#21 2016-08-31 00:29:38

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Danganronpa: The Animation

Właśnie skończyłem oglądać 1 serie.
Co teraz mam oglądać? Bo chyba jakoś teraz dwie kolejne serie doszedły...


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#22 2016-08-31 01:43:02

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Najlepiej, jakbyś zagrał w drugą część gry, bo nie ma jej zekranizowanej (i całe szczęście).
Bez gry, to polecam oglądać na zmianę po jednym odcinku Danganronpa 3 Mirai-hen i Danganronpa 3 Zetsubou-hen - najlepsze wrażenia z seansu.
Gwoli ścisłości, Zetsubou-hen jest prologiem całej serii. Obie serie zawierają ogromne spoilery z drugiej części gry, więc jeśli zamierzasz w nią zagrać, a gorąco polecam, to lepiej, byś na tę chwilę sobie odpuścił obie serie oczkod

Offline

#23 2016-08-31 05:16:52

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Danganronpa: The Animation

Właśnie patrzyłem jak to z grami wygląda.
Dopiero w planach jest tłumaczenie 1 części...


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#24 2016-08-31 14:12:12

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Ogólnie rzecz biorąc planowałem się zabrać za tłumaczenie obu części gier, jednak nie wiedziałem jak rozwiązać sprawę czcionki. Do plików gry się dobrałem, edytowałem już skrypt, ale problemem była czcionka, która nie miała polskich znaków, a której nie wiedziałem jak zmienić.

Offline

#25 2016-08-31 14:45:51

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Danganronpa: The Animation

Ja się sugerowałem tym wpisem.
Mało wiem o spolszczaniu, ale czy będą się wyświetlały polskie znaki, nawet jak znajdziesz czcionkę i ją podmienisz / dodasz polskie znaki?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#26 2016-08-31 16:27:30

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Tak, właśnie wszystko zależy od czcionki. Domyślne czcionki zaimplementowane przez twórców ich nie zawierają. Moim jedynym problemem jest właśnie sama podmiana czcionki.

Offline

#27 2016-08-31 16:35:25

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Danganronpa: The Animation

Nie możesz zamienić nieużywanych specjalnych znaków na polskie? Chyba że nie wiesz, jak edytować tą znajdującą się w grze.

Offline

#28 2016-08-31 17:40:36

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Nie ukrywam, że moja wiedza na ten temat jest raczej nikła. Nigdy wcześniej nie bawiłem się w edycję plików gry.
W folderze z czcionkami były 4 pliki o nazwach FONT [numer] bez rozszerzeń. Nie jestem pewien, bo próbowałem to robić jakoś w marcu, ale mój łopatologiczny pomysł - wstawienie swojej czcionki, podmiana jej nazwy i usunięcie jego rozszerzenia - spalił na panewce.

Offline

#29 2016-08-31 22:16:46

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Danganronpa: The Animation

Wiesz, sam nawet nie powinieneś wszystkiego umieć.
Dorwij kogoś co trochę ogarnia programowanie.
Tak se patrząc na programy do edycji Visual Novel znalazłem coś takiego.
Więc doszedłem do wniosku, że do czcionki trzeba tego użyć.
Chyba xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#30 2016-09-28 13:54:43

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Danganronpa: The Animation

Sory, że odświeżam stary temat, ale nie ma chyba potrzeby zakładać nowego. Otóż mam pytanie - w ostatnim czasie wychodziło coś takiego jak Danganronpa 3. Jest podzielona na Despair i Mirai. Jako, że nie zaczynałem oglądać ani pobierać chciałbym się dowiedzieć jak to oglądać - z tego co widzę, to odcinek raz wychodził z jednej serii, raz z drugiej.


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#31 2016-09-28 14:03:02

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Odp: Danganronpa: The Animation

Zatsubou jest prequelem do pierwszej części oraz ma hinty do Mirai, które jest kontynuacją serii w tym gry.

Offline

#32 2016-09-28 15:29:27

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Mammoth napisał:

Sory, że odświeżam stary temat, ale nie ma chyba potrzeby zakładać nowego. Otóż mam pytanie - w ostatnim czasie wychodziło coś takiego jak Danganronpa 3. Jest podzielona na Despair i Mirai. Jako, że nie zaczynałem oglądać ani pobierać chciałbym się dowiedzieć jak to oglądać - z tego co widzę, to odcinek raz wychodził z jednej serii, raz z drugiej.

Po jednym odcinku z każdej serii na przemian, gdyż inaczej jedna seria będzie spoilerem drugiej.

Offline

#33 2016-09-28 17:29:47

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Danganronpa: The Animation

Nesbro napisał:
Mammoth napisał:

Sory, że odświeżam stary temat, ale nie ma chyba potrzeby zakładać nowego. Otóż mam pytanie - w ostatnim czasie wychodziło coś takiego jak Danganronpa 3. Jest podzielona na Despair i Mirai. Jako, że nie zaczynałem oglądać ani pobierać chciałbym się dowiedzieć jak to oglądać - z tego co widzę, to odcinek raz wychodził z jednej serii, raz z drugiej.

Po jednym odcinku z każdej serii na przemian, gdyż inaczej jedna seria będzie spoilerem drugiej.

A od którego zacząć?

Jak duże te spoilery?

Offline

#34 2016-09-28 17:57:56

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Mirai 1 -> Zetsubou 1 -> Mirai 2 -> Zetsubou 2 itd.

Oglądając obie serie (głównie Mirai) dowiadujesz się rzeczy będącej właściwie największym twistem z drugiej części gry.
O ile Mirai jest kontynuacją wydarzeń, tak Zetsubou fajnie pokazuje wydarzenia i kulisy organizacji pierwszej (drugiej) gry wzajemnego zabijania z pierwszej części gry Danganronpy. Lekko obejmuje także nowelkę Zero. Ponadto ukazuje wątek, który potem w drugiej części gry jest motywem.

Tl;dr - duże spoilery, ale jeśli nie zamierzasz grać w gry, to nie krępuj się.

Ogólnie rzecz biorąc, nie trzeba oglądać Zetsubou, ale według mnie Lerche odwaliło kawał roboty i naprzemienne oglądanie obu serii daje dużo radości.

Ostatnio edytowany przez Eisaku (2016-09-28 17:59:20)

Offline

#35 2016-09-28 20:28:55

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Danganronpa: The Animation

Eisaku napisał:

Mirai 1 -> Zetsubou 1 -> Mirai 2 -> Zetsubou 2 itd.

Oglądając obie serie (głównie Mirai) dowiadujesz się rzeczy będącej właściwie największym twistem z drugiej części gry.
O ile Mirai jest kontynuacją wydarzeń, tak Zetsubou fajnie pokazuje wydarzenia i kulisy organizacji pierwszej (drugiej) gry wzajemnego zabijania z pierwszej części gry Danganronpy. Lekko obejmuje także nowelkę Zero. Ponadto ukazuje wątek, który potem w drugiej części gry jest motywem.

Tl;dr - duże spoilery, ale jeśli nie zamierzasz grać w gry, to nie krępuj się.

Ogólnie rzecz biorąc, nie trzeba oglądać Zetsubou, ale według mnie Lerche odwaliło kawał roboty i naprzemienne oglądanie obu serii daje dużo radości.

Spróbuję obejrzeć tak jak proponujesz. Tyle, ze jak rozumiem druga część gry, do której głównie odnoszą się spoilery nie została zekranizowana.

porządek chronologiczny wygląda tak?
1. Danganronpa 3 Zetsubou
2. Danganronpa 1
3. Danganronpa 2 (niezekranizowana)
4. Danganronpa 3 Mirai


Zetsubou i Mirai spolerują się nawzajem.
Zetsubou i Mirai spolerują się Danganronpa 2.
Mirai spoleruje Danganronpa 1.

Dobrze to zrozumiałem?

Gdzie w tym wszystkim Danganronpa 2.5?

Ostatnio edytowany przez Animazon (2016-10-12 22:49:55)

Offline

#36 2016-09-28 22:40:54

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Danganronpa: The Animation

Ja jednak polecałbym obejrzenie najpierw:
1. Dangan ronpa 1 (anime bądź gra choć to 2 lepsze)
2. Dangan ronpa 2 - Gra
3. Danganronpa despair girls
4. Mirai Hen + Zetsobu hen.
Wynika to z faktu iż w Mirai oraz Zetsobu pojawiają się postacie, o których nie będziesz miał pojęcia, a czasem można zrozumieć niektóre wątki.
Prawdziwy mind fuck zacznie się, kiedy w styczniu pojawi się kolejna część, w której dostaniemy zupełnie nowych bohaterów oraz

Pokaż spoiler
Nowe misie.

Ostatnio edytowany przez Runaway (2016-09-28 22:43:58)


FluxBB bbcode test

Offline

#37 2016-09-29 02:02:28

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

@Animazon:
Chronologicznie jest tak:
DR 3 Zetsubou-hen -> DR: The Animation -> Ultra Despair Girls (gra) -> DR 2 (gra) -> DR 3 Mirai-hen

Ogólnie rzecz biorąc oglądaj tak, jak wychodziło. Nie musisz znać gier, nawet tych zekranizowanych, by wiedzieć o co chodzi w Mirai-hen i Zetsubou-hen, bo obie serie ładnie wszystko powoli wprowadzają. Osobiście, jako że czytałem nowelkę Zero i grałem we wszystkie gry, to dla mnie Zetsubou-hen był takim oczkiem w stronę fana - wszystko, co już było znane było fajnie zekranizowane.
Ale mówię - nie musisz znać Ultra Despair Girls, ani DR2, by zrozumieć wydarzenia w DR 3 Mirai i Zetsubou.

A Super Danganronpa 2.5 dopiero wyjdzie w styczniu i będzie OVĄ, dodatkiem do kolekcjonerki nowej gry Danganronpy, gdzie bohaterem będzie najpewniej Nagito i może Gundam (bohaterowie drugiej części). Stawiam, że nie będzie jakoś istotna w całej osi fabularnej.

@Runaway:
Czy ja wiem, czy mindfuck? New Danganronpa ma być resetem serii - ma nie mieć nic wspólnego jakby z obecnymi wydarzeniami. Nawet szkoła będzie się inaczej nazywała. Fabularnie z pozostałymi częściami ma ją łączyć jedynie tytuł i tytuły (talenty) bohaterów. No i maskotka. Całość podobno ma się rozgrywać w nieco odległej przyszłości.

Offline

#38 2016-09-29 14:57:42

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Danganronpa: The Animation

Eisaku napisał:

A Super Danganronpa 2.5 dopiero wyjdzie w styczniu i będzie OVĄ, dodatkiem do kolekcjonerki nowej gry Danganronpy, gdzie bohaterem będzie najpewniej Nagito i może Gundam (bohaterowie drugiej części). Stawiam, że nie będzie jakoś istotna w całej osi fabularnej.

A ja akurat uważam, że będzie to animacja dotycząca "chaptera 0" z 2 części gry. Ale cóż, poczekamy zobaczymy.
Ciekawi mnie też nowa główna bohaterka z kolejnej części.

Ostatnio edytowany przez Runaway (2016-09-29 15:00:51)


FluxBB bbcode test

Offline

#39 2016-09-29 17:27:08

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Powiedziane już jest, że wydarzenia będą dotyczyły tego, co się stało po zapadnięciu Nagito w śpiączce i o jego przebudzeniu.

Offline

#40 2016-10-14 11:21:13

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Danganronpa: The Animation

Ostatnio na internecie pojawiła się wersja demo VR wersji Dangan ronpy 1.
Choć sama gra wygląda moim zdaniem okropnie, to jako miłośnik tego uniwersum nie mogłem przejść obojętnie obok takiego newsa.
Tutaj możecie zobaczyć jak to wygląda.

Ostatnio edytowany przez Runaway (2016-10-14 11:21:58)


FluxBB bbcode test

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024