#61 2015-10-28 20:54:03

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Ja tylko staram się ułatwić ludziom życie na ANSI. Patrzę z perspektywy prostego człowieka, który tu przypadkiem trafi. I próbuję wymyślić coś, żeby korzystanie z ANSI było przynajmniej tak samo proste jak korzystanie z onlajnów.
No chyba, że wolicie wojnę z onlajnami prowadzić na zasadzie "pohejtujmy onlajny, na pewno to coś zmieni". Bo mam wrażenie, że większość tak właśnie myśli...


wNXtFnr.jpg

Offline

#62 2015-10-28 21:07:14

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Wbijam na AniDB, wpisuję tytuł, patrzę, czy jakaś grupa wydała daną bajkę. Co w tym trudnego?

Offline

#63 2015-10-28 21:24:08

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Sasha1 napisał:

Wbijam na AniDB, wpisuję tytuł, patrzę, czy jakaś grupa wydała daną bajkę. Co w tym trudnego?

Potem trzeba znaleźć to wydanie, a z tym może już być gorzej.

Offline

#64 2015-10-28 21:27:56

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Areki-chan napisał:

Ja tylko staram się ułatwić ludziom życie na ANSI. Patrzę z perspektywy prostego człowieka, który tu przypadkiem trafi. I próbuję wymyślić coś, żeby korzystanie z ANSI było przynajmniej tak samo proste jak korzystanie z onlajnów.
No chyba, że wolicie wojnę z onlajnami prowadzić na zasadzie "pohejtujmy onlajny, na pewno to coś zmieni". Bo mam wrażenie, że większość tak właśnie myśli...

Zapoznanie się ze ścianą tekstu kontra wciśnięcie "play" to prosta matematyka...

Offline

#65 2015-10-28 21:28:14

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Nie każdy dodaje swoje wydania na AniDB.

Offline

#66 2015-10-28 21:56:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Nala_Alan napisał:

Nie każdy dodaje swoje wydania na AniDB.

Ogólnie to strona dla starych wyjadaczy, a nie nowych użytkowników. W zasadzie to tak samo martwa strona jak ANSI, bo ludzie już dawno przeszli na MAL-a.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#67 2015-10-28 22:06:54

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Ja tam miałem konto na MALu, ale przesiadłem się na Anilista (który jest w sumie tych ludzi co anichart.net), głównie ze względu na połówki w ocenach, jak 8.5.

Offline

#68 2015-10-28 22:07:27

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Areki
jak Ci się spodobają poniższe propozycje, to sobie podkleisz:

0b. Zainstaluj uTorrent 2.2.1 i wyłącz aktualizacje
0b.1 Ustaw ścieżki zrzutu plików torrent i pobieranych odcinków:
     - Options -> Preferences -> Directories
     -- Put new downoloads in: (tu wybierasz/ustawiasz ścieżkę dla zrzutu odcinków)*
     -- Store .torrents in: (tu wybierasz/ustawiasz ścieżkę dla plików torrent)*
*-aby nie komplikować sobie życia można ustawić jedną i tę samą ścieżkę, wszystko będzie lądować w jednym miejscu.

...
3. Pobierasz plik .torrent i uruchamiasz go w programie uTorrent, by ściągnąć odcinek
   Jeżeli program uTorrent został zainstalny na domyślnych ustawieniach, to będąc na nyaa, w większości przypadków
   wystarczy kliknąć na białej strzałce w dół, która jest umieszczona w polu tytułu odcinka, wtedy automatycznie zostanie
   pobrany plik torrent i uruchomiony uTorrent, w okienku które się pojawi pozostanie tylko kliknąć "OK" i rozpocznie się
   ściąganie odcinka

Ostatnio edytowany przez roobalek (2015-10-28 22:08:18)

Offline

#69 2015-10-28 22:11:21

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Fajnie, ale to już chyba jest za długie i będzie zniechęcać... Mogę to oznaczyć gwiazdką i gdzieś niżej napisać, ale za chwilę, bo piosenkę tłumaczę.


wNXtFnr.jpg

Offline

#70 2015-10-28 22:36:09

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Areki-chan napisał:

Wiecie co, naszła mnie jeszcze taka myśl... Jeśli już gdzieś ktoś to wymyślił, to mnie oświećcie, ale przydałoby się zrobić listę polskich hardsubów. Bo czasami ktoś pisze, że szuka do czegoś napisów, na ANSI ich nie ma, a tu się okazuje, że seria jest zrobiona, krąży gdzieś po sieci, ale nie wiadomo, skąd ją wziąć (i póki się nie zapyta, nie wiadomo w ogóle, że jest).
Najlepsza byłaby lista alfabetycznie tytułami, z autorem (grupą) i linkami do pobrania (najlepiej paroma w razie gdyby któreś wygasły). W przypadku niezakończonych przydałby się też status, ile jest gotowych odcinków i czy pozostałe kiedyś w ogóle wyjdą.
Jeśli jeszcze czegoś takiego nie ma, można by spróbować wspólnie to ogarnąć, co Wy na to?

Oj, dziewczę drogie.  jezor2
Kiedyś i mnie się marzyła nowa baza polskich hardsubów, (Isao czy Illparazzo coś o tym wiedzą) gdy Alfi dał ciała z fansubs.pl,
ale brakło pomocy ze strony programisty i dobrych chęci zebrania ekipy, więc dałem temu spokój.
Jak dla mnie bez sensu robić tutaj taką listę, gdy praktycznie na Anidb masz profile większości naszych grup.
W zasadzie jest tam spis wydań suberskich ze świata i o dziwo ludziom się chce to aktualizować?
Co by nie powiedzieć, Anidb funkcjonuje od wielu lat, tak jak ANSI.
Może i stare ale jare, a wyraźnej alternatywy brak (mówię o liście wydań grup).
Chcesz nawracać, to może lepiej wykorzystywać dostępne narzędzia, niż próbować coś powielać?  papa
Generalnie w tym ANSI 2.0 jakieś wsparcie dla hardsubów się znajdzie, ale do tego jeszcze trzeba poczekać.  papa


Nala_Alan napisał:

MAL ma taką opcję, np. tutaj.

Ciężko to uznać za alternatywę, bo przecież szczegółów odnośnie wydania hardsubów nie znajdziesz
(po danych pliku czy crc), więc to żadna alternatywa. baka

Ostatnio edytowany przez Rein (2015-10-28 22:57:01)

Offline

#71 2015-10-28 22:41:17

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

MAL ma taką opcję, np. tutaj.

Offline

#72 2015-10-28 22:45:36

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Proszę cię, przecież to nawet się nie umywa do AniDB.

Offline

#73 2015-10-28 22:48:58

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Tylko wiesz, nikomu nie potrzebne jest wyświetlanie CRC32, ani innych tym bardziej nie używanych sum, co prawda nadal ta funkcja na MALu jest dość uboga, ale na potrzeby wielu osób wystarczająca. No dobra, może jeszcze CRC i dane o pliku są przydatne, ale reszta? AniDB to przeżytek, coś, czego prawie nikt nie używa.

Offline

#74 2015-10-28 22:51:48

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Nala_Alan napisał:

No dobra, może jeszcze CRC i dane o pliku są przydatne, ale reszta? AniDB to przeżytek, coś, czego prawie nikt nie używa.

O przepraszam bardzo. Jak sama nazwa wskazuje, AniDB jest bazą danych relków. I pod tym względem jest bezkonkurencyjne. Info na temat źródła, rozdzielczości, formatu, rodzaju kodowania... Stronka ma wszystko, i chwała jej za to.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#75 2015-10-28 22:53:59

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Rein napisał:
Areki-chan napisał:

Wiecie co, naszła mnie jeszcze taka myśl... Jeśli już gdzieś ktoś to wymyślił, to mnie oświećcie, ale przydałoby się zrobić listę polskich hardsubów. Bo czasami ktoś pisze, że szuka do czegoś napisów, na ANSI ich nie ma, a tu się okazuje, że seria jest zrobiona, krąży gdzieś po sieci, ale nie wiadomo, skąd ją wziąć (i póki się nie zapyta, nie wiadomo w ogóle, że jest).
Najlepsza byłaby lista alfabetycznie tytułami, z autorem (grupą) i linkami do pobrania (najlepiej paroma w razie gdyby któreś wygasły). W przypadku niezakończonych przydałby się też status, ile jest gotowych odcinków i czy pozostałe kiedyś w ogóle wyjdą.
Jeśli jeszcze czegoś takiego nie ma, można by spróbować wspólnie to ogarnąć, co Wy na to?

Oj, dziewczę drogie.  jezor2
Kiedyś i mnie się marzyła się nowa baza polskich hardsubów, (Isao czy Illparazzo coś o tym wiedzą) gdy Alfi dał ciała z fansubs.pl,
ale brakło pomocy ze strony programisty i dobrych chęci zebrania ekipy, więc dałem temu spokój.
Jak dla mnie bez sensu robić tutaj taką listę, gdy praktycznie na Anidb masz profile większości naszych grup.
W zasadzie jest tam spis wydań suberskich ze świata i o dziwo ludziom się chce to aktualizować?
Co by nie powiedzieć, Anidb funkcjonuje od wielu lat, tak jak ANSI.
Może i stare ale jare, a wyraźnej alternatywy brak (mówię o liście wydań grup).
Chcesz nawracać, to może lepiej wykorzystywać dostępne narzędzia, niż próbować coś powielać?  papa
Generalnie w tym ANSI 2.0 jakieś wsparcie dla hardsubów się znajdzie, ale do tego jeszcze trzeba poczekać.  papa

Masz dużo racji. Ale pamiętaj, że spora część ludzi oglądająca onlajny, nie ma bladego pojęcia o Anidb. Prędzej znajdą ANSI, bo prościej i lepiej aby tutaj bylo info.  Lepiej próbować i ponieść klęskę, niż nie próbować wcale.;)

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2015-10-28 22:54:37)


FluxBB bbcode test

Offline

#76 2015-10-28 22:55:53

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Sasha1 napisał:

Jest już coś takiego, nazywa się AniDB. Kombinujesz jak koń pod górę.

Nie rozśmieszaj mnie. Na AniDB nie ma wylistowanej nawet połowy wydanych polskich hardków. Lista na forum z informacją, która grupa wydała daną serię (nawet bez linków) była niesamowicie pomocna. Jak uważasz ze to niepotrzebne ułatwienie bo jak komuś będzie zależało to i tak znajdzie to mam kilka pomysłów jak jeszcze bardziej utrudnić niezaznajomionym z tematem użytkownikom poszukiwanie napisów

Offline

#77 2015-10-28 22:56:58

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Okej, spróbujmy zrobić listę. Od czego zacząć...? ^^"

Bo... Tego jest pewnie dużo, nie?

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2015-10-28 22:57:17)


wNXtFnr.jpg

Offline

#78 2015-10-28 22:57:59

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Tylko MAL powoli odsuwa się od fansubów. Już jakiś czas temu znikły listy najlepszych fansubów ze strony danego anime a pojawiły się linki do streamów.


flzQwEU.jpg

Offline

#79 2015-10-28 23:00:39

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Mam jeszcze w czeluściach dysków bazę danych z anfo.pl, która służyła za podstawę do rozwoju bazy na fansubs.pl.  los


wladza1.png

Offline

#80 2015-10-28 23:02:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Subarashi napisał:

Tylko MAL powoli odsuwa się od fansubów. Już jakiś czas temu znikły listy najlepszych fansubów ze strony danego anime a pojawiły się linki do streamów.

W końcu obecnie należy do Japończyków oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024