#1 2014-05-14 21:15:15

ZabuzaMonochi
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-14

Najnowsze odcinki...

Siemanko.
Zaznaczam że jestem całkiem zielony w tych sprawach i proszę o dokładne wytłumaczenie krok po kroku. Dziękuję smile
Mam parę pytań do osób które są obeznane:
-skąd wziąć najnowszy odcinek jakiegoś tam anime, np: Naruto Shippuuden (nr . odcinka), oraz najnowszą mange. Chodzi mi tu przede wszystkim o szybkość. Podobno na stronie www.nyaa.se ukazują się najszybciej. Prawda to?
-jak zrobić żeby ten najnowszy odcinek przetransportować na swoją stronę już z polskimi napisami

Pozdrawiam smile

Offline

#2 2014-05-14 21:18:44

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Najnowsze odcinki...

ZabuzaMonochi napisał:

Siemanko.
Zaznaczam że jestem całkiem zielony w tych sprawach i proszę o dokładne wytłumaczenie krok po kroku. Dziękuję smile
Mam parę pytań do osób które są obeznane:
-skąd wziąć najnowszy odcinek jakiegoś tam anime, np: Naruto Shippuuden (nr . odcinka), oraz najnowszą mange. Chodzi mi tu przede wszystkim o szybkość. Podobno na stronie www.nyaa.se ukazują się najszybciej. Prawda to?
-jak zrobić żeby ten najnowszy odcinek przetransportować na swoją stronę już z polskimi napisami

Pozdrawiam smile

Yyy... Onlajn? Chyba się zgubiłeś.  papa

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-05-14 21:23:38)

Offline

#3 2014-05-14 21:22:36

nero177
Użytkownik
Skąd: ?
Dołączył: 2013-06-29

Odp: Najnowsze odcinki...

marek2fgc napisał:
ZabuzaMonochi napisał:

Siemanko.
Zaznaczam że jestem całkiem zielony w tych sprawach i proszę o dokładne wytłumaczenie krok po kroku. Dziękuję smile
Mam parę pytań do osób które są obeznane:
-skąd wziąć najnowszy odcinek jakiegoś tam anime, np: Naruto Shippuuden (nr . odcinka), oraz najnowszą mange. Chodzi mi tu przede wszystkim o szybkość. Podobno na stronie www.nyaa.se ukazują się najszybciej. Prawda to?
-jak zrobić żeby ten najnowszy odcinek przetransportować na swoją stronę już z polskimi napisami

Pozdrawiam smile

Yyy... Onlajn? Chyba się zgubiłeś.  papa

  respekt rotfl

Offline

#4 2014-05-14 21:23:46

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Najnowsze odcinki...

ZabuzaMonochi napisał:

Siemanko.
Zaznaczam że jestem całkiem zielony w tych sprawach i proszę o dokładne wytłumaczenie krok po kroku. Dziękuję smile
Mam parę pytań do osób które są obeznane:
-skąd wziąć najnowszy odcinek jakiegoś tam anime, np: Naruto Shippuuden (nr . odcinka), oraz najnowszą mange. Chodzi mi tu przede wszystkim o szybkość. Podobno na stronie www.nyaa.se ukazują się najszybciej. Prawda to?
-jak zrobić żeby ten najnowszy odcinek przetransportować na swoją stronę już z polskimi napisami

Pozdrawiam smile

Co ja czytam...


podpisq.png

Offline

#5 2014-05-14 21:23:48

patrykszczepan
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-21

Odp: Najnowsze odcinki...

Jeżeli chodzi o jak największą szybkość, to polecam:
http://animecalendar.net/
Tu masz rozpiskę, o której i na jakim kanale co wychodzi w Japonii. Trzeba wtedy tylko wygooglać livestream kanału i masz anime raw w wersji pewnie coś koło 360p.
Potem nyaa jeżeli nie zdążyłeś się załapać na live - będziesz miał normalne rawy w jakości 720p.
A jak już jesteś gotowy poczekać ze 2h od emisji w Japonii to polecam horriblesubs.info -> mają rozkład, którego się trzymają z dokładnością zazwyczaj do parunastu minut, anime masz już po angielsku (ripują z crunchyrolla, więc jak tam się dorwiesz to pewnie moment szybciej niż z horribla będziesz miał), zazwyczaj mają u siebie znaczną większość wydawanych w sezonie anime.
Jest jeszcze animetake.com, gdzie już wrzucają linki do torrentów z nyaa.se zazwyczaj w kilka minut po wyjściu angielskiego tłumaczenia.

Mam nadzieję, że pomogłem oczkod

/edit
To odnośnie polskich napisów pominąłem, ponieważ wychodzą zazwyczaj znacznie później (niektóre serie jak ktoś chce, to i wypuści pół dnia po emisji, ale nie zdarza się to super często) w porównaniu do czasu emisji odcinka (poza np takimi z dużym fanbasem jak fairy tail czy cuś, co na onlajnowych stronach jest dosyć szybko tłumaczone).

/edit 2
Alternatywą dla nyaa.se może być tokyotosho, choć nie sprawdzałem, czy tam się pojawia wcześniej smile_big

Ostatnio edytowany przez patrykszczepan (2014-05-14 21:29:37)

Offline

#6 2014-05-14 21:37:29

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Najnowsze odcinki...

Wszyscy sie smieją a tu zielony nie wie, że nie można kraść polskich subków bez zgody autora i że tłumacze mają kose ze stronami online xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#7 2014-05-14 21:38:08

ZabuzaMonochi
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-14

Odp: Najnowsze odcinki...

Bardzo Ci dziękuję a co do wcześniejszych postów to zastanawiam się co wnoszą do tematu. Dajecie tylko przykład o sobie i forum.

Jeszcze mam pytanie.  Powiedzmy że chce wrzucić odcinek na swoją stronę www. Jak to zrobić? Chodzi mi że na mojej stronie były by odcinki online z polskimi napisami.

Offline

#8 2014-05-14 21:39:24

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Najnowsze odcinki...

ZabuzaMonochi napisał:

-jak zrobić żeby ten najnowszy odcinek przetransportować na swoją stronę już z polskimi napisami

Ściągnąć ripa, bądź wydanie [HorribleSubs] podwędzone z CR i to przetłumaczyć. Średni czas tłumaczenia (no by chyba mendą nie będziesz i czyiś napisów bez zgody nie wykorzystasz) w zależności od skomplikowania serii i ilości tekstu waha się od 2 do 8 godzin. Dalej pozostaje jedynie zrobić harda (w zależności od komputera i ustawień kolejne kilka godzin kodowania) i już możesz wrzucać na swoją stronkę, a reklamodawcy zaczną walić drzwiami i oknami.

Offline

#9 2014-05-14 21:41:32

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Najnowsze odcinki...

ZabuzaMonochi napisał:

Dajecie tylko przykład o sobie i forum.

Jeszcze mam pytanie.  Powiedzmy że chce wrzucić odcinek na swoją stronę www. Jak to zrobić? Chodzi mi że na mojej stronie były by odcinki online z polskimi napisami.

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=254985

Na pewno chcesz to kontynuować?

Offline

#10 2014-05-14 21:51:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Najnowsze odcinki...

https://animetosho.org/

Najlepsza strona - z serwerów do wyboru polecam anonfiles, u mnie leci x2 szybciej niż torrent (czyli 3,5-4 MB/s).
Można też ściągać same napisy w ASS.

Zarathustra napisał:

Ściągnąć ripa, bądź wydanie [HorribleSubs] podwędzone z CR i to przetłumaczyć.

To wydanie HS nie jest ripem? oo

marek2fgc napisał:

Na pewno chcesz to kontynuować?

Link do tematu dla trolli...

LagoonCompany napisał:

Wszyscy sie smieją a tu zielony nie wie, że nie można kraść polskich subków bez zgody autora i że tłumacze mają kose ze stronami online

Bez nadinterpretacji proszę.
Jakieś marne 5% się nie zgadza i nazywa to ,,kradzieżą" (lol), reszta nie ma nic przeciwko temu, a nawet jest w przyjaznych stosunkach (jak np. JT z Diffem, gdzie nawet jedna edytorka z ekipy jest jednocześnie uploaderką).

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-05-14 21:52:29)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#11 2014-05-14 21:53:26

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Najnowsze odcinki...

Ten poradnik wymaga wielu podpunktów i wyjaśniania pojęć. W dodatku trzeba używać onlajnowych praktyk typu zmienianie widma dźwięku, by większość serwisów nie wywaliła ci wideo po 15 minutach.
Na shitdenie masz wszystko. Idź tam poszukać.  papa

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-05-14 21:57:25)

Offline

#12 2014-05-14 22:22:02

ZabuzaMonochi
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-14

Odp: Najnowsze odcinki...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.  Jeszcze gdyby mógł ktoś podesłać link do dobrego poradnika gdzie będę miał wszystko wytłumaczone krok po kroku jak dodać odcinek na stronę www,  począwszy od pobrania odcinka w wersji eng, przez wstawienie swoich napisów, po wrzucenia kompletnego odcinka na swoją stronę www.

Offline

#13 2014-05-14 22:22:59

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Najnowsze odcinki...

ZabuzaMonochi napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.  Jeszcze gdyby mógł ktoś podesłać link do dobrego poradnika gdzie będę miał wszystko wytłumaczone krok po kroku jak dodać odcinek na stronę www,  począwszy od pobrania odcinka w wersji eng, przez wstawienie swoich napisów, po wrzucenia kompletnego odcinka na swoją stronę www.

Nie ma takiego poradnika. To już szczyt lenistwa. Prędzej znajdziesz min. 4 poradniki łącznie opisujące każde z wymienionych punktów:
- Ściąganie
- Kodowanie
- Wstawianie na hosting wideo
- Wstawianie na własną stronę

Wujek Google ci pomoże.  papa
Nie znasz się na takich sprawach, a chcesz prowadzić stronę internetową?  ej

@down: Już mu to zaproponowałem, ale chyba chce iść na totalną łatwiznę.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-05-14 22:27:54)

Offline

#14 2014-05-14 22:26:51

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Najnowsze odcinki...

Shinden-> tam się zapytaj.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#15 2014-05-14 22:35:11

nero177
Użytkownik
Skąd: ?
Dołączył: 2013-06-29

Odp: Najnowsze odcinki...

Kamiyan3991 napisał:

https://animetosho.org/

Najlepsza strona - z serwerów do wyboru polecam anonfiles, u mnie leci x2 szybciej niż torrent (czyli 3,5-4 MB/s).
Można też ściągać same napisy w ASS.

Zarathustra napisał:

Ściągnąć ripa, bądź wydanie [HorribleSubs] podwędzone z CR i to przetłumaczyć.

To wydanie HS nie jest ripem? oo

marek2fgc napisał:

Na pewno chcesz to kontynuować?

Link do tematu dla trolli...

LagoonCompany napisał:

Wszyscy sie smieją a tu zielony nie wie, że nie można kraść polskich subków bez zgody autora i że tłumacze mają kose ze stronami online

Bez nadinterpretacji proszę.
Jakieś marne 5% się nie zgadza i nazywa to ,,kradzieżą" (lol), reszta nie ma nic przeciwko temu, a nawet jest w przyjaznych stosunkach (jak np. JT z Diffem, gdzie nawet jedna edytorka z ekipy jest jednocześnie uploaderką).

myślę że nie chodzi tutaj o kwestie "kradzieży", a po prostu uszanowania czyjejś pracy i czasu, skoro tak uważasz, to czy "zaakceptował byś również pracę w której nie dosyć, że pracujesz za darmo, to jeszcze płacisz za to pracodawcy, że pracujesz akurat u niego?" hehe (dziwne zdanie, ale chyba każdy zrozumie), czy nie zabolało by Cię, gdyby ktoś czerpał zyski z Twojego cennego czasu jaki poświęciłeś na tłumaczenie/tworzenie napisów?, prawda, piękny gest jeśli robisz to dla kogoś nie oczekując nic w zamian(tylko żeby to ktoś jeszcze docenił, wtedy chyba każdy by poczuł jakąś satysfakcje, co w efekcie zaowocowało by kolejnymi napisami najwyższej jakości(to chyba nazywa się motywacja do dalszej pracy)).

(z góry przepraszam jeśli powyżej są jakieś błędy składniowe/ortograficzne/interpunkcyjne, nigdy nie byłem pionierem z polskiego  madrala ) - Kamiyan, nie potraktuj tego czasem jako "hejt"  taniec2

Offline

#16 2014-05-14 23:12:45

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Najnowsze odcinki...

nero177 napisał:

myślę że nie chodzi tutaj o kwestie "kradzieży", a po prostu uszanowania czyjejś pracy i czasu, skoro tak uważasz, to czy "zaakceptował byś również pracę w której nie dosyć, że pracujesz za darmo, to jeszcze płacisz za to pracodawcy, że pracujesz akurat u niego?" hehe (dziwne zdanie, ale chyba każdy zrozumie), czy nie zabolało by Cię, gdyby ktoś czerpał zyski z Twojego cennego czasu jaki poświęciłeś na tłumaczenie/tworzenie napisów?, prawda, piękny gest jeśli robisz to dla kogoś nie oczekując nic w zamian(tylko żeby to ktoś jeszcze docenił, wtedy chyba każdy by poczuł jakąś satysfakcje, co w efekcie zaowocowało by kolejnymi napisami najwyższej jakości(to chyba nazywa się motywacja do dalszej pracy)).
(z góry przepraszam jeśli powyżej są jakieś błędy składniowe/ortograficzne/interpunkcyjne, nigdy nie byłem pionierem z polskiego  madrala ) - Kamiyan, nie potraktuj tego czasem jako "hejt"  taniec2

Co do uszanowania pracy, to już się zgodzić mogę - ale takie już są polaczki... nawet głupiego "dziękuję" nie usłyszysz, a hejtować i domagać się napisów to pierwsi.
Ale to nie jest powód do ograniczania dystrybucji - bo teraz to idzie w drugą stronę... trzeba lizać i lizać, aby dostać napisy (wiadomo o kim mowa).

A i owszem - czerpią z tego korzyści... podobnie jak angielskie streamy, a jakoś w angielskim necie nikogo o to pupka nie boli - przynajmniej dzięki temu jest większa dystrybucja.
Nie oszukujmy się - większość ludzi po prostu wklepuje adres w guugle i chce sobie obejrzeć bajkę.
Już lepiej dać te dobre suby, bo potem dochodzi do niezłego paradoksu - ludzie oglądają tam te bajeczki... a napisy robiły dzieci z autyzmem... trudno inaczej podsumować poziom ,,tłumaczeń" onlajnów.

Jedyny wyjątek to Wbijam, ale to osobna kwestia, bo oni sporo rzeczy robią sami i udostępniają też hardsuby.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#17 2014-05-14 23:21:31

ZabuzaMonochi
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-14

Odp: Najnowsze odcinki...

Napisałem na Shinden i czekam na odpowiedź.
Mam nadzieję że się doczekam oczkod

Offline

#18 2014-05-14 23:26:33

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Najnowsze odcinki...

Kamiyan3991 napisał:
Zarathustra napisał:

Ściągnąć ripa, bądź wydanie [HorribleSubs] podwędzone z CR i to przetłumaczyć.

To wydanie HS nie jest ripem? oo

Miałem na myśli rawa, ale po ciężkim dniu pracy omyłkowo napisałem ripa.

Pokaż spoiler
A tak po prawdzie to nie rozróżniam jednego od drugiego. Punkt dla ciebie.

Offline

#19 2014-05-14 23:32:51

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Najnowsze odcinki...

Zarathustra napisał:
Kamiyan3991 napisał:
Zarathustra napisał:

Ściągnąć ripa, bądź wydanie [HorribleSubs] podwędzone z CR i to przetłumaczyć.

To wydanie HS nie jest ripem? oo

Miałem na myśli rawa, ale po ciężkim dniu pracy omyłkowo napisałem ripa.

Pokaż spoiler
A tak po prawdzie to nie rozróżniam jednego od drugiego. Punkt dla ciebie.

Ripujesz ze stream'a, RAWy są z TV.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#20 2014-05-14 23:42:13

ZabuzaMonochi
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-14

Odp: Najnowsze odcinki...

Nie wiem czy się doczekam na odpowiedź. Dowiedziałem się że nie podają chętnie takich wiadomości.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024