#101 2015-08-08 08:34:45

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Dubbing to zło wcielone i tyle. Cały czas przypominam sobie Harrego Pottera  z dzieciństwa i jego dubbing który widziałem w kinie, do dziś śnią mi się koszmary.... buuuu.... A anime z dub pl? Tego bym nie przeżył. Ja uważam, że powinno się zachowywać oryginał - Z A W S Z E.


FluxBB bbcode test

Offline

#102 2015-08-08 09:53:18

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Luk4S napisał:

Dubbing to zło wcielone i tyle. Cały czas przypominam sobie Harrego Pottera  z dzieciństwa i jego dubbing który widziałem w kinie, do dziś śnią mi się koszmary.... buuuu.... A anime z dub pl? Tego bym nie przeżył. Ja uważam, że powinno się zachowywać oryginał - Z A W S Z E.

Bzdury. Wszystko zależy od jakości wykonania. Do dziś pamiętam ten BOSKI polski dubbing do Tekkamana czy Króla Szamanów. Japoński oryginał mógł mu co najwyżej possać parówkę.
A sam dub do Harrego Pottera jakoś niespecjalnie bolał moje uszy... inna sprawa, że oryginał był taki se.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#103 2015-08-08 10:09:01

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Luk4S napisał:

Cały czas przypominam sobie Harrego Pottera  z dzieciństwa i jego dubbing który widziałem w kinie, do dziś śnią mi się koszmary....

-Palisz?
-Nie.
-Pijesz?
-Nie.
-A może hary poter!?

Sprawa koszmarów wyjaśniona. Proponuję terapię wstrząsową. ZMIERZCH evil

Offline

#104 2015-08-08 10:47:04

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Kamiyan3991 napisał:
Luk4S napisał:

Dubbing to zło wcielone i tyle. Cały czas przypominam sobie Harrego Pottera  z dzieciństwa i jego dubbing który widziałem w kinie, do dziś śnią mi się koszmary.... buuuu.... A anime z dub pl? Tego bym nie przeżył. Ja uważam, że powinno się zachowywać oryginał - Z A W S Z E.

Bzdury. Wszystko zależy od jakości wykonania. Do dziś pamiętam ten BOSKI polski dubbing do Tekkamana czy Króla Szamanów. Japoński oryginał mógł mu co najwyżej possać parówkę.
A sam dub do Harrego Pottera jakoś niespecjalnie bolał moje uszy... inna sprawa, że oryginał był taki se.


Nie. A Król Szamanów ssssie... parówkę.



@Nindon
Zmierzch? Tak źle mi życzysz?


FluxBB bbcode test

Offline

#105 2015-08-08 10:55:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Luk4S napisał:

Nie. A Król Szamanów ssssie... parówkę.

Ty sam jesteś jak ta parówka.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#106 2015-08-08 11:02:34

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Kamiyan3991 napisał:
Luk4S napisał:

Nie. A Król Szamanów ssssie... parówkę.

Ty sam jesteś jak ta parówka.

Aha


FluxBB bbcode test

Offline

#107 2015-08-08 11:47:43

martinru
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-11

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

No, dobra. Czytam te wasze wypowiedzi i nie wiem, czy kupić, czy nie (35 zł to trochę jednak dużo). Ktoś z was to w ogóle kupił i obejrzał? Tak rzetelnie i uczciwie. Chodzi mi też o jakość tłumaczenia i napisów. Żeby nie było jak z Arjuną wydaną X lat temu przez Mangazyn; jakość obrazu i dźwięku była, owszem, niezła, ale jakość tłumaczenia i napisów fatalna. Niech mi powie uczciwie ktoś, kto kupił te Czarodziejki i obejrzał je: Warto, czy nie wydać kasę? Sentyment sentymentem, ale na byle co kasy nie wydam.

Offline

#108 2015-08-08 11:50:21

Nyczus
Użytkownik
Dołączył: 2013-12-11

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Możliwe, że Ci nikt nie odpiszę, bo marne są szanse, że ktoś to kupił, a prędzej z ANSI.

Ostatnio edytowany przez Nyczus (2015-08-08 11:52:10)

Offline

#109 2015-08-08 12:19:14

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

I tak mimo końców ktoś kupi, bo dzieciarnia na fejsie nie może już doczekać się tytanów [SNK] z dubbingiem szalony

Ostatnio edytowany przez max-kun (2015-08-08 12:33:44)

Offline

#110 2015-08-08 17:36:40

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

max-kun, dzieciarnia dzieciarnią, myślisz, że kto jest ich grupą docelową? Korposzczury po trzydziestce?


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#111 2015-08-08 17:44:37

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

vegeta391 napisał:

max-kun, dzieciarnia dzieciarnią, myślisz, że kto jest ich grupą docelową? Korposzczury po trzydziestce?


Zapewne one, ale pozostają jeszcze ludzie tacy jak znawca internatu - Kenshiro hehe

Offline

#112 2015-08-08 21:00:47

Johny2.0
Użytkownik
Skąd: Poznań/Pruszcz Gdański
Dołączył: 2009-05-21

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Od ludzi po trzydziestce to się odp.....cie oczkod
A jak widzę te tytuły w ankiecie to mnie krew zalewa. Widać nie ma już żadnych szans, że zobaczę/ymy coś fajnego z mecha lub cyberpunku. IDG wróć!!! Trzeba by dać "dzieciakom" co założyli AE Kawaii lub Animegaido do ręki, żeby wiedzieli za co się wziąć.

Offline

#113 2015-08-08 21:02:09

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Problem w tym, że mecha/cyberpunk ma słabe perspektywy na sprzedaż...

Offline

#114 2015-08-08 21:23:59

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Albo mogliby wydać co niektóre starsze serie w edycji "Nostalgia", bo jest sporo serii które zostało wyemitowanych w TV, lecz po tym  ślad po nich zaginął [Np. Pojedynek Aniołów, Yattaman, Sally czarodziejka, Gigi la trottola, Tygrysia maska]. Pewnie starzy fani zakupiliby z całą chęcią, nawet po to by powspominać stare baje.

Ostatnio edytowany przez max-kun (2015-08-08 21:33:24)

Offline

#115 2015-08-08 22:09:31

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Kamiyan3991 napisał:

Bzdury. Wszystko zależy od jakości wykonania. Do dziś pamiętam ten BOSKI polski dubbing do Tekkamana czy Króla Szamanów. Japoński oryginał mógł mu co najwyżej possać parówkę.

A Kamiyan jak zwykle wypisuje głupoty. Owszem polski dubbing do Teknomana był dobry, ale oryginalny jeszcze lepszy.

Japońscy seiyuu najlepiej przekazują emocje postaci (tym bardziej, że za Aki podstawiała głos Megumi Hayashibara). Poza tym co z tego, że Teknoman miał dobry polski dubbing skoro to była shitowata wersja amerykańska z ogromną cenzurą, a w dodatku bez oryginalnej oprawy dźwiękowej i piosenek.

Jakby Polacy robili dubbing wersji japońskiej Tekkamana to ciekawe jakby im wyszło zaśpiewanie piosenek (a było ich sporo).  smile_big

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-08-08 22:12:04)

Offline

#116 2015-08-08 22:40:07

Johny2.0
Użytkownik
Skąd: Poznań/Pruszcz Gdański
Dołączył: 2009-05-21

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

AtoMan napisał:

Problem w tym, że mecha/cyberpunk ma słabe perspektywy na sprzedaż...

A na podstawie czego to wnioskujesz? Sprzedaży polskiego Aquariona czy Evangeliona? Możliwe, że znalazłoby się więcej chętnych niż na ten obecny shit dla gimbazy. Kto wie ilu "starszych" odbiorców takich jak ja smile_big  kupiłoby z zamiłowania, możliwe, że i gimbaza by się zainteresowała czymś z klasyki.

max-kun napisał:

Albo mogliby wydać co niektóre starsze serie w edycji "Nostalgia", bo jest sporo serii które zostało wyemitowanych w TV, lecz po tym  ślad po nich zaginął [Np. Pojedynek Aniołów, Yattaman, Sally czarodziejka, Gigi la trottola, Tygrysia maska]. Pewnie starzy fani zakupiliby z całą chęcią, nawet po to by powspominać stare baje.

Po takie hity to po kolanach do sklepu bym szedł. Zabawę na podwórku się przerywało, żeby obejrzeć nowy odcinek. I Kapitan Hawk obowiązkowo  smile_big

Offline

#117 2015-08-08 22:43:03

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Aquarion przede wszystkim był strasznie drogi (i fatalnie wydany), Evangelion trafił na rynek w kiepskim momencie i jakoś się nie wybił... bardziej mnie martwi przytaczany tu i ówdzie fakt, że rzekomo GITS SAC bardzo słabo schodził, więc kombinowali z "reedycjami", wrzucaniem plików XVID na jedną płytę, itepe, itede. Chociaż nie powiem, Solid State Society sam bym chętnie kupił...

Offline

#118 2015-08-15 13:55:31

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

martinru napisał:

No, dobra. Czytam te wasze wypowiedzi i nie wiem, czy kupić, czy nie (35 zł to trochę jednak dużo). Ktoś z was to w ogóle kupił i obejrzał? Tak rzetelnie i uczciwie. Chodzi mi też o jakość tłumaczenia i napisów. Żeby nie było jak z Arjuną wydaną X lat temu przez Mangazyn; jakość obrazu i dźwięku była, owszem, niezła, ale jakość tłumaczenia i napisów fatalna. Niech mi powie uczciwie ktoś, kto kupił te Czarodziejki i obejrzał je: Warto, czy nie wydać kasę? Sentyment sentymentem, ale na byle co kasy nie wydam.

Pewnie kupię przy okazji dla sprawdzenia/popierania inicjatywy i dlatego, że lubię Sailorki jezor Aktualnie odpycha mnie cena (podobno ma się zacząć pojawiać w sieciach inny sklepów, a wtedy bym mógł z przesyłką zaoszczędzić przynajmniej); brak wersji BD; trochę "kot w worku", bo recek nie ma; wydanie tego filmu w USA na BD za jakiś czas. Sam mam wersję z USA serialu na BD, którą polecam smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#119 2015-08-15 14:09:03

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Cena nie jest zbyt wysoka, a u pośredników na pewno wzrośnie bardziej, niż tylko o koszt przesyłki; pobieżne recki się pojawiają (chociażby od Endriu z jpf), a co do BD... wiesz, upscalować może każdy, a póki co ViZowi przy SM nie wychodzi to za dobrze, nie mówiąc już o jakości dźwięku. No i już nagrywają dubbing do serii S, o filmach na razie cisza, więc z tym "za jakiś czas" też bym nie galopował jezor

Offline

#120 2015-08-15 14:21:33

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Mam zeskanować ulotkę z wydania, w której podali, że mają zamiar wydać wszystkie serie, filmy, OAV i Crystal? jezor Nawet tu masz info w sumie, klik.
Na jakość obrazu też bym nie narzekał - cudów z tego nie zrobisz, a lepszej nie widziałem. Dźwięk mi się wydaje całkiem niezły (w wersji BD, bo w tej DVD coś spartolili), chyba że uszy już nie te. Opierasz się na oficjalnym wydaniu czy jakimś RIP-ie?

A, dzięki za reckę. Napawa optymizmem w sumie, więc może się skuszę za jakiś czas smile

Taki empik.com sprzedawał u siebie "Wilcze dzieci" taniej niż u wydawcy, a przesyłka do salonu była za free, więc wiesz jezor

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2015-08-15 14:25:25)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024