#81 2016-06-27 21:53:36

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kamiyan3991 napisał:

Tak, bo koleżanki pozwalają ci wypoczywać na kolankach i trzymają cię za rączkę całą noc. Jest nawet tsundere lolita, która po jakimś czasie zaczyna się przekonywać do głównego, a tuż za rogiem czeka kolejna uratowana. Bardziej sztampowo już się tego haremu nie dało zrobić.

Pokaż spoiler
Szkopuł w tym, że autor pierwowzoru wykreował relację między dziewczynami a głównym bohaterem na wzór adoptowanego rodzeństwa  papa

Offline

#82 2016-06-27 21:56:57

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Akurat o Roswaalu wszystko jest na wiki, i w zasadzie dość łatwo się zaspoilerować (sam to zrobiłem przypadkiem).

Pokaż spoiler
W sumie nawet nawyki ma kobiece, bo de facto trudno odebrać źle scenę w łaźni, znając ten fakt.

Nesbro napisał:

...

No to jakoś niespecjalnie mu to wyszło. Nawet pierwszy opening wyraźnie sugeruje harem. Jeszcze można byłoby mieć wątpliwości, gdyby to nie była chińska bajka, ale w tym wypadku jest to dość oczywiste.
Poza tym nie pisałbym tak odważnie o pierwowzorze, kiedy tego pierwowzoru nie znamy i długo jeszcze nie poznamy (YP ma wolne tempo wydawnicze).

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-06-27 21:58:20)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#83 2016-06-27 22:04:04

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kamiyan3991 napisał:

Akurat o Roswaalu wszystko jest na wiki, i w zasadzie dość łatwo się zaspoilerować (sam to zrobiłem przypadkiem).

Pokaż spoiler
W sumie nawet nawyki ma kobiece, bo de facto trudno odebrać źle scenę w łaźni, znając ten fakt.

Widzę że masz spore problemy z czytaniem. Spróbuj jeszcze raz:

Sacredus napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Pokaż spoiler
Roswaal to też laska.

rotfl

Pokaż spoiler

Zmienia ciała, używał też ciał kobiet przez te setki lat, ale sam nie jest kobietą.

Edit: Żeby nie było (ze szczegółowych spoilerów)

Pokaż spoiler

On Roswaald:
He's been stealing the bodies of his (sometimes he gets to she a she too) descendants for centuries.

Timeline before Subaru's arrival:

400+ years ago: 6 witches roamed the world. They were calamity manifested, although they had no ill intent.
Ekidna, the Witch of Greed created the Sanctuary to shelter oppressed half-demihumans who had no where to go. She used the Sanctuary as a laboratory for various experiments including immortality. Ekidna creates Betty as her daughter spirit, and takes in Roswaal the First as her apprentice.

400 years ago: Satella became the 7th witch, and was driven mad. She killed all the other 6 witches and devasted the world.
Sage, Dragon, and Sword Saint defeated her but was unable to perish her existence. They sealed her.
The Dragon sheltered Ekidna's spirit in the Sanctuary, so she can continue to exist as a ghost. He did this to have a counter-measure in case Satella's seal is broken. Roswaal continues the research of immortality and devices magic to take over the body of his family line to exist forever, and vows to resurrect Ekidna. Betty becomes the guardian of the library, waiting for her mother's call to free her from her position.

Offline

#84 2016-06-27 22:12:01

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Z czytaniem żadnych, jeśli ma być #potwierdzone #info, a nie z jakiegoś portaliku.

Pokaż spoiler
>Why did he turn into a female?!

She was always female. If you watch Naruto, it is similar to Orochimaru that he can move his soul into other bodies. Roswaal does the same but with her ancestors. So everytime her body is about to die, she hops into a younger body of someone in her family, included males and females. This time she is using the body of a male roswaal that you see today.


I to się zgadza z tym, co jest na wiki. Zachowanie też bardziej pasuje pod ten scenariusz.
A co jest na jakichś redditach? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-06-27 22:14:31)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#85 2016-06-27 22:14:22

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kamiyan3991 napisał:
Nesbro napisał:

...

No to jakoś niespecjalnie mu to wyszło. Nawet pierwszy opening wyraźnie sugeruje harem. Jeszcze można byłoby mieć wątpliwości, gdyby to nie była chińska bajka, ale w tym wypadku jest to dość oczywiste.
Poza tym nie pisałbym tak odważnie o pierwowzorze, kiedy tego pierwowzoru nie znamy i długo jeszcze nie poznamy (YP ma wolne tempo wydawnicze).

Zawsze może się to zamienić w kiss x sis, choć nie z tego względu, że moje wieloletnie doświadczenie z animu mówi mi, iż pomimo być może wyczuwalnego romansu, to niezwykle rzadko główny bohater kończy z jedną dziewczyną, gdy wokół wiele. Natomiast moim zdaniem opening podtrzymuje to co wcześniej napisałem, ba wątpię nawet w zakończenie

Pokaż spoiler
Emilia+Subaru=para

Z tym pierwowzorem to faktycznie przesadziłem... niepotrzebna sugestia opinią, że pierwowzoru się wiernie trzymają, a nie wiem czy to prawda.

Offline

#86 2016-06-27 22:18:23

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kamiyan3991 napisał:

Z czytaniem żadnych, jeśli ma być #potwierdzone #info, a nie z jakiegoś portaliku.

Pokaż spoiler
>Why did he turn into a female?!

She was always female. If you watch Naruto, it is similar to Orochimaru that he can move his soul into other bodies. Roswaal does the same but with her ancestors. So everytime her body is about to die, she hops into a younger body of someone in her family, included males and females. This time she is using the body of a male roswaal that you see today.


I to się zgadza z tym, co jest na wiki. Zachowanie też bardziej pasuje pod ten scenariusz.
A co jest na jakichś redditach? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

rotfl  rotfl  rotfl

Offline

#87 2016-06-27 22:29:02

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Nesbro napisał:

...

Co do tego zakończenia, to chyba nikt nie upatruje takiego przebiegu zdarzeń. W końcu nie po to autor nawrzucał mu tyle dziewuch. Bo facetów to w tej serii prawie że nie ma, ale to akurat bardzo typowe dla haremówek. W gruncie rzeczy to już Asterisk od początku miał więcej męskich postaci niż ReZero, a tam mamy harem już w tagach.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#88 2016-06-28 00:03:54

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Kamiyan3991 napisał:

..

Kontynuuj ...

Pokaż spoiler
a tak na serio to nie ...  shithappens

cóż nie chcę spoilerować, ale zaraz będzie, że Barielle, Felt, Hoshin, Karsten od dawna należały do haremu Subaru ... Nie będę wspominał co potem ma się zdarzyć( ten cały wielki spoiler mam na myśli), jak ktoś przeczytał to wie.
Tak zarzucę i podkreślę dla zaznaczenia.
"Harem jest wariacją Shōnen, w którym przeciętny, męski charakter jest otoczony przez liczne, atrakcyjne, żeńskie bohaterki, z których większość jest romantycznie zainteresowana głównym bohaterem"

Offline

#89 2016-06-28 00:12:18

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Twoja definicja wykłada się już przed pierwszym przecinkiem. Bez problemu wymienię ci haremy, które nie są shounenami.
A spoilery jak spoilery. Bez przetłumaczonej LNki różnie z wiarygodnością.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-06-28 00:14:01)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#90 2016-06-28 06:33:56

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Czy odwrócony harem też jest shounenem?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#91 2016-06-28 09:14:35

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

skopiowałem z wiki... ja dobrze wiem i wy dobrze wiecie, że tego słowa tam nie powinno być, ale cóż czepiajcie się dalej

Offline

#92 2016-06-28 11:37:49

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Tytuły kolejnych odcinków:

http://m.imgur.com/Nbf9Qzc

Episode 13: Self-proclaimed Knight Natsuki Subaru

Episode 14: A Disease Known as Despair

Episode 15: The Outside of Madness

Episode 16: Pig's Desire

Episode 17: The End of Shame


tumblr_static_bug.gif

Offline

#93 2016-06-28 15:14:32

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Jak zwykle przy dyskusjach o przynależności gatunkowej wszystko sprowadza się do tego jaką definicję przyjmujemy.
Jak dla mnie nie jest to czysta haremówka ale jej elementy posiada.


GG: 1677958

Offline

#94 2016-06-28 19:50:57

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Roswall nr 1 była babką, a seria nie jest haremem.

Pokaż spoiler
Chyba, że jedna martwa wiedźma i jedna demoniczna pokojówka to już harem.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#95 2016-06-28 21:07:41

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Ariakis napisał:

Roswall nr 1 była babką, a seria nie jest haremem.

Pokaż spoiler
Chyba, że jedna martwa wiedźma i jedna demoniczna pokojówka to już harem.

Nie.
YQ1dyxh.png
To jest Roswall z side story o Wilhelmie van Astrea (ta sama ilustracja jest na wiki, z której kami wklejał komentarz) - jedno z wielu ciał, jakie posiadał. Pierwszy Roswaal był mężczyzną, naukę u Ekchidny zaczynał kiedy był małym chłopcem.

かしこまるリューズにそう言って、少年――ロズワールは片目をつむってみせた。
年はリューズより四つか五つほど上で、頭一つ分ほど背丈の高い人物だ。それでもまだ手足は伸び切っておら ず、よく通る声も大人への変質を終えていない。
少年と青年の合間の短い期間にだけあり得る、どこか艶めいた色気――幼いリューズにすらそれを感じさせる 、気品に満ちた振舞いを自然と行う少年だった。

それもそのはず。ロズワールはその若さで複数の領地を治めるメイザース家の当主であり、魔女であるエキド ナに協力し、『聖域』を管理している傑物でもあるのだ。

エキドナとは別の意味で、この『聖域』という集落の維持に貢献している人物であり、失礼があってはならな いと常々言われている。
リューズはロズワールのウィンクに頬を赤らめながらも、先ほどの彼の呼びかけの内容を必死で手繰り寄せた 。

A seria nie jest haremem. Zresztą, słuchacie w tej kwestii kamiego, który uważa Rakudai za harem, więęęęęc...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2016-06-28 21:17:01)

Offline

#96 2016-06-30 13:37:18

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Dla znających więcej materiału: ten reset relacji między Emilią a Subaru ma jakiś większy cel?

Offline

#97 2016-06-30 13:53:18

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Jak dla mnie to chodzi chyba o to, żeby mu pokazać, że takie ryzykowanie życia w przypadku gdy tak naprawdę jak na realia tego świata za wiele sobą nie reprezentuje dla innych może wyglądać na życzenie śmierci. Jednym słowem pora na arc podpakowywania się  wow


GG: 1677958

Offline

#98 2016-07-01 19:25:50

JankieL
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-02-20

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Zapowiedź następnego odcinka - klik.
Hm... Najwyraźniej nie ma co liczyć na fanfary.
Strzelam w ciemno, że odcinek będzie miał podobny trochę gorszy poziom niż poprzedni.

PS Czyżby nowy song w tle?

Ostatnio edytowany przez JankieL (2016-07-01 19:48:19)


Eg3ZUxW.gif

Offline

#99 2016-07-03 23:49:06

JankieL
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-02-20

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Zarówno OP jak i ED to czysta rozpusta (miodek) dla moich uszu. Tego się spodziewałem po MYTH & ROID. Teraz tylko czekać na zupkową wersję (28 sierpień).
Jednakże samo wideo pozostawię bez komentarza.
Opening był... słaby. Tak, nie ma co ukrywać. Po prostu zrobili na "odwal się". Przynajmniej według mnie.
Endingu niestety nie uświadczyliśmy.

Moim zdaniem, tym razem opening < ending

A co do samego odcinka to jest lepszy od poprzedniego, ale z tego, co widziałem to prawdziwa śmietanka zacznie się w następnym epie.
Jednak, niestety, raczej doświadczymy cliffhangera w następnym.
No i jeszcze ten wątek...

Pokaż spoiler
Poszukiwaczy... Tak, twórca wyraźnie wzorował się na Gothicu 2, a przynajmniej taka myśli mi przyszła, jak ich zobaczyłem. Najpewniej błędna.

Tak btw. - @edit - jednak scena została zrealizowana poprawnie. Ludziska klikacie w link, a nikt mnie nie poprawi?
A było tak:
https://scr.hu/3eru/32f3m
A...

Pokaż spoiler
w anime była już na terenie posiadłości.

Może też mi się wydawać, ale w openingu zaspoilerowali...

Pokaż spoiler
ostatnią scenę, jaką anime zekranizuje.

Ostatnio edytowany przez JankieL (2016-07-04 12:19:47)


Eg3ZUxW.gif

Offline

#100 2016-07-07 22:27:32

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

No nie spodziewałem kolejnego pieprżęcia.
Nie wiem co jest bardziej miodne:
1. Destrukcja psychiki i ogólny kwas MC
2. Akcja
3. Konsekwentne rozwijanie wątku (anty-shti-comy).


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024