#41 2015-12-30 04:07:47

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

ksenoform napisał:

Wszystko co ken napisze trzeba rozumieć odwrotnie wtedy z sensem pisze.
Ken nie potrafisz czytać między wierszami, nie widzisz i nie rozumiesz tego co autor chciał przekazać.

Dlaczego uważasz, że skoro coś mi się nie podoba (pewne pomysły na postacie i fabułę), to tego nie rozumiem? Dosyć głupiutkie jest to co napisałeś.

ksenoform napisał:

fabuła średnia gimbus z traumą i gromadka ludzi pomagających mu w problemie.

No właśnie wszystko skupiało się tylko na nim. Pozostałe postacie były zbytnio marginalizowane i stworzone wyłącznie dla niego. Arima nie miał prawie żadnych cech, które wzbudzałyby moją sympatię czy ciekawość. Co innego gdyby Kaori była na równej pozycji co on (chociażby odnośnie bycia muzykiem). Wtedy anime oglądałoby się o wiele przyjemniej.

ksenoform napisał:

Bohaterka której życiowym celem jest uratowanie gimbusa, a skrzypce to jej największa miłość.

Bo to wszystko płytkie jak kałuża. Zamiast wprowadzać ten durny dramat, to autor mógł ulepszyć charaktery postaci i całą fabułę.
Jednak tego co słabe autor nie ruszał, a po prostu wprowadził jakąś nieuleczalną chorobę.
Blondynka ostatecznie okazała się zakochaną w nim fanką. Zapewne jakby nie wątek dramatyczny to byliby razem.

ksenoform napisał:

Pokaż spoiler
Gdyby blondyna przeżyła byłaby murowana druga seria,zakończona jej uśmierceniem.

Nie było raczej opcji na drugą serię, gdyż anime powstawało na podstawie kompletnej mangi. Co prawda mogli zakończenie zrobić inaczej niż w mandze, ale twórcy anime prawie nigdy tak nie postępują (mowa o najważniejszych postaciach).

ksenoform napisał:

Pokaż spoiler

Też takie miałem podejrzenia, gdyż część objawów się zgadza. Jednak z tą chorobą żyje się bardzo długo, więc odpada.

Wygląda jakby autor wziął część objawów różnych chorób. Po prostu wymyślił coś w swojej fantazji i dlatego wszystko ukrywał przed widzem bo wiedział, że takiej choroby nie ma.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-12-30 04:09:57)

Offline

#42 2015-12-30 04:40:57

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Kaori suffers from Tragishojo Animitis, a disease that weakens and often kills heroines in Shojo animes.

Symtoms include Paralysis, cardiovascular arrest, and sudden death, often in snow or cherry blossoms.

There is no cure.

Other well-known cases are that of Nagisa Furakawa, Ushio Okazaki, Misuzo Kamio, Makoto Sawatari, and Shiori Misaka, and Tachibana Kanade.

It does not affect men and boys.


ara ara...

Offline

#43 2015-12-30 10:11:45

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Kenshiro napisał:
ksenoform napisał:

Wszystko co ken napisze trzeba rozumieć odwrotnie wtedy z sensem pisze.
Ken nie potrafisz czytać między wierszami, nie widzisz i nie rozumiesz tego co autor chciał przekazać.

Dlaczego uważasz, że skoro coś mi się nie podoba (pewne pomysły na postacie i fabułę), to tego nie rozumiem? Dosyć głupiutkie jest to co napisałeś.

Kenshiro napisał:

Wystarczyło dokładnie oglądać anime, żeby wszystko zrozumieć. Jak nie wystarczy raz, to można ponownie.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#44 2015-12-30 15:11:38

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Czytając wypociny Ken-chana nasuwa mi się jedno:

giphy-2.gif


FluxBB bbcode test

Offline

#45 2015-12-30 17:44:09

KMyL
Użytkownik
Skąd: Czarna CITY
Dołączył: 2014-05-11

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

eae5e8f9e5fb41239f8e0b3921fd22c8.jpg Jak dla mnie...

coellus napisał:

Ej, miśki, ale wy się dajecie trollować.

Ććććććććććććććććććććććććććććććććććććććć!  oczkod Jakoś tak przyjemnie poczytać z popcornem w ręku takie głupoty hehe
@Luk4S
Dałbym plusa, jakbym mógł. Ale nie mogę...

Offline

#46 2015-12-30 19:02:58

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Luk4S napisał:

Czytając wypociny Ken-chana nasuwa mi się jedno:

Używasz takich określeń bo się nie zgadzasz z opinią? Takie próby podważania czyjejś opinii są co najmniej żałosne, ale nie będę tego co chwilę przypominać. Po prostu nie ma ostrzeżeń za spam, więc niektórzy użytkownicy szaleją na całego.  smile_big Jednak co ja, zwykły użytkownik mogę na to poradzić, skoro moderacja to widzi i przymyka oko. Jednak tak jest od zawsze na ansi i zapewne to się nie zmieni. Ja już dawno zaakceptowałem głupotę wielu użytkowników, ale osoby z zewnątrz nie zawsze są tak tolerancyjni/cierpliwi i po prostu to forum omijają.

To, że na wielu fanów działa muzyczna otoczka tego anime, nie znaczy, że na każdego innego musi również działać.

Dla mnie na pierwszym miejscu są zawsze postacie, gdyż to one w większości decydują jak ogląda się dane anime i jakie pozostawia wspomnienia.
Jeśli autor zepsuje ten element i da złe wspomnienia po obejrzeniu, to nic dziwnego, że nie będę tego chwalił. Oczywiście, jeśli pozostałe elementy są dobre to śmierć danej postaci nie zepsuje całego anime.

Zakończenie to tylko jedna z wad tej serii, ale gdyby było inne to 3 punkciki bym dodał.

Na przykład

Pokaż spoiler
operacja się udaje i Kaori wyjeżdża za granicę, ale przy wyjazdem pisze do niego list.

Niestety autor postanowił w najprostszy możliwy sposób zrobić wielki dramat i wyciskacz łez.

Offline

#47 2015-12-30 19:18:58

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Ale zauważyłeś, że tylko ty hejtujesz tą bajkę?! Jesteś sam jak palec i nikt ci nie klaszcze. Żal.pl


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#48 2015-12-30 19:26:06

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Ja jеbіе...
Tak się czasami zastanawiam, czemu Tomcio nie ma dożywotniego bana? Kiedyś gdzieś chyba w fandomie go zbanowali na amen w pacierzu (niech mi ktoś przypomni gdzie).
Przecież to już nawet śmieszne nie jest.


Ty dulowaty userze!

Offline

#49 2015-12-30 19:43:30

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

@coellus
Bo nie ma za co go dać. To, że pisze długie wypowiedzi, które tylko wszystkich denerwują, to nie jest powód. Wiem, że to trudne, ale po prostu trzeba go ignorować i sobie może kiedyś da spokój oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#50 2015-12-30 20:05:03

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Yagami_Raito8920 napisał:

Ale zauważyłeś, że tylko ty hejtujesz tą bajkę?!

Nie hejtuję, ale staram się prowadzić dyskusję. Niestety nie ma tu wielu osób, które się do tego nadają.
Spam zawsze szkodzi bo skoro ktoś zamiast o anime, woli pisać o użytkowniku, to powinien otrzymywać ostrzeżenia lub zostać zbanowany.
Założyłem temat o anime, żeby pisać wyłącznie o nim.

Yagami_Raito8920 napisał:

Jesteś sam jak palec i nikt ci nie klaszcze.

Nie piszę opinii po to, żeby ktoś  się zgadzał lub nie zgadzał, gdyż to mnie nie interesuje.
Mogę jednak powymieniać się argumentami.

Jednak skoro ktoś porzuca rozmowę o anime, to znaczy że argumentów nie ma, więc jedynie pokazuje, że jego pozytywna opinia o Shigatsu była nic nie warta.

Offline

#51 2015-12-30 20:05:39

KMyL
Użytkownik
Skąd: Czarna CITY
Dołączył: 2014-05-11

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

coellus napisał:

Ja jеbіе...
Tak się czasami zastanawiam, czemu Tomcio nie ma dożywotniego bana? Kiedyś gdzieś chyba w fandomie go zbanowali na amen w pacierzu (niech mi ktoś przypomni gdzie).
Przecież to już nawet śmieszne nie jest.

Shhhhhhhhhhhhhhhhh, please! Po kilku(nastu?) głębszych jest to nawet zabawne- polecam smile_big
Wyluzujcie, bo jeszcze przestanie ;_;

Offline

#52 2015-12-30 20:07:50

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Hunter Killer napisał:

To, że pisze długie wypowiedzi, które tylko wszystkich denerwują, to nie jest powód.

Mnie tam też wiele osób denerwuje, ale co z tego? Przecież nie nazwę ich z tego powodu debilami, gdyż to niezgodne z regulaminem. Nie ważne, że na to zasługują. Dlatego właśnie wykazuję się taką tolerancją, mimo wielu obrzydliwych postów skierowanych w moją stronę.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-12-30 20:09:06)

Offline

#53 2015-12-30 20:09:19

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

KMyL napisał:
coellus napisał:

Ja jеbіе...
Tak się czasami zastanawiam, czemu Tomcio nie ma dożywotniego bana? Kiedyś gdzieś chyba w fandomie go zbanowali na amen w pacierzu (niech mi ktoś przypomni gdzie).
Przecież to już nawet śmieszne nie jest.

Shhhhhhhhhhhhhhhhh, please! Po kilku(nastu?) głębszych jest to nawet zabawne- polecam smile_big
Wyluzujcie, bo jeszcze przestanie ;_;

Najlepsze jest to, że on wcale nie jest trollem. On serio tak uważa. Kiedyś miał bana i nawet nie wiem, czemu mu go zdjęli. Zabawne to może i było 6-7 lat temu...

Ostatnio edytowany przez Sado (2015-12-30 20:10:20)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#54 2015-12-30 20:15:09

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Sado napisał:

Najlepsze jest to, że on wcale nie jest trollem. On serio tak uważa. Kiedyś miał bana i nawet nie wiem, czemu mu go zdjęli. Zabawne to może i było 6-7 lat temu...

Chyba wybłagał, kiedyś była o tym mowa, ale nie jestem pewny.

Offline

#55 2015-12-30 20:16:00

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Kenshiro napisał:

Na przykład

Pokaż spoiler
operacja się udaje i Kaori wyjeżdża za granicę, ale przy wyjazdem pisze do niego list.

Niestety autor postanowił w najprostszy możliwy sposób zrobić wielki dramat i wyciskacz łez.

Ale to nie naruto... żeby treść była dla pierwotniaków zrozumiała.



"Ej, operacja Kaori się udała"
"Weeeee, ale super. To kiedy mogę ją spotkać, proszę pana?"
"Eee... nigdy"
"Dlaczego?"
"Bo wyjechała za granicę 5 minut po operacji, ale masz tu list. Napisała w nim, że Cie kocha. Sorki,  że przeczytałem"
"Ok. A dlaczego wyjechała?"
"Bo w pierwotnym scenariuszu miała umrzeć, ale Ken-chan był niezadowolony. Więc  Arakawa Naoshi zmienił końcówkę, aby była lepsza"
"Ok"

No i mamy zakończenie z happy endem.

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2015-12-30 20:16:43)


FluxBB bbcode test

Offline

#56 2015-12-30 20:16:09

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

KMyL napisał:
coellus napisał:

Ja jеbіе...
Tak się czasami zastanawiam, czemu Tomcio nie ma dożywotniego bana? Kiedyś gdzieś chyba w fandomie go zbanowali na amen w pacierzu (niech mi ktoś przypomni gdzie).
Przecież to już nawet śmieszne nie jest.

Shhhhhhhhhhhhhhhhh, please! Po kilku(nastu?) głębszych jest to nawet zabawne- polecam smile_big

Nie no, w ten sposób alkoholikiem zostanę.


Ty dulowaty userze!

Offline

#57 2015-12-30 20:27:55

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Kenshiro napisał:
Hunter Killer napisał:

To, że pisze długie wypowiedzi, które tylko wszystkich denerwują, to nie jest powód.

Mnie tam też wiele osób denerwuje, ale co z tego? Przecież nie nazwę ich z tego powodu debilami, gdyż to niezgodne z regulaminem. Nie ważne, że na to zasługują. Dlatego właśnie wykazuję się taką tolerancją, mimo wielu obrzydliwych postów skierowanych w moją stronę.

Jak ktoś ciebie denerwuje, to od razu jest "debilem"? Widzę, że masz bardzo ograniczony zasób słownictwa. Większości ludzi denerwują nie twoje oceny, ale odzywki na ewentualny sprzeciw. Niby je piszesz i chcesz jakiejś dyskusji, ale jeśli się jakaś pojawi, obrzucasz to wszystko błotem z tekstami "niektórzy są bardziej wymagający" itd. Wytłumaczyłbym ci, czemu taka choroba się pojawiła, ale nic mi to nie da, bo skończy się jak zwykle. Jesteś po prostu strasznie stronniczy (a z takimi ludźmi się dyskutować nie da) i tyle z mojej strony.

Jeżeli zrozumiesz moją intencję, która płynie z tej wypowiedzi, to fajnie. Jeśli nie, trudno.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#58 2015-12-30 20:33:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

coellus napisał:

Kiedyś gdzieś chyba w fandomie go zbanowali na amen w pacierzu (niech mi ktoś przypomni gdzie).

Fandom to jakiś wielki nie jest, ale na podforum Laba miał już kilka kont zbanowanych. Potem zdaje się wybłagał admina o kolejną szansę. Za to perma pewnie ma na jakimś Szopie czy innym Sępu, bo bardzo lubi hejcić te strony.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#59 2015-12-30 21:41:32

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Kenshiro napisał:

Pod koniec 20 odcinka miała ten atak, ale mimo wszystko sądziłem, że operacja jej choć trochę pomoże.

Chociaż i tak z tego wszystkiego najbardziej mnie irytuje ta tajemniczość. Nie wiadomo konkretnie co jej było i na czym polegała ta operacja.

Wiesz, równie dobrze możesz wyzionąć ducha u dentysty, a zwykłe przeziębienie może położyć cię w drewnianym pudle pod ziemią.

Toż Ci napisałem co jej dolegało.
Jakbyś był kumaty to byś se znalazł na czym polegają takie zabiegi.
Ja nie będę ci pisać, bo małym chłopcem nie jesteś i na srebrnej tacy wszystkiego podane mieć nie można.
Ponadto, czasem w anime niektórych rzeczy trzeba się domyśleć, przeczytać coś między wierszami - słabo z tym u ciebie.
Trochę własnej inwencji.


ALE OGÓLNIE DYSKUSJA Z KEN'EM JEST O KANT DUPY ROZBIĆ.
TO TAKIE: GADAJ DO D*PY TO CIĘ OS*A.

KONIEC TEGO SHITU.

Offline

#60 2015-12-30 21:51:25

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Shigatsu wa Kimi no Uso - opinia

Syndrom upartego osła. Żadnych argumentów, ale i tak wie swoje.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024