#1 2006-02-03 22:36:06

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Zmiany na Animesub

Kilka osób pytało mnie, dlaczego nie ma opcji kasowania własnych napisów. Czy uważacie, że powinna być ona wprowadzona?

Ja sam sukcesywnie wprowadzam co jakiś czas zmiany,  żeby wszystko sprawniej chodziło lub było bardziej efektywne. Muszę się przyznać, że gdy tworzyłem ten serwis wielu rzeczy jeszcze nie wiedziałem ani nie znałem, i strona może wydawać się chaotyczna. W tej chwili myślę bardziej o bezpieczeństwie, funkcjonalności i łatwości obsługi. Pod koniec zeszłego roku serwis miał też zmienić całkowicie swój wygląd. Jednak z tego zrezygnowałem. Wymagałoby to ode mnie bardzo dużo pracy (kilka miesięcy), ponieważ przy okazji zacząłbym przebudowę i unowocześnianie kodu. Myślałem też o przejściu z HTMLa na XHTML, jednak z wielu względów jest to operacja nieopłacalna. Przynajmniej w tej chwili.

Moje pytanie jest następujące. Czy chcielibyście wprowadzić jakieś zmiany na Animesub.info?

Offline

#2 2006-02-03 22:45:00

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

Opcja z kasowanie m napisów jest strasznie kusząca, ale niesie ze zobą też pewne zagrożenia. Może dojść do sytuacji, gdy ktoś po pewnym czasie pomyśli, iż napisy przez niego udostępnione są słabe, usunie, a kto inny (już bez wiedzy autora) doda je ponownie argumentując: "Bo ich nie ma." Z drugiej strony niektóre napisy naprawdę mogłyby z sezama wylecieć i pewnie nikt by po nich nie płakał. Jednak pewna samowola mogłaby doprowadzić do chaosu.

Obecnie panujące rozwiązania (czyt.mod) spełniają wystarczająco swoją rolę. Jeśli ktoś będzie chciał napisy usunąć wystarczy PM do moda i po sprawie.

A co do nowości? Tutaj chyba poprze mnie wiele osób: ocena DOBRE w komentarzach napisów i opcja edytowania tychże komentarzy.

Offline

#3 2006-02-03 22:46:02

biszkopt
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2005-08-28

Odp: Zmiany na Animesub

pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to zmiana 3 stopniowej skali ocen napisków na 5 stopniową ewentualnie 4 stopniową smile była też o tym właśnie mowa wielokrotnie smile tylko tyle mi przychodzi na myśl, co do twojej pracy jako producenta forum to respekt mowi samo za siebie smile my nie opuścimy ANS więc i wy nie zostawiajcie nas smile

powodzenia smile

EDIT: gracol ubiegłeś mnie o kilka sekund smile

Ostatnio edytowany przez biszkopt (2006-02-03 22:47:14)

Offline

#4 2006-02-03 22:49:00

WhiteDevil
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-07-11

Odp: Zmiany na Animesub

Proponował bym jedynie zwiękrzyć licznik wyświetlający najczęściej ściągane napisy z 10 na powiedzmy 20 . Ewentualnie zrobić to samo z licznikiem Ostatnio na forum.

No jeśli pasuje to jeszcze komuś to niech pisze :d
POzdro WD.

Offline

#5 2006-02-03 22:50:21

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Zmiany na Animesub

Popieram zmiane systemu ocen na co najmniej 4 ocenowy i edycje komentów
Jak coś więcej wymyśle to powiem:P


90TLh

Offline

#6 2006-02-03 22:53:46

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

Tak sobie teraz pomyślałem, że wprowadzenie oceny "dobre" może też trochę w serwisie namieszać. Wyobraźcie sobie, że na ANSI są setki napisów, które są conajwyżej dobre, a mają ocenę bdb. Zaczniemy dawać ocenę "dobre" i taki zwykly użytkownik jak spojrzy na oceny i zobaczy napisy 2 autorów do tego samego anime, jednę z db, drugie z bdb (wystawionym przed zmianami) to wybierze te bdb, choćby były tak naprawdę gorsze. Mam nadzieję, że załapaliście o co mi chodzi. Trzeba by rozważyć wszyskie + i -.

Offline

#7 2006-02-03 22:56:05

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Zmiany na Animesub

wieksze avatary mogly by byc i jakas lista najlepszych anime np.TOP 100 ANIME

Offline

#8 2006-02-03 22:57:46

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Zmiany na Animesub

1) Listę top uploaderów zamienić na top tłumaczy. (kto nie wpisywał autora w swoich napisach to poprawi)
2) wyszukiwarka komentarzy, edycja komentarzy, skala ocen. Widzę, że koledzy już ubiegli
3) jeśli autorów danych subów jest więcej to powinno ich też wliczać do top tłumaczy (jeśli by taka nie powstała to chociaż, żeby im też pokazywało jako ich suby w uploaderach (niektórym zależy na wysokiej pozycji)
Na razie to wszystko.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#9 2006-02-03 23:11:10

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

IMHO Lista top tłumaczy to niepotrzebne dzielenie na tych lepszych i gorszych. Lista TOP sugeruje z nazwy, że są to najlepsi, a nie zawsze jest tak, że ten kto zrobił dużo, zrobił to dobrze i na odwrót.

Offline

#10 2006-02-03 23:13:58

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Zmiany na Animesub

Hmm, czyli zlikwidować listę top uploadreów, bo ona też tak dzieli. Zmiana nazwy to nie problem. jezor2
Ups, przepraszam, to jest lista uploaderów, więc zamienić na listę tłumaczy. Nie chodzi tu o segregację, ale o fakt, że udostępnienie napisów to o wiele mniejszy wysiłek niż ich zrobienie (nawet tych najgorszych). Stąd uważam, że wynagrodzeni powinni zostać tłumacze a nie udostępniający. smile
Co do podziału to oczywiscie masz rację. Stad wielkie sorry, bo nei spojrzałem jak ten dział się nazywa. Oczywiscie ilość nie idzie w parze z jakością. Udowodnione doswiadczalnie. ukryty (buźka wstawiona bez potrzeby. Chciałem to po prostu zrobić, bo shinobi w wielu miejscach nie pasuje)

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-02-03 23:19:41)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#11 2006-02-03 23:15:14

biszkopt
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2005-08-28

Odp: Zmiany na Animesub

gracol co do zamieszania nowa skala masz racje no ale z drugiej strony jednak ta ocena dobry by sie przydala :/

Offline

#12 2006-02-03 23:19:09

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

Winged napisał:

Hmm, czyli zlikwidować listę top uploadreów, bo ona też tak dzieli. Zmiana nazwy to nie problem. jezor2

Lista uploaderów to nie to samo, bo nie wskazuje na czyjąś pracę. Pliki dodać może każdy w każdej ilości, nawet jeśli nie są to jego tłumaczenia a ma na to zgodę. "Top tłumacze" wskazuje na to, że dodany plik jest jego pracą i IMO jest tak jak pisałem wyżej.

Inna sprawa to to, że tak naprawdę jedynym powodem istnienia takowych list jest połechtanie dumy tłumaczy/uploaderów jezor

Offline

#13 2006-02-03 23:20:08

detalite
Użytkownik
Skąd: ToMAsZów
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Zmiany na Animesub

Winged napisał:

1) Listę top uploaderów zamienić na top tłumaczy. (kto nie wpisywał autora w swoich napisach to poprawi)

Tak, ale pod warunkiem zmiany algorytmu wyszukiwania na inteligentniejszy, bo aktualny przypisuje autorstwo niekoniecznie autorom napisów. Pierwszy przykład z koleji.

no chyba już działa smile

Ostatnio edytowany przez detalite (2006-02-03 23:25:16)


Raise the flag of piracy, sing the song of victory
Glorious in battle are we
We've never known defeat, we never will retreat.
We live to hear the cannon roar,
And terror is our sempahore

Offline

#14 2006-02-03 23:22:40

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Zmiany na Animesub

gracol napisał:

Inna sprawa to to, że tak naprawdę jedynym powodem istnienia takowych list jest połechtanie dumy tłumaczy/uploaderów jezor

Oczywiście, że tylko to, nic innego. I tu masz faktycznie rację, chociaż zbyt duzo osób się tą listą nie kieruje. Gdyby przez nią wynikła niezdrowa rywalizacja to mielibyśmy więcej gorszych subów i zwrot ku erze speedsubów (czego i sobie i Wam nie życzę)
Generalnie, to jestem chbya za zlikwidowaniem jakiejkolwiek listy. Dzięki Gracol za pomoc w dojściu nowych wniosków smile_lol


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#15 2006-02-03 23:22:47

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

detalite napisał:
Winged napisał:

1) Listę top uploaderów zamienić na top tłumaczy. (kto nie wpisywał autora w swoich napisach to poprawi)

Tak, ale pod warunkiem zmiany algorytmu wyszukiwania na inteligentniejszy, bo aktualny przypisuje autorstwo niekoniecznie autorom napisów.Pierwszy przykład z koleji.

Popraw link, bo chyba nie o to chodziło jezor

Offline

#16 2006-02-03 23:25:00

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Zmiany na Animesub

A już zaczynałem się martić, że znów czegoś nie rozumię.
BTW, jeśli idzie o rzeczy zwiazane z komputerami to nie gniewaj się, bo i tak mogę nie zajarzyc. baka
[EDIT] Kumam smile_lol

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-02-03 23:37:50)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#17 2006-02-03 23:39:21

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zmiany na Animesub

Zatem moje propozycje są następujące (w kolejności od najwazniejszego):
1) 5 stopniowa skala ocen
2) Możliwość indywidualnego ustawienia ilości wyświetlanych "ostatnich" z forum (zrówno na str głównej jak i na forum)
3) Podgląd postów na które się odpowiada
4) Edycja ostatniego postu w wątku spowoduje taki sam stan wątku jak odpowiedź (czyli jest przeniesiony do ostatnio poruszonych wątków - tak jakby ktos odpowiedział na post)
5) Sprawdzanie czy wyświetlany w poście obrazek ma wymiary mniejsze niż X, Y. Jeśli tak to generowanie tymczasowej miniaturki będącyej linkiem do oryginału (można to ewentualnie scache'ować). Pozwoli to znacznie szybsze ładowanie się wątków z wieloma obrazkami i zapobiegnie rozwalaniu forum, przez za duże obrazki. Natomiast cache'owanie odciąży serwer przy tworzeniu po raz nty miniatury z danego obrazka.
6) Możliwość zautomatyzowania pobierania - ustawiam sobie, że chce np co tydzień dostawać na maila/FTP paczkę ze wszystkimi napisami z tego tygodnia. Bardzo to by ułatwiło sprawę, ale może przyczynić się do obciążenia serwera.
7) Możliwość usunięcia swojego ostatniego posta o ile nikt na niego nie odpowiedział. Dzięki temu jak komuś się zdarzy dubel to będzie mógł sam go usunąć.
8) Poprawienie algorytmu cenzurowania. Np jak ktoś napisze uruchamiać to mu część wyrazu cenzuruje.
9) Możliwość wyłączenia emotek w pisanym poście (czasami chcemy dać taką kombinację znaków, która odpowiada emotce, ale nie chcemy wstawiać emotki - najczęściej jest tak przy podawaniu kodów itp.)

Offline

#18 2006-02-04 00:24:56

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

To jeszcze ja dorzucę - sygnaturka "Nowy" przy temacie wątku, jeśli zaszły jakieś zmiany od ostatniej wizyty na forum.

Offline

#19 2006-02-04 00:32:34

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Zmiany na Animesub

Ja proponuję większą ilość statystyk użytkownika np.:
- Ostanie zalogowanie (data)
- ilość logowań (wiadome by było kto jest jak aktywny na stronie)
- itd. smile

Offline

#20 2006-02-04 00:34:32

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zmiany na Animesub

robak napisał:

Ja proponuję większą ilość statystyk użytkownika np.:
- Ostanie zalogowanie (data)

To już masz w swoim profilu jezor

robak napisał:

Ja proponuję większą ilość statystyk użytkownika np.:
- ilość logowań (wiadome by było kto jest jak aktywny na stronie)

Po co? jezor

Ostatnio edytowany przez gracol (2006-02-04 00:35:28)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024