#181 2010-01-30 11:50:38

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Zlicencjonowane anime.

Quithe napisał:

Dodatkowo A-V, zdaje się, zmieniło nazwę na Kaze, wg strony.

to ma związek z tym:
http://anime-virtual.pl/news/detail.php?SNID=1&DID=40

Offline

#182 2010-01-30 17:39:30

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Zlicencjonowane anime.

kalamir, oj tam, literówka jezor A "3" wziąłem za stroną. Co to jest, mało mnie interesuje, w pierwszym poście jest wpisany tytuł skopiowany ze strony A-V.
nover, po prostu zauważyłem inny logotyp, to podałem oczkod Ja wiem, może innym się przyda. Ciekawe, kiedy podadzą oficjalne info.

EDIT
Do listy dodano: Ponyo, Halo: Legendy, Kujibiki Unbalance OAV (dla jasności), Batman: Rycerz Gotham.

EDIT2
Dodane: Fist of the North Star - Chapter 4, Legend of Toki i Sekieri by A-V.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2010-03-31 09:59:15)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#183 2010-07-15 08:27:38

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Zlicencjonowane anime.

Dodano od A-G: Gankutsuou: Hrabia Monte Christo (już do kupienia), Evangelion 1.11 You Are (NOT) Alone (obecnie w pre-orderze).

A-V z kolei dodało nowe tytuły w zapowiedziach: kinówkę Bleacha, Summer Wars i Professor Layton. Dodam, gdy wyjdą albo będą konkretne daty już podane. Chyba się przemogę i kupię w końcu coś od nich, a konkretnie SW, jest za dobre, żeby nie mieć na półce, i może w końcu jakieś postępy w subach zrobili jezor

EDIT
Bakugan dodany.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2010-07-15 11:54:26)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#184 2010-07-15 11:41:29

muzzy
Użytkownik
Dołączył: 2007-04-15

Odp: Zlicencjonowane anime.

To ja dodam jeszcze, że wyszła druga seria Bakugana: "Bakugan: Nowa Vestroja" DVD1, DVD2.

Offline

#185 2010-12-01 14:33:17

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Zlicencjonowane anime.

Przypomniało mi się o topiku, więc uzupełniam go o Resident Evil: Degeneracja, Piekło Dantego: Epicka Animacja (CinePix), Moonlight Mile (Anime Gate, dam ogólnie, bo i tak oba sezony wyjdą).
Ktoś ma coś jeszcze?


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#186 2011-01-17 02:09:40

ak-47
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-01-15

Odp: Zlicencjonowane anime.

Ekh, notka juz trochę wisi, ale chciałbym zakomunikować ze

"Pragniemy oficjalnie poinformować iż od dnia 1 października 2010 firma Vision Film przejęła dystrybucję wszystkich tytułów wydawanych w Polsce przez Anime Virtual.  Tym samym z dniem 1 października następuję zamknięcie polskiego przedstawicielstwa AV, a firma Vision Film staje się jedynym oficjalnym dystrybutorem anime AV na terenie Polski."

Cytat zaczerpnięty z anime-gate.pl


250x50.png

Offline

#187 2011-02-04 18:39:32

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Zlicencjonowane anime.

Licząc tytuły jakie wydało IDG trafiłem na anime którego brak na liście. Wszystko wskazuje, że chodzi o serie TV (jak podaje tanuki czy anidb) choć opis wydawcy mówi o "filmie w dwóch częściach".

Mała Księżniczka (inne tytuły: Little Princess, Princess Sara, Shoukoujo Sara)

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-02-04 18:39:58)

Offline

#189 2011-02-04 19:54:05

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Zlicencjonowane anime.

nover napisał:

Jak jesteśmy przy seriach dla młodszych

Anime to anime jezor Choć tak teraz sobie pomyślałem, że w takim razie i pszczółka maja powinna trafić na listę smile_big Zobaczymy co moderatorzy na to.

Ciągle się zastanawiam jak oni z serii 46 odcinków zrobili film o długości 180 minut. Chyba będę musiał w przyszłości bacznie przeglądać działy z filmami dla dzieci smile

Edit.
Ninja Scroll na liście którego wydania tyczy?
film od IDG  http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=277
seria TV od A-V http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=681

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-02-04 20:17:38)

Offline

#190 2011-02-04 20:10:54

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Zlicencjonowane anime.

Na tę listę trafiają wyłącznie anime, które wyszły na jakimś nośniku (czyt. dvd, blureje, vhs). Takie Muminki czy Pszczółki Maje były emitowane tylko w telewizji, więc ni jak się mają do tego spisu. oczkod

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-02-04 20:12:05)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#191 2011-02-04 20:18:36

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Zlicencjonowane anime.

arystar napisał:

Na tę listę trafiają wyłącznie anime, które wyszły na jakimś nośniku (czyt. dvd, blureje, vhs). Takie Muminki czy Pszczółki Maje były emitowane tylko w telewizji, więc ni jak się mają do tego spisu. oczkod

Im to powiedz jezor
http://allegro.pl/listing.php/search?st … gory=20585

Tak w zasadzie to ja nie mam powodów żeby tu o coś walczyć a zastanawiam się, które serie powinny trafić na listę, a które sobie odpuścić oczkod

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-02-04 20:21:33)

Offline

#192 2011-02-04 20:31:32

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Zlicencjonowane anime.

arystar napisał:

Na tę listę trafiają wyłącznie anime, które wyszły na jakimś nośniku (czyt. dvd, blureje, vhs). Takie Muminki czy Pszczółki Maje były emitowane tylko w telewizji, więc ni jak się mają do tego spisu. oczkod

I jedno i drugie jest na dvd o.O
http://www.dvdmax.pl/dvd/szukaj?szukaj= … dzie=tytul

Offline

#193 2011-02-04 20:34:59

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Zlicencjonowane anime.

O, Maja wyszła na płytkach... Czyli jednak powinna trafić na listę, ale i tak powątpiewam, czy wyszły jej wszystkie epki.

Edytka
Ba, nawet Muminy. Towarzysze, co się dzieje?

Czyli na listę. oczkod

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-02-04 20:37:48)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#194 2011-02-04 20:38:11

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Zlicencjonowane anime.

A ja gdzieś kiedyś czytałam, że jeśli coś było emitowane ogólnodostępnej TV (czytaj: stacje z państwowego abonamentu, którego nikt nie płaci), to możesz mieć legalnie kopię tegoż filmu/serialu itd., tylko nie wolno jej rozprowadzać, bo to już zakrawa na przestępstwo.
Ile w tym prawdy - nie wiem.


Ty dulowaty userze!

Offline

#195 2011-02-04 20:54:28

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Zlicencjonowane anime.

O ile wiem nikt nie zabronił jeszcze nikomu nagrywać programów telewizyjnych na własny użytek.

Offline

#196 2011-02-04 21:04:00

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Zlicencjonowane anime.

arystar napisał:

O, Maja wyszła na płytkach... Czyli jednak powinna trafić na listę, ale i tak powątpiewam, czy wyszły jej wszystkie epki.

Zważywszy, że ten 7 płytowy box zawiera tylko 21 odcinków a Maja liczy sobie 2x52  to nie.

Znalazłem jakąś nieścisłość na liście (znaczy nieścisłość w sieci a na liście błąd). Czy ktokolwiek zdoła potwierdzić istnienie takiego tytułu?
Calineczka (Oyayubihime, film 1983r)
Na stronie tego sklepu niby wszystko się zgadza ale dystrybutor podaje inne dane (bajka made in USA).

Natomiast znalazłem info o innej wersji Calineczki na vhs (dystrybutor film cass). Z opisu wynika, że jest to jakaś skrócona wersja serii tv.

Uff, stan się zgadza oczkod

Offline

#197 2011-02-04 21:11:12

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Zlicencjonowane anime.

coellus napisał:

A ja gdzieś kiedyś czytałam, że jeśli coś było emitowane ogólnodostępnej TV (czytaj: stacje z państwowego abonamentu, którego nikt nie płaci), to możesz mieć legalnie kopię tegoż filmu/serialu itd., tylko nie wolno jej rozprowadzać, bo to już zakrawa na przestępstwo.
Ile w tym prawdy - nie wiem.

Chyba masz rację. W innym wypadku magnetowidy, różne nagrywarki, czy dekodery z funkcją nagrywania byłyby potencjalnym narzędziem przestępstwa. Kiedyś często zdarzało mi się nagrywać filmy, których z jakiegoś powodu nie byłem w stanie obejrzeć w momencie emisji w TV i jakoś nie czuję się przestępcą oczkod.


Yoshimori.png

Offline

#198 2011-02-04 21:16:05

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Zlicencjonowane anime.

adi90a napisał:

Zważywszy, że ten 7 płytowy box zawiera tylko 21 odcinków a Maja liczy sobie 2x52  to nie.

ja bym jeszcze poczekała z orzekaniem czy tak, czy nie.
z tego co mi wiadomo (mam córkę w wieku 3 lat więc nieco się orientuję w dziale dziecięcym), to box całkiem niedawno wyszedł, wcześniej były tylko pojedyncze płytki do kupienia, tak samo zresztą, jak w przypadku innych tytułów w moim poprzednim poście.
Jeśli wydawca zakupił licencję, to zapewne na całość, a nie na połowę serii... no, przynajmniej nie widzi mi się, by wsio na raty rozkładali z licencją.

Offline

#199 2011-02-04 21:32:34

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zlicencjonowane anime.

adi90a napisał:

Znalazłem jakąś nieścisłość na liście (znaczy nieścisłość w sieci a na liście błąd). Czy ktokolwiek zdoła potwierdzić istnienie takiego tytułu?
Calineczka (Oyayubihime, film 1983r)
Na stronie tego sklepu niby wszystko się zgadza ale dystrybutor podaje inne dane (bajka made in USA).

Natomiast znalazłem info o innej wersji Calineczki na vhs (dystrybutor film cass). Z opisu wynika, że jest to jakaś skrócona wersja serii tv.

Uff, stan się zgadza oczkod

Istnieje. Mam nawet sentyment do tego anime. Niestety u nas zostało to wydane w formie filmu na DVD z ang dubem i lektorem - taka wersja mi wpadła kiedyś w łapska. Dostępne w empikach, w dziale z... kreskówkami. Tylko trochę wstyd podejść do takiego stanowiska (do typowego z anime już nie jezor). Poza tym jest jeszcze allegro i sklepy wysyłkowe.

Anime bym sobie obejrzał. Będąc dzieciakiem w przedszkolu, ten film oglądałem dziesiątki razy. Podobnie jak jeszcze jeden... tym razem o psach mającymi konflikt z kotami >.> czy coś. Wansa to się nazywało czy coś. Obie pozycje to bohaterowie mojego dzieciństwa. Teraz to drugie to item rarowaty.

Offline

#200 2011-02-04 22:37:24

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Zlicencjonowane anime.

_KiRA napisał:

Istnieje. Mam nawet sentyment do tego anime. Niestety u nas zostało to wydane w formie filmu na DVD z ang dubem i lektorem - taka wersja mi wpadła kiedyś w łapska. Dostępne w empikach, w dziale z... kreskówkami. Tylko trochę wstyd podejść do takiego stanowiska (do typowego z anime już nie jezor). Poza tym jest jeszcze allegro i sklepy wysyłkowe.

Anime bym sobie obejrzał. Będąc dzieciakiem w przedszkolu, ten film oglądałem dziesiątki razy. Podobnie jak jeszcze jeden... tym razem o psach mającymi konflikt z kotami >.> czy coś. Wansa to się nazywało czy coś. Obie pozycje to bohaterowie mojego dzieciństwa. Teraz to drugie to item rarowaty.

Dlatego dobrze mieć dziecko tak jak nover oczkod
Jesteś pewien, że to by było to wydanie? Bo tych Calineczek to chyba ze 3 wersje amerykańskie są. A na anidb znalazłem tylko dwa filmy z 1978 i 1990 oraz ten serial z 1993 który u nas na vhs wydali (może to tą wersje na dvd widziałeś? Była także na tvp2 i polsat 2 emitowana)

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-02-04 22:40:09)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024