#21 2004-11-30 23:04:15

bebbop
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2004-09-20

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Witam
Zgadza sie. Wszystko sobie z Panem NekroX`em omowilismy i juz jest ok. Szczegoly rozmowy pozostawie miedzy nami..;). Mam nadzieje ze teraz wiecej ludzi zaczniie pomagac tlumaczacym i beda im przedstawiac swoje uwagi a nie wrzucac to samo po raz enty na strone co spowoduje tylko chaos na sezamku. Dzieki temu korzysci odniosa tlumaczacy jak i potencjalni nabywcy sciagajacy suby do anime, gdyz po wielu uwagach i propozycjach beda na pewno o wiele lepsze.

Pozdrawiam

Offline

#22 2004-11-30 23:09:25

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Dzięki za miłe słowa wstyd. Staram się rozwijać tę stronę po Waszej myśli - dobrej i nie szkodzącej innym smile.

Offline

#23 2004-11-30 23:45:26

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Witam wszystkich.
Wszystko miło i ładnie się koniczy kolejny słodki happy end. Pytanie jednak wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Co dalej z takimi napisami, co dalej z takimi ludzmi którzy dopuszczają się takich czynów (z tego co wiem to nie pierwszy raz kiedy Pan Nekrox coś takiego zrobił).
Tłumaczenia Bebbopa i PaskudnyTeam są teraz bezpieczne gdyż po takim szumie wątpie by ponownie zrobiono coś podobnego wyżej wymienionym.
Ta grupa nie jest jednak jedynymi ludzmi wystyawiającymi napisy. Co z resztą, zwłaszcza z 'młodszymi' tłumaczami którzy dopiero zaczynają. Jeżeli nie podejmie się jakichś zdecydowanych środków zaradczych tego typu postępki nadal będą się szerzyć. A kolejne posty będą tylko wodą na młyn...pogadają sobie pogadają sprawa przycichnie i dalej chulaj dusza.
Dlatego proponuje by zbanować Nekroxa na okres 2 miesięcy, po tym okresie wprowadzić obserwacje napisów które wypuszcza. Jeżeli wykryto by iż znowu robi sobie JAJA i bez zgody atora dokonuje jakichś zmian w tłumaczeniu nieodwołalnie go zabanować.
Dziękuje. Pozdrawiam.

Offline

#24 2004-11-30 23:50:59

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

A propos "środków zaradczych" sugerował bym stosowną informację na temat dodawania korekt i synchr w 'menu dodawania napisów'. Obecnie jest tam tylko wzmianka o tym iż konieczne jest podawanie autora napisów. Mam nadzieję iż to zmniejszy ilość nowych duplikatów, co do starych... to pozostaje tylko kasowanie jezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#25 2004-11-30 23:55:31

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Strona ma system taki jaki w sam raz trzeba dla napisów...

Bardzo fajny i wygodny jest pomysł, z konwertowaniem na inne formaty, ale jak Taipan napisał to faktycznie nie wypali.. poza tym pewnie i obciążenie serwera będzie znacznie większe gdyż musi pobrać tekst z pliku, rozpoznać jego format, zamienić odpowiednie łańcuchy znaków na inne i zapisać spowrotem... i tak kilka razy w 1 momencie, bo na stronie przecież nie jest tylko 1 osoba..

Ze wszystkich propozycji rozwiązania tego problemu faktycznie najlepsze jest wysyłanie poprawionych napisów do autora..

Offline

#26 2004-12-01 00:27:11

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Eh.....
Bleach ep 8....kolejna osoba robi sobie jaja i bez pytania zabawia się w synchra i korekty. Eh.... wyjdzie niedługo że 1/3 ludzi tak się zabawia.
Według mnie powinna być jakaś stanowcza reakcja na to wszystko.
Wcześniejszy pomysł o banowanie wydaje się coraz bardziej uzasadniony.

Offline

#27 2004-12-01 01:16:23

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Prawo nie działa wstecz. Najpierw trzeba ustanowić je i ostrzec o ewentualnych konsekfencjach jego złamania. Innymi słowy najpierw trzeba wrzucić ten wymóg do zasad przy dodawaniu napisów. Na dodatek trzeba by trochę posprzątać i wykasować niepotrzebne, oraz wrzucić do jednego zipa te które mogą się przydać a są do 1 tytułu. Tylko to by wymagało sporych nakładów pracy. No i na dodatek autorów tych "korekt" trzeba by poinformować o zmianie regulaminu. Jak widać sporo tutaj roboty dla odpowiedzialnych ludzi, którzy mają prawa moderatora. No i jeszcze admin musi zdecydować czy wogóle ten punkt w regulaminie wprowadzić.
A ban to powinien być po złamaniu regulaminu, ale bardziej w stylu 1 miesiąc braku możliwości dodawania napisów. A przy ponownym złamaniu to można by dać permanentnego bana.

Offline

#28 2004-12-01 01:21:22

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Też myślałem że to nie bardzo może wyjść. Ale na napisy.info zobaczyłem taką możliwość i stwierdziłem że to by było rozwiązanie dla tych którzy nie potrafią zrezygnować z vplayera/best playera. No ale to by wymagało zmian na stronce i pewnie względnie sporej mocy obliczeniowej jak i łącza. No ale wysyłanie do autora, lub ew do moderatora było by najprostrzym rozwiązaniem. No i jeszcze by się przydała opcja "zgłoś do moderatora" z podaniem zastrzeżeń. To by ułatwiło usuwanie zbędnych napisów jezor.

Edit
BTW Tak właśnie sobie uświadomiłem że ponad 10% postów na tym forum jest mojego autorstwa ojej. Trzeba będzie znów się przeżucić na inne forum bo was zaspamuje smile_big

Offline

#29 2004-12-01 01:29:20

NekroX
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

~Raistlin wez ty sie ode mnie.... i moze sam zacznij cos robic.

Offline

#30 2004-12-01 01:33:56

Mithrandir
Użytkownik
Skąd: Płock / Warszawa (GTW)
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Z tego co można wyczytać w postach temat ten był poruszany już wiele razy na forum i jakoś tak nikt sobie z tego nic nie robił...jeżeli piszesz w takim przypadku że prawo nie działa wstecz to może po prostu wrócić do czasu pierwszej takiej dyskusji ?

Offline

#31 2004-12-01 01:39:37

Mithrandir
Użytkownik
Skąd: Płock / Warszawa (GTW)
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Następnym razem jak bedziesz miał zamiar coś napisać na czyjś temat to radziłbym się czegoś o tej osobie dowiedzieć. Zajrzyj sobie na: http://www.animesub.info/linki.php i poczytaj dokładnie o Paskudnym Teamie. Pozdrówka

Offline

#32 2004-12-01 01:41:12

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Zaraz zaspamuje, po prostu płodny z ciebie facet oczkod


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#33 2004-12-01 01:46:38

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Do linków niewygodnie, bliżej było do wizytówki, 1 klik smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#34 2004-12-01 08:06:51

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Jak przeprosisz na forum to może się odczepie. Bo z tego co wiem smile jeszcze tego nie zrobiłeś na forum....a wypadało by.
Co do nic nie robienia to jak już koledzy powiedzieli nie patrz tylko na liczbe wystawionych tłumaczeń do anime ( u mnie równa się to 0 ) bo to wcale nie świadczy że człowiek nic nie robi.
Wypowiedz się może jaka jest twoja postawa wobec zarzutów ci przedstawianych. Teksty w stylu odczep się i nie krytykuj bo nic nie wystawiłeś są w moim mniemaniu lekkim przegięciem bo wynika z tego że pod uwagę bierzesz tylko opinie ludzi z dużym kontem.
Ale tak też można.
O i jeszcze jedno forum jest dla wszystkich nie zależnie od ilości wystawionych tłumaczeń, mam prawo wypowiadać się na tematy które mnie interesują, a ten szczególnie mnie ciekawi.
Pan czepialski  Pozdrawia

Offline

#35 2004-12-01 08:25:43

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

smile
Bardzo dobra propozycja. Zgadzam się z Yangiem w 100%

Offline

#36 2004-12-01 11:27:46

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Osoby mogą zostać zabanowane tylko w wyjątkowych sytuacjach. NekroX, moim zdaniem, jeszcze żadnego się takiego nie dopuścił.

Offline

#37 2004-12-01 18:05:08

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Witam
We wcześniejszym poście pisałem o Bleach ep 8 że tam również miała miejsce podobna sytuacja (synchro bez zgody autora).
Chciałbym zwrócić honor Oakmiemu gdyż miał odwagę przyznać się do błędu.
Nadal potępiam tego typu postępowanie ale osoby jak pan ww. zasługuje na plusa.
Szkoda że nie wszyscy mają tyle odwagi.
Pan Czepialski Pozdrawia

Offline

#38 2004-12-01 18:56:34

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

jeśli już ban, to na download. ale krótszy - 2 tyg..

Poza tym, nie przesadzajmy Nekrox aż tak nie przegiął (choć faktem, że lepiej byłoby, gdyby zapodał pliki do autora, a nie na stronę)...
niektóe jego synchra jeszcze mogę uznać - są do całej serii + konwersja i opening, ending + mini korekta (np Vandread).. nazwy plików też konsekwentne

Takie coś, jeszcze akceptuję (ofkoz nie żebym tu rządził.. akceptuje - jako osobista opinia) a nie synchro 1-3ech epków i to wsumie tez byle jakie...

P.S.
Generalnie zamiast od razu banowania proponuje "publiczne" ochrzanienie, np:
na stronie głównej, czy gdzieś w widocznymi miejscu - czarna lista

Offline

#39 2004-12-01 19:30:45

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Ban na download? napisów? nie bardzo sobie wyobrażam jak to możliwe oczkod
Pomysł z czarną listą wydaję się dobry, ale przede wszystkim zmiana regulaminu/zasad dodawania napisów.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#40 2004-12-01 19:42:12

Raistlin
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2004-11-29

Odp: Modyfikowanie napisów bez zgody autora.

Hmm...
Co do ochrzanu to wydaje mi sie ze właśnie od wczoraj go dostaje.
Co do przegięcia to według mnie przegiął ponieważ niejednokrotnie zrobił synchro bez wiedzy autora napisów (dla mnie jest to przegięcie) a potem kiedy zwrócono mu uwagę, nawet nie raczył przeprosic za to co zrobił. Z tego co wiem to on się nawet chyba nie poczuwa do winy.
Co do pomysłu czarnej listy hmm....kolejny dobry pomysł. Pytanie jednak jest takie czy na pomysłach się skończy czy zostaną one wprowadzone w życie.
Bo ktoś już na tym forum chyba pisal że to nie pierwszy raz kiedy ten temat był poruszany.
Pan Czepialski Pozdrawia

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024