#2221 2011-06-26 14:01:29

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Jak na razie Ano Hana jest u mnie na szczycie listy, bo to naprawdę fajna historia o przyjaźni.

Nie wiem, czy nie zaserwuję ci spoilera, ale chce mi się to skomentować... No to może po prostu wsadzę w spoiler. smile_big

Pokaż spoiler
Historia o przyjaźni... w której jedno kocha drugie, które kocha trzecie, które kocha następne, które kocha jeszcze inne. I do tego przez dziesięć lat od wieku ~6 lat do ~16.  brakslow ja tam oczekiwałam czego innego po zapowiadanej historii o grupie przyjaciół. Na pewno nie melodramatu, gdzie najwięcej emocji wynikało z nieszczęśliwych miłości (tylko powód Poppo do obwiniania się naprawdę do mnie przemawiał). No i o najlepszej postaci - jedynej, która naprawdę była bro, a nie pajacem zakochanym w jednej i ignorującym drugą (najlepszy opis dla panów z tej serii, tylko dodać "transwestyta" albo "hikikomori") - czyli o Poppo, było mało. A ciekawiło mnie, gdzie byli jego rodzice smile_big, czemu wróciwszy do rodzinnego miasta mieszkał w bazie i jak zarobił na te wszystkie wycieczki i skuter będąc piętnastolatkiem.  smile
BTW, chociaż Poppo był najlepszą postacią, to transwestyta Yukiatsu był moim ulubieńcem <3 też nie wiem, gdzie byli jego rodzice, kiedy trzymał w szafie sukienkę i perukę, i nie wiem, czemu kupił ją dopiero w gimnazjum, jeśli od zawsze miał taką obsesję na punkcie Menmy, no i nie rozumiem, po jaką cholerę w ogóle przebierał się za Menmę (nie, nie po to, żeby udawać przed resztą, że jest duchem Menmy. Nie kupowałby swojego rozmiaru jeszcze w gimnazjum, gdyby nie zamierzał od początku nosić tej sukienki smile_big wiem, że coś tam gadał, że się obwiniał, ale żeby przez to nosić sukienki? Nie miał jakichś normalniejszych sposobów wyrażania swojej skruchy?), ale co tam. Był taki poryty <3 nie zawiódł mnie, jeszcze w przedostatnim epku gadał do peruki smile_lol

Hanasaku Iroha bardziej mi się podoba jako slife of life w tym sezonie.
I tak Kaiji jest najlepszy <3.


Qashqai.png

Offline

#2222 2011-06-26 14:07:54

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moim numerem 1# tego sezonu jest Ano Hana na 100%, zakończenie piękne..
na 2# miejscu jest... Steins;Gate, Ao no Exorcist
na 3# Hidan no Aria, Hanasaku Iroha, OreTsubasa

a must watch z nowego sezonu:
1# Itsuka Tenma no Kuro-Usagi, No. 6
2# Dantalian no Shokan, Baka to test 2, Blood-c
3# Kamisama no Memochou, Blade, R-15, Usagi Drop

pewno zobaczę pierwszy ep, ale nie wiem czy wstrzymam/porzucę: Mayo Chiki, Nekogami coś tam, Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%

Ostatnio edytowany przez zerono (2011-06-26 14:11:38)

Offline

#2223 2011-07-08 17:58:12

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Blade nie jest aż taki zły...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2224 2011-07-08 18:28:32

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Lepsze niż Sacred Seven?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2225 2011-07-08 18:35:29

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

S7 po 1 min przeklatkowałem, wywaliłem, a blade'a obejrzałem cały odcinek... czyli jak dla mnie, Blade winz.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2226 2011-07-08 18:41:28

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To w ogóle to Sacred 7 da się oglądać? Po trailerze myślałem, że to jakaś straszna mieszanka i wyjdzie z tego wielka kupa. A Blade'a wolę nie ruszać. Tak z przyzwyczajania, że to, co amerykańskie, nie pasuje w japońskiej oprawie. Zastanawia mnie to Kamisama Dolls. Oglądnąłem oba trailery, po jednym wydawało się fajne, po drugim do dupy. No nic, chyba trzeba będzie ściągnąć i zobaczyć chociaż ze dwa odcinki.

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-07-08 18:41:57)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2227 2011-07-08 18:59:38

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Zastanawia mnie to Kamisama Dolls. Oglądnąłem oba trailery, po jednym wydawało się fajne, po drugim do dupy.

Przy pierwszej próbie zasnąłem gdzieś 2 minuty po opie... Świeżo po przebudzeniu zaatakowałem jeszcze raz i po obejrzeniu całego epka mogę stwierdzić że jest na prawdę nudne. Mamy chłopaka o tajemniczej przeszłości, z tajemniczej wioski. Tajemniczego nieznajomego, który robi "źle" przywołując jakieś gówno i tajemniczą loli również przywołującą jakieś gówno. Całości dopełnia laska z chyba największymi cycami w wychodzących seriach ;/

Ostatnio edytowany przez Krid (2011-07-08 19:00:42)


Krid.jpg

Offline

#2228 2011-07-08 19:05:11

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Krid napisał:
Sado napisał:

Zastanawia mnie to Kamisama Dolls. Oglądnąłem oba trailery, po jednym wydawało się fajne, po drugim do dupy.

Przy pierwszej próbie zasnąłem gdzieś 2 minuty po opie... Świeżo po przebudzeniu zaatakowałem jeszcze raz i po obejrzeniu całego epka mogę stwierdzić że jest na prawdę nudne. Mamy chłopaka o tajemniczej przeszłości, z tajemniczej wioski. Tajemniczego nieznajomego, który robi "źle" przywołując jakieś gówno i tajemniczą loli również przywołującą jakieś gówno. Całości dopełnia laska z chyba największymi cycami w wychodzących seriach ;/

A takie pochlebne opinie słyszałem na temat tej serii. No cóż, widzę, że jednak gówno, nie wiem czy warto nawet pierwszy odcinek sprawdzać. Dzięki za opinię. Obejrzę na razie chociaż to Usagi Drop, przynajmniej to się zapowiada całkiem fajnie.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2229 2011-07-08 19:14:36

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Obejrzę na razie chociaż to Usagi Drop, przynajmniej to się zapowiada całkiem fajnie.

To akurat mocno polecam. Pierwszy ep rokuje bardzo dobre nadzieje. Zobaczymy co się będzie dalej działo, ale zapowiada się porządna obyczajówka.


Krid.jpg

Offline

#2230 2011-07-08 19:22:47

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Myślę, że będę oglądał Kamisama Dolls. Lol, po takim stwierdzeniu:

laska z chyba największymi cycami w wychodzących seriach ;/

nie mógłbym tego przegapić! Zwłaszcza, że na dokładkę jest nudne i zawiera loli. Już wiem, że mi się spodoba.
Więc po 3-4 odcinkach mogę nieco skrobnąć o wadach i zaletach i czy warto się w to 'ładować'.
btw. przydałby się temat, gdzie można skrobnąć po dwa-trzy posty na temat jakiegoś anime, które się ogląda/obejrzało. Ten temat dotyczy nadchodzącego sezonu, więc dziwno byłoby pisać o czymś co już wychodzi od 5 tygodni lub było wydane 5 lat temu. A zakładanie nowego tematu za każdym razem, kiedy chce się napisać kilka zdań, jest trochę bezsensowne.

Yuru Yuri - yuri brak, ale jest pierwiastek shoujo ai. Humor zahacza o absurd, ale ma się wrażenie, że 'gdzieś się już to widziało'. Myślałem, że będzie to coś mocniejszego, ale chyba pogodny nastrój, 'moe wszędzie' i bohaterki z ADHD to wszystko na co mogę liczyć. Mimo wszystko przyjemnie spędziłem czas. Może z czasem trochę się rozpędzi.


flzQwEU.jpg

Offline

#2231 2011-07-08 19:32:55

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

To w ogóle to Sacred 7 da się oglądać?

Głupie jest, trzeba powiedzieć, ale da się oglądać XD

Pokaż spoiler
142sn86.jpg


Qashqai.png

Offline

#2232 2011-07-08 20:23:49

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

btw. przydałby się temat, gdzie można skrobnąć po dwa-trzy posty na temat jakiegoś anime, które się ogląda/obejrzało. Ten temat dotyczy nadchodzącego sezonu, więc dziwno byłoby pisać o czymś co już wychodzi od 5 tygodni lub było wydane 5 lat temu. A zakładanie nowego tematu za każdym razem, kiedy chce się napisać kilka zdań, jest trochę bezsensowne.

Ten temat już od dawna służy do dzielenia się opiniami z zeszłego, obecnego i przyszłego sezonu.

A jak konkretnie chcesz coś napisać o jakimś tytule, to załóż oddzielny temat. Bo naprawdę nie widzę sensu w tworzeniu tematu, gdzie każdy będzie coś pisał o dowolnym tytule - no chyba że coś innego miałeś na myśli.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2233 2011-07-08 21:30:21

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

a co sądzicie o Ikoku Meiro No Croisee, Kami-sama No Memo-chou i Ro-Kyu-Bu?


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#2234 2011-07-08 22:07:57

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Demonis Angel napisał:

a co sądzicie o Ikoku Meiro No Croisee, Kami-sama No Memo-chou i Ro-Kyu-Bu?

Ro-Kyu-Bu to anime z serii "słodkie dziewczynki robiące słodkie rzeczy", jest jednak szansa, że będzie jakaś normalna, posuwająca się do przodu fabuła. Mi średnio się podobają takie serie, ale jak lubisz takie keiony, to myślę, że ci się spodoba.
Co do Ikoku Meiro No Croisee to mimo, że nie przepadam, za historiami w tych czasach, to jest nawet nawet. Pewnie seria skupi się na przyzwyczajaniu dziewczynki do nowego miejsca zamieszkania, pracy i ludzi. Coś trochę jak Ohana.
Kami-sama No Memochou z kolei aktualnie uważam za najlepszą serię sezonu. Pomysł jak w Gosicku, chłopak spotyka samotną dziewczynę, która jest dobra w rozwiązywaniu różnych zagadek. Tutaj jednak, te zagadki(a przynajmniej ta pierwsza) nie są tak oczywiste i naprawdę ciekawe, plus jest więcej ciekawych postaci i protagonista nie jest tak denerwujący.
Skoro już piszę, to o wszystkim:
Double-J, baaaaardzo uboga animacja, ale nawet potrafi mnie nieco rozbawić, dodatkowo odcinki są krótkie, więc można obejrzeć.
Kamisama Dolls, nie do końca wiem jak to się rozwinie, póki co postacie mi się podobają, więc oglądam dalej.
Blood-C, od xxxHolica polubiłem taką CLAMPową kreskę, scena walki wyglądała też nie tak źle, zapowiada się całkiem w porządku.
Mayo Chiki!, trochę mi przypomina Maria holic, nie jest takie złe, postacie też nie są takie denerwujące, dla mnie może być.
Morita-san ...
No.6, polubiłem postacie, nie wiem jak to się rozwinie, pewnie będzie coś  w stylu Fractale, tak czy inaczej na razie zapowiada się ciekawie.
Sacred Seven

Qashqai napisał:

Głupie jest, trzeba powiedzieć, ale da się oglądać

nuff said
The iDOLM@STER, najgorsze czego do tej pory obejrzałem do końca odcinek, nie za bardzo lubię pomysł przedstawiania drogi do zostania gwiazdą, obejrzę jeszcze jeden ep, ale nie spodziewam się niczego po tej serii.
Usagi Drop, nie najlepiej trawię takie animu, ale jest słodka loli więc póki co oglądam.
Yuru Yuri , kolejny keiono podobne anime, spodobały mi się dwie sceny, na razie zostawiam, ale jestem pewien, że prędzej czy później dropnę to.
I jeszcze to, z czym nie dałem rady dobrnąć do końca pierwszego epa:
Blade, NIE ZNOSZĘ MARVELA
Uta no prince-sama, za dużo bishonenów, seria zdecydowanie nie jest skierowania dla przedstawiciela mojej płci.
Mawaru Penguindrum, zapowiada się przygnębiająco, nie wygląda też ciekawie, więc nie.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#2235 2011-07-09 00:31:06

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A ja widziałem stream Appleseed XIII i wywołał on moje niezadowolenie.
darthvaderc.jpg

Offline

#2236 2011-07-09 10:54:38

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Thebassa
A Ro-Kyu-Bu to nie jest to, gdzie pedofil jest menedżerem dziewczęcego klubu koszykówki? Bo z tego powodu miałem to zobaczyć - coś w stylu Kodomo no Jikan. Ale jak piszesz, że jest kejonowe i "słodkie dziewczynki robiące słodkie rzeczy" to sobie daruje. Na pierwszy rzut oka Yuru Yuri wydaje się fajniejsze i ma lepszą kreskę.

Mawaru Penguindrum, zapowiada się przygnębiająco, nie wygląda też ciekawie, więc nie.

O, w odcinkach od gg zostawiali reklamy tego i bardzo mnie zaciekawiło. Jeżeli piszesz, że zapowiada się przygnębiająco to z pewnością obejrzę. Lubię takie serie od czasu do czasu.

Kami-sama No Memochou z kolei aktualnie uważam za najlepszą serię sezonu. Pomysł jak w Gosicku, chłopak spotyka samotną dziewczynę, która jest dobra w rozwiązywaniu różnych zagadek. Tutaj jednak, te zagadki(a przynajmniej ta pierwsza) nie są tak oczywiste i naprawdę ciekawe, plus jest więcej ciekawych postaci i protagonista nie jest tak denerwujący.

Też właśnie po przeczytaniu opisu pomyślałem 'Gosick w innych czasach'. A skoro J.C Staff to dodałem do listy 'want to watch' natychmiastowo. Chociaż ostatnio studio zaliczyło dwa faile (Hidan no Aria, którego nawet nie tknąłem i Dream Eater Mareep, którego męczę do dziś), moje zaufanie do tego studia znacząco spadło. W każdym razie, Kami-sama no Memochou wygląda obiecująco, więc dam mu szansę.


Co do Ikoku Meiro No Croisee to mimo, że nie przepadam, za historiami w tych czasach, to jest nawet nawet. Pewnie seria skupi się na przyzwyczajaniu dziewczynki do nowego miejsca zamieszkania, pracy i ludzi. Coś trochę jak Ohana.

Tego w ogóle miałem nie tykać. Ale skoro piszesz, że jest trochę jak Ohana to chyba nie mam wyboru...


flzQwEU.jpg

Offline

#2237 2011-07-09 11:27:18

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Thebassa napisał:

Mawaru Penguindrum, zapowiada się przygnębiająco, nie wygląda też ciekawie, więc nie.

I tutaj widać, jak bardzo potrafi być mylna opinia o animcu po przerwaniu go w połowie pierwszego odcinka smile_big.

Offline

#2238 2011-07-09 11:38:28

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Może trochę przesadziłem z tym Ro-Kyu-Bu, początek rzeczywiście jest nieco w klimacie K-ONa(małe, słodkie dziewczynki chcą się nauczyć grać koszykówkę/muzykę niekoniecznie mając umiejętności), ale uważam, że może się to rozwinąć zupełnie inaczej, głównie za sprawą właśnie tej męskiej postaci. Kto tam wie, może będzie tam jakiś romans. Jak spodziewałeś się KnJ nie skreślałbym od razu tej serii.

Jeszcze co do Mawaru Penguindrum, od czasu przejścia Narcissu, nie tykam nic co ma śmiertelnie chore bohaterki, dla mnie to po prostu zbyt ;_;


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#2239 2011-07-16 15:03:53

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No. 6 - po pierwszym epku zapowiadało się dosyć ciekawie i póki co drugi odcinek mnie nie zawiódł. Mam nadzieję, że utrzymają podobny poziom do końca.

Offline

#2240 2011-07-16 15:13:24

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

^ Mówisz poważnie? Wg mnie straszny niewypał propagujący związki homoseksualne u dzieci. oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024