#241 2016-08-12 21:20:56

Diablos
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Dziękuję za informacje, poczekam aż rynek kart graficznych się ustabilizuje i spróbuję uzbierać większą kwotę. Co do Procesora to jak dla mnie warto dopłacić te 500złi mieć bazowo więcej GHz niż tyle samo po podkręceniu?
Czyli najlepiej chłodzenie wodne od razu? Ile takie chłodzenie i jakie do obudowy Zalman z3 plus? (Czy obudowa nie ma znaczenia?)

Offline

#242 2016-08-12 21:39:36

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Obudowa ma znaczenie, bo musi być przystosowana do montażu danej chłodnicy.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-08-12 21:40:04)

Offline

#243 2016-08-12 22:21:07

Brzydal
Użytkownik
Dołączył: 2012-08-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Diablos napisał:

Dziękuję za informacje, poczekam aż rynek kart graficznych się ustabilizuje i spróbuję uzbierać większą kwotę. Co do Procesora to jak dla mnie warto dopłacić te 500złi mieć bazowo więcej GHz niż tyle samo po podkręceniu?
Czyli najlepiej chłodzenie wodne od razu? Ile takie chłodzenie i jakie do obudowy Zalman z3 plus? (Czy obudowa nie ma znaczenia?)

https://pcpartpicker.com/products/cpu-c … ase-z3plus
Zaznaczasz tutaj sobie wodne i masz wyświetlone wszystkie kompatybilne z twoją obudową.


76561198058931035.png

Offline

#244 2016-08-12 23:15:31

prokomtreflsopot
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-22

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Widać że jesteś słabo ogarnięty w temacie pc, więc odradzam ci chłodzenie wodne. Zestawy AIO są ledwie kilka stopni wydajniejsze od chłodzenia powietrznego, a customowe to 600+ zł. Dla normalnych ludzi tylko powietrze, chłodzenie wodne zostaw dla entuzjastów, tym bardziej że nie warto marnować pieniędzy dla kilku mniej stopni.

Offline

#245 2016-08-12 23:51:15

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

hym

chciałem zostać na wiatraku noctua, tym ze starego zestawy, ale gdzieś, na benchmarkach, pclab, czy chipie był test i tak

i7 5820 był testowany na wodzie i powietrzu,
na powietrzu nawet w bazowej konfiguracji, czyli 3,3 na starcie miał ~60 stopni a w stresie 85-90

po podkręceniu już nie wstawał :{

mój na h115i, wodnym, miał ~40 stopni na starcie, ale że już je zdejmowałem 4 razy, to pasta się zużyła, miałem taką lepszą ze starych zapasów, więc wytarłem fabryczną, i dałem tę

teraz w windows na 45 stopni
a grając w Skyforge i wot, mam do 55 stopni i obciążenie procesora max 30%, przy grze 3100x1440 i w max detalach

przy renderingu, gdy obciążenie wszystkich rdzeni skacze do 100%, a średnie jest 80%, temperatura dochodzi do 75 max 80 stopni

i to przy podkręconym procku do 4 giga

więc wodne jednak jest wydajniejsze :}

no ale sam zestaw to ~600zł i do tego dokupiłem ciche wiatraki noctua 2x100zł na chłodnice bo fabryczne jak dla mnie były za głośne :{

i samo chłodzeni wyszło 800zł :{

tu masz te chłodzenie

http://www.x-kom.pl/p/294371-chlodzenie … h115i.html

jak widać, chłodnica jest dość duża i w nie każdą obudowę wejdzie :{

Ostatnio edytowany przez cameleon (2016-08-12 23:54:43)

Offline

#246 2016-08-13 10:22:24

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

cameleon napisał:

w programach wykorzystujących wszystkie rdzenie to 5820 jest szybszy

Takich programów jest mało i są to niewielkie różnice (w dodatku kosztem gier), więc nie warto jak dla mnie.

cameleon napisał:

poza tym tak jak pisałem już na starcie podkręciłem go o 25% i to nie ruszając napięcia, a gdybym miał czas się bawić to spokojnie dojechałbym do 4,5 giga

Ja nie podkręcam żadnych części komputerowych.

cameleon napisał:

oraz szybki dysk ssd i pamięci działające w trybie quadro i jest moc :}

Sam się zastanawiam nad tym dyskiem Samsung 950pro, ale wydaje mi się że to marnowanie pieniędzy.
Za 900 zł można mieć nowy dysk Samsung SSD 850EVO o pojemności  1 TB.
Wydawać 1400 zł na 512 GB M.2 wydaje się głupotą.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2016-08-13 10:26:42)

Offline

#247 2016-08-13 12:05:22

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

komputer kupuje co +/- 5 lat, a za 5 lat programów wielordzeniowych będzie o wiele więcej :}

fakt ten prok jest wolniejszy od 4 rdzeniowego, w grach

ale wydać 10k na komputer do gier ?

nie stać mnie, więc kupiłem komputer do pracy, z opcją gier :}

co do dysku

powiem tak, poprzedni system miałem postawiony na plextorze, tym ssd montowanym w slocie pci-expres

i po przesiadce z zwykłego dysku talerzowego 7200 obrotów, 64mb cache wzrost prędkości był niesamowity

po przesiadce z plextora ma samsunga m2, przyspieszenie nie jest już tak spektakularne, ale....

da się zauważyć :}

w szczególności sprawdza się przy pracy na plikach powyżej 15 giga i przy kopiowaniu

czy się opłaca ?

jak komputer ma na siebie zarabiać, to tak
jako zabawka do domu ?

tak jak pisałeś, za 2/3 jego sumy kupisz dysk o połowę większy, fakt wolniejszy, ale do domu w zupełności starcza :}

Offline

#248 2016-08-13 12:07:58

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Diablos napisał:

Witam. Mam pytanie bo mam trochę oszczędności i zastanawiałem się nad złożeniem nowego komputera.
1) Pytanie odnośnie karty graficznej, czy opłaca się poczekać na jakąś z nowej generacji z geforce'a czy radeona rx480? Czy może iść w 2 karty graficzne?
2) Czy opłaca się chłodzenie wodne (do najnowszych gier na full detalach) gdy mam obudowe Zalman z3 Plus 4 wentylatory z możliwości dołożenia bodajże 2 wentylatorów. Na chwile obecną przy maksymalnym obciążeni grafiki karta geforce gtx260 nie przekracza 100 C (przez producenta maksymalna to 105 C. Czy ewentualnie nie kupować TERAZ chłodzenia wodnego a wydać więcej na sprzęt z możliwością późniejszej zmiany chłodzenia?
3) Jaki procesor? Na co zwracać uwagę? Niby jest opisane http://www.morele.net/wiadomosc/proceso … kupic/582/
ale jedynie rozumiem że opłaca się i7 ale co dalej?
4) Płyta główna - na co zwrócić uwage po za socketem na procesor aby pasowało?
5) Ram - czy mam tutaj dowolność? (Im wyższy nr ddr tym lepszy? czy gddr ? Jedna większa np 8 czy dwie 4?  A może 2x8 lub z 4 pamięciami ram? (Dokupić np później)?
6) Zasilacz 700W OCZ 80 Plus (Bez certyfikatu) Czy Ewentualnie wymienić?
7) Dysk SSD posiadam więc koszty z dyskiem można pominąć.

Budżet to około 3,5tys na chwile obecną. 8) Czy warto ewentualnie poczekać pozbierać i coś lepszego kupić?

Wymagania - Płynne działanie gier na full detalach - nowości i tak by służył mi około 5 lat lub do czasu odłożenia na nowy sprzęt smile

Jak mi napiszecie na co zwracać czy coś poradzicie to będę pisał tutaj co wybrałem i chciałbym poznać waszą opinię smile

Zależy, do czego potrzebujesz kompa ,jeśli nie renderujesz i tylko do gier to procka mogę polecić i5 6600k jeszcze go nie kręciłem, bo na razie mi wystarcza.
Ramy oczywiście ddr4 i minimum 16 GB np. w takim nfs 2016 8 GB brakuje, bo 6 chce gra a system też sporo zjada. Co do szybkości ramu procesor i tak nie ogarnie więcej niż 2133 MHz można kupić ciut szybsze jedynie po to by nie były wykorzystywane w 100% przy bardzo mocnym obciążeniu (chodź zwykłe 2133 można z czasem podkręcić).
Co do grafiki to obecne ceny są za wysokie lepiej jeszcze poczekać.
Przy takim zestawieniu http://screenshot.sh/mGSLXhhSom2fP (zasilacz 630W, dyski, chłodzenie na proca Spartan 3 LT HE1012 i grafikę r9 270x 2GB miałem) grając w Rise of the Tomb Raider na wysokich i dx12 mam takie temp http://screenshot.sh/oAdiJvqIpJ1D2
Jedynie co w przyszłości zmienię to grafikę i ewentualnie zasilacz, jeśli zechce 2 grafiki smile


rapideoBaner.png

Offline

#249 2016-08-15 22:24:17

Diablos
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Myślałem sporo nad tym i się zacząłem zastanawiać czy by nie poczekać i nie uzbierać więcej pieniędzy a na chwile obecną kupić samo chłodzenie wodne (Bo później zmienie podzespoły a chłodzenie będę już miał?) Co o tym myślicie?

I pytanie odnoście O/C

Czy do tej płyty głównej
Producent    ASUSTeK Computer INC.
Model    P5G41T-M LX (LGA775)
jest możliwość podkręcania? Procesor/ram? Czy przez program?

PS jeśli chłodzenie wodne to jakie?

umh ale tak z drugie strony to chłodzenie wodne nie jest uniwersalne? Czy w sumie tylko do procka jest zależne od socketa?

EDIT
Na razie dam sobie spokój ale dzięki za wszystko poczekam i pozbieram trochę więcej i wtedy pewnie pogadamy smile

Edit 2

Jeszcze takie pytanie odnośnie chłodzenia, Aktualnie mam wentylatory 1 z tyłu 2 u góry i jeden z przodu i moje pytanie czy opłacało by się jeden z góry przenieść na przód? Czy dokupić na przód?

Ostatnio edytowany przez Diablos (2016-08-16 10:16:46)

Offline

#250 2016-08-17 23:41:18

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jakiś gotowy zestaw, ja kupiłem ten co w linku, tylko musisz sprawdzić czy obsługuje twój obecny procesor i przyszły, chodzi o zapinki

fakt, jest drogi, ale ma za to 5 letnia gwarancje i jest wydajny, lepszy od noctua którą miałem, a on był jednym, i nadal jest, z najwydajniejszych chłodzeń powietrznych :}

ogólne zasady zachowania powietrza, nie uczą tego teraz na fizyce ?

ciepłe powietrze się unosi do góry, więc w obudowie tworzy się komin powietrzny

żeby był bardziej wydajny montuje się wentylator na dole, by wdmuchiwał ZIMNE powerze do obudowy,

ja mam tak

jako że zasilacz ( na dole obudowy ) jest pół pasywny i rzadko włącza wentylator, dopiero przy obciążeniu na 2/3 a to jest corser 850 to zamontowałem wentylator który wdmuchuje powietrze od spodu ( 14 ), do tego na dole z przodu obudowy mam drugi  wiatrak który wdmuchuje powietrze i chodzi dyski twarde ( 20 cm fabryczny, dany z obudową, ale ustawiony na +/- 1k obrotów ), powietrze z tych 2 wiatraków spotyka się na wysokości karty graficznej, która też jest pół pasywna i włącza wiatraki dopiero od 60% obciążenia, po czym podgrzane powietrze zbiera się pod górną ścianką obudowy, gdzie mam:

na górze 2 wiatraki przykręcone do chłodnicy chłodzenia wodnego procesora, które wdmuchują powietrze do chłodnicy a potem wypychają ciepłe na zewnątrz, by komin powietrzny był bardziej wydajny i następowała szybsza wymiana powietrza, na wysokości procesora, na tylnej ściance mam jeszcze jeden wiatrak który WYPYCHA powietrze z obudowy


ogólnie chodzi o utworzenie "kanału" przepływu powietrza

optymalnie by było i do tego dążyłem by wiatraki górne WYPYCHAJĄCE powietrze miały wydajność większą niż te na dole WDMUCHUJĄCE powietrze, wtedy w obudowie tworzy się podciśnienie i ciepłe powietrze jest efektywniej "zasysane" z obudowy i odprowadzane na zewnątrz :}

Ostatnio edytowany przez cameleon (2016-08-17 23:43:46)

Offline

#251 2016-08-18 02:23:45

Diablos
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Wiem, że chodzi o kanał, ale czytałem i są różne opinie odnośnie chłodzenia pozytywnego i negatywnego. Niektórzy twierdzą, że lepiej jak jest więcej wtłaczanego powietrza niż wytłaczanego a inni odwrotnie.

Offline

#252 2016-08-18 09:31:43

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Dwie szkoły są dobre, ale wolę "więcej" powietrza w obudowie.
Przy podciśnieniu komputer zassie sobie skądś(szczeliny obudowy, sloty kart rozszerzeń) te powietrze i wg praw fizyki jest to lepsze rozwiązanie. Użytkowanie takiego układu pokazuje, że w obudowie zaczyna pojawiać się więcej kurzu, czyli trzeba częściej otwierać komputer.
Dlatego dla wygody wolę mieć więcej wentylatorów wtłaczających (wszystkie z filtrami) i przy odkurzaniu komputera wystarczy wtedy raz na miesiąc odkurzyć filtry.

Jeżeli mówimy o chłodzeniu wodnym również proponuję montować wentylatory "za" chłodnicą. Zapobiegnie to takim widokom: ventblockers_dust_10.jpg

Offline

#253 2016-08-19 10:55:59

Ayu Tsukada
Użytkownik
Dołączył: 2016-07-27

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Cześć.
Nie do końca znam się na podzespołach komputera, a padła mi karta graficzna, dlatego przybywam z pytaniem. Czy opłaca wziąć sobie coś takiego: http://www.ceneo.pl/39846301#tab=spec
Jeśli nie, to proszę o coś podobnego cenowo (budżet studencki placze). Nie muszę mieć grafiki ustawionej na ultra w grach, wystarczy, żeby płynnie śmigały.
Sprawdzałam kartę Gigabyte GeForce GTX 650 Ti i byłaby dla mnie idealna, ale nie mogę jej znaleźć w żadnym sklepie. Może ktoś zna coś podobnego do niej? A, no i zależy mi na dwóch wentylatorach.

Pokaż spoiler
PLIS HALP

Offline

#254 2016-08-19 12:13:24

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jeżeli nie masz żadnej szczególnej awersji do aledrogo, to tutaj masz GTX 650 Ti - gość niby daje pół roku gwarancji i ma minimalną ilość negatywów. Zasadnicze pytanie, to jaki masz komputer, bo jak Ci się pieniądz nie przelewa, to nie ma sensu kupować za mocnej grafiki, skoro komputer ją będzie dławił. Ja za czasów studenckich złożyłem cztery kompy na używanych częściach z aledrogo i wszystkie do dzisiaj chodzą. papa

Offline

#255 2016-08-19 17:04:56

v1r00z
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-08

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Ayu Tsukada napisał:

Cześć.
Nie do końca znam się na podzespołach komputera, a padła mi karta graficzna, dlatego przybywam z pytaniem. Czy opłaca wziąć sobie coś takiego: http://www.ceneo.pl/39846301#tab=spec
Jeśli nie, to proszę o coś podobnego cenowo (budżet studencki placze). Nie muszę mieć grafiki ustawionej na ultra w grach, wystarczy, żeby płynnie śmigały.
Sprawdzałam kartę Gigabyte GeForce GTX 650 Ti i byłaby dla mnie idealna, ale nie mogę jej znaleźć w żadnym sklepie. Może ktoś zna coś podobnego do niej? A, no i zależy mi na dwóch wentylatorach.

Pokaż spoiler
PLIS HALP

karta którą podałaś ma 4gb, ta będzie dobra:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gai … DW769MBBM/

Offline

#256 2016-08-19 17:11:11

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kup używanego R9 270/270X.

Offline

#257 2016-08-19 18:48:14

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Ja to bym kupił używaną HD7970, jeżeli mialbym taki budżet. http://allegro.pl/vtx3d-radeon-hd-7970- … 65024.html Wydajność na poziomie r9 280x/r9 380.
Pod żadnym pozorem bym nie kupował nówki (gtx 750 można dorwać w okolicy 350 zł), ale ja to ja.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-08-19 18:50:40)

Offline

#258 2016-08-19 21:59:31

Ayu Tsukada
Użytkownik
Dołączył: 2016-07-27

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

MasterPLASTER napisał:

Jeżeli nie masz żadnej szczególnej awersji do aledrogo, to tutaj masz GTX 650 Ti - gość niby daje pół roku gwarancji i ma minimalną ilość negatywów. Zasadnicze pytanie, to jaki masz komputer, bo jak Ci się pieniądz nie przelewa, to nie ma sensu kupować za mocnej grafiki, skoro komputer ją będzie dławił. Ja za czasów studenckich złożyłem cztery kompy na używanych częściach z aledrogo i wszystkie do dzisiaj chodzą. papa

Sam komputer jest okej, bo wymieniłam w nim praktycznie wszystko (po kolei się coś sypało), ale teraz właśnie nadszedł czas na grafikę.
Meh, nie chcę używanej. Widziałam tę aukcję, no ale... nie. :s

Damn, kilka razy bardzo, ale to bardzo zawiodłam się na używanym sprzęcie, dlatego chyba jednak wolałabym nówkę.

Tak jak mówiłam - to tylko do grania w jakieś pierdoły typu LoL czy Hearthstone. Od czasu do czasu może w coś bardziej wymagającego graficznie. Chodzi generalnie o to, żebym po roku nie musiała zmieniać karty, bo żadnej gierki nie uciągnie.

Ale dzięki @v1r00z, zobaczę ją sobie i przekażę dalej w odpowiednie miejsce.

Offline

#259 2016-08-19 23:51:18

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

meowchin napisał:

Kup używanego R9 270/270X.

Jeśli już kupować to wersje 4gb, bo wymagania gier za szybko rosną w górę sam mam tą (2GB) KLIK póki co zapiernicza na dx12


rapideoBaner.png

Offline

#260 2016-08-20 14:20:22

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

hryspin napisał:
meowchin napisał:

Kup używanego R9 270/270X.

Jeśli już kupować to wersje 4gb, bo wymagania gier za szybko rosną w górę sam mam tą (2GB) KLIK póki co zapiernicza na dx12

Wersji 4GB pojawia się mało w sprzedaży i są sporo droższe. Ja np. kupiłem 2GB za 420zł w outlecie Moreli z gwarancją 3 lata. A skoro ma być do grania w pierdoły, to się nada. Na razie nie ma gry w którą nie dałoby się na niej grać.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024