#21 2014-02-12 18:41:29

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Nowa, odchudzona wersja tematu. Następne posty, które będą o online'ach, będą lecieć, a użytkownicy nagradzani.

Chcecie coś napisać, piszcie o poradniku i rzeczach związanym z pobieraniem i oglądaniem na kompie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#22 2014-02-15 18:07:54

Akan69
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2013-03-04

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Jak dla poradnik jest świetnie napisany.  smile_big
A osoby które tylko krytykują, niech sami napiszą taki poradnik a nie się wymądrzać.
Okażcie szacunek dla kolegi.

Ostatnio edytowany przez Akan69 (2014-02-15 18:08:44)

Offline

#23 2014-02-15 18:36:00

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

-I tak nie obchodzi mnie jakość, zwracam uwagę tylko na fabułę, animacja jest nieważna.
Mówiąc tak uroczyście oznajmiasz, iż jesteś kompletnym debilem. Jeśli animacja w filmie animowanym jest dla ciebie nieważna, to po co w ogóle go oglądasz? Mówiąc tak, automatycznie twierdzisz, że ciężką pracę animatorów, którzy odwalają przy anime 80% roboty (przeciętny odcinek TV składa się z ok. 3000 rysunków), masz w dupie.

Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie pojąć argumentu "taka jakość ma cię nie satysfakcjonować, bo ja tak mówię". To, że wisi mi, czy pobiorę 480p czy 1080p, automatycznie oznacza, że nie doceniam pracy animatorów?

Offline

#24 2014-02-15 18:58:25

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Camizi napisał:

Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie pojąć argumentu "taka jakość ma cię nie satysfakcjonować, bo ja tak mówię". To, że wisi mi, czy pobiorę 480p czy 1080p, automatycznie oznacza, że nie doceniam pracy animatorów?

To dotyczy tylko osób mówiących, że w anime zwracają uwagę tylko na samą fabułę. Nie tych, którzy na animację uwagę zwracają, ale pobierają 480p zamiast 1080p bo np. na monitorze nie widzą dużej różnicy. To dwie różne sytuacje. Ok, może ten argument jest źle sformułowany, postaram się to logiczniej napisać jak będę miał czas smile_big

Btw, umieściłem topic z poradnikiem na shindenie, diff anime, anime-centrum i anime-odcinki. Na tej ostatniej stronie temat został od razu wywalony, na reszcie się trzyma na razie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Update: na diff anime temat też już poleciał xD

Ostatnio edytowany przez nototaku (2014-02-15 23:34:05)

Offline

#25 2014-02-15 21:42:00

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Niestety wiele osób (jeśli nie większość) nie ceni jakości anime czy innych filmów. Mniejsza dla nich czy będzie widoczna kompresja, piksele, mało ostry obraz, blade kolory, niskiej jakości dźwięk itp wady.

Wiadomo, że grafika nie jest najważniejsza, ale jednak znacznie przyjemniej ogląda się anime, gdy obraz jest prawie idealny (a w dodatku we własnym odtwarzaczu i na całym ekranie).

Ma to szczególne znaczenie w anime z szybką animacją (walki czy inne efekty). Muzyka w najlepszej jakości (FLAC i dźwięk 5.1) to dodatkowa zaleta, która nie istnieje w przypadku anime online.

Obecnie najbliżej ideału są wersje Blu-Ray anime (HD, a szczególnie full HD). Niestety nawet jeśli coś takiego wgra się na online to jakość ulegnie znacznemu pogorszeniu (już pomijam to, że zazwyczaj zostają tam tylko wersje TV).

Od 10 lat oglądam anime wyłącznie w mpc (później mpc hc), a nigdy online. Uważam ten odtwarzacz za zdecydowanie najlepszy, a inne również zdarzało mi się testować. MPC HC jest dostępny razem z kodekami K-Lite Codec Pack, które po zainstalowaniu umożliwiają oglądanie wszystkich filmów (chociaż jakaś wiedza odnośnie ich konfiguracji również by się przydała). Do napisów używam DirectVobSub.

Mam Windows 7 (z wyłączonym Aero), więc w MPC HC obraz DirectShow wybrałem jako domyślny, gdyż jest najszybszy i nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnie synchronizacji napisów do każdej wersji anime jaką się posiada to obecnie jest jeszcze łatwiej niż kiedyś. Wystarczy zainstalować Aegisub i wtedy przesunięcie napisów o daną ilość sekund (do przodu lub tyłu) nie będzie stanowić żadnego problemu.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2014-02-15 21:51:44)

Offline

#26 2014-03-03 00:15:36

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

marek2fgc napisał:

Nazywasz złomem program, którego odtwarzanie zależy od kodeków i konfiguracji? Po prostu nie umiesz go używać i tyle...

Poświęciłem się - wgrałem najnowszą wersję, wgrałem najnowszy CCCP, pokombinowałem trochę według jakiegoś faq i... szczerze?
Pleców mi to nie urwało, w sumie lepszy obraz dalej mam w WMP, gdzie dodatkowo luźno śmiga mi VSfilter, więc nie mam żadnych problemów z karaoke... a na MPC - loteria.

Usuwam toto, bo szkoda mi miejsca na dysku - WMP wbudowany w w7 pozostaje moim głównym odtwarzaczem.
Oceny "ze stron" mam gdzieś, preferuję WMP i tak już zostanie, identycznie jest z moimi napisami - priorytetowo mają śmigać tip-top w WMP, reszta odtwarzaczy mnie nie interesuje, po prostu uważam je za niegodne uwagi.

EOT z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-03-03 00:16:11)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#27 2014-03-03 00:20:41

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Ja tam napisałem o odtwarzaczu, a ty o paczce kodeków ze skonfigurowanym pod nimi odtwarzaczem. Jakość obrazu zależy od dekodera, MPC nie jest tu niczemu winne, więc...  papa
Sam nie używam CCCP.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-03-03 00:22:22)

Offline

#28 2014-03-03 01:17:09

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

MPC z najnowyszym zestawem CCCP i każda pronobajka ci odpali, nawet bez konieczności grzebania w ustawieniach.
WMP już nawet murzyny nie używają. Ale jak jesteś masochistą, wolna droga oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#29 2014-03-03 01:31:40

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Yagami_Raito8920 napisał:

MPC z najnowyszym zestawem CCCP i każda pronobajka ci odpali, nawet bez konieczności grzebania w ustawieniach.
WMP już nawet murzyny nie używają. Ale jak jesteś masochistą, wolna droga oczkod

No i sprawdzałem ten zestaw - MPC + CCCP, zarówno przed jak i po grzebaniu w ustawieniach.
Żadnych różnic między MPC a WMP nie widzę, oba odpalają wszystko płynnie, chociaż WMP wydaje się mieć lepszą jakość obrazu i znacznie lepiej sobie radzi z bardziej wymagającym karaoke.

A co to za masochizm, skoro nie mogę się do niczego przyczepić?
A przy MPC już zaczynają się schody... postoję.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#30 2014-03-03 02:07:13

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Mnie WMP zawsze coś się pieprzyło przy odpalaniu plikow Matroski, albo z dźwiękiem był problem, albo video nie odpalało.
Przy KMPlayerze i VLC rejestr mi się zjebał, nie wiem jakim cudem, dobrze że zrobiełm kopie zapasową systemu.
Jak do tej pory najlepszymi dla mnie okazały się SMplayer i MPC, na tym drugim oglądam od czterech lat bez żadnej awarii.
Choćby  waliło i paliło się, z niego nie zrezygnuję oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#31 2014-03-03 06:41:04

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Kamiyan3991 napisał:

Żadnych różnic między MPC a WMP nie widzę, oba odpalają wszystko płynnie, chociaż WMP wydaje się mieć lepszą jakość obrazu i znacznie lepiej sobie radzi z bardziej wymagającym karaoke.

Windowsowe programy to syf, a przykładem tego jest chociażby WMP, "Galeria systemu Windows", który już sam obraz nie potrafi wyświetlić dobrze jakościowo, czy nawet Internet Explorer, z którego każdy ucieka, gdy zna się na komputerze w stopniu większym niż "Żeby włączyć komputer trzeba kliknąć duży przycisk na obudowie, a jak sie zatnie to ten drugi".

MPC to jak najlepszy i prawidłowy wybór, chociaż czasem przy szybkiej zmianie pliku z jednego na drugi potrafi się crashnąć. Może to poprawili, ale ja swojego MPC nie aktualizowałem dosyć długo. smile_big

Ostatnio edytowany przez CoUsT (2014-03-03 06:42:50)

Offline

#32 2014-03-03 11:14:24

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Co do WMP, to Kamiyan ma na myśli WMP z Windowsa 7, bo z xp naprawdę ssie, a ten z siódemki jest bardzo dobry, tyle że nie zawsze odpala vobsuba przez "preferowane kodeki" no i strasznie jest oskubany odnośnie podstawowych info o wideo itp. Poza tym na pewno jest lepszy od MPC i wydajniejszy. MPC jest dla tych, którzy nie lubią bawić się z kodekami. Sam nie używam ani jednego, ani drugiego, ale trochę się od innych nasłyszałem, a wydajność WMP sam testowałem na wymagającym karaoke i najlepiej szło z wszystkich programów.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#33 2014-03-03 12:57:38

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Bakura napisał:

Co do WMP, to Kamiyan ma na myśli WMP z Windowsa 7, bo z xp naprawdę ssie, a ten z siódemki jest bardzo dobry, tyle że nie zawsze odpala vobsuba przez "preferowane kodeki" no i strasznie jest oskubany odnośnie podstawowych info o wideo itp. Poza tym na pewno jest lepszy od MPC i wydajniejszy. MPC jest dla tych, którzy nie lubią bawić się z kodekami. Sam nie używam ani jednego, ani drugiego, ale trochę się od innych nasłyszałem, a wydajność WMP sam testowałem na wymagającym karaoke i najlepiej szło z wszystkich programów.

Będąc dokładnym - ten z w7 i w8 (czyli WMP 12, a na XP jest WMP 11), pierwszy mam na stacjonarnym komputerze (+ 24c ekran 1920x1080), a drugi na laptopie (+ 15,6c ekran 1368x768) - na obu sprawuje się świetnie, a do MPC można już mieć zastrzeżenia.

Części o kodekach trochę nie kumam - jedyne co mam wgrane to "xy-VSFilter" i WMP świetnie sobie z nim radzi - żadnych problemów z karaoke.
A do tego MPC jakieś kodeki/nie-kodeki trzeba wgrywać - w innym wypadku ma problemy z generowaniem nawet prostych karaoke... syf.

CoUsT napisał:

Windowsowe programy to syf, a przykładem tego jest chociażby

Czyżby?
To dlaczego np. serwery opiera się na Windowsie i jego oprogramowaniu, a nie na jakimś stolcowatym Open Source Linuxie, z którym jest pełno problemów?
MPC to ta sama bajka - jakiś tam niewzbudzający zaufania OS - postoję.
Jakość tak czy siak lepsza w WMP z nowych Windowsów, więc używanie MPC mija się z celem (IMO).

A czepianie się IE to argument kompletnie z pleców, co ma jedno do drugiego?
Zresztą słyszałem, że nowa wersja IE (z nowszych wind) sprawuje się bardzo dobrze... ale osobiście tego nie sprawdzałem - jestem przywiązany do Firefox'a.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-03-03 13:14:55)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#34 2014-03-03 13:23:17

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Posiadanie konfigurowalnych kodeków daje wiele możliwości edycji wideo w czasie rzeczywistym, chociażby skalowanie w celu podbicia rozdzielczości napisów w xy-vsfilter (który nie obsługuje tego domyślnie).
Masz programy gotowe z małymi możliwościami lub konfigurowalne w dużym stopniu z wieloma możliwościami.
Oba mają plusy i minusy, więc i tak nigdy nie dojdziemy do porozumienia.
Ja np. nie wyobrażam sobie oglądania wideo z małą rozdzielczością i napisami na moim monitorze bez tego podbicia.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-03-03 13:27:52)

Offline

#35 2014-03-03 14:03:52

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Kamiyan3991 napisał:

To dlaczego np. serwery opiera się na Windowsie i jego oprogramowaniu, a nie na jakimś stolcowatym Open Source Linuxie, z którym jest pełno problemów?
MPC to ta sama bajka - jakiś tam niewzbudzający zaufania OS - postoję.
Jakość tak czy siak lepsza w WMP z nowych Windowsów, więc używanie MPC mija się z celem (IMO).

Waść raczysz żartować. Poczytaj sobie lepiej o zarządzaniu ruchem sieciowym i serwerach usług, a nie będziesz pisać głupoty.


podpisq.png

Offline

#36 2014-03-03 14:04:20

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Kamiyan3991 napisał:

Części o kodekach trochę nie kumam - jedyne co mam wgrane to "xy-VSFilter" i WMP świetnie sobie z nim radzi - żadnych problemów z karaoke.
A do tego MPC jakieś kodeki/nie-kodeki trzeba wgrywać - w innym wypadku ma problemy z generowaniem nawet prostych karaoke... syf.

cojest A co tu kumać? Czytać nie potrafisz?

Linux zawsze był 2 mile dalej od Shitdowsa pod każdym względem. Więc nie wciskaj mi tu kitu. A że ciężej się pracuje na konsoli niż na okienkach...  shithappens


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#37 2014-03-03 14:21:32

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

marek2fgc napisał:

Posiadanie konfigurowalnych kodeków daje wiele możliwości edycji wideo w czasie rzeczywistym, chociażby skalowanie w celu podbicia rozdzielczości napisów w xy-vsfilter (który nie obsługuje tego domyślnie).

Co do vobsuba xy to zaczynam powoli zgłębiać jego kod, by wymusić przez csri albo inny interface obsługę wszystkich formatów wideo, które obsługuje, gdy jest użyty jako filtr, więc i samą rozdziałką też mogę się zająć, by ją przyskalować kiedy trzeba. Ale to jeszcze odległe plany, trzeba najpierw odnaleźć się w tym kodzie, bo xy dopiero ma tyle niepotrzebnych pierdoł, że głowa boli. Kiedyś myślałem nad tym, aby w Kainote zrobić rysowanie napisów na zeskalowanej już klatce, co dawałoby najlepszą jakość, ale niestety wyciągnięcie bufora z powierzchni direct x i jego obróbka powoduje straszne lagi. Przed włożeniem do powierzchni dx można z nim robić co się żywnie podoba, ale gdy już w niej jest, to dupa blada.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#38 2014-03-03 15:31:44

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Kamiyan3991 napisał:

To dlaczego np. serwery opiera się na Windowsie i jego oprogramowaniu, a nie na jakimś stolcowatym Open Source Linuxie, z którym jest pełno problemów?

lol szalony

Do serwerów jest głównie właśnie Linux.

Kamiyan3991 napisał:

Części o kodekach trochę nie kumam - jedyne co mam wgrane to "xy-VSFilter" i WMP świetnie sobie z nim radzi - żadnych problemów z karaoke.
A do tego MPC jakieś kodeki/nie-kodeki trzeba wgrywać - w innym wypadku ma problemy z generowaniem nawet prostych karaoke... syf.

Ale problemy, rzeczywiście trudno podążać za wskazówkami w instalatorze. Bo instalowanie programów, to trudna rzecz. Jak ktoś ma z tym problem, to proponuję udać się do specjalisty.

W sumie co kto lubi (chce/woli?).

Offline

#39 2014-03-03 16:23:32

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

CoUsT, odnoszę wrażenie, że wszystkich "nieużytkowników" MPC uważasz za największe zło i ich tępisz, chociaż w sumie to Kamiyan sam nakręca ten temat.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#40 2014-03-03 16:53:42

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Ja się przejechałem na paru odtwarzaczach, dlatego wszem i wobec je tępię. Kam ma zerowe pojęcie o czymkolwiek, więc jak z nim dyskutować? Dlatego spuśćmy zasłonę milczenia na jego osobę i niech tak zostanie oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024