#61 2016-03-02 14:59:04

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dragon Ball Super

SoheiMajin napisał:

To nie są równoległe światy, a przynajmniej nie w takim płytkim ujęciu. Na 99% nie będzie tam żadnego drugiego Goku, bo najwyraźniej historia tych wszechświatów rozeszła się na wczesnym etapie, jeśli można w ogóle tak powiedzieć. Na razie wygląda na to, że wspólne są tylko planety i rasy.

Saiyanie mieli walkę we krwi, od urodzenia... bardziej kierowali się instynktem, niż rozumiem. Dlatego nasuwa mi się pytanie, dlaczego odpowiednik Saiyan z 6tego wszechświata jest taki mizerny... Inna droga ewolucji? Wynika z tego fakt, iż ciała jednym i drugich się różnią, Saiyanie z 6tego wszechświata nie będą mogli osiągnąć Super Saiyana - prawdopodobnie.


FluxBB bbcode test

Offline

#62 2016-03-02 15:12:51

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Dragon Ball Super

A ja myślę, że podczas walki osiągnął Super Saiyana.
To może być ciekawe, kiedy Sayianin z szóstego wszechświata w walce z Vegetą dokona transformacji po raz pierwszy.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#63 2016-03-02 15:52:14

Devilkan
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-04

Odp: Dragon Ball Super

Luk4S napisał:
Cryla7 napisał:
Tanis napisał:

Zastanawiam się co znowu wymyślili, że Goku mdleje xD Jak na razie to serię oceniam na 6/10 średniawe.

Może problemy z sercem?
Lub co ja podejrzewam, w jakiś sposób się podłożył.

Stawiam, że Freezer to dupek i otruł Goku, aby za wszelką cenę wygrać... wiadomo. Chociaż z dobrych pobudek, to nadal oszukiwał... zresztą czego spodziewać się po Freeezerzeeee...

Ja mam dwie teorie. Pierwsza, że faktycznie wymodził coś Freezer, a zrobił to w momencie jak witał się z Songiem. Natomiast co do drugiej teorii, to że któryś z zawodników od strony Champy użył jakiejś mocy w stylu paraliżu(może ten robot).

Luk4S napisał:
SoheiMajin napisał:

To nie są równoległe światy, a przynajmniej nie w takim płytkim ujęciu. Na 99% nie będzie tam żadnego drugiego Goku, bo najwyraźniej historia tych wszechświatów rozeszła się na wczesnym etapie, jeśli można w ogóle tak powiedzieć. Na razie wygląda na to, że wspólne są tylko planety i rasy.

Saiyanie mieli walkę we krwi, od urodzenia... bardziej kierowali się instynktem, niż rozumiem. Dlatego nasuwa mi się pytanie, dlaczego odpowiednik Saiyan z 6tego wszechświata jest taki mizerny... Inna droga ewolucji? Wynika z tego fakt, iż ciała jednym i drugich się różnią, Saiyanie z 6tego wszechświata nie będą mogli osiągnąć Super Saiyana - prawdopodobnie.

Obydwa światy są po prostu swoimi odbiciami przecież było to wyjaśnione. Na obydwu historia potoczyła się całkiem inaczej, a przykładem była wypalona ziemia w 6tym wszechświecie. Sayanie w 6tym z natury są pokojowi, a w 7tym podbijali/zdobywali(po podbiciu przez Freezera). Nie ma co się dziwić, że tamci są słabi skoro praktycznie nie musieli walczyć, więc można wywnioskować, że jeszcze nie sięgnęli poza granice swoich możliwości. Jednak to pewne, że mogą dokonać transformacji i zapewne zobaczymy to podczas walki młodego. W końcu to Sayanie, a oni szybko się uczą.

Cryla7 napisał:

A ja myślę, że podczas walki osiągnął Super Saiyana.
To może być ciekawe, kiedy Sayianin z szóstego wszechświata w walce z Vegetą dokona transformacji po raz pierwszy.

I tak chyba będzie, a dodajmy, że Vegeta ma chrapkę aby zobaczyć Sadal, więc raczej nas zaskoczy i da mu kilka wskazówek.

Ostatnio edytowany przez Devilkan (2016-03-02 16:48:53)

Offline

#64 2016-03-02 18:33:02

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Dragon Ball Super

Czyli w 6tym wszechświecie są mizernoty, które nie dorównują tym z 7-go.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#65 2016-03-03 01:28:03

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Dragon Ball Super

Tanis napisał:

Czyli w 6tym wszechświecie są mizernoty, które nie dorównują tym z 7-go.

No Goku przegrał z jedną taką miernotą. smile_big
Jednak czemuś ichni bóg zniszczenia zabrał Sayianina, musi być silny.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#66 2016-03-03 10:55:10

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Dragon Ball Super

Przegrał z miernotą, bo kij wie. Bardzo dobrze wiesz, że w zwykłym SSJ1 masakrował go, a w ostatecznej formie to by w ogóle nie miał szans. Ale autor tak chciał i znów Goku dostał jakiegoś pasożyta.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#67 2016-03-03 20:49:15

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Dragon Ball Super

Mnie gul skoczy jak ten frezzer z 6tego wszechświata będzie lał Picollo, kiedy chwile wcześniej dostawał bęcki od zwykłego ssj...

Offline

#68 2016-03-03 22:04:14

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Dragon Ball Super

pyransc napisał:

Mnie gul skoczy jak ten frezzer z 6tego wszechświata będzie lał Picollo, kiedy chwile wcześniej dostawał bęcki od zwykłego ssj...

A jaki poziom prezentuje picolo?


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#69 2016-03-03 22:37:41

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Dragon Ball Super

Na pewno powinien wyższy niż SSJ, około SSJ2.

Po zapowiedzi można sądzić, że Piccolo jednak wygra.

Offline

#70 2016-03-03 23:04:17

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Dragon Ball Super

SoheiMajin napisał:

Na pewno powinien wyższy niż SSJ, około SSJ2.

Po zapowiedzi można sądzić, że Piccolo jednak wygra.

A moim zdaniem niższy. Jak Zły freeza przybył na ziemię to picolo walczył z czerwonym gostkiem i przegrywał i dopiero Gohan na SSJ1 bez problemu pokonał przeciwnika. Więc Picola prawdopodobnie jest słabszy od SSJ1  ej


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#71 2016-03-03 23:15:35

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Dragon Ball Super

@Tanis, przymnij sobie Sagę sztucznych ludzi. Tam Piccolo (po wchłonięciu Boga) walczył i, można chyba śmiało stwierdzić, dominował nad Cellem w pierwszej formie, który był na poziomie odrobinę wyższym niż SSJ1. Po tych wszystkich kolejnych treningach na bank się jeszcze odrobinę wzmocnił. To, że miał problem z Shisamim i Tagomą pozostaje zagadką.


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#72 2016-03-03 23:41:07

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Dragon Ball Super

Tanis napisał:

A moim zdaniem niższy. Jak Zły freeza przybył na ziemię to picolo walczył z czerwonym gostkiem i przegrywał i dopiero Gohan na SSJ1 bez problemu pokonał przeciwnika. Więc Picola prawdopodobnie jest słabszy od SSJ1  ej

Masz rację, ale ja mówię o jego poziomie mocy z DBZ. Vegeta391 wyjaśnił.

Niemniej Frost jest słabszy od SSJ, więc Piccolo mimo wszystko powinien dać radę.

Offline

#73 2016-03-04 11:31:00

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Dragon Ball Super

Yo, pytanko do ogarniętych:

Da się gdzieś obejrzeć DB Super na necie z dobrymi napisami? Oglądąłem na animeshow.tv, ale po obejrzeniu 31 odcinka mam już serdecznie dość, bo to już i czytać ciężko i "tłumacze" gagi niszczą po ekspercku...

Offline

#74 2016-03-04 16:16:39

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Dragon Ball Super

To zależy czy po polski, czy po angielsku.
Z polskich polecam ci napisy od Vegety plus hardki:
http://animesub.info/szukaj.php?ID=60124
Oraz napisy grupy Mirai:
http://www.grupa-mirai.pl/
Z angielskich osobiście dobrze mi się ogląda z Pafu subs.
Co do oglądania z angielskimi napisami, jeśli ci się śpieszy, dobrze. Jednak mamy tu Vegetę, który odwala kawał dobrej roboty i często wydaje szybciej od grup anglojęzycznych. Tłumaczy również bezpośrednio z japońskiego.
Co do Pafu subs, mają naprawdę dobrą jakość obrazu i niczego sobie napki.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#75 2016-03-04 20:43:08

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Dragon Ball Super

Przypadkiem te poziomy SSJ1 nie są płynne?

Np. SSJ1 Goku, a takiego Gohana to dwa różne poziomy mocy.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#76 2016-03-04 20:53:56

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Dragon Ball Super

@up, nie wiem, jak to wygląda oficjalnie, ale to, co mówisz, wynikałoby z czystej obserwacji. Swoją drogą japońska terminologia rozróżnia trzy stadia SSJ1, będące drabiną pomiędzy poziomem drugim.

Ja tam w poprzednim poście miałem na myśli, że po zjednoczeniu z Bogiem Ziemi Piccolo był silniejszy bądź równy Cellowi SSJ1 w pierwszej formie (przed pochłonięciem cyborgów). Cell był podówczas słabszy niż Gohan SSJ2 (w końcu za dwie przemiany nadal był słabszy i uległ), czyli automatycznie Piccolo też był słabszy od SSJ2. Do odkrycia SSJ2 (oraz wyższych szczebli SSJ1) można założyć, że podczas transformacji w pierwszego Super Saiyanina Gokū, Gohan, Vegeta i Trunks z przyszłości reprezentowali ten sam lub bardzo zbliżony poziom bojowy. W tym rzecz, że Superpiccolo ich przerósł. Potem historia transformacji poszła w kierunku, którego kręte ścieżki zgubiły najwyraźniej nie tylko autora, ale również jego pomocników, i tak naprawdę nie wiadomo, z czym to jeść.  jezor2


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#77 2016-03-05 00:03:26

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Dragon Ball Super

Cryla7 napisał:

To zależy czy po polski, czy po angielsku.
Z polskich polecam ci napisy od Vegety plus hardki:
http://animesub.info/szukaj.php?ID=60124
Oraz napisy grupy Mirai:
http://www.grupa-mirai.pl/
Z angielskich osobiście dobrze mi się ogląda z Pafu subs.
Co do oglądania z angielskimi napisami, jeśli ci się śpieszy, dobrze. Jednak mamy tu Vegetę, który odwala kawał dobrej roboty i często wydaje szybciej od grup anglojęzycznych. Tłumaczy również bezpośrednio z japońskiego.
Co do Pafu subs, mają naprawdę dobrą jakość obrazu i niczego sobie napki.

Czyli rozumiem, że online wszystko chłam?

Niestety czasy ściągania animców na dysk mam już za sobą, teraz jestem na tyle casualem, że mi się nie chce i wolę sobie raz dwa odpalić online (jakość to i rmvb po 50 mb sie oglądało, to mi nie straszna), no ale mówię - gorszego tłumaczenia od odcinka nr 32 z animeshow.tv to nie widziałem jeszcze. Nawet nie mogę napisać, co za wał to tłumaczył, bo nie widziałem takiej informacji  shithappens

Offline

#78 2016-03-05 01:14:25

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Dragon Ball Super

https://dragonteam.ninja w komentarzach ktoś zawsze wstawia link do on-line. Pomijając ostatnie odcinki, mają wolne tempo tłumaczenia, ale napisy robią najlepsze.

I po polsku na http://www.grupa-mirai.pl/dragon-ball-super/ - tłumaczenie na podstawie powyższych, poza gotowymi odcinkami do pobrania linki do on-line też obecne.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2016-03-05 01:14:52)

Offline

#79 2016-03-05 09:56:30

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Dragon Ball Super

SoheiMajin napisał:

https://dragonteam.ninja w komentarzach ktoś zawsze wstawia link do on-line. Pomijając ostatnie odcinki, mają wolne tempo tłumaczenia, ale napisy robią najlepsze.

I po polsku na http://www.grupa-mirai.pl/dragon-ball-super/ - tłumaczenie na podstawie powyższych, poza gotowymi odcinkami do pobrania linki do on-line też obecne.

O, nie widziałem, że Mirai ma też online. Przyda się. Dzięki za pomoc i pozdrawiam ~Cryla7, ~SoheiMajin.

Offline

#80 2016-03-06 15:57:35

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Dragon Ball Super

Jak wrażenia po 34 odcinku? Ja miałem dosyć rozbieżne pomysły na to, jak się potoczy jego fabuła. Koniec końców zostałem solidnie zaskoczony i mnie się podobało. Polecam, Piotr Fronczewski.


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024