#41 2014-03-03 17:48:59

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Bakura napisał:

Co do WMP, to Kamiyan ma na myśli WMP z Windowsa 7, bo z xp naprawdę ssie, a ten z siódemki jest bardzo dobry, tyle że nie zawsze odpala vobsuba przez "preferowane kodeki" no i strasznie jest oskubany odnośnie podstawowych info o wideo itp. Poza tym na pewno jest lepszy od MPC i wydajniejszy.

To znaczy w czym jest lepszy? Przecież tym nawet nie można normalnie zrobić sreenshota, tylko trzeba z PrintScreenem się bawić...
Obsługuje rozdziały mkv? Linkowane mkv'y? Można wybrać sobie renderer audio/video jaki się chce (np.madVR)? Ma Fast Seek (przechodzenie do kluczowej klatki)? Można wpisać dokładnie do jakiego czasu/klatki chce się przejść? Obsługuje shadery? Można ustawić priorytet kodeków? Wygodny skok 10 sekund do przodu strzałką? Bezproblemowa obsługa wszelkich filtrów DirectShow? Obsługa ReClock?
Może coś jeszcze sobie przypomnę, to dopiszę smile_big

Offline

#42 2014-03-03 18:02:06

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

w tym jest lepszy, że jest wydajniejszy, jakby nie patrzeć to jest różnica w wydajności, a jak kto lubi bajery to może sobie używać tego zamulacza, a madvr to dopiero zamulacz. A tak szczerze, to mi na razie styka zwykły player z rendererem evr, nie potrzeba mi megabajerów których i tak nie używam. Właśnie dla takich osób jest wmp.

Edit
Yagami_Raito8920 na jakich playerach się przejechałeś? Pytam tak z ciekawości.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2014-03-03 18:05:01)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#43 2014-03-03 18:09:11

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

madVRa używam nawet na 7-letnim kompie na minimalnych ustawieniach z włączonym smooth motion (i tak wygląda wszystko lepiej niż na evr), 10-bitowce w 720p działają bez problemu, czasem tylko się przytnie w ultra-ciężkich momentach, np. w 2gim openingu z Nisemono w paru chwilach. Zamulacz to jest jak się ustawi Jinc'a lub NNEDI na słabym kompie, ale nikt nie każe tego robić. To są rzeczy przede wszystkim dla ludzi, którzy sobie 1080p oglądają na telewizorach 4K, bo upscaling tych dwóch algorytmów jest bezkonkurencyjny. Jak i w ogóle cały madVR. Jedna z niewielu rzeczy powstrzymujących mnie od przesiadki na linuxa.

Offline

#44 2014-03-03 18:46:24

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

nototaku napisał:
Bakura napisał:

Co do WMP, to Kamiyan ma na myśli WMP z Windowsa 7, bo z xp naprawdę ssie, a ten z siódemki jest bardzo dobry, tyle że nie zawsze odpala vobsuba przez "preferowane kodeki" no i strasznie jest oskubany odnośnie podstawowych info o wideo itp. Poza tym na pewno jest lepszy od MPC i wydajniejszy.

To znaczy w czym jest lepszy? Przecież tym nawet nie można normalnie zrobić sreenshota, tylko trzeba z PrintScreenem się bawić...
Obsługuje rozdziały mkv? Linkowane mkv'y? Można wybrać sobie renderer audio/video jaki się chce (np.madVR)? Ma Fast Seek (przechodzenie do kluczowej klatki)? Można wpisać dokładnie do jakiego czasu/klatki chce się przejść? Obsługuje shadery? Można ustawić priorytet kodeków? Wygodny skok 10 sekund do przodu strzałką? Bezproblemowa obsługa wszelkich filtrów DirectShow? Obsługa ReClock?
Może coś jeszcze sobie przypomnę, to dopiszę smile_big

Give_1f9afb_2128730.gif


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#45 2014-03-03 19:00:52

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

@Kamiyan3991: nie obchodzi mnie czy Ty i ktokolwiek gives a fuck odnośnie tych funkcji, ja tylko chciałem się upewnić czym jest to "wszystko", o którym Bakura pisał, i teraz wiem że tym "wszystkim" jest jedynie wydajność, która pewnie jest minimalnie wyższa, jeśli w ogóle.

@Yagami_Raito8920: właśnie, na jakich playerach się przejechałeś? smile_big

Ostatnio edytowany przez nototaku (2014-03-03 19:01:20)

Offline

#46 2014-03-03 19:39:52

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

VLC i KMPlayer pojedyńczo instalowałem, nie wiem dlaczego, ale w rejestrze systemowym był bałagan.
Chciałem je tylko przetestować, a wynikło z tego sporo problemów oczkod
System przestał mi działać prawidłowo, musiałem użyc kopii bezpieczeństwa.

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2014-03-03 19:43:51)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#47 2014-03-03 19:55:43

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Yagami_Raito8920 napisał:

VLC i KMPlayer pojedyńczo instalowałem, nie wiem dlaczego, ale w rejestrze systemowym był bałagan.
Chciałem je tylko przetestować, a wynikło z tego sporo problemów oczkod
System przestał mi działać prawidłowo, musiałem użyc kopii bezpieczeństwa.

Z tego co pamiętam, KMPlayer był kiedyś podejrzany o jakiś syf (szpiegowanie użytkowników). Może to było powodem.

Ostatnio edytowany przez Vincent_Law (2014-03-03 19:56:07)


podpisq.png

Offline

#48 2014-03-03 20:14:01

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Przy instalowaniu Avast nic nie wykrył(jak się okazało, miałem felerny antywirus).
Dlatego już zaprzestałem kombinowania z odtwarzaczami i teraz jadę na MPC bez żadnuch niespodzianek.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#49 2014-03-03 20:21:40

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

VLC to rzeczywiście ssie, a kmp gdzieś tam się na dysku poniewiera, zostawiony by sprawdzać beznadziejne przypadki czy da się je odtworzyć. Co do jakichś wirusów, to nic na ten temat nie wiedziałem, może przez to, że starszą wersję mam przekazywaną z systemu na system.

nototaku zastanawiam się ogólnie, skoro tak jarasz się jakością, to dlaczego nie oglądasz w fullhd, to jest dopiero jakość na monitor 21 + calowy albo telewizorek 32+ cala. Poza tym 7 letni komp i tak ci wszystko śmiga, to ładnie. Sam oglądałem wideo w hd gdy miałem athlona 1800 i gf 6200, bez napisów nie tło, z napisami już gorzej, ale wtedy to vobsub jeszcze raczkował, nawet blura jeszcze nie było.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2014-03-03 20:46:01)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#50 2014-03-03 20:43:52

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Może miałem pecha i trafiłem na linka z podpietym trojanem. Dopóki MPC mi śmiga przy najbajrdziej hardkorowych bajerach, nie zmienię go smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#51 2014-03-03 20:47:46

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Pobieranie i odtwarzanie anime - poradnik dla początkujących

Zwykle mam kilka alternatyw, choć to MPC najczęściej używam.
W większości przypadków się sprawdza, choć nie zawsze. ;]
Bajery nie są najważniejsze, grunt to optymalne wyświetlanie przy jak najmniejszym zużyciu procesora,
zwłaszcza gdy robi się kilka rzeczy na raz, w tym kodowanie. xD
Niemniej prawda jest taka: co kto lubi. ;]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024