#41 2016-01-02 23:31:18

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

zdecydowanie ostatnie słowo przez decydującym ciosem dzięki któremu przeciwnik oczywiście robi unik to już chyba bilion razy było i dalej jest żenujące

No to pomyliłeś bajki.

Kilgur napisał:

nazwisko

A co zrobiłeś wyżej? Gwoli przypomnienia.

Kilgur napisał:

Polecam oglądnąć bajki z muzą Yuki Kajiuray, nawet słabe bajki zyskują niesamowicie dzięki jej twórczości.

Właśnie zasugerowałeś, że cały czas robi świetną muzykę. Jednocześnie zarzucasz mi, że powiedziałem to samo. Wiesz, jak to się nazywa? Podwójna moralność. I dla mnie to jest oczywisty h8, bo większość bajek nie ma nawet w połowie tak dobrej oprawy jak Serafin czy Aldnoah.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-01-02 23:32:03)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#42 2016-01-03 00:07:59

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kamiyan3991 napisał:

No to pomyliłeś bajki.

ep 7 coś kolo 17 minuty

Kamiyan3991 napisał:
Kilgur napisał:

nazwisko

A co zrobiłeś wyżej? Gwoli przypomnienia.

Kilgur napisał:

Polecam oglądnąć bajki z muzą Yuki Kajiuray, nawet słabe bajki zyskują niesamowicie dzięki jej twórczości.

Właśnie zasugerowałeś, że cały czas robi świetną muzykę. Jednocześnie zarzucasz mi, że powiedziałem to samo. Wiesz, jak to się nazywa? Podwójna moralność. I dla mnie to jest oczywisty h8, bo większość bajek nie ma nawet w połowie tak dobrej oprawy jak Serafin czy Aldnoah.

Aha widzę że standardowa taktyka w dyskusji wyrwać zdanie z kontekstu żeby zmieniło sens wypowiedzi jezor trzeba było tak to zrobić

Kilgur napisał:

To żaden h8 w s1 muza była: nic specjalnego, ale też nic strasznego, a w s2 jest słaba i nie chodzi mi o jakość twórcy tylko że, w ogóle nie pasuje do tego co na ekranie się dzieje. Polecam oglądnąć bajki z muzą Yuki Kajiuray, nawet słabe bajki zyskują niesamowicie dzięki jej twórczości jezor

Ale lepiej metodami Kenshiro widzę że godnego naśladowcę ma jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-03 00:08:44)


ara ara...

Offline

#43 2016-01-03 01:15:29

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Przecież to klon Naruto, rodzina, przyjaźń, odwaga, od zera do bohatera, ukryta moc, głupi MH.
Te aspekty opisują przeciętną bajkę, chociaż są od tego wyjątki(HxH, HnG, HSDK).


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#44 2016-01-03 01:26:05

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

ep 7 coś kolo 17 minuty

A, do tego pijesz. Słabiutki przykład, bo raz ich zaskoczył i nie było to wałkowane po 20 razy jak w Naruto. Sama scena trwa może z 5 sekund, więc trudno zapamiętać. W sumie to wypadło raczej naturalnie, stąd dziwi mnie porównanie. Prędzej mógłbyś się przyczepić do tych okrzyków Yuu na początku walki (chociaż to też było tylko raz, bodajże w 5 lub 6 odcinku).

Kilgur napisał:

Aha widzę że standardowa taktyka w dyskusji wyrwać zdanie z kontekstu żeby zmieniło sens wypowiedzi.

A, nie. Po prostu nie doczytałem, stąd nietrafiony cytat. Wybacz.

Tyle że i tak gryziesz problem od nie tej strony, co trzeba, bo nazwisko pełni tutaj rolę tylko takiego podkreślnika (chyba nie ma nawet takiego słowa, ale nieważne). W zasadzie sam niedawno się dowiedziałem, że Sawano był odpowiedzialny za muzykę (gdzieś potem w komentarzach narzekali na OP, bo Sawano w tym sezonie nad nim nie pracował). Tak czy siak, stwierdzenie "nie pasuje" jest tak subiektywne, że mogę ci nawet bez problemu zarzucić h8. Szczególnie, że nie znam innych osób, którym się nie podobała. Oprawę w podobnym stylu ma Aldnoah, a nią zachwycało się mnóstwo osób (licząc setki osób, które próbowały ze słuchu rozgryźć słowa endingu).

Kilgur napisał:

Yuki Kajiuray

Aż jednak sprawdziłem dorobek i nie widzę tam nic, co by się szczególnie wyróżniało, więc...
No dobra, możemy to bez problemu wrzucić do worka z "gustem", ale sam w życiu bym nie powiedział, że muzyka w Serafinie nie zdaje egzaminu, więc zdecydowane NIE czy tam "negacja" z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-01-03 01:28:12)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#45 2016-01-03 02:23:15

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kamiyan3991 -> Co z tego że w Aldnoah miał świetną muze która mi się bardzo podobała jak w s2 Owari no Seraph była niedopasowana i takie jest moje zdanie, zaznaczę że nie biorę pod uwagę OP i ED bo to całkiem inna para kaloszy. Jeśli chodzi o twórczość Yuki Kajiuray cóż oceny bajek z portali nic nie dadzą, bajkę trzeba oglądnąć żeby ocenić ją od strony dźwiękowej, ale cóż głównie są to starsze bajki których pewnie nie oglądałeś. Serie .hack, Madlax, Noir, Mai-Hime/Otome, Garden of sinners, może jakoś mega popularne nie są ale oprawę muzyczną maja niesamowitą, SAO też muzycznie dobrze stało i Fate/Zero nie komentuje drop po 3 ep.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-03 02:48:08)


ara ara...

Offline

#46 2016-01-03 06:26:32

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kamiyan3991 napisał:

Aż jednak sprawdziłem dorobek i nie widzę tam nic, co by się szczególnie wyróżniało, więc...

No teraz to sobie chyba żartujesz. Fate/Zero, Kara no Kyokai, cholerna Madoka! Nic się nie wyróżnia? Jedyny jasny punkt serii .hack to właśnie skomponowana do niej muzyka.

Ostatnio edytowany przez Animazon (2016-01-03 11:28:58)

Offline

#47 2016-01-03 06:40:29

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

.hack//sign dość specyficzne animu i nie każdemu się spodoba, ale muzyka z niego w moim osobistym top 5 jest smile


ara ara...

Offline

#48 2016-01-03 11:15:58

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

.hack//sign dość specyficzne animu i nie każdemu się spodoba, ale muzyka z niego w moim osobistym top 5 jest smile

Mimo że oglądnąłem 10 odcinków to potwierdzam, muzyka jest tu bardzo klimatyczna.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#49 2016-01-03 18:26:56

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Animazon napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Aż jednak sprawdziłem dorobek i nie widzę tam nic, co by się szczególnie wyróżniało, więc...

No teraz to sobie chyba żartujesz. Fate/Zero, Kara no Kyokai, cholerna Madoka! Nic się nie wyróżnia? Jedyny jasny punkt serii .hack to właśnie skomponowana do niej muzyka.

Akurat F/Z mnie jakoś specjalnie nie zachwyciło (o ile mnie pamięć nie zawodzi). Podobał mi się jedynie OP w wykonaniu LiSY, ale ta pani przeważnie odwala kawał dobrej roboty. Za to warstwa wizualna to już inna para kaloszy (bo ta była świetna).
O pozostałych dwóch wypowiedzieć się nie mogę, bo zwyczajnie nie oglądałem. No, nie do końca, bo Madoki w ogóle nie ruszałem, ale Kara no Kyokai porzuciłem gdzieś w połowie tego pierwszego filmu (nie mój typ amino).

I umówmy się – jaka to jest idealna muzyka pod sytuację? Serafin i Aldnoah miały takie typowe "jeb z dzidy", czyli ostry rock i tym podobne klimaty. Nie wiem, co może lepiej pasować do walk i tym podobnych. Chociaż fakt, dramatyczna muzyka już nie była taka dobra, ale wciąż zjadliwa.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-01-03 18:27:35)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#50 2016-01-03 22:15:02

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Nie chce mi się walić recki wall of tex jak ken-san wiec krótko Owari no Seraph s1 3/10 s2 5/10.
Główne wady całości:
- fabuła nudna i schematyczna, do tego jedna z głównych osi fabularnych, czyli relacje Yuu -> Mikael to żart lub autor wziął za główny target dzieciaki gimnazjum które i tak tego nie zrozumieją lub goth-loli wampir wymaże im mózgi przy oglądaniu jezor

Pokaż spoiler
Naprawdę 9/10 ludzkości wymordowały wampiry chwaląc się tym wyczynem, wampiry doiły krew z rodziny Mikaela, wampiry podczas ucieczki zabiły prawie wszystkich z rodziny Mikaela i prawie jego, Mikaela uratowała goth-loli wampira. Jakie wnioski wyciągnął Mikael ze swoich doświadczeń -> wampir dobry człowiek zły na pewno wykorzystują Yuu = litości co brał autor jezor

- dawka "przyjaźni/rodziny" może zabić nie przygotowanego widza jezor
- walki to bieda i drewno pełną gębą dodatkowo z "główniejszych" aktorów nie ginie nikt, a mogli by zginąć kilka razy np końcówka s1 jezor Najlepsze że przy polowaniu na szlachcica w s2 to nawet ryski nie dostali, a reszta ekip miała po 50+% strat smile_big
- nudne postacie i standardowe do bólu + loli z kosa, goth-loli wampir co by oceny były wyższe jezor
- muzyka (bez OP i ED) momentami całkowicie nie dopasowana, nie potrafiła spotęgować emocji, które chcieli nam przekazać bohaterowie. Pewnie brakło $$ na zrobienie porządnej roboty jezor najlepiej to widać jak się osobno OST słucha to jest zdecydowanie lepszy, a w animu biednie wypada.
- od strony technicznej kreska/animacja widać że bieda projekt, momentami krwawiły oczy.
- zapewne będzie następny sezon, ja go na 99% oglądać nie będę jezor
plusy
+ Shinoa

Więc to jest moja opinia, a jako że nie chcę mi się już dyskutować o tym animu ( staram się teraz wymazać z pamięci te 2 sezony) wątpię żebym odpisał na jakiekolwiek cytaty z tej wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-04 01:07:11)


ara ara...

Offline

#51 2016-01-03 22:53:44

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

Pokaż spoiler
Naprawdę 9/10 ludzkości wymordowały wampiry chwaląc się tym wyczynem, wampiry doiły krew z rodziny Mikaela, wampiry podczas ucieczki zabiły prawie wszystkich z rodziny Mikaela i prawie jego, Mikaela uratowała goth-loli wampira. Jakie wnioski wyciągnął Mikael ze swoich doświadczeń -> wampir dobry człowiek zły na pewno wykorzystują Yuu = litości co brał autor jezor

Pokaż spoiler
A to czasem nie ludzie uwolnili virus? a vampiry tylko wykorzystali szanse i zgarnęli dzieciaki.


XQwiDt5.png

Offline

#52 2016-01-03 23:33:08

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Darujcie sobie spoilery, bo seria już zakończona. I, tak, Kilgur znowu jakieś dziwne rzeczy wymyśla. Ludzie zdemolowali świat swoim nieudanym eksperymentem, a wampiry zwyczajnie zaczęły robić to, co my robimy z krowami czy tam innymi owcami. Po prostu zamknęli ludzi w swoich zagrodach, żeby zapewnić sobie stały dopływ krwi.
Jeszcze dziwi mnie zarzut z walkami, ale mniejsza. Tutaj przynajmniej miały jakiś ład i skład, zamiast bezmyślnej sieczki (były formacje, taktyki i takie różne).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#53 2016-01-03 23:59:17

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

@rorek --> może w mango tak było, na pewno nie w animu

Kamiyan3991 napisał:

I, tak, Kilgur znowu jakieś dziwne rzeczy wymyśla. Ludzie zdemolowali świat swoim nieudanym eksperymentem, a wampiry zwyczajnie zaczęły robić to, co my robimy z krowami czy tam innymi owcami. Po prostu zamknęli ludzi w swoich zagrodach, żeby zapewnić sobie stały dopływ krwi.

Przestań bo zaczynasz być śmieszny, a może bajki ci się pomyliły, a może po prostu nazywać cię Kenshiro 2.0  jezor
wyciąg z napisów

Autor: Silla, Xam10
******************************************
----------->Napisy przygotowała grupa<-------------
---------------->Katakana Subs<----------------------
******************************************
Dialogue: 0,0:01:37.89,0:01:44.65,Default,,0,0,0,,To ostrzeżenie. Głupi ludzie,\N rozprzestrzeniliśmy wśród was zabójczy wirus.
Dialogue: 0,0:01:44.65,0:01:47.94,Default,,0,0,0,,Niestety to koniec rasy ludzkiej.
Dialogue: 0,0:02:00.08,0:02:06.04,Default,,0,0,0,,Jednakże wiemy, że wirus nie zabija\N dzieci do trzynastego roku życia.
Dialogue: 0,0:02:06.04,0:02:10.96,Default,,0,0,0,,Dlatego my, bezpośredni oddział\N Trzeciej Magnatki, Krul Tepes,
Dialogue: 0,0:02:10.97,0:02:15.18,Default,,0,0,0,,roztoczymy ochronę\N nad dziećmi z tej dzielnicy.

Kamiyan3991 napisał:

Jeszcze dziwi mnie zarzut z walkami, ale mniejsza. Tutaj przynajmniej miały jakiś ład i skład, zamiast bezmyślnej sieczki (były formacje, taktyki i takie różne).

Formacje powered by Owari no Seraph:
Biegną w kupie i ktoś sapie co chwile Trzymać formacje ,
nie chcę mi się nawet przykładów (ep. czas przytaczać). To może być dla ciebie cios, ale bajka ciut powyżej średniej SAO, czy nawet słabe Shingeki no Kyojin zjada Owari no Seraph na śniadanie w temacie walki jezor Takie walki to w animu/mango Josei/shoujo przechodzą jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-04 00:04:07)


ara ara...

Offline

#54 2016-01-04 00:15:32

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

@rorek --> może w mango tak było, na pewno nie w animu

Było, w 10 odcinku drugiego sezonu.
Mika mówi o nieudanym eksperymencie, przez który zginęli dorośli


XQwiDt5.png

Offline

#55 2016-01-04 00:20:31

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

rorek napisał:
Kilgur napisał:

@rorek --> może w mango tak było, na pewno nie w animu

Było, w 10 odcinku drugiego sezonu.
Mika mówi o nieudanym eksperymencie, przez który zginęli dorośli

No bo w tym animu brak logiki i tyle -> muchę zabito wirusową 3 wojną światową, a tą muchą była organizacja robiąca eksperymenty na ludziach. Która rozbił w proch goth-loli wampir, który miał tez zabić króliki doświadczalne - miedzy innymi 2 głównych bohaterów jezor Cała fabuła to żenada która nie trzyma się kupy, najlepsze że organizacja była lokalnym japońskim tworem, ale ch... roz... cały świat przy okazji smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-04 00:22:57)


ara ara...

Offline

#56 2016-01-04 00:21:35

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

rorek napisał:
Kilgur napisał:

@rorek --> może w mango tak było, na pewno nie w animu

Było, w 10 odcinku drugiego sezonu.
Mika mówi o nieudanym eksperymencie, przez który zginęli dorośli

Weź, on to niby oglądał, a nic nie wie. Przecież z tym wirusem to była jedna wielka ściema.

Kilgur napisał:

Biegną w kupie i ktoś sapie co chwile Trzymać formacje.

Mają określone formacje do walki, poruszania się i tak dalej. Rozumiem, że tyle cię przerasta?

Kilgur napisał:

No bo w tym animu brak logiki i tyle -> muchę zabito wirusową 3 wojną światową, a tą muchą była organizacja robiąca eksperymenty na ludziach, która rozbił w proch goth-loli wampir, który miał tez zabić miedzy innymi 2 głównych bohaterów jezor Cała fabuła to żenada która nie trzyma się kupy.

Brednie. Serio, obejrzyj to.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-01-04 00:22:52)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#57 2016-01-04 00:24:08

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kamiyan3991 napisał:

Weź, on to niby oglądał, a nic nie wie. Przecież z tym wirusem to była jedna wielka ściema.

Gdzie to wyjaśnili?

Offline

#58 2016-01-04 00:25:03

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Eftar napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Weź, on to niby oglądał, a nic nie wie. Przecież z tym wirusem to była jedna wielka ściema.

Gdzie to wyjaśnili?

Yyy... w pierwszym lub drugim odcinku? We wspominkach Mika też sugeruje w rozmowie z Yuu, że ten zabójczy wirus na powierzchni to ściema. Ja nie wiem, jak wy to oglądacie.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-01-04 00:25:26)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#59 2016-01-04 00:29:02

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kamiyan3991 napisał:

Weź, on to niby oglądał, a nic nie wie. Przecież z tym wirusem to była jedna wielka ściema.

Czyli pierwsze XX minut ep 1 gdzie samoloty spadają, ludzie umierają na ulicach od niczego, samochody się rozbijają, to gówno które ktoś wstawił tak dla beki ? Litości widzę że przeczytanie mango chyba padło ci na mózg i nie jesteś w stanie odseparować tego co działo się w animu od tego co w mango jezor Kenshiro 2.0 dowody proszę: epizod + czas gdzie ta taktykę i te manewry widać.


Kamiyan3991 napisał:
Eftar napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Weź, on to niby oglądał, a nic nie wie. Przecież z tym wirusem to była jedna wielka ściema.

Gdzie to wyjaśnili?

Yyy... w pierwszym lub drugim odcinku? We wspominkach Mika też sugeruje w rozmowie z Yuu, że ten zabójczy wirus na powierzchni to ściema. Ja nie wiem, jak wy to oglądacie.


Kur...... litości autor tego dzieła w pierwszych minutach daje nam oświadczenie wampirów że to one rozpyliły wirus, a ty tu pierd..... że to ściema bo dziecko które miało parę lat w momencie tragedii tak podejżewa LITOŚCI !!!!!!!!!!!! Co to za  kupa  fabuła która sama sobie zaprzecza i nie pierd.... o tym że autor tak zaplanował bo on już zaplanował spoiler w openingu smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-04 00:33:04)


ara ara...

Offline

#60 2016-01-04 00:33:19

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

chyba padło ci na mózg

Kilgur napisał:

Kenshiro 2.0

Wybacz, ale tak rozmawiać nie będziemy. Ja kończę, bo nie zamierzam przerzucać się inwektywami (gdybyś napisał normalnie – inna sprawa).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024