#41 2017-01-24 21:21:32

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kilgur napisał:

Nie chodzi o jakosc bajki, bo spore ma znaczenie gust danego osobnika, tylko o postawe obroncy czestochowy  madrala

Ale jaki ze mnie obrońca częstochowski, kiedy tylko ANSI ma najwięcej do powiedzenia na temat bajek, których nawet nie ogląda (bo przecież większość tylko smęci dla samego smęcenia)? Jak wejdziesz sobie gdzieś indziej, to zdecydowanie inaczej to wygląda, bo jest większy przekrój opinii (m.in. dlatego Yagami szybko uciekł z Szopa, a tutaj dalej spamuje głupotkami, ot, strefa komfortu). W sumie tutaj nawet te mini "recenzje" są gorsze niż szopowe, bo autor zamyka w ciasnych ramach coś bardziej złożonego, w zasadzie mówiąc przy tym nieprawdę.

LordCrane napisał:

Gdzieś ty w tej serii widział coś poważnego?

Krejn plz. Wystawiasz notki jak jakiś koneser, a dziecinne kwestie mam ci tłumaczyć? Bajka jedzie przede wszystkim na swoistym dysonansie i upośledzonym patosie, bo mimo mocno kontrowersyjnego charakteru danej dyscypliny (solidnie zresztą stworzonej od podstaw na potrzeby scenariusza) podchodzi do tego wszystkiego całkiem serio. Tam nawet opis pozycji był chyba bardziej rozbudowany niż w HnI (porównanie do boksu, bo tutaj też mamy głównie walki jeden na jednego). I w sumie można by pomyśleć, że to wszystko jest tak naprawdę na serio, ale jednak całość prowadzi się w sposób typowy np. dla JoJo (gdyby nie brak SFX-ów, to pewnie można by pomylić te dwie bajki).

To niby seria o cyckach i tyłkach, ale tak wymieszana ze sportem i parodią, tak mocno wymieszana z jakimś shonenowym patosem, że nie sposób tego opisać w prostych słowach. Przede wszystkim jest to też seria solidnie zaprojektowana, bo dbałość o szczegóły zachowali nawet przy fizyce/filologii danych zagrań. Jeśli Slova będzie pisał do tego recenzję na Szopie, to chyba nawet zerknę, bo w tym wypadku może być to ciekawie opisane. A już na pewno lepiej niż tutaj, bo dragon pokazuje taką ignorancję, że brechtać mi się z tego chce.

No ale forum też nie jest martwe bez powodu (chociaż dramy czasem jeszcze dobre). ^^

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-01-24 21:23:25)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#42 2017-01-24 21:29:32

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Nesbro

Powiem tak, przykro mi, że trudno ci się to czytało, bo starłem się pisać najlepiej, jak potrafię. Wyszło, jak wyszło, bo wyrzucałem z siebie emocje zaraz po obejrzeniu, a i tak dość mocno poskromiłem zdegustowanie. Zapewniam cię, że nie staram się być obiektywny, jestem subiektywny do bólu. Jedyne, co robię prócz wyrażania swojej opinii, to próbuję wczuć się w przeciętnego widza i polecić mu lub zniechęcić do danej pozycji.
Naprawdę uważasz, że spoglądanie na bajkę wypełnioną cyckami i dupami przez pryzmat cycków i dup ogranicza mi pole widzenia? Po prostu odnoszę się do tego, co widzę, a że mi się to nie podoba, no cóż...
Jeśli komuś pozycja podeszła, nie mam zamiaru nikogo piętnować, w końcu ostatecznie poleciłem wszystkim do "przetestowania". Może coś źle napisałem, więc zreasumuję. Keijo to kiczowata bijatyka parodiująca inne jak również samą siebie, odwołująca się do najniższych ludzkich instynktów. Bynajmniej nie jest to ecchi, bo oprócz jednej (czy dwóch) scen lesbijskich erotyzmu tutaj nie uświadczymy. Fanserwis =\= ecchi. Zwyczajnie tobie udało się to wziąć na poważnie, a mnie nie. Jak dobrze kolega Crane wspomniał, scena wyrywania dupą rzepy mówi sama przez się.

Błagam, zakończmy temat o Dziewczynach BiodoroBiczach.


favoped_banner.jpg

Offline

#43 2017-01-24 22:30:10

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

No ale forum też nie jest martwe bez powodu (chociaż dramy czasem jeszcze dobre). ^^

"To, co jest martwe, nie może umrzeć, lecz odradza się twardsze i silniejsze".

Offline

#44 2017-01-24 22:47:06

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

A już na pewno lepiej niż tutaj, bo dragon pokazuje taką ignorancję, że brechtać mi się z tego chce.

Dobra, teraz już serio. Okej, baja jest super, a my tego nie dostrzegamy. Uświadom nas dłuższą wypowiedzią, a nie potokiem słów, które tu dajesz co chwile, przykładami jakimis, kurczę, recką w stylu Toma chociaż, że to jest takie fajne. Fakt, znajdą się tacy, którzy ci napiszą, że widzisz cuda, gdzie ich nie ma i spuszczą ciebie na drzewo - mnie kiedyś tak spuścili, gdy chciałem udowodnić, że Evangelion to bardzo prawilna bajka, ale kogoś tam uświadomiłem (a przynajmniej żyję taka nadzieją), w każdym razie dyskusja się zakończyła zaraz po tym, bo przynajmniej napisałem, co ja tam widzę i nie gadałem jakiś pierdół, że jacy to wszyscy straszni i nie widzą oczywistego - może nie widzą, więc nas uświadom, bo nigdy tego tematu nie zakończymy, chyba że się poddasz i zrezygnujesz od pisania, że to super baja jest.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-01-24 22:48:01)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#45 2017-01-24 22:55:06

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Hunter Killer napisał:

Dobra, teraz już serio. Okej, baja jest super, a my tego nie dostrzegamy.

A czy ja pisałem, że jest super i tego nie dostrzegacie? Powiedziałbym więcej – to takie love or hate. Od początku czepiam się tylko zamykania tego w prostych ramach cycków i tym podobnych. No i negowania elementów, które faktycznie występują i da się je obiektywnie wskazać. To spora różnica.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-01-24 22:55:28)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#46 2017-01-24 23:08:39

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

Dobra, teraz już serio. Okej, baja jest super, a my tego nie dostrzegamy.

A czy ja pisałem, że jest super i tego nie dostrzegacie? Powiedziałbym więcej – to takie love or hate. Od początku czepiam się tylko zamykania tego w prostych ramach cycków i tym podobnych. No i negowania elementów, które faktycznie występują i da się je obiektywnie wskazać. To spora różnica.

Naprawdę nie czaisz, że to z twojego punktu widzenia obiektywnie można je wykazać? Dla wielu tak nie jest lub coś im je tak przysłania, że nie mają zamiaru nawet tracić czasu na pisanie tu długich wypowiedzi. Co to mało było serii, które ludzie lubili, a ty nimi gardziłeś i twierdziłeś, że nic tam/prawie nic ciekawego nie ma? Wczoraj się obudziłeś?


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#47 2017-01-24 23:21:08

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Hunter Killer napisał:

Naprawdę nie czaisz, że to z twojego punktu widzenia obiektywnie można je wykazać?

Nah, bo to nie jest opinia. Seria jest takim JoJo i to jest akurat fakt. Równie dobrze mógłbyś mnie przekonywać, że Gintama nie jest parodią (powodzenia). A tym "przysłanianiem" to jest akurat zwykły brak dystansu, ale to już tak na marginesie.

Hunter Killer napisał:

Co to mało było serii, które ludzie lubili, a ty nimi gardziłeś i twierdziłeś, że nic tam/prawie nic ciekawego nie ma? Wczoraj się obudziłeś?

I co ma piernik do wiatraka? Ja się cały czas czepiam sprowadzania tego do prostych ram, kiedy to jest bardziej złożona sprawa. Ba, tu nawet ciekawe recenzje można pisać o dysonansie w tej bajce. A tam, czy komuś się to podoba, czy nie, to już kwestia gustu (inna sprawa, że często wynika to po prostu ze zwykłego uprzedzenia, bo cyckowej Gintamy pewnie też by nie oglądali).

Welp, o jakości stricte to ja nie chcę wspominać słowem, bo ludzie się tu potrafili jarać przeciętnym do bólu Re:Zero czy innymi przeciętniakami roku (np. prostacki OPM bez żadnej fabuły, bez niczego).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#48 2017-01-24 23:43:08

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

(np. prostacki OPM bez żadnej fabuły, bez niczego).

A czemu prostacki? No chyba nie zamkniesz wypowiedzi w marnych paru słowach, no bez przesady, taki wyjadacz jak ty na pewno nam wytłumaczy w kilku zdaniach przynajmniej, że to była słaba seria.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#49 2017-01-24 23:48:00

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Pisałem już tu wcześniej, więc się nie będę powtarzał. Samo zamknięcie wszystkiego w jednym strzale jest może i urocze, ale mocnych zalet to w tym nie widzę. No i długoterminowo też niezbyt (KonoSuba też mnie już zresztą zaczęła trochę nużyć). Zresztą na wojny o OPM przyjdzie czas, jak wyjdzie drugi sezon. A wyjadaczem bym się nie nazwał, bo raczej mało bajek oglądam (przynajmniej w porównaniu do przeciętnego bajkacza stąd).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#50 2017-01-24 23:59:12

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

Pisałem już tu wcześniej, więc się nie będę powtarzał. Samo zamknięcie wszystkiego w jednym strzale jest może i urocze, ale mocnych zalet to w tym nie widzę.

To wszystko?  cojest

Kamiyan3991 napisał:

A wyjadaczem bym się nie nazwał, bo raczej mało bajek oglądam (przynajmniej w porównaniu do przeciętnego bajkacza stąd).

Oglądam z 1-2 serie z sezonu zazwyczaj. W wyjątkowych więcej, ale to nie jest częste.

Kejo: seria o sporcie, który polega na wypchaniu przeciwnika z "areny" bez użycia rąk to może i fajny pomysł, ale zbyt nachalne fanserwisowe/zabarwione erotyką sceny dają łatwo do zrozumienia, do jakiego widza twórcy kierują tę serię.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#51 2017-01-25 00:00:17

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

A wyjadaczem bym się nie nazwał, bo raczej mało bajek oglądam (przynajmniej w porównaniu do przeciętnego bajkacza stąd).

Sam się takim kreujesz, więc nie kłam. Poza tym jeśli ktoś się z tobą nie zgadza, od razu go atakujesz i na siłę próbujesz przeforsować swoje argumenty, nawet te wyssane z palca. "Moja racja jest najmojsza!" Typowy egocentryk i hipokryta   oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#52 2017-01-25 00:12:50

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Hunter Killer napisał:

Kejo: seria o sporcie, który polega na wypchaniu przeciwnika z "areny" bez użycia rąk to może i fajny pomysł, ale zbyt nachalne fanserwisowe/zabarwione erotyką sceny dają łatwo do zrozumienia, do jakiego widza twórcy kierują tę serię.

Z tym to ja bym mocno polemizował akurat, bo takiego czystego fanserwisu to tam mało było. No i te sceny miały przeważnie charakter humorystyczny.

Yagami_Raito8920 napisał:

<typowa mowa trawa>

Skoro tak mówisz (jak ja uwielbiam ogólnikowe zarzuty bez żadnego wyjaśnienia zakończone inwektywą).
Swoją drogą, fajnie wygląda to w ustach kogoś, kto się wypowiada o czymś, czego nawet nie widział.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#53 2017-01-25 00:29:36

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:

Ale jaki ze mnie obrońca częstochowski.....

Normalnie obronca czestochowski, bo masz fanatyczne wrecz podejscie do bajek ktore ci sie spodobaja, nie mozesz scierpiec najmniejszej nawet krytyki ulubionych bajek, nie przyjmujesz zadnych argumentow strony przeciwnej. Z drugiej strony rzeczy ktore ci sie nie podobaja to czyste zuo, a jak ma wysokie noty to oczywiscie overrated itd, itp. Najwieksza beke mam z tego ze ewidentnie znienawidzony przez ciebie elekotrat kaczorow, ba nawet sam kaczor, zachowuja sie identycznie moja mojsza jest najmojsza

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-01-25 00:32:53)


ara ara...

Offline

#54 2017-01-25 00:43:46

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

Kejo: seria o sporcie, który polega na wypchaniu przeciwnika z "areny" bez użycia rąk to może i fajny pomysł, ale zbyt nachalne fanserwisowe/zabarwione erotyką sceny dają łatwo do zrozumienia, do jakiego widza twórcy kierują tę serię.

Z tym to ja bym mocno polemizował akurat, bo takiego czystego fanserwisu to tam mało było. No i te sceny miały przeważnie charakter humorystyczny.

Co to za argument w ogóle? Miały charakter humorystyczny, co to ma do rzeczy? Jak komuś one przeszkadzają/nie przepada za nimi, są irytujące. Przykro mi, wiem, że trudno zrozumieć innych, ale nie wszystkim się podobają. Mnie ta seria trochę High School DxD przypomina. Już tłumacze w jakim sensie. Może i w tym High School DxD było coś więcej z fabuły niż zazwyczaj w tym gatunku, ale nie na tyle, by mnie nie odrzucały jego typowe zagrania. Tutaj jest podobnie, chociaż wydaje mi się, że jeszcze łatwiej się od tego odbić. Aha, nie dlatego, że tu jest jak z JoJo - swoją drogą, nie wiem, czemu te serie zestawiasz, dla mnie to zupełnie inna para kaloszy. JoJo wielu odrzucało już za samą grafikę smile

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-01-25 00:44:33)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#55 2017-01-25 01:05:48

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kilgur napisał:

Normalnie obronca czestochowski, bo masz fanatyczne wrecz podejscie do bajek ktore ci sie spodobaja, nie mozesz scierpiec najmniejszej nawet krytyki ulubionych bajek, nie przyjmujesz zadnych argumentow strony przeciwnej.

Plz, kolejna mowa trawa.

Poza tym większość strony przeciwnej sprowadzała się do "są cycki" i nawet tej bajki nie oglądała, więc to akurat strasznie bzdurny zarzut. No chyba że ktoś negujący parodię w tej bajce, nawet jej nie oglądając, to istna studnia argumentów (OK, z Hunterem mogę rozmawiać, bo on przynajmniej to obejrzał). Serio, zarzucasz mi coś, ale z tego nic nie wynika. Zresztą to "zarzucanie" jest o tyle fajne, że każdy może tak napisać. Żadnego pokrycia nie potrzeba. Wygodne, co?

Hunter Killer napisał:

Miały charakter humorystyczny, co to ma do rzeczy?

Po prostu to nie były jakieś typowe sceny typu >wpadanie w majtki (jak np. w TLR), więc mnie tutaj nawet trudno to zestawić z fanserwisem jako takim, bo jakichś celowych zbliżeń na części ciała też zbytnio nie było. Albo wynikało to z konwencji, albo nie było nawet pokazane wprost (jak np. scena w szatni). Tak samo można się czepiać tego obcisłego stroju, ale jakoś wątpię, czy większość wtedy patrzyła na to, a nie na te cuda na kiju, który się przy tym odgrywały.

Hunter Killer napisał:

Aha, nie dlatego, że tu jest jak z JoJo - swoją drogą, nie wiem, czemu te serie zestawiasz, dla mnie to zupełnie inna para kaloszy. JoJo wielu odrzucało już za samą grafikę.

Bo w mechanice to są tytuły podobne. Między innymi ten ciągły patos etc. W sumie oba tytuły mocno jadą na dysonansie, tylko w jednym masz tę kreskę, a w drugim kontrowersyjny sport.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-01-25 01:06:51)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#56 2017-01-25 01:20:21

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

Miały charakter humorystyczny, co to ma do rzeczy?

Po prostu to nie były jakieś typowe sceny typu >wpadanie w majtki (jak np. w TLR), więc mnie tutaj nawet trudno to zestawić z fanserwisem jako takim, bo jakichś celowych zbliżeń na części ciała też zbytnio nie było. Albo wynikało to z konwencji, albo nie było nawet pokazane wprost (jak np. scena w szatni). Tak samo można się czepiać tego obcisłego stroju, ale jakoś wątpię, czy większość wtedy patrzyła na to, a nie na te cuda na kiju, który się przy tym odgrywały.

Tak, wiem, jest umotywowane, ale co z tego? Mnie to zwyczajnie nie bawi, tylko drażni. Możliwe, że jest dla mnie tego za dużo/zbyt nachalnie. Co to jest TLR? Jak ja nie lubię skrótów... Czemu zakładasz, że mi to cos mówi?

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

Aha, nie dlatego, że tu jest jak z JoJo - swoją drogą, nie wiem, czemu te serie zestawiasz, dla mnie to zupełnie inna para kaloszy. JoJo wielu odrzucało już za samą grafikę.

Bo w mechanice to są tytuły podobne. Między innymi ten ciągły patos etc. W sumie oba tytuły mocno jadą na dysonansie, tylko w jednym masz tę kreskę, a w drugim kontrowersyjny sport.

Nie przekonuje mnie to. JoJo nawiązywał do starych tytułów - między innymi do Hokuto no Ken. Są tacy, którzy mówią, że to nie są nawiązania, tylko kalka, ale to na nawiasie.

Zresztą JoJo ma wiele innych zalet, więc zestawienie tego na równi przez patos, który mnie tu prawie najmniej przyciągnął, jest zwyczajnie słabe. Mało to serii z patosem podczas walk jest?

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-01-25 01:30:52)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#57 2017-01-25 02:06:54

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

To Love-Ru (TLR) jest bardzo znaną serią. Ale okej, mogłeś tego nie wiedzieć, bo podejrzewam, że to nie twój typ.

Hunter Killer napisał:

Nie przekonuje mnie to. JoJo nawiązywał do starych tytułów - między innymi do Hokuto no Ken. Są tacy, którzy mówią, że to nie są nawiązania, tylko kalka, ale to na nawiasie.

Tak, ale JoJo to przede wszystkim dość szalona bajka i tutaj też jest to zgodne (np. nazwy technik są równie absurdalne). Tak samo jest wewnętrzna, mocno poroniona logika w obu seriach (podczas walk). Ogólnie te serie mają sporo elementów wspólnych.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-01-25 02:07:41)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#58 2017-01-25 05:38:50

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

O mój Boże, kamijan znów robi za obrońcę świętych cycków. Cóż za nowość.

Offline

#59 2017-01-25 18:18:09

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Pokaż spoiler
LdIcOS0.gif

Keijo+turning+out+good_2b5874_6087819.gif

tumblr_ofesn9tOeR1uvj1vio2_500.gif

6A71B1A017CDF1BB27EB5EF537DDD9E7327C5484

Niemniej uważam, że bajka mogła się podobać  smile_lol.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2017-01-25 18:19:19)

Offline

#60 2017-01-25 18:29:28

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu jesień/zima 2016)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024