#61 2015-07-31 18:39:31

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

kostek00 napisał:

Nie, ale z tego co piszą to jedyna wadą jest trzymanie plików maksymalnie rok od ostatniego pobrania.

Znalazłem za to coś takiego: https://userscloud.com/. Nie ma absolutnie żadnych limitów i pliki na zarejestrowanym koncie nigdy nie są usuwane. Dodatkowo mają program wypłacający $$ za pobieranie udostępnionych plików.

To na czym zarabiają? Brzmi to trochę zbyt pięknie.

Offline

#62 2015-07-31 19:52:47

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Zmiany na MEGA

Pewnie wyświetlają reklamy przy linkach, a kasa z linków jest mała.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2015-07-31 19:53:16)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#63 2015-07-31 22:53:53

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Zmiany na MEGA

Przeważnie jest to kilka $ za każdy tysiąc pobrań i zazwyczaj ta suma zależy od tego z jakiej strefy geograficznej są pobrania (jak się łatwo domyślić za USA i część EU można dostać najwięcej oczkod ).


GG: 1677958

Offline

#64 2015-08-01 13:27:56

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Zmiany na MEGA

Ekstra! userscloud można wrzucać linki z chomika. W końcu zacznę zarabiać przez internet oczkod
Szkoda że nie da się przenieść z mega... bo przez chomika sporo klikania, zatrzymywania, kopiowania i wklejania... A przez internet orange na kartę nie sposób od nowa wrzucić te 1,5tb :|

OK przejrzałem właśnie swojego spam maila, a tam taki kwiatek od mega:

You are using too much space. 14 days remain until deletion. [wysłany 21.07]
...
If the account remains over quota after 2015-08-04, ALL your files, folders and shares will be permanently deleted.

papa MEGA papa

Offline

#65 2015-08-01 14:04:25

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Zmiany na MEGA

Nie zdziw się, jak niedługo otrzymasz taki sam komunikat z tego userscloud. Albo pewnie nawet nie otrzymasz, tylko po prostu konto zniknie. Tak działają tego typu hostingi.

Offline

#66 2015-08-01 14:18:01

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

A nie lepiej wykupić konto pro na jakimś znanym hostingu?
Na mediafire konto z przestrzenią dyskową 1TB to wydatek 10 zł miesięcznie. Cena nie wygórowana a hosting porządny, nie taki co zwinie się po 2 miesiącach. Ja mam i nie narzekam. Jeżeli wrzucasz jakiś plik który już ktoś posiada na serwerze to jest on kopiowany na twoje konto co jest dużym udogodnieniem jeżeli ktoś chce wrzucić duży plik a ma słaby upload. Jedyne co mogło by być lepiej zrobione ta ich desktopowa aplikacja bo potrafi przymulić.

Mega jest zdecydowanie droższe bo za pakiet 2 tb trzeba zapłacić 20$ i do tego mamy ograniczony transfer. Na mediafire za 25$ mamy praktycznie nieograniczoną przestrzeń.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2015-08-01 14:29:14)

Offline

#67 2015-08-01 14:20:18

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Zmiany na MEGA

Raczej trzeba wyczekiwać chińskich chmur, gdyż te potrafią oferować 30TB za darmo.

Offline

#68 2015-08-01 14:49:47

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Zmiany na MEGA

A co gdyby w Polsce zrzucić się na jakiś serwer i tam upać, zrobić swoją stronę, może to byłoby lepszą alternatywą niż płacenie przez wiele osób stąd różnym hostom?


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#69 2015-08-01 15:04:27

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Zmiany na MEGA

Cryla7 napisał:

A co gdyby w Polsce zrzucić się na jakiś serwer i tam upać, zrobić swoją stronę, może to byłoby lepszą alternatywą niż płacenie przez wiele osób stąd różnym hostom?

Pojawiła się osoba z taką inicjatywą, że sama zrobi, ale głos po niej zaginął.

Offline

#70 2015-08-01 15:12:20

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

Cryla7 napisał:

A co gdyby w Polsce zrzucić się na jakiś serwer i tam upać, zrobić swoją stronę, może to byłoby lepszą alternatywą niż płacenie przez wiele osób stąd różnym hostom?

Śliska sprawa. Zresztą dobry hosting z taką pojemnością jest bardzo drogi. Lepiej jak by ktoś na poważnie się wziął za napisanie nowego ansi z możliwością dodawania linków do hardsubów i wyświetlania tego w jakiś sensowny sposób. Kiedyś nawet miałem się za to wziąć ale wiecznie czasu brakuje i trwało by to tyle ile tworzenie ansi 2.0. Nawet domenę kupiłem animesub.pl   jezor2

Offline

#71 2015-08-01 17:01:15

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Zmiany na MEGA

@pyransc
1tb to, nie oszukujmy się, mało. A 120zł/rok to, bądźmy szczerzy, dużo jeżeli mamy na tym trzymać pl suby.
Tu jest odwieczna wojna między definicją fansubu, a pobieraniem opłat za udostępnianie odcinków.

Idealnym wg mnie rozwiązaniem byłby serwer z opłatą 0,5zł/1GB transferu.
Nie przejdzie symboliczna opłata 10gr/odc bo różne serie różnie ważą. Więc dlaczego ktoś ściągając serię w 1080p ma płacić tyle samo co za serię 720p.
W ten sposób ściągamy serię za 1-5zł i wiemy że bardzo nie zbiednieliśmy, a pieniądze nie poszły do kieszeni tylko na opłatę hostingu.

Tylko znowu zaczyna się burza z suberami "to jest nowe, tego nie udostępniaj" "ale chcesz czerpać kasę z mojej pracy?" itp.

Koniec końców taki serwer nigdy nie wypali, starsze serie pójdą w zapomnienie, a my(ja i inni uploaderzy) dalej będziemy szukać "darmowych" hostingów.

ponownie @pyransc
dodawanie hardsubów już było na f.pl. W tej chwili proponujesz trochę przerost formy nad treścią (czyli powrót do f.pl). Moim zdaniem serwer powinien mieć interfejs jak w ftp'ach + jakieś okienko do logowania. Jeżeli komuś to nie wystarcza proponuję zmianę tła strony - oczywiście za dopłatą oczkod

Cały ten post napisałem, żeby zaznaczyć, że nie wrzucam tego dla siebie (bo mam to na dyskach) i nie wrzucam tego dla pieniędzy (mój chomik jest zablokowany hasłami), tylko żeby ktoś kiedyś ściągnął sobie takie przykładowe Hitsuji no Uta [PT & GLS] shithappens

Offline

#72 2015-08-01 17:20:53

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Zmiany na MEGA

Ale w zasadzie ta idea nie jest taka zła. Mało osób wchodzi na forum. Gdyby gotowe mkv wisiały normalnie jak napy...


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#73 2015-08-01 17:21:47

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

Nindon napisał:

@pyransc
1tb to, nie oszukujmy się, mało. A 120zł/rok to, bądźmy szczerzy, dużo jeżeli mamy na tym trzymać pl suby.
Tu jest odwieczna wojna między definicją fansubu, a pobieraniem opłat za udostępnianie odcinków.

Idealnym wg mnie rozwiązaniem byłby serwer z opłatą 0,5zł/1GB transferu.
Nie przejdzie symboliczna opłata 10gr/odc bo różne serie różnie ważą. Więc dlaczego ktoś ściągając serię w 1080p ma płacić tyle samo co za serię 720p.
W ten sposób ściągamy serię za 1-5zł i wiemy że bardzo nie zbiednieliśmy, a pieniądze nie poszły do kieszeni tylko na opłatę hostingu.

Tylko znowu zaczyna się burza z suberami "to jest nowe, tego nie udostępniaj" "ale chcesz czerpać kasę z mojej pracy?" itp.

Koniec końców taki serwer nigdy nie wypali, starsze serie pójdą w zapomnienie, a my(ja i inni uploaderzy) dalej będziemy szukać "darmowych" hostingów.

ponownie @pyransc
dodawanie hardsubów już było na f.pl. W tej chwili proponujesz trochę przerost formy nad treścią (czyli powrót do f.pl). Moim zdaniem serwer powinien mieć interfejs jak w ftp'ach + jakieś okienko do logowania. Jeżeli komuś to nie wystarcza proponuję zmianę tła strony - oczywiście za dopłatą oczkod

Cały ten post napisałem, żeby zaznaczyć, że nie wrzucam tego dla siebie (bo mam to na dyskach) i nie wrzucam tego dla pieniędzy (mój chomik jest zablokowany hasłami), tylko żeby ktoś kiedyś ściągnął sobie takie przykładowe Hitsuji no Uta [PT & GLS] shithappens

Po pierwsze gdzie ja napisałem coś o dodawaniu hardsubów?
Po drugie zaproponowałem płatny hosting dla osób które szukają jakiejś alternatywy dla MEGA, a nie pobieranie opłat, czy opłacanie wspólnego hostingu.

Proponuję poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

Kamiyan3991 napisał:

Ale w zasadzie ta idea nie jest taka zła. Mało osób wchodzi na forum. Gdyby gotowe mkv wisiały normalnie jak napy...

Jasne że dobra. Każdy sobie trzyma hardsuba gdzie chce, co nie obciąża kosztami strony. Do serwisu jest dodawany tylko link do pobrania który jest umieszczony w widocznym miejscu jako dodany hardsub i tyle. Do tego dodać przypisywanie napisów/hardsubów do wcześniej dodanych anime  i mamy wszystko usystematyzowane i przejrzyste. W takim uporządkowanym układzie łatwo wszystko znaleźć, bo teraz jest jakaś tragedia.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2015-08-01 17:31:51)

Offline

#74 2015-08-01 18:05:08

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Zmiany na MEGA

pyransc napisał:

W takim uporządkowanym układzie łatwo wszystko znaleźć, bo teraz jest jakaś tragedia.

Do takiego stanu rzeczy przyczynili się zresztą sami autorzy... jak czasami widzę te nazwy tematów w dziale z hardsubami...


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#75 2015-08-01 18:47:14

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Zmiany na MEGA

pyransc napisał:

Lepiej jak by ktoś na poważnie się wziął za napisanie nowego ansi z możliwością dodawania linków do hardsubów

pyransc napisał:

Po pierwsze gdzie ja napisałem coś o dodawaniu hardsubów?

Nie wiem brakslow
To nie jest temat o nowej stronie tylko o magazynowaniu hardsubów. Sprawa udostępnienia linków jest drugorzędna.

pyransc napisał:

Po drugie zaproponowałem płatny hosting dla osób które szukają jakiejś alternatywy dla MEGA, a nie pobieranie opłat, czy opłacanie wspólnego hostingu.

alternatywą dla bezpłatnego hostingu jest hosting płatny... Dobrymi radami to jest piekło wybrukowane.

pyransc napisał:

Proponuję poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

Tylko akapit bezpośrednio pod @ jest skierowany do Ciebie oczkod

Pomysł pobierania opłat na wspólny hosting był w nawiązaniu do wypowiedzi Cryla7 ale skierowany do ogółu.

NIE, właśnie chodzi o to że nie można trzymać hardsuba gdzie się chce. Można było trzymać gdzie się chce, czyli na magauploadzie zanim padł (trzymane do końca świata i darmowe pobieranie). Teraz można trzymać tylko na chomiku, na własny użytek. Bo udostępnianie z chomika dużych plików to właśnie zarabianie.

pyransc napisał:

W takim uporządkowanym układzie łatwo wszystko znaleźć, bo teraz jest jakaś tragedia.

Nie widzę problemu. Robisz temat zbiorczy z seriami posegregowanymi alfabetycznie. Link odsyła do tematu na forum. Moderator przypina temat gdzie trzeba. Co tydzień aktualizujesz spis o nowe pozycje. Na dole tematu wklejasz link do zbiorczych wrzut (np jak moja). Teraz powiedz że bez nowej strony się nie da  cholera

EDIT//
@\/
Bo widzisz, 10 lat temu ludzie zakasali rękawy i się brali do roboty. Ale rozumiem, teraz już nie te czasy, lepiej ponarzekać i podłubać w nosie  papa

Ostatnio edytowany przez Nindon (2015-08-01 19:54:47)

Offline

#76 2015-08-01 19:21:50

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

Nindon napisał:

...

pyransc napisał:

W takim uporządkowanym układzie łatwo wszystko znaleźć, bo teraz jest jakaś tragedia.

Nie widzę problemu. Robisz temat zbiorczy z seriami posegregowanymi alfabetycznie. Link odsyła do tematu na forum. Moderator przypina temat gdzie trzeba. Co tydzień aktualizujesz spis o nowe pozycje. Na dole tematu wklejasz link do zbiorczych wrzut (np jak moja). Teraz powiedz że bez nowej strony się nie da  cholera

Tak się robiło 10 lat temu... Naprawdę myślisz że ktoś by tego pilnował? Zresztą już z samego opisu widać że za dużo z tym roboty... Co tygodniowe aktualizacje tematu hehe

Do reszty twoich "złotych myśli" się nie odnoszę bo to jakieś pierdoły.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2015-08-01 19:26:08)

Offline

#77 2015-08-01 20:04:42

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Zmiany na MEGA

Ogólnie mój pomysł to strona, która miałaby sporą pojemność, gdzie można by trzymać pliki, wszystko byłoby przejrzyście zrobione.
Na początek trzeba byłoby się zrzucić, a potem może utrzymałaby się z reklam?
Ostatecznie może być takie ansi, na którym będą linki do innych hostów. Wszystko, byleby móc dodawać wideo, a nie same napisy, ludzie idźmy z duchem czasu!


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#78 2015-08-01 20:30:02

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Zmiany na MEGA

Myślę że większość chętnie by poszła z duchem czasu, tylko nie ma komu tego zrobić. Utrzymywanie serwisu z reklam jakoś nie bardzo mi się widzi znając temat "Wojna coś tam, coś tam". Chociaż jak by ktoś się chciał za to zabrać w sensowny sposób to coś tam mogę pomóc w wolnym czasie.

Offline

#79 2015-08-01 22:06:30

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Zmiany na MEGA

Ja niestety informatykiem nie jestem, w tworzeniu stron również jestem zielony.
Ale myślę, że znajdą się osoby z umiejętnościami i chęcią do działania. Tylko trzeba rozpocząć projekt, postawić sprawę jasno i zainteresować nim resztę gawiedzi.
Reklamy mogą być na utrzymanie plus niech by istniało konto strony na przyszłe inwestycje itp, żeby byłą stroną non-profit.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#80 2015-08-01 23:11:57

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: Zmiany na MEGA

Serwer na kimsufi można wyczaić za 5-10€, nie wiem po co bawić się w jakieś hosty, które nie wiadomo jak długo pociągną.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024