "anime" do wszystkich kreskówek.

O, à propos (tylko czego), tak mnie jeszcze naszło na wspomnienia z supermarketu.  Otóż szedłem sobie "alejką" skomputeryzowaną w jakimś centrum handlowym. I w oczy rzuciły mi się "ładowalne baterie". To już nie są akumulatory, bo za trudne. Teraz, z punktu widzenia elektronika-fizyka jest to czysty oksymoron, gdyż bateria jest z założenia źródłem albo poprawniej magazynującym splotem ogniw nieładowalnych. 

Zmierzam do tego, że świat ewoluuje i trzeba iść z duchem czasu.
Ken, chcesz czy nie, musisz się pogodzić z tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto myśli inaczej i ma inny zasób słów czy swoją własną terminologię. To nas odróżnia od tych, co kierują się instynktem.

Ostatnio edytowany przez vegeta391 (2012-09-16 22:47:34)


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#111 2012-09-16 22:49:20

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Pedośledź napisał:

Jak przykładowo rodzic/kolega/koleżanka powie na anime bajki itp to nie należy czegoś takiego zignorować, ale od razu wytłumaczyć, że to anime (dlaczego używa się tą nazwę), a nie bajki.

Chyba cię, Tomciu, posrało.  deprecha


Ty dulowaty userze!

Offline

#112 2012-09-16 22:56:45

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: anime-odcinki.manifio.com

vegeta391 napisał:

Tom, chcesz być cool i mówić shonen-manga, shonen-anime, ero-anime, to bądź konsekwentny i stosuj zwrot "anime" do wszystkich kreskówek.

To już wyjaśniałem, więc dziwne, że nie zrozumiałeś o co chodzi ze słowem "anime".

vegeta391 napisał:

Ken, chcesz czy nie, musisz się pogodzić z tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto myśli inaczej i ma inny zasób słów czy swoją własną terminologię. To nas odróżnia od tych, co kierują się instynktem.

Vegecian, ale ja po prostu napisałem co o tym sądzę i jakie nazewnictwo jest poprawne. Temat i tak zostawiony przez moderację, a mógł być zamknięty.

głupellus napisał:

Chyba cię, Tomciu, posrało.

Ciebie również, ale już dawno temu i jak widzę nic do tej pory z tym nie zrobiłaś.

EDIT:

coellus napisał:

i dalej jarasz się bajkami?

Nie oglądam bajek. Natomiast anime (większość lecz nie wszystkie) bardzo lubię.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-09-16 23:00:09)

Offline

#113 2012-09-16 22:58:54

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Pedośledź napisał:

Ciebie również, ale już dawno temu i jak widzę nic do tej pory z tym nie zrobiłaś.

A powiedz mi (bo dialog baj Puotek mnie natchnął) - twoi rodzice naprawdę nie mają nic przeciwko, że masz 30 za pasem i dalej jarasz się bajkami?


ed up:

Pedośledź napisał:

Nie oglądam bajek. Natomiast anime (większość lecz nie wszystkie) bardzo lubię.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Mama i tata normalnie na to patrzą?

Ostatnio edytowany przez coellus (2012-09-16 23:02:31)


Ty dulowaty userze!

Offline

#114 2012-09-16 23:04:15

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: anime-odcinki.manifio.com

To może inaczej - twoi rodzice naprawdę nie mają nic przeciwko, że masz 30 za pasem i dalej jarasz się anime?
I tu z naciskiem na "jarasz", bo ty ewidentnie się tym jarasz.

Offline

#115 2012-09-16 23:05:00

megamas
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2011-07-14

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Kenshit-chan napisał:

Chyba każdy wie dlaczego poza Japonią używa się słowa anime na japońskie animacje. Właśnie dla odróżnienia od pozostałych animacji. W Japonii na animacje mówią anime, a poza Japonią na animacje japońskie mówi się anime.

Kenshit-chan napisał:

W Japonii nikt nie mówi "oglądałem hentaja", "obejrzałem hentai" itp. Tam głównie używają słówka ero bo hentai to słowo obraźliwe i dosyć wulgarne. Po prostu w Japonii słowo anime używa się na animacje, a na erotyczne animacje eroanime.

Oj Tomuś, Tomuś...
Zawsze mam niezły ubaw, gdy czytam twoje wypociny.
Wpierw twierdzisz, że należy określać chińskie bajki mianem anime, ponieważ mieszkamy poza granicami Japonii... Później stwierdzasz, że słowo hentai jest nieprawidłowe, gdyż w Japonii określa się to mianem ero-anime. Tomuś, obudź się! Żyjemy w Polsce, a nie w Japonii. Poza granicami tego kraju hentai to hentai, a nie ero-anime  brakslow .


Be a man – the Madao way.

Offline

#116 2012-09-16 23:09:07

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Fak, późno już, tom może nam dziś nie odpowiedzieć... pewnie mama wygodziła go do wyra.

Offline

#117 2012-09-16 23:16:14

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: anime-odcinki.manifio.com

mas-chan napisał:

Oj Tomuś, Tomuś...
Zawsze mam niezły ubaw, gdy czytam twoje wypociny.
Wpierw twierdzisz, że należy określać chińskie bajki mianem anime, ponieważ mieszkamy poza granicami Japonii... Później stwierdzasz, że słowo hentai jest nieprawidłowe, gdyż w Japonii określa się to mianem ero-anime. Tomuś, obudź się! Żyjemy w Polsce, a nie w Japonii. Poza granicami tego kraju hentai to hentai, a nie ero-anime  brakslow .

Dlaczego kłamiesz ? W Japonii są anime, a chińskie bajki to Chinach tworzą. Dotarło ? Więc nie wmawiaj mi, że uważam iż coś chińskiego należy nazywać anime.

A to, że przyjęło się niestety słowo "hentai" nie znaczy, że należy ślepo je stosować, mając gdzieś oryginalne nazewnictwo.

EDIT:

dulu napisał:

że masz 30 za pasem i dalej jarasz się anime?

O tym się nie rozmawia (tym bardziej z rodzicami). Kto lubi jakie filmy/seriale (dramaty, sensacyjne, anime, przygodowe itp) to jego prywatna sprawa.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-09-16 23:23:11)

Offline

#118 2012-09-16 23:26:17

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Pedośledź napisał:
dulu napisał:

że masz 30 za pasem i dalej jarasz się anime?

O tym się nie rozmawia (tym bardziej z rodzicami). Kto lubi jakie filmy/seriale (dramaty, sensacyjne, anime, przygodowe itp) to jego prywatna sprawa.

Nie no, bądźmy poważni. Prywatna sprawa jak najbardziej, ale prywatne sprawy omawia się z najbliższymi, w tym z rodzicami.
Nie mówią ci, żebyś znalazł sobie dziewczynę, że chcą wnuka albo nie pytają, dlaczego nigdzie nie wyjdziesz tylko siedzisz przed komputerem i oglądasz bajki anime? (Swoją drogą też ciekawe, jak ich poprawiasz).


Ty dulowaty userze!

Offline

#119 2012-09-16 23:27:35

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Pedośledź nadal utrzymuje, że animu to nie bajka? Co za chop....

Ken-chan, zarzuć jakimś  soczystym sucharem, coby ta twoja drętwa gadka o bajach nabrała rumieńców.

Ta psedo strona, koleś pojechał po bandzie, nie dość że zerżnął wszystko jak leci, to jeszcze ma czelność się reklamować  w nieodpowiednim serwisie.
Tylko jeszcze Nagrody Darwina brakuje...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#120 2012-09-16 23:28:55

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: anime-odcinki.manifio.com

Kenshiro napisał:
dulu napisał:

że masz 30 za pasem i dalej jarasz się anime?

O tym się nie rozmawia (tym bardziej z rodzicami). Kto lubi jakie filmy/seriale (dramaty, sensacyjne, anime, przygodowe itp) to jego prywatna sprawa.

Zastanawiałem się, co mam ci odpisać, serio. Normalnie walę cokolwiek, żeby się tylko pośmiać, bo łatwo cię sprowokować, ale ty naprawdę masz problem, kolego. Ludzie, którzy oglądają anime, nie należą do żadnej tajniej organizacji "nie oddamy bajek" czy czegoś. O tym, jeśli faktycznie jest o czym, można rozmawiać.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024