#41 2016-02-17 19:13:48

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Moja opinia o was.

dulu napisał:
Kamiyan3991 napisał:
Areki-chan napisał:

Tak od siebie dodam, że jest różnica między sensowną lokalizacją a robieniem memesubów. We wszystkim należy mieć umiar, złoty środek i tak dalej. Ani dosłowne tłumaczenia rodem z translatora, ani suby pełne bezsensownych memów nie powinny mieć racji bytu.

Urzekła mnie ta historia.

Bo prawda?

Nieważne co Areki napisze, nawet jeśli prawdę - tak jak teraz. Kamijan musi... on po prostu musi. Prawdopodobnie umrze, jak głupio nie odpisze.

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2016-02-17 19:14:08)


FluxBB bbcode test

Offline

#42 2016-02-17 19:18:15

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Moja opinia o was.

Widzę właśnie. Podchodzi to już pod onlajowe miauczenie.

Offline

#43 2016-02-17 19:20:38

TheMystogun
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-08

Odp: Moja opinia o was.

Może się mu podoba i tak reaguję wow

Offline

#44 2016-02-17 19:21:55

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Moja opinia o was.

TheMystogun napisał:

Może się mu podoba i tak reaguję wow

I pokazuje to w iście gimnazjalny sposób. smile_lol

Offline

#45 2016-02-17 19:21:56

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Moja opinia o was.

Moja opinia jest tak, przetłumacz jeden odcinek byle jaki nic nie zmieniając i będzie sztywny jak ja nabity na pal. Ja lubię głupie wstawki akurat tak się składa, że mnie śmieszy prostota, może dlatego bo prosty człek ze mnie?

Offline

#46 2016-02-17 19:23:48

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Moja opinia o was.

Dobrze że nie ma jeszcze ~Reina, bo coś na odpisywanie tej pani xD
Tja ciągniecie za warkoczyki.

Ps wie ktoś jak tłumaczona jest ginatama na wbijam? Z interpretacjami czy na sztywno?

~Grucha00, trzeba pamiętać że jest różnica miedzy tłumaczeniem, a dosłownym, sztywnym tłumaczeniem jak translator xD
To też zależy od gatunku.

Sorki że używam takich sformułowań, ale jestem prostym człekiem, nie znającym się za bardzo na słowniku translatorskim  :PP

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2016-02-17 19:27:03)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#47 2016-02-17 19:38:01

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Moja opinia o was.

dulu napisał:
TheMystogun napisał:

Może się mu podoba i tak reaguję wow

I pokazuje to w iście gimnazjalny sposób. smile_lol

Olka wygląda jak chłopak, a gejem nie jestem.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#48 2016-02-17 19:39:45

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Moja opinia o was.

LagoonCompany napisał:

Ps wie ktoś jak tłumaczona jest ginatama na wbijam? Z interpretacjami czy na sztywno?

Najczęściej gdy jest jakiś gag lub zdanie z cenzurowanym słownictwem, to tłumacz bardzo luźno podchodzi do jego tłumaczenia. jezor

Offline

#49 2016-02-17 20:05:29

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Moja opinia o was.

Okej, nie robimy już napisów. Będziemy mieć kupę czasu wolnego, a oglądający nie będą musieli widzieć tego żenującego poziomu. Onliny będą musiały bazować tylko na swoich "napisach". Ogólnie świat będzie lepszy. Damn, jakie to proste. Masakra jakaś. Kurczę, człowiek tu porównuje 5 wydań, szuka najlepszych. Czasem zagląda do mang, by sprawdzić, czy jakiś dowcip nie był spartolny. Gdy coś dziwacznie brzmi, prosi znających JAP, by potwierdzili, że tak faktycznie tam jest. Następnie czyta swoje dialogi i sprawdza, czy brzmią naturalnie, poprawia błędy, zaglądając do słowników. A tu się niektórzy dziwią, czemu coraz mniej się serii nowych tłumaczy. Właśnie dlatego.

janekpuszka napisał:

Nie wiem jakiej serii on dotyczy, ale kojarzę nick gościa, który odpisał jakiemuś użytkownikowi, chyba to wasz główny "tłumacz"? przynajmniej wynika to z większości zrzutów w internecie ukazujących patologię jakiej się dopuszczacie.

Jeden z wielu. Patologię dopuszczają... zarejestrowani użytkownicy. Czyli ty także, w pewnym sensie. Jeśli napisy są strasznie słabe, "żenujące" (inne epitety), masz prawo napisać komentarz z jakimś konkretem. Na przykład wskazujący daną linię z bzdurami i swoją oceną. Moderacja czegoś takiego by na pewno nie wywaliła, dulu, wywaliłbyś? Na pewno nie. Ale jeśli ktoś daje komentarz (to jest od tego, co zalinkowałeś), że wszystkie napisy na tym serwisie są do bani i że w ogóle nikt tu nic nie umie, to się nie dziw, że ktoś zareaguje w ten, czy inny sposób. My tu poświęcamy swój wolny czas i chcemy konkretów - wydaje mi się, że tyle możemy wymagać.

Chciałem lekko naświetlić, pod czym tutaj się podpisałeś.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2016-02-17 20:19:05)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#50 2016-02-17 20:27:37

rsd93
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-01-22

Odp: Moja opinia o was.

Animazon napisał:

Ciekawe dlaczego na ANSI nowi użytkownicy wypowiadają się tak rzadko?

Prawdopodobnie ma to związek z tym, że pisanie na tym forum to jak wchodzenie na pole minowe  smile_big. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, nie możesz pisać co popadnie bez zastanowienia bo zostaniesz zjedzony przez stałych bywalców tego forum. Co gorsze, jeśli powtórzysz czyjąś wypowiedź tylko innymi słowami... to już nie żyjesz (Oczywiście nie dotyczy to stałych bywalców forum, mogą pisać największe bzdury smile_big, a rzadko się jakiś moderator przyczepi, bądź inny użytkownik). 

Witam, chciałbym uprzedzić z góry moderację, że nie jestem trollem. Jestem zwykłym użytkownikiem pragnącym wyrazić swoje zdanie na temat tej cudownej grypy scriptwriterów.

Dla mnie to wygląda jakbyś zgubił się w internetach, przypadkiem dowiedziałeś się o ANSI oglądając ulubioną chińską bajeczkę na onlajnach, nie spodobał ci się żart o tusku, poszukałeś kto podjął się tłumaczenia i... musiałeś napisać długi wywód o tym jak tłumacze są beznadziejni.

Ten portal i ogólnie forum wg mnie zrzesza najlepszych polskich fansubberów, poświęcają swój czas żeby ktoś mógł korzystać z ich pracy i obejrzeć swoją ulubioną bajkę, a i tak znajdzie się malkontent który się zgubił w internecie, specjalnie się zarejestruje, potem wyśle swoje wypociny i ucieknie ze strachu przed czytaniem odpowiedzi.

Nie jestem osobą wylewną, ale jak widzi się taką wypowiedź to nie można siedzieć cicho. Jeśli ktoś nie potrafi docenić co robi ta społeczność, to niech nie korzysta z ich pracy. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, może je przekazać w naprawdę różnej formie i nie wymagałoby to ataku, a tak wygląda ta wypowiedź.

Offline

#51 2016-02-17 20:39:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Moja opinia o was.

Hunter Killer napisał:

Okej, nie robimy już napisów. Będziemy mieć kupę czasu wolnego, a oglądający nie będą musieli widzieć tego żenującego poziomu. Onliny będą musiały bazować tylko na swoich "napisach". Ogólnie świat będzie lepszy. Damn, jakie to proste. Masakra jakaś. Kurczę, człowiek tu porównuje 5 wydań, szuka najlepszych. Czasem zagląda do mang, by sprawdzić, czy jakiś dowcip nie był spartolny. Gdy coś dziwacznie brzmi, prosi znających JAP, by potwierdzili, że tak faktycznie tam jest. Następnie czyta swoje dialogi i sprawdza, czy brzmią naturalnie, poprawia błędy, zaglądając do słowników. A tu się niektórzy dziwią, czemu coraz mniej się serii nowych tłumaczy. Właśnie dlatego.

Mnie się najbardziej podoba, jak ludzie plują się, że nie jest tak jak w angielskich napisach grupy XYZ. Po czym wchodzisz np. na Crymore i widzisz, jak hamerykański tłumacz albo korektor zachodzą w głowę, jak można stworzyć tak żenująco słabe napisy XYZ. Generalnie odnoszę wrażenie, że to bardziej opiera się na takim pseudoszpanie "oglądam mega dobre napisy od jankesów, bo znam język i w ogóle jestem pro elo". I właśnie najbardziej mnie śmieszy, że takie peany widzę pod adresem, no cóż, jednych ze słabszych napisów od naszych kolegów zza oceanu. Wnioski nasuwają się same.

rsd93 napisał:

Nie jestem osobą wylewną, ale jak widzi się taką wypowiedź to nie można siedzieć cicho. Jeśli ktoś nie potrafi docenić co robi ta społeczność, to niech nie korzysta z ich pracy. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, może je przekazać w naprawdę różnej formie i nie wymagałoby to ataku, a tak wygląda ta wypowiedź.

Owszem, ale jest też problem innej natury. Niektórzy po prostu nie rozumieją, że pewnych rzeczy nie można od pewnych ludzi wymagać. Np. ja dalej jestem pod wrażeniem, jak ktoś ma do mnie pretensje o wciskanie memów do napisów. Czy ja kiedyś ukrywałem, że jestem polskim odpowiednikiem Commie? Ludzie już dawno powinni wiedzieć, że takie, yyy, "przemawianie do rozsądku" mija się z celem. Nie chcesz mieć tzw. memesubów? To pytaj innego autora. W ogóle najlepiej naucz się angielskiego, bo my i tak robimy te napisy dla własnego kaprysu. A że czasami innych nie ma (jak np. Yahari* z sezonu wiosennego czy do tej pory kilka serii grupy gg)? Peszek.

*Tzn. były, ale na opóźnionym streamie. Jak chciałeś szybko, to zostawał memesub od Commie. I oni mieli głęboko gdzieś, że komuś się to nie podobało. Brzmi znajomo, prawda?

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-02-17 20:45:04)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#52 2016-02-17 20:46:39

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Moja opinia o was.

Zaskakujące dla mnie, że jeden ekstremista o skrajnych poglądach wywołał poruszenie na trzy strony. Toć terroryście nie powinno się dać satysfakcji.

Offline

#53 2016-02-17 20:48:42

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Moja opinia o was.

Nesbro napisał:

Zaskakujące dla mnie, że jeden ekstremista o skrajnych poglądach wywołał poruszenie na trzy strony. Toć terroryście nie powinno się dać satysfakcji.

Zapewne o taki efekt właśnie mu chodziło. gwizdze
Zaczynam powątpiewać, czy główny sprawdza kiedykolwiek tu jeszcze wróci. hehe

Ostatnio edytowany przez max-kun (2016-02-17 20:49:21)

Offline

#54 2016-02-17 20:50:04

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Moja opinia o was.

max-kun napisał:
Nesbro napisał:

Zaskakujące dla mnie, że jeden ekstremista o skrajnych poglądach wywołał poruszenie na trzy strony. Toć terroryście nie powinno się dać satysfakcji.

Zapewne o taki efekt właśnie mu chodziło. gwizdze
Zaczynam powątpiewać, czy główny sprawdza kiedykolwiek tu jeszcze wróci. hehe

I teraz będziemy udawać, że wcale nie liczyliśmy na dramę? Oki.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#55 2016-02-17 20:56:39

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Moja opinia o was.

Nesbro napisał:

Zaskakujące dla mnie, że jeden ekstremista o skrajnych poglądach wywołał poruszenie na trzy strony. Toć terroryście nie powinno się dać satysfakcji.


Ale ja mam jedną stronę, co kłamiesz? Kryptonlajnie.


FluxBB bbcode test

Offline

#56 2016-02-17 21:05:22

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Moja opinia o was.

rsd93 napisał:
Animazon napisał:

Ciekawe dlaczego na ANSI nowi użytkownicy wypowiadają się tak rzadko?

Prawdopodobnie ma to związek z tym, że pisanie na tym forum to jak wchodzenie na pole minowe  smile_big. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, nie możesz pisać co popadnie bez zastanowienia bo zostaniesz zjedzony przez stałych bywalców tego forum. Co gorsze, jeśli powtórzysz czyjąś wypowiedź tylko innymi słowami... to już nie żyjesz (Oczywiście nie dotyczy to stałych bywalców forum, mogą pisać największe bzdury smile_big, a rzadko się jakiś moderator przyczepi, bądź inny użytkownik).

Nieprawda, spójrz na Kamiyana. Cały czas plecie bzdury wszyscy leją na niego ciepłym moczem, a on jeszcze podnosi głowę do góry z radości. Wystarczy przebrnąć te pierwsze 10 postów.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2016-02-18 01:34:52)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#57 2016-02-17 21:09:14

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Moja opinia o was.

Aj tam, każdy sobie gada, toć dobrze jest, nie? Przynajmniej wiadomo że ktoś tu siedzi.
A że temat jest ciekawy, to swoją drogą.

Ale fakt, faktem, łezka się w oku zakreciła, gdy przypominałem sobie, jak w napisach były pliki z wyjaśnieniami xDD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#58 2016-02-17 21:12:19

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Moja opinia o was.

kostek00 napisał:

Nie prawda, spójrz na Kamiyana. Cały czas plecie bzdury wszyscy leją na niego ciepłym moczem, a on jeszcze podnosi głowę do góry z radości. Wystarczy przebrnąć te pierwsze 10 postów.

Diss z błędem ortograficznym wygląda trochę słabo. Nie zwal tego następnym razem.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-02-17 21:13:25)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#59 2016-02-17 21:15:13

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Moja opinia o was.

Kamiyan3991 napisał:
kostek00 napisał:

Nie prawda, spójrz na Kamiyana. Cały czas plecie bzdury wszyscy leją na niego ciepłym moczem, a on jeszcze podnosi głowę do góry z radości. Wystarczy przebrnąć te pierwsze 10 postów.

Diss z błędem ortograficznym wygląda trochę słabo. Nie zawiedź mnie następnym razem.

Brak polotu, to do błędu się przyczepił.  rotfl

Następnym razem spróbuj wygrzebać coś chociaż z memów.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2016-02-17 21:17:14)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#60 2016-02-17 21:18:01

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Moja opinia o was.

Naprawdę chciałem Ci coś ciekawego odpisać, ale ten ortograf tak kłuł w oczy, że nie szło. Przykro mi.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024