#121 2017-03-28 00:52:58

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Jak dla mnie Scarlett pokazuje za dużo emocji.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#122 2017-03-28 00:57:38

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Kenshiro napisał:

Nie to powinno podlegać ocenie, ale ogólnie jak wykonano dany film, gdyby to była oryginalna produkcja.

Podejście rozumiem, ale często nie sposób. Chodzi o potencjał. Jeśli pierwowzór jest wielowątkowy, wielowymiarowy itd., a adaptacja tak w jednym procencie, to czuje się zawód i jest to zupełnie normalna reakcja.

Offline

#123 2017-03-28 08:43:44

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Kenshiro napisał:
NWW_Station napisał:

Z fabuła na czele, bo jak przeczytałem zapowidź do filmu, to zwątpiłem, bo było to jawne popsucie jednego z głównych wątków tego obrazu...

Uważam, że najlepiej oceniać filmy jako osobne produkcje i nie czepiać się zmian jakie poczyniono (w miarę możliwości).

Wszystko fajnie, ale jeśli zaczną zmieniać w pewną stronę, dla mnie film straci na atrakcyjności, a tego się obawiałem od początku. Dla mnie ten film dużo straci, jeśli będzie zwykłym filmem akcji. Nie za to pokochałem tę serię. Takie zmiany dyskwalifikują dla mnie tę produkcje.

Kenshiro napisał:

Po co oglądać anime, a potem narzekać że wprowadzono wiele zmian w stosunku do mangi?
Nie to powinno podlegać ocenie, ale ogólnie jak wykonano dany film, gdyby to była oryginalna produkcja.

Po co? Czytałem mangę przez kilka lat. Niesamowicie mi się podobała fabuła, postaci, wątki. Marzyła mi się wersja animowana. Potem po latach ją oglądam i widzę, jak ją spartolili. Oceniam ją negatywnie, bo widzę, jaki miała potencjał, który nie został wykorzystany. Ty byś ocenił pozytywnie, bo oceniałeś osobno. Dlaczego? Bo nie znałeś oryginału i nie wiesz, co straciłeś. Innej opcji nie widzę, bo jeśli mi powiesz, że jeśli widzisz popsuta adaptację, ale dalej tak samo twierdzisz, to sorry, ale ja odpadam.

Czasem są dobre adaptacje, takie jak Dedman Wonderland. Anime gówniane, a manga jeszcze gorsza, bo ciągnęła i dodawała beznadziejne wątki dalej smile_lol

Offline

#124 2017-03-28 15:46:34

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

NWW_Station napisał:

Tak a propo Scarlett Johansson, podobno najmniej na nią narzekają ci, którzy nie oglądali tych wszystkich filmów Marvela. Mają jej przesyt ci, którzy te filmy oglądali i od razu są zniechęceni

To nie przesyt poprostu SJ jest drewnem, jej gra aktorska, jesli wogole mozna to tak nazwac nie obrazajac innych aktorek/ow, jest zenujaco slaba, niechce mi sie nawet kontynuowac tego wywodu jezor W filmie gra poprostu jako wielkie nazwisko podnoszace sprzedarz i lep na mlodocianych marszczyfredow jezor


ara ara...

Offline

#125 2017-03-28 16:08:55

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Kilgur napisał:
NWW_Station napisał:

Tak a propo Scarlett Johansson, podobno najmniej na nią narzekają ci, którzy nie oglądali tych wszystkich filmów Marvela. Mają jej przesyt ci, którzy te filmy oglądali i od razu są zniechęceni

To nie przesyt poprostu SJ jest drewnem, jej gra aktorska, jesli wogole mozna to tak nazwac nie obrazajac innych aktorek/ow, jest zenujaco slaba, niechce mi sie nawet kontynuowac tego wywodu jezor W filmie gra poprostu jako wielkie nazwisko podnoszace sprzedarz i lep na mlodocianych marszczyfredow jezor

Megan Fox prezentuje jeszcze gorszy "kunszt" aktorski. Zresztą kiepska gra aktorska w tego typu filmach to norma, przestałem już na to narzekać, bo nic bym nie oglądał. Albo Keanu Reeves, masakra, dobra gra aktorska w takich filmach to fikcja oczkod

Offline

#126 2017-03-28 16:53:15

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Kilgur napisał:

W filmie gra poprostu jako wielkie nazwisko podnoszace sprzedarz i lep na mlodocianych marszczyfredow jezor

Czyli temat cycków jest pewny?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#127 2017-03-28 17:07:29

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Ariakis napisał:

Czyli temat cycków jest pewny?

Jaki film, takie piersi.

Pokaż spoiler
2rwuhvl.jpg

Offline

#128 2017-03-28 18:03:49

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Przykre trochę.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#129 2017-03-28 21:35:51

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Chyba obejrzę ten film z ciekawości, bo jest szansa na coś dobrego.

Akurat oba filmy kinowe Gitsa i oba sezony TV oglądałem nie tak dawno temu, więc jeszcze dobrze pamiętam, co mi się podobało.

Offline

#130 2017-03-29 17:04:58

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Z IMDB ( teoretyczna skala 1-10 w praktyce ciezko ogladnac cos z ocena ponizej 6 jezor )
Power Rangers 7.1
GITS 6.8 biorac pod uwage ze to ocena po pokazach przedpremierowych to bedzie raczej gorzej niz lepiej jezor

Z pierwszych recenzji wynika zenadaje sie na jasnowidza a.k. post #6 z tego watku smile_big

Wszyscy są zgodni, że dostajemy dobre widowisko. Jest dużo świetnych efektów specjalnych oraz efekciarsko zrealizowanych scen akcji w klimacie science fiction. Zwracają uwagę, że ten film to jednak dużo formy, a mało treści. Oparty na wizualnym splendorze, ale pozbawiony mrocznej, poetyckiej głębi oryginału.
Dziennikarz „The Hollywood Reporter” sugeruje, że trójka scenarzystów (wśród nich Ehren Kruger znany z pierwszych czterech części serii Transformers) zdecydowała się porzucić prowokujące, ciekawe aspekty materiału źródłowego na rzecz efekciarskiej akcji. Dlatego też fabuła skacze od walki do walki bez żadnego rozważania nad istotnymi aspektami fabularnymi.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-03-29 17:27:10)


ara ara...

Offline

#131 2017-03-29 18:30:41

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Recenzja Kinomaniaka GHOST IN THE SHELL


XQwiDt5.png

Offline

#132 2017-03-29 18:52:23

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

rorek napisał:

Recenzja Kinomaniaka GHOST IN THE SHELL

Płytka recenzja od gościa który musi się wspomagać zwiastunem, aby materiał wypełnić beznadzieja Po co coś takiego tu wklejać?  ej

Offline

#133 2017-03-29 18:58:34

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

rorek napisał:

Recenzja Kinomaniaka GHOST IN THE SHELL

Spoiler alert jezor


ara ara...

Offline

#134 2017-03-29 19:21:14

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Płytka recenzja od gościa który musi się wspomagać zwiastunem, aby materiał wypełnić beznadzieja Po co coś takiego tu wklejać?  ej

Ale Kinomaniaka to ty szanuj!


XQwiDt5.png

Offline

#135 2017-03-29 21:28:06

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

rorek napisał:

Płytka recenzja od gościa który musi się wspomagać zwiastunem, aby materiał wypełnić beznadzieja Po co coś takiego tu wklejać?  ej

Ale Kinomaniaka to ty szanuj!

Jak zwykle Nesbro odwala durnoty. Co w tym dziwnego że wspomaga zwiastunem?


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#136 2017-03-29 21:40:45

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Tutaj opinia od Ichaboda.

Offline

#137 2017-03-30 00:02:34

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Jak dla mnie film był całkiem w porządku. Nie widziałem nic w nim, co mogłoby zbeszcześcić GiTS. Trailer wprowadził mnie w paru aspektach (i nie tylko mnie) w błąd (pokazano część ujęć, których nie było, a zmieniają bardzo mocno wydźwięk sceny). Film był dość bezpieczny, nie licząc pierwszych kilkunastu minut. Miałem nadzieję na zabawę światłem pokroju Łowcy Androidów (w pierwszym filmie GiTS też bawiono się światłem), niestety tutaj jest albo jasno, albo ciemno. Próbują kontrastować obraz, ale jak dla mnie za słabo. Film jest spójny, część rzeczy z oryginału wycięto, by zachować ten sam poważny klimat przez cały film. Widać było skrócenie scen (ciekawe, o ile dłuższa będzie wersja reżyserska).

Motyw człowieczeństwa napędza fabułę, jednak nie jest wyniesiony na taki poziom, jak to było w pierwszym filmie GiTS.
Wg mnie każdy, kto nie jest zatwardziałym fanem GiTS i nie idzie tam z zamiarem wytknięcia każdego karygodnego posunięcia, będzie się albo nudzić (za mną dwóch gości pijących piwo ziewało), albo będą oglądać tak, jak się ogląda film 7/10 - bez żadnego ziewania, ale też bez opadu szczęki. Są zadatki na sequel. Film zrobił dobre wprowadzenie w to, dlaczego część postaci wygląda tak, a nie inaczej.
Wyliczyłem tam 3 oczka do fanów anime GiTS (nie tylko pierwszej kinówki). Pewnie jest tego więcej.
Liczyłem na jakąś scenę za napisami końcowymi - oczywiście nic nie było. Choroba marvelowska.
A co do Scarlett Johansson - to jednak nie przebiła Kristanny Loken w odgrywaniu maszyny.

I osoby z epilepsją niech lepiej uważają - jedna scena może spowodować atak.  papa

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2017-03-30 00:22:47)

Offline

#138 2017-03-30 01:06:54

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Nie oglądałem nigdy tej serii i się zastanawiam, czy by się nie wybrać na ten film, bo w sumie dawno już nie byłem w kinie. Jeszcze się waham, bo Pyrkon niedługo, więc trzeba kasę oszczędzać smutny

Offline

#139 2017-03-31 16:07:18

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

LITOSCI
http://www.tracking-board.com/hot-off-g … exclusive/
W wielkim skrocie -> aktor afroamerykaniski, glownie komediowy, prawdopodobnie jako rezyser Akiry, typ wyrezyserowal 1 horror ktory zarobil 150 baniek. Horroru tego nie ogladalem, wynik na imdb wysoki moze byc cyganski, bo wszak w filmie jest czarno-bialy zwiazek romantyczny, a ostatnio za murzyna +1 za murzyna geja +3 do oceny daja smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-03-31 16:14:13)


ara ara...

Offline

#140 2017-03-31 21:27:38

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Beda gwalcic animu (amerykańskie adaptacje filmowe)

Kilgur napisał:

LITOSCI
http://www.tracking-board.com/hot-off-g … exclusive/
W wielkim skrocie -> aktor afroamerykaniski, glownie komediowy, prawdopodobnie jako rezyser Akiry, typ wyrezyserowal 1 horror ktory zarobil 150 baniek. Horroru tego nie ogladalem, wynik na imdb wysoki moze byc cyganski, bo wszak w filmie jest czarno-bialy zwiazek romantyczny, a ostatnio za murzyna +1 za murzyna geja +3 do oceny daja smile_big

To nie jest jakiś losowy aktor komediowy, jest też twórcą bardzo fajnego programu Key & Peele. Ale z jakiej paki go wybrali na reżysera Akiry to ja nie wiem xD

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024