#221 2007-04-05 12:40:47

kingston
Użytkownik
Skąd: Goleszów
Dołączył: 2005-10-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No no... widzę, że Eclipse ma sporą rzeszę zwolenników (poza drobnymi wyjątkami ^^).. i tak trzymać smile Swoją drogą ostatnio przyśpieszyli kroku i wydali spod swojej stajni parę nowinek m.in. Manabi Straight.. warto zainwestować? smile_big

Ciekawi mnie produkcja "Romeo x Juliet" od GONZO - w końcu nadarzyła się kolejna okazja by wciągnąć rodzinkę w anime oczkod

Offline

#222 2007-04-05 12:46:23

magnificus
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-06-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co kto lubi ;-) Nie zapominaj ze Shana, jest oparta o serie tzw. light novels, skierowanych raczej do nastolatków, więc nie każdemu może przypaść do gustu. Walory produkycjne miała (i drugi sezon też pewnie bedzie miał) wysokie. Fate Stay Night próbował połączyć wszystkie 3 scenariusze z oryginalnej gry w jedną całośc i cóż... jak wyszło tak wyszło. Napewno nie zasługuje na taką średnią jak ma na anidb, bo scenarzystom i reżyserowi należą się tęgie baty (szczególnie za pierwszą połowę, która wieje nudą). Pumpkin Scissors to kolejny dowód na to, ze studio Gonzo należy do jednych z najgorszych - praktycznie każda ekranizacja mangi za która się biorą, przeradza się już w połowie w radosną oryginalną twórczość studia, która w 90% sięga dna. No ale cóż, takie są rezultaty jeśli robi się ekranizacje mang, które nie są nawet w połowie ukończone. Biznes to brutalna rzecz ;-)

Offline

#223 2007-04-05 12:55:42

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Eclipse jest spoko, przynajmniej ma konkretny target, a nie "mydło i powidło", ich FetaSN była technicznie dobrze zrobiona - tu też ich muszę pochwalić smile

A to "Romeo x Juliet" bardzo wielu ludzi już ciekawi, wam powiem oczkod, szczególnie że to GONZO... GONZO to ma różne opinie wśród ludzi... Ale przynajmniej jednego epka trzeba zobaczyć, żeby coś sensownego powiedzieć...

A kojarzy ktoś, jakąś fajną pozycję dla starszych osób? (nie chodzi o henataje! jezor)

Offline

#224 2007-04-05 13:01:21

OniiSan
Użytkownik
Skąd: Zwiercie
Dołączył: 2006-08-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Lookłem sobie Claymore i nie powiem bardzo dobrze się ogladalo:D, w dodatku subbuje to Eclipse(moja ulubiona grupa:D). Czekam na więcej;)

Offline

#225 2007-04-05 13:02:35

magnificus
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-06-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zależy z którego roku ;-) W nowym sezonie to honoru pozycji dla dojrzalszego (dojrzałego to może byłoby za dużo powiedziane ;-) widza będą bronić chyba tylko Claymore,
Darker than Black i nieco później Skull Man ;-) (może Sisters of Wellber - 1 ep nie wygląda infantylnie, zwłasza,że już 1 ujęcie wskazuje na scene seksu ;-); Terra e też może okazać się niezła dla starszego odiorcy).

Offline

#226 2007-04-05 13:09:56

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Chodzi o aktualne pozycje, oczywiście...
Wielkie dzięki, Skull Man co prawda mnie zabił plakatem/okładką, ale nie wiem nic na jego temat, więc przewiskam internet... A innych pozycji nie znam/nie słyszałem o nich, więc jeszcze raz wielkie dzięki.

Offline

#227 2007-04-05 13:17:40

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

co do studia Gonzo nie mam zastrzeżeń fakt maja kilka gniotów na kocie ,ale
VanDread
Chrno Crusade
Bakuretsu Tenshi
Samurai 7
Speed Grapher
NHK ni Youkoso!
Afro Samurai
i kilka innych anime przy których pracowały są godne uwagi i zobaczenia.
A co do anime już nie mogę sie doczekać DMC i Higurashi no Naku Koro ni Kai..i no i czekam aż ktoś weźmie się za Heroic Age

Offline

#228 2007-04-05 13:23:50

Yaqb
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zgrzyt napisał:

co do studia Gonzo nie mam zastrzeżeń fakt maja kilka gniotów na kocie ,ale
VanDread
Chrno Crusade
Bakuretsu Tenshi
Samurai 7
Speed Grapher
NHK ni Youkoso!
Afro Samurai

A Gantz to już nie fajny?[bzdura] BA, jeszcze o Basilisku i Last Exile zapomniałem. Z resztą Hellsing też jest Gonzo.

Ostatnio edytowany przez Yaqb (2007-04-05 13:25:28)

Offline

#229 2007-04-05 13:37:22

magnificus
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-06-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeśli już mówić o dokonaniach Gonzo, to wypadałoby zacząć od Gankutsuou. Sporo osób, zresztą zaczyna i kończy listę udanych produkcji Gonzo na tej jednej pozycji ;-) Reszta, to już sprawa gustu, chociaż pod względem zaszlachtowania mangowego pierwowzoru to mało kto potrafi dorównać ich geniuszowi - sposób w jaki zakończyli Gantza i zmienili dalsze wątki Chrono Crusade, woła o pomstę do nieba. NHK! ni Yokoso może się podobać, ale tylko do momentu dopóki się nie weźmie do ręki mangi, bo wtedy do tylko splunąć na ekranizacje ;-). Hellsing był tak "cudowny", że nawet twórcy poszli po rozum do głowy i przygotowywując remake zwrócili się do innych animatorów. Gonzo wyraźnie nie radzi sobie z budżetem - najlepiej widać to po NHK i Pumpkin Scissors - o ile 1 odcinek jest na ogół cudownie animowany (i pokazuje , że Gonzo ma do dyspozycji dobrych ludzi, którzy potrafią odzwierciedlić styl rozmaitych twórców), to kolejne są bardzo często skandaliczne. Oglądając Pumpkin Scissors często ma się wrażenie jakby przed produkcją odcinka odbywało się losowanie, która grupa animatorów wykona kolejny - wygląd postaci zmienia się nieustannie, oczywiście nie na lepsze. Za postmodernizm można przyznać parę punktów, ale obawiam się, że nie było to zamierzonym efektem.

Ostatnio edytowany przez magnificus (2007-04-05 13:40:53)

Offline

#230 2007-04-05 14:43:35

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

magnificus napisał:

Podstawowa zaleta Eclipse to szybkość - biorą przykład z chińskich grup i potrafią zrobić pełen release (z karaoke, etc.) w 24h od emisji w Japonii. To wielka zaleta, nawet jeśli zdarzają im się wpadki w tłumaczeniu - chociaż od czasów Shany, poczynili już ogromne postępy. W przypadku Claymore, widać ze ktoś miał styczność z mangą, bo od pierwszego odcinka trzymają się prawidłowej terminologii. Szkoda, że takich grup jak Eclipse jest jak na lekarstwo...

toż eclipse to ludzie z zx, więc czego się dziwić że dobrzy? smile

a co do gonzo to... imho jak coś robią, to będzie trzymało jakiś poziom, ale nie ma liczyć na nic naprawdę specjalnego smile

Ostatnio edytowany przez grejpfrut (2007-04-05 14:45:24)

Offline

#231 2007-04-05 15:13:04

kingston
Użytkownik
Skąd: Goleszów
Dołączył: 2005-10-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hayate no Gotoku - jestem świeżo po rawie i czuję się pozytywnie zaskoczony... z tego co udało mi się "wyłapać" smile
Kreska może nie jest jakaś wybitnie szczegółowa, ale pasuje znakomicie i oddaje klimat. A co najważniejsze wątki komediowe do mnie trafiają, a wierzcie ostatnio mi tego brakowało smile_big
Shana w roli głównej - ten kto chociaż przeglądał, a raczej się przysłuchiwał dobrze wie o co biega.
Nie zabrakło nawiązań do klasyki ofkors... sama parodia udana oczkod
[URL=http://img152.imageshack.us/my.php?image=20483458bd5.jpg]20483458bd5.th.jpg[/URL]

Edit:
Wiadomość z ostatniej chwili.. Eclipse i Animanda bierze subowanie HnG na swoje barki smile_big

Ostatnio edytowany przez kingston (2007-04-05 18:57:52)

Offline

#232 2007-04-05 15:32:06

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

po 1 epku Heroic Age - całkiem fajne, sub od B-I też całkiem dobrze zrobiony (w co można było wątpić, jako, że to ich pierwsze dzieło - a przynajmniej pod tą nazwą oczkod)

Offline

#233 2007-04-05 16:42:27

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Po Claymore mam same pozytywne odczucia^^ poprostu czekam na kolejne epki^^

Offline

#234 2007-04-05 16:46:33

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Cóż, jest co oglądać:
Claymore, Murder Princess, Heroic Age, Reideen, a szczególnie Tengen Toppa Gurren-Lagann. W końcu Gainax się tym zajął... ktoś zamierza to tłumaczyć?


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#235 2007-04-05 16:56:54

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ivelios napisał:

Cóż, jest co oglądać:
Claymore, Murder Princess, Heroic Age, Reideen, a szczególnie Tengen Toppa Gurren-Lagann. W końcu Gainax się tym zajął... ktoś zamierza to tłumaczyć?

Tengen Toppa Gurren-Lagann - może przetłumaczę;]

Offline

#236 2007-04-05 17:42:22

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obejrzałem 4 epy Reideen'a i nie chcę więcej - nudne, głupawe a rozwoju fabuły jest tu średnio 5 minut na epa... Lazy animation z przemianami mechów więcej zajmują... Ble.

Offline

#237 2007-04-05 17:58:18

magnificus
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-06-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Witaj w krainie nowych anime od Production I.G. Wizualnie piękne, ale fabularnie siermiężne niczym polski socjalizm ;-)

Offline

#238 2007-04-05 18:25:33

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obejrzałem też pierwszego epka "Nędzników" - Les Miserables: Shoujo Cossette - AniDB

Bardzo prosta, lekko słodkawa kreska i bardzo, bardzo oldschoolowa atmosfera - klimat i sposób prowadzenia fabuły sugerują, że jest to seria przeznaczona dla młodszego odbiorcy, w ramach krzewienia kultury wśród młodzieży zapewne - producentem jest Nippon Animation i to anime, już na pierwszy rzut oka, jest jego nieodrodnym dzieckiem i w stylu tego studia...

Czuję się jakbym wrócił do atmosfery Pszczółki Mai i podobnych klasyków, wrażenia pozytywne - chyba warto pamiętać o tej serii.

Offline

#239 2007-04-05 19:02:00

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

filippiarz napisał:

Obejrzałem 4 epy Reideen'a i nie chcę więcej - nudne, głupawe a rozwoju fabuły jest tu średnio 5 minut na epa... Lazy animation z przemianami mechów więcej zajmują... Ble.

Mnie wystarczył tylko jeden smile Zresztą wystarczy przeczytać opis na animenewsnetwork:
"Saiga is a normal high school student with a gift in mathematics. His daily routine is disrupted when his family gets news that his Father's remains have been discovered- a noted archeologist and researcher who had gone missing while exploring a site many years before. Among his remains were notes and artifacts that needed to be identified by the family near a notable triangular mountain in Japan known as "Japan's pyramid", a place suspected by some to be man-made. A meteor containing a strange robotic lifeform falls from the sky and begins to cause destruction, putting Saiga in danger and causing a mysterious bracelet from his father's research to activate and merge him with an ancient robot burried within the pyramid- a robot the runes describe as Reideen. It is now up to Saiga and guardian Reideen to fight against this unknown alien threat from the sky."

To samo Heroic Age - obejrzałem pierwszy epek, ale schemat na schemacie. Mistyczne i tajemnicze bla bla bla na początku, tajemniczy młody człowiek, który zajmuje się zbieraniem żarcia i robieniem głupich min do jakiejś piaskowej ośmiornicy, nagle, w obliczy zagrożenia, okazuje się de czołzen łan i zamienia się w wielkiego robota (BTW: miałem co chwila dziwne wrażenie, że rysownicy mieli poważne problemy z proporcjami), który w trzy sekundy niszczy "ogromną flotę przeciwnika" (chociaż na bank niedługo zacznie zbierać cięgi od flot dużo mniejszych). Ja się chyba starzeję smile_big
A co mnie najbardziej dobiło i odrzuciło, to ten żółty pokemon.
Jest mi przykro i chyba będę płakał smile_big Czekam na kilka filmów (mam nadzieję, że Blame! mnie nie zawiedzie) i Ghost Hound. I oby 3rd Gig pojawił się jak najszybciej smile

Offline

#240 2007-04-05 19:15:05

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Freeman napisał:

I oby 3rd Gig pojawił się jak najszybciej smile

A jest taka szansa w ogóle?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024