#81 2017-08-23 22:36:19

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Sam jestem w szoku, że tak szybko, ale:

Siódmy odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Dziś wersja bez cenzury od [FreakCrSuBuS], ale jak wiadomo to i tak to samo. Dziś w sumie cenura nie ingerowała za bardzo, więc wersją od horiblów też się człowiek nasyci smile Zwłaszcza, że tutaj ecchi będą wypowiadane kwestie, a nie obrazy.

Oprócz tego ponawiam pytanie o to, czy ktoś zabierze się za 2 sezon Osomatsu-san (wypadałoby jeszcze odezwać się we właściwym temacie, ale to kiedyś tam przy okazji)

Miłego ogladania.

Offline

#82 2017-08-27 17:29:50

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

To już 20 odcinków... Ciekawe ile jeszcze do końca. Póki co zapewniam, że wypalenia tą serią o dziwo nie czuję, więc w najbliższym czasie nie będę nawet myślał nad jej porzuceniem.

Co do pozostałych tłumaczeń:
- Powoli ruszam OVE do Demi-chan;
- Z powodu Demi-chan Kuma póki co w odstawce;
- Teekyuu kolejny odcinek albo jutro albo we wtorek;
- Galka będzie dostępna jak zwykle raczej.

Przyszły sezon:
Sytuacja powoli się klaruje. Na warsztat wezmę idolki w wersji short oraz zapewne Osomatsu-san.
W przypadku gdyby w trakcie jesiennego sezonu Chisio miał swój ostatni odcinek, wtedy swoje moce przerobowe przerzucę albo na jakiegoś nietłumaczonego shorta z nadchodzącego sezonu albo na shorcik, który już się zakończył, a napisów nie ma (tak mam na oku konkretny tytuł).
Miłego oglądania.

Offline

#83 2017-08-28 17:59:52

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Siódmy odcinek Teekyuu 9 (odc 103) dostępny na ANSI

Offline

#84 2017-08-31 18:15:37

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ósmy odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Pamiętam, że miałem wam jakąś informacją rzucić, tylko nie pamiętam o co w niej miało chodzić. No nic, jak sobie przypomnę, to zrobię edit smile

Miłego oglądania.

EDIT:
Przypomniałem sobie! Planuję przed startem 2 sezonu shorta idolek zrobić korektę pierwszej serii. To była jedna z moich pierwszych serii, więc na pewno się to przyda xd

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-08-31 18:19:26)

Offline

#85 2017-09-01 10:53:14

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Przepraszam, czy chodzi o Demi-chan wa Kataritai?
Jeśli tak, to dałoby rade zrobić od 8 do końca?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#86 2017-09-01 18:00:34

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

LagoonCompany napisał:

Przepraszam, czy chodzi o Demi-chan wa Kataritai?
Jeśli tak, to dałoby rade zrobić od 8 do końca?

Tak o tę serie mi właśnie chodziło. Planowałem jednak tylko odcinek OVA (lub 13 jak kto woli). Z tego co kojarzę, to chyba gdzieś wydanie PL do reszty było, nie wiem tylko jakiej jakości.

Przyjmijmy jednak, że mam rację i reszta odcinków jest w naszym języku. Jeśli jakość będzie znośna, to nie będę miał zamiaru tego tłumaczyć, jednak jeśli to rak raka, wtedy mogę się zastanowić, ale nie wcześniej niż przed ukończeniem Kumy.

W przypadku kiedy tłumaczenia nie ma, wtedy sytuacja jak przy rakowym tłumaczeniu.

Teraz pytanie: kiedy ja skończę Kumę? smile

Offline

#87 2017-09-01 20:17:45

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Spojrzałem na parę popularnych stron i znalazłem takie straszne rakowe 7,8 i 9.
Nawet #Dreju się zdenerwował i dorobił jeszcze 7.

Mówisz że robisz serie mało popularne, a na a-o jest od 5k do 8k wyświetleń.
Jakaś awersja?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#88 2017-09-01 20:41:50

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

LagoonCompany napisał:

Spojrzałem na parę popularnych stron i znalazłem takie straszne rakowe 7,8 i 9.
Nawet #Dreju się zdenerwował i dorobił jeszcze 7.

Mówisz że robisz serie mało popularne, a na a-o jest od 5k do 8k wyświetleń.
Jakaś awersja?

Też przejrzałem pobieżnie animcowe źródła internetowe i zauważyłem, że tłumaczenia do każdego odcinka (oprócz tego OVA) są. Fakt ostatnie odcinki przejrzane na szybko szału nie robią, więc sprawę przemyśłę

Co do popularności serii, które tłumaczę:

Nie tyle mówię/piszę, że robię serie mało popularne, co robię te, których zazwyczaj reszta nie chciała tłumaczyć, a sam czułem potrzebę tego, by to w języku polskim można było obejrzeć. Taka Galka to raczej popularna seria, ale i tak tłumaczę smile To, że cała reszta (no może jeszcze One Room się jako taką popularnością cieszył) faktycznie nie zebrała tłumów, to raczej przypadek.

Awersja? Do czego? Jako tłumacz każdy onlajn staram się traktować jednakowo. Co prawda w przypadku dwóch stron zawiodłem się totalnie, a przy kolejnej doświadczyłem nieprzyjemnego zdarzenia w przypadku jednej serii, ale zamiaru zamykania się na widzów wolących oglądać z przeglądarki nie mam.

To, że jakaś seria z napisami mojego autorstwa nie pojawia się na jakimś onlajnie, to nie kwestia tego, że nie dałem komuś pozwolenia na publikację, tylko tego, że dany onlajn o zgodę nie zapytał. Ich wybór, a czym spowodowany, to już ich sprawa. Brak zainteresowania serią? Alternatywne tłumaczenie? Cóż, wolny rynek, ja i tak na tym nie zarabiam smile

Chociaż, gdyby jakaś strona upierałaby się, by za subki się odwdzięczyć, to czemu nie. Chętnie przygarnę jakiś podkoszulek, kubek czy inny suwenir smile A niech stracę... może być nawet z ich logiem.

Offline

#89 2017-09-01 23:14:12

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Bufallo napisał:

[...]
Ze względu na znikomą popularność moich serii nie ma to większego sensu, ale postanowiłem utworzyć listę stron online z anime, które otrzymały pozwolenia na publikację tłumaczeń do danej serii. Dla przeciwników spamowania takim syfem, [...]

Raczej tylko o to mi chodziło xD
Prosiłbym, szkoda oglądać fajnej serii, z (hmm...) czymś co nie da się przeczytać w ojczystym języku.

Przyznam szczerze, nie oglądałem żadnych Twoich prac, ale ktoś kto wypowiada się na ansi tyle czasu i nie ma negatywnej opinii, to coś jest na rzeczy...

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2017-09-01 23:16:10)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#90 2017-09-03 13:43:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty pierwszy odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Ósmy odcinek Teekyuu 9 (odc 104) dostępny na ANSI

Przy takim tempie postępu fabularnego Chisia, seria może mieć z 50-60 odcinków smile

EDIT
Tak jeszcze na zakończenie tematu:

Przyznam szczerze, nie oglądałem żadnych Twoich prac, ale ktoś kto wypowiada się na ansi tyle czasu i nie ma negatywnej opinii, to coś jest na rzeczy...

Skoro nie oglądałeś moich tłumaczeń, to raczej nie masz zbyt dużego pojęcia o moim poziomie napisów, więc ogólnie prośba do mnie o tłumaczenie raczej z tyłka wzięta. Tu nie jest istotne jaką mam opinię na ANSI, tylko jak radzę sobie jako tłumacz. Napisałem jednak, że nad tym się zastanowię, więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-09-03 13:51:24)

Offline

#91 2017-09-07 18:45:41

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiąty odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Standardowo, macie obie wersje timingu ( z cenzurą i bez), choć w tym odcinku będzie wszystko jedno.

Ogłoszenia:

Co do odcinka OVA Demi-chan opcje są następujące:
- wydam to do obiecanego terminu (10.09) lub góra 2 dni po, ale bez karaoke, które dodałbym potem;
- wydam to najpóźniej w kolejny weekend (16-17.09) z pioseneczkami;

Osobiście wolałbym opcje drugą, ale jeśli odzew dla tej pierwszej alternatywy będzie spory (jak na popularność moich subków), wtedy będę skłonny ten okrojony produkt wydać.

Co do odcinków 8-12 Demi-chan:
Dostałem kilka wiadomości z prośbą (no nie zawsze była to prośba) o to bym jednak serie dokończył. Odpowiem zatem jeszcze raz:
Zastanowię się, kiedy dokończę Kumę.
Fakt nie jest to coś popularnego + fakt, że to tylko odcinki 7-12, ale nie lubię przerzucać czegoś na później, co już zacząłem. Na serie wypruwam resztki swojej weny translacyjnej i prosiłbym to uszanować. Póki co niech wystarczy wam fakt, że udało mi się wepchnąć przed tłumaczeniem epizodu 10 odcinek OVA do demi-chan.
Za normalnie wystosowane prośby dziękuję.

Co jeszcze?

Serie na przyszły sezon podałem... o korekcie shorta idolek wspomniałem... o tym, że Kamiyana porwały ufoludki w celach reprodukcji lepiej nie wspominać... to chyba tyle.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-09-07 19:01:16)

Offline

#92 2017-09-10 13:47:59

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty drugi odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Dziewiąty odcinek Teekyuu 9 (odc 105) dostępny na ANSI

W poprzednim poście zapomniałem dodać, że mogą być problemy z wydaniem w niedzielę Chisia i Teekyuu, ale jak widać nie było się czym martwić.

Chisio powoli wkracza w porę jesienną. Pewnie czeka nas nowy opening i ending, do którego i tak nie zrobię karaoke, ze względu na niską popularność serii, a co za tym idzie brak chęci xd . Możliwe, że szarpnę się na wyprodukowanie czegoś do 2 endingu w wolnym czasie, bo przypadł mi do gustu, ale to obecnie niezobowiązujące spekulacje.

Tłumaczenie OVY do demi-chan pojawi się w przyszły weekend z translacją (bo tłumaczeniem pewnie wstyd będzie to nazwać) openingu i endingu w przyszły weekend. Potem wznawiam Kumę.

Z tego co widzę idolki i Osomatsu będą wydawane od 3 października (wg. dat na MAL), ale dla nas Osomatsu będzie pojawiał się jeszcze w poniedziałek wieczorkiem chyba. Przyznam, że nie będę miał takiego parcia na tłumaczenie tego jak przy Galce, więc może okazać się, że napisy będą wydawane dopiero w weekend, ale ostatecznie zobaczymy co z tego będzie.

Miłego oglądania.

Offline

#93 2017-09-14 18:15:51

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziesiąty odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI. Seria zakończona!

Uff! Udało się! 10 odcinków Galki dostępne dla każdego. Jakość subków nie jest najgorsza, szybkość wydawania tłumaczenia całkiem dobra. Dobrze, że szef w pracy zmienił nam organizacje pracy od lipca na same pierwsze zmiany, więc czas na Galkę był. Konkurencja również motywowała do zwiększenia tempa prac.

Życzę miłego oglądania.

Ze spraw pozostałych:
- w weekend prawdopodobnie komboX3 : Chisio, Teekyuu, Demi-chan OVA;
- w przyszłym tygodniu mam zamiar zrobić poprawki w pierwszym sezonie shorta idolek;
- jeśli się uda, to do końca września wydam 10 odcinek Kumy

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-09-14 18:35:14)

Offline

#94 2017-09-16 18:12:08

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzynasty odcinek Demi-chan wa Kataritai dostępny na ANSI.

Widzę, że ktoś wydał to niedługo przede mną. Trochę szkoda mojego czasu, skoro od dawna zapowiadałem wydanie napisów, a słowa od nikogo o tłumaczeniu tej OVY nie miałem. No nic, będzie alternatywa do wyboru dla widzów.

Opening i ending dodany w oparciu o wersje od [NotAjin] + całkiem sporo interpretacji własnej. Jeszcze dziś postaram się zaktualizować swoją bazę czcionek, bo zaległości sięgają już piosenek do Galki.

Jutro standardowo postaram się Chisia i Teekyuu wydać

Miłego oglądania.

Offline

#95 2017-09-16 18:37:50

elektromaniek
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-27

Odp: [Bufallo] Projekty

A jest szansa na dokończenie serji TV?

Offline

#96 2017-09-16 18:48:07

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

elektromaniek napisał:

A jest szansa na dokończenie serji TV?

Połowa tej strony jest o tym...
http://animesub.info/forum/post.php?tid … qid=484249

Bufallo napisał:

Trzynasty odcinek Demi-chan wa Kataritai dostępny na ANSI.

Widzę, że ktoś wydał to niedługo przede mną. Trochę szkoda mojego czasu, skoro od dawna zapowiadałem wydanie napisów, a słowa od nikogo o tłumaczeniu tej OVY nie miałem. No nic, będzie alternatywa do wyboru dla widzów.

Cóż, przypuszczam, że ktoś już doczekać się nie mógł...
A jak to bywa, zapewne nie każdy odwiedza tematy innych tłumaczy xD

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2017-09-16 18:50:35)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#97 2017-09-16 19:06:25

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Cóż, przypuszczam, że ktoś już doczekać się nie mógł...
A jak to bywa, zapewne nie każdy odwiedza tematy innych tłumaczy xD

Odwiedza, czy nie, nie poradzimy nic na to, że subki się zdublowały, a poczucie robienia czegoś zbędnego jest. Nie ma się jednak co nadmiernie spinać, nikomu przykrości nie mam zamiaru robić, ot przypadek jakich do tej pory było wiele. Teraz o wyborze tłumaczenia decyduje już widz.

A jest szansa na dokończenie serji TV?

Szansa jest na wszystko. Mógłbym nawet i 10 serii jednocześnie robić, ale w praktyce nie jest to możliwe ze względu na mój ograniczony czas, który mógłbym na to przeznaczyć. Jak było wspomniane przez LagoonCompany moje stanowisko wobec dokończenia serii TV jest znane, a brzmi ono:

Zastanowię się, kiedy dokończę Kumę.

Ewentualnie do tego czasu może jakiś inny tłumacz pokusi się o zabranie się za tę serię.

Offline

#98 2017-09-16 19:17:42

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Nie uważam za bezsens, wybór dla większości jest jasny.
Mało znany ktoś z losowymi subkami do losowych serii i odcinków, czy ktoś kto ma całe serie zakończone...


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#99 2017-09-17 16:50:53

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty trzeci odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Dziesiąty odcinek Teekyuu 9 (odc 106) dostępny na ANSI

Potrójne kombo, które zapowiadałem na weekend w komplecie.

Miłego oglądania.

Offline

#100 2017-09-24 15:56:35

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty czwarty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Jedenasty odcinek Teekyuu 9 (odc 107) dostępny na ANSI

Przed nami jeszcze jeden odcinek Teekyuu (info. MAL). Z racji, że w tygodniu nic oprócz ruszenia Kumy nie planuję, możliwe, że w środę lub czwartek odcinek będzie dostępny.

Co do przyszłego sezonu mamy zmianę. Dowiedziałem się, że ktoś już bierze na warsztat 2 sezon Osomatsu, a to osoba z doświadczeniem, więc odpuszczam, daję pole do popisu i służę pomocą w razie problemów. co prawda komplikuje to trochę moje plany na przyszły sezon i nie wiem czy zabrać się za inny tytuł z jesieni, czy może coś co zostało zapomniane z kończącego się sezonu lub czegoś starszego. Jeśli nie znajdę dla siebie jesiennej alternatywy, wtedy wzrosną szansę na subki do Demi-chan. Ale tu niczego nie obiecuję. Możliwe, że zbiorę parę serii do dokończenia/ruszenia i zrobię ankietę (pewnie sukcesem będzie oddanie 10 głosów, ale zawsze to wysłuchanie opinii widzów).

Na koniec biję się w pierś i przepraszam, ale nie miałem chęci ruszyć z poprawkami do 1 sezonu shorta idolek. Nie wiem również czy zbiorę się na to kiedykolwiek. Szkoda, bo czuję, że coś tam do poprawki jest i to nie tylko przy literówkach. No nic, zobaczymy jak to wyjdzie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024