#261 2017-10-01 16:23:30

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

dulu napisał:
FAiM napisał:

Jednak film dzieje się po Visitor arc, więc znajomość wydarzeń z tomów 8-11 jest raczej wskazana.

A może po prostu będzie to filler. W innym wypadku, jeśli nie zna się papierowej wersji, oglądanie go mija się z celem.

Niekoniecznie, bez znajomości animu ani rusz
https://myanimelist.net/forum/?topicid=1633715

Pokaż spoiler
"The movie takes place after volume 11 in the timeline and important events that are shown/referenced in the movie transpire in those volumes. Also one of the important characters in the movie, Lina, is first introduced into the story in volumes 9-11. The movie doesn't explain these things since they have the expectations that you already read the LN or if you haven't and just watched the anime or not, this movie will help get you into those."

Offline

#262 2017-10-01 16:49:19

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

dulu napisał:
FAiM napisał:

Jednak film dzieje się po Visitor arc, więc znajomość wydarzeń z tomów 8-11 jest raczej wskazana.

A może po prostu będzie to filler. W innym wypadku, jeśli nie zna się papierowej wersji, oglądanie go mija się z celem.

Masz całkowitą rację, autorzy film nie brali tej grupy jako potencjalnych widzów swojego dzieła oczkod.
Film odnosi się do wydarzeń i postaci z tych tomów z założeniem, że już je znasz.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#263 2017-10-01 16:57:49

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

max-kun, ja tam serię widziałem.

FAiM, zatem przed seansem trzeba będzie poczytać trochę mango.

Offline

#264 2017-10-01 17:12:06

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

FAiM napisał:
dulu napisał:
FAiM napisał:

Jednak film dzieje się po Visitor arc, więc znajomość wydarzeń z tomów 8-11 jest raczej wskazana.

A może po prostu będzie to filler. W innym wypadku, jeśli nie zna się papierowej wersji, oglądanie go mija się z celem.

Masz całkowitą rację, autorzy film nie brali tej grupy jako potencjalnych widzów swojego dzieła oczkod.
Film odnosi się do wydarzeń i postaci z tych tomów z założeniem, że już je znasz.

Widziałeś ten film? Może trochę zmienili/w jakiś sposób ułatwili oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#265 2018-02-25 13:19:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

No i w końcu udało mi się obejrzeć ten film.
Jak już wcześniej pisałem, znajomości LN jest konieczna żeby zrozumieć niektóre rzeczy (jak np. kim jest Lina, o co chodzi w tych wszystkich retrospekcjach i sam powód działań Tatsuyi).

Osobiście zamiast tego filmu wolałbym drugi sezon z adaptacją Visitor arc - ale cóż, taka moda...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#266 2018-03-04 14:38:58

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Obejrzałem ten film sobie wczoraj. Przed seansem znalazłem jakiś opis wymaganej znajomości z LN dla tych, którzy widzieli tylko serie. Trochę polecieli sobie z takim rozwiązaniem. Mogli to trochę inaczej poprowadzić, by dla wszystkich było jasne. Wprawdzie oglądanie bez znajomości jest możliwe, ale trochę się traci. Co do samego filmu to jest średni, jeśli mam być szczery. Wygląda to prawie jak kilka nowych odcinków serialu, a nie jakiś film kinowy. Zawsze mam trochę większe wymagania od takich produkcji. Nawet gdyby to było w serialu, nie nazwałbym tego najlepszą historią z całości. Jeżeli komuś podobał się serial, i tak to zobaczy, reszta niech da sobie spokój.

Podzielam opinię FAiMa, lepszy byłby drugi sezon, bo oglądając serię, czy ten film, ma się wrażanie, że to wszystko to dopiero początek całej intrygi. Trudno powiedzieć, czy w ogóle kiedyś doczekamy się kontynuacji.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2018-03-04 14:40:16)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#267 2019-11-23 17:52:30

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Reemisja pierwszego sezonu (w japońskiej TV) rozpocznie się w styczniu, więc drugi sezon najwcześniej zobaczymy latem.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#268 2020-01-04 18:20:20

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

No i mamy potwierdzenie - emisja 2. sezonu rozpocznie się w lipcu.
<źródło (jap)>


K5Cqyo6.png?1

Offline

#269 2020-01-04 21:06:47

PawlikPP
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

No wyraźnie widać, że inne studio będzie robiło 2 sezon. Ciekawe, czy będzie lepiej, czy gorzej...

Offline

#270 2020-01-04 21:43:12

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

8-Bit było też odpowiedzialne za film kinowy, więc może coś z tego wyjdzie.

Dodam jedynie, że 2. sezon chronologicznie dzieje się przed filmem kinowym, więc ewentualne nadrabianie nie jest wskazane oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024