#1 2015-05-06 11:01:48

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Kocham-Anime.pl

Niedawno utworzona strona (17 dni temu zacząłem pisać skrypt od zera) do oglądania anime online.

Kocham-Anime.plKocham-Anime.pl

cały czas jest ulepszana.

Offline

#2 2015-05-06 11:04:40

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Kocham-Anime.pl

Surprise_No_One_Cares-1.jpg


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#3 2015-05-06 11:05:26

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Kocham-Anime.pl

Kotwica w plecy.  jezor2


wladza1.png

Offline

#4 2015-05-06 11:40:47

karpato
Użytkownik
Dołączył: 2015-01-05

Odp: Kocham-Anime.pl

+Zajumał wszystkie odc. z A-O. Więc nw. co nowego ma pokazać ta strona jezor.

Offline

#5 2015-05-06 11:42:03

osa0072
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-31

Odp: Kocham-Anime.pl

Hmm kolejny online.
Skoro ludzie maja taka potrzebę to niech sobie robią i oglądają online, oby tylko napisów nie kradli.


SC II LotV *** "I love it when a plan comes together" -- Hannibal Smith *** Pesymista to dobrze poinformowany optymista *** Punch first ask questions while punching - Vi ***

Offline

#6 2015-05-06 11:46:26

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kocham-Anime.pl

Już strona padła. Nice hosting. smile_big

Edit: działa. Czyli mogę powiedzieć, co myślę o tej stronie.
Banda złodziei/złodziej. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-05-06 11:51:37)

Offline

#7 2015-05-06 11:47:10

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Kocham-Anime.pl

osa0072 napisał:

oby tylko napisów nie kradli.

Z tego co widzę, to mają wstawki zajumane z innych onlajnów, więc raczej nie ma co na to liczyć. beznadzieja


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#8 2015-05-06 11:52:43

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: Kocham-Anime.pl

Oczywiście obecnie strona jest zapchana z innych portali odcinkami. Mam nadzieję, że w miarę możliwości w przyszłości będzie więcej moich wstawek niż teraz, obecnie mam niewiele ich.

W tej chwili liczy się stworzenie jak największej bazy danych aby zwiększyć popularność.

Ostatnio edytowany przez baca130 (2015-05-06 11:57:07)

Offline

#9 2015-05-06 11:56:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kocham-Anime.pl

Jednak jeśli zostawisz te zajumane, to opinia o twojej stronie się nie zmieni, nawet jeśli będzie więcej twoich wstawek. W dodatku chociaż informowałeś tłumaczy, że będziesz wykorzystywał ich napisy na swojej stronie? Uploaderów A-O, że wykorzystujesz ich uploady (oni chociaż w zdecydowanej większości informują tłumaczy)?

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-05-06 11:57:35)

Offline

#10 2015-05-06 11:56:56

osa0072
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-31

Odp: Kocham-Anime.pl

Aha czyli onlajny kradną innym onlajną smile_big
Może to i lepiej bo tam i tak kiepskie napisy są zazwyczaj.
Dobrze, że już od dobrych kilku lat nie oglądam online.


SC II LotV *** "I love it when a plan comes together" -- Hannibal Smith *** Pesymista to dobrze poinformowany optymista *** Punch first ask questions while punching - Vi ***

Offline

#11 2015-05-06 12:18:27

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Kocham-Anime.pl

Szykuję nam się kolejne troll Anime-Zone hehe

Offline

#12 2015-05-06 12:21:37

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: Kocham-Anime.pl

Przypominam, że oglądanie anime z torrentów to też jest kradzież oczkod

Offline

#13 2015-05-06 12:23:15

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kocham-Anime.pl

Ciekawe. Kradniemy materiał, który u nas nie jest zlicencjonowany? Niech jakiś prawnik się wypowie. smile_big
W Polsce można było siedzieć za rozpowszechnianie częściowo materiału przez torrenty, których prawnie nie mieliśmy, ale od jakiegoś krótkiego okresu czasu już jest inaczej, gdyż nie jesteśmy ścigani, dopóki nie mamy z tego korzyści materialnych. Co oznacza, że onlajny zarabiające na reklamach już jakieś szanse mają, by podpaść. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-05-06 12:28:18)

Offline

#14 2015-05-06 12:31:02

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Kocham-Anime.pl

W swoim orzeczeniu z dnia 23 stycznia 2003 r., sygn. ii ckn 1399/2000 Sąd Najwyższy – Izba Cywilna stwierdził, że dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości. Łączne zezwolenie producenta i twórców filmów na opracowanie utworu jest potrzebne tylko wtedy, gdy przekształcenie prowadzi do opracowania nowego dzieła.

Tak więc tłumaczenie list dialogowych jest zgodne z prawem, ponieważ nie zmienia w sposób zasadniczy istoty filmu.

Co innego natomiast udostępnianie odcinków online.

I jeszcze ciekawostka:

Lamarus napisał:

Art 2. ustawy o prawie autorskim w ust. 1 stanowi - Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
A trudno tu mówić o uszczerbku, skoro udostępniamy tylko napisy
Nie mówimy przecież nawet, skąd wziąć odcinek, każdy musi to zrobić we własnym zakresie
Idąc dalej - pobieranie napisów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu ANSI, a więc zgodą ze stwierdzeniem, że prawami autorskimi do napisów rozporządzają ich autorzy
Czyli jeśli ściągasz napisy, zobowiązujesz się do tego, że będziesz ich używać tak, jak chce tego autor, a jeśli autor mówi "nie dla onlajnów", to znaczy nie.

Ostatnio edytowany przez Lamarus (2015-05-06 12:44:28)


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#15 2015-05-06 12:36:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kocham-Anime.pl

marek2fgc napisał:

Ciekawe. Kradniemy materiał, który u nas nie jest zlicencjonowany? Niech jakiś prawnik się wypowie. smile_big
W Polsce można było siedzieć za rozpowszechnianie częściowo materiału przez torrenty, których prawnie nie mieliśmy, ale od jakiegoś krótkiego okresu czasu już jest inaczej, gdyż nie jesteśmy ścigani, dopóki nie mamy z tego korzyści materialnych. Co oznacza, że onlajny zarabiające na reklamach już jakieś szanse mają, by podpaść. smile

A masz do tego jakąś podstawę prawną? Czy to kolejny internetowy mit baka.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#16 2015-05-06 12:41:37

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Kocham-Anime.pl

Możliwe. szalony Gdzieś czytałem, że mieli takie coś wprowadzić, by pozbyć się bardzo wielu zaległych wniosków z żądaniem zapłaty (coś tam było o kilkudziesięciu tysiącach).

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-05-06 12:41:53)

Offline

#17 2015-05-06 12:44:19

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Kocham-Anime.pl

Szybkie wejście na stronę i pierwsze co się rzuca w oczy to gówniana oprawa graficzna, wróć, tu nie ma oprawy graficznej. Do tego strona napisana pod wysokie rozdzielczości albo jesteś kaleką i nie potrafisz pisać stron internetowych. Siedząc na rozdziałce 1366x768 muszę przesuwać na boki, mimo że strona jest tylko o kilka pikseli szersza to przesuwam o kilkadziesiąt pikseli. Po prostu gratulacje. Naucz się podstaw poprawnego tworzenia stron a dopiero się za to łap.

Mała podpowiedź, jest tu wiele osób, które nie lubią stron tego pokroju i mogę cię zjechać, a tym bardziej złodziejskich stron.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#18 2015-05-06 13:08:41

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Kocham-Anime.pl

Szablon strony też zajebałeś z kiss anime.com, tylko że w gorszej wersji.
Żal.pl


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#19 2015-05-06 13:19:40

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Kocham-Anime.pl

Aha... Miło. Niestety kolega* nie raczył mnie zapytać o to czy może uploady z a-o kraść, z drugiej str na a-o niedługo nie będzie miało żadnej możliwości na wyciągnięcie iframe, a playery będą zabezpieczone. Mimo to gz reklamy xD

Offline

#20 2015-05-06 13:51:21

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Kocham-Anime.pl

Strona do bani. Dlaczego? Już było pisane. I w ogóle śmiech na sali... po co komu kolejny Animezone? A teraz czekam, aż mi jajka na twardo dojdą, więc sobie napiszę mini elaboracik dla zabicia czasu.


marek2fgc napisał:

Jednak jeśli zostawisz te zajumane, to opinia o twojej stronie się nie zmieni, nawet jeśli będzie więcej twoich wstawek.

Jaka opinia? Przecież ludzie mają takie rzeczy gdzieś. Zone jest popularny, bo tam wszystko raz dwa wyklikasz. A z czego to jest, po co, na co... kogo to obchodzi?

Lamarus napisał:

Z tego co widzę, to mają wstawki zajumane z innych onlajnów, więc raczej nie ma co na to liczyć.

Ogólnie sytuacja z onlajnami jest teraz prześmieszna, bo obecnie tylko trzy strony wrzucają własne wstawki (Anime-Odcinki, On-Anime i Anime-Centrum) z czego druga wolna wrzuca, a ostatnia ma ten sam player co świętej pamięci Diff (jak nie własny nawet), więc trudno się z niej kradnie. W dodatku z tych trzech tylko pierwsza jest bardziej znana, więc byłoby śmiesznie, gdyby padła albo w jakiś sposób zablokowała kopiowanie linków (bo wtedy nagle wszystkie zony i szitdeny stracą główne źródło odcinków).

osa0072 napisał:

Może to i lepiej bo tam i tak kiepskie napisy są zazwyczaj. Dobrze, że już od dobrych kilku lat nie oglądam online

Samo oglądanie jeszcze ujdzie, bo Guugle Player ma jako taką jakość i sporo stron teraz udostępnia hardsuby hd/fhd w mp4 (co ładnie zmniejsza rozmiar pliku). Gorzej z tym, że ostatnio coraz bardziej upierają się na własne napisy, a one mają różną jakość (aczkolwiek z tego, co widzę – znacznie lepszą niż jeszcze rok-dwa temu, więc jakiś tam postęp jest).

Tak czy siak to ogólnie taka opcja dla leniwych/nieobeznanych, ot wpisujesz w guugle i odcinek jest. Dla ślepych też niezła, bo np. moja korekta różnicy w jakości nie widzi. W sumie jak masz kiepski monitor/przedpotopowy sprzęt, to w ogóle jakiejś specjalnej różnicy pewnie nie widać (bo dźwięk jest jako taki). Inna sprawa, że możesz sobie zazwyczaj po prostu pobrać zwykłego hardsuba, co jest wygodniejsze od NAZI (żadnej zabawy z czcionkami i napisami, mniejsze rozmiary plików).

No ale nadal nie ma to jak pliczek [Commie] czy inny na dysku. Tak czy siak – i tak jesteśmy na wyginięciu, bo nadal wpisywanie nazwy bajki w google, a łażenie po jakimś NAZI jest sporo wygodniejsze, szczególnie dla nowych bajkooglądaczy.
W każdym razie NAZI wciąż jakąś swoją niszę ma, a napisy skądś też trzeba brać (jakoś wątpię, aby te onlajnowe grupy długo się trzymały, nawet ANBU-Subs ostatnio robi coraz mniej i wolniej), więc raczej czasów apokalipsy nie dożyjemy... a zapewne szybciej ja skończę z fansubami, więc /wywalone.

FAiM napisał:

A masz do tego jakąś podstawę prawną? Czy to kolejny internetowy mit?

A mało to takich? Ludzie do tej pory wierzą, że hipermarkety nie płacą podatków, ot wystarczy zmienić właściciela. Natomiast o takiej ustawie żaden kodeks nie słyszał. W sumie na takim chomiku pełno też tych bredni o usunięciu zawartości po 24h.

osa0072 napisał:

Skoro ludzie maja taka potrzebę to niech sobie robią i oglądają online, oby tylko napisów nie kradli.

marek2fgc napisał:

W dodatku chociaż informowałeś tłumaczy, że będziesz wykorzystywał ich napisy na swojej stronie?

Trudno ukraść coś, co ktoś sam publicznie udostępnia. I po cholerę informować tłumaczy? Jakbym się bawił w uploady, to miałbym wywalone na ich ból dupy (a nawet specjalnie "kradł", żeby ich powkurzać). To tylko napisy do mongolskich bajek. Zresztą poza NAZI i tak ludzie mają głęboko gdzieś to, kto i po co te napisy robi. Jak jeszcze dwa lata temu latałem po różnych zonach to też mi to było wszystko jedno, więc...

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-05-06 13:58:54)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024