#2501 2011-10-16 11:04:11

Flain
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A ja napisze tak jezor wasz tok myślenia jest na bardzo niskim poziomie i nie można go nawet porównywać do tego, który posiadają pięciolatkowie :/ lub po prostu nie ma na was skali.

Innymi słowy nie ocenia się anime po pierwszym odcinku (tak jak książki po okładce) tylko po całości. Wiem doskonale, że są tacy ludzie jak wy, którzy po prostu to lubią a gdy okaże się, że anime było dobre a nawet bardzo dobre osoby, które nie posłuchały waszej rady wyśmieją się wam prosto w twarz.

P.S Zapomniałem wspomnieć, że każdy ma swój rozum i własny gust, więc nie ma się o co martwić na zapas.

Offline

#2502 2011-10-16 11:22:58

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Innymi słowy nie ocenia się anime po pierwszym odcinku (tak jak książki po okładce) tylko po całości. Wiem doskonale, że są tacy ludzie jak wy, którzy po prostu to lubią a gdy okaże się, że anime było dobre a nawet bardzo dobre osoby, które nie posłuchały waszej rady wyśmieją się wam prosto w twarz.

Chwila, chwila. Jak to się nie ocenia? Że niby nie mogę ocenić pierwszego odcinka? Poza tym porównanie z książką do dupy, bo w żaden sposób niczego nie odzwierciedla. Zawsze oceniam bajki, które oglądam, na bieżąco, więc wtf?

Co do Guilty Crown - znowu dostaliśmy takiego ciotowatego bohatera, jakich ostatnio pełno. Fabuła oryginalnością i logiką też póki co nie grzeszy, ale dam szansę Noitaminie, bo źle mi się nie oglądało. Wizualnie jest naprawdę fajnie, ale czy będzie na tyle ciekawe, żeby dalej mnie utrzymać przed monitorem?

Do CG porównujecie, a czy do DN też jest podobne?

Nie.

Jestem też po seansie Persony - bardzo mile mnie zaskoczyło, chociaż czytałem, że w studiu są jakieś problemy z animatorami.

A teraz może coś ciekawszego. Znamy już więcej osób z ekipy, która będzie podkłada głosy w nowym Berserku: http://myanimelist.net/anime/10218/Bers … characters

I o ile Guttsa, Griffitha i Caskę już znaliśmy (dwójka nowicjuszy i jeden profesjonalista), to moim zdaniem Judeau dostał beznadziejnego seiyuu.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2503 2011-10-16 11:55:15

Flain
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@up
Sprostowanie. Nie lubię ludzi, którzy po pierwszym odcinku oceniają anime, jako gniot lub kupa po czym nie zostawiają na nim ani suchej nitki, przez co zniechęcają resztę publiczności do obejrzenia. Wiem doskonale, że każdy ma inne poglądy, gust i własne widzi mi się, więc nie będę się dalej rozpisywał na ten temat.

P.S Twoje zdanie co do Gulity Crown jest uzasadnione, lecz niektórzy nie są aż tak mądrzy żeby napisać co mu się podoba a co nie tylko piszą np. to kompletny shit i nie mam zamiaru tego oglądać :/ pozdro 600.

Offline

#2504 2011-10-16 12:54:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A ja nie lubię, kiedy ktoś zabrania mi nie lubić i pisze, że nie lubi nielubiących...
Mamy demokrację, rozum i wolną wolę - będę chciał, to ocenię całe anime na podstawie openingu, bo mam takie prawo. A ty możesz się z tym po prostu nie zgodzić. I tyle - ani mniej, ani więcej. Pewna mądra pani napisała kiedyś "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć", i może tego się trzymajmy.

GC, w mojej opinii, to straszny słabiak, na którego nie warto poświęcać życia. Chyba że dla kogoś najważniejsze jest 'żeby było ładne, błyszczące i ktoś kogoś bił'.
I pozdro dla troskliwych misiów.

Offline

#2505 2011-10-16 12:59:50

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Flain napisał:

A ja napisze tak jezor wasz tok myślenia jest na bardzo niskim poziomie i nie można go nawet porównywać do tego, który posiadają pięciolatkowie :/ lub po prostu nie ma na was skali.

Buhaha. Też dał, hehe.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2506 2011-10-16 13:35:08

Flain
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak tak ma się toczyć ta wymiana zdań to ja podziękuje wszystkim i więcej na forum nie będę się udzielał (lub jak to mój kolega napisał ,,nie będę wychylał się zza krzaka'').

Możecie się cieszyć i tak mi to będzie zwisać i powiewać. Dziękuje do widzenia.

Offline

#2507 2011-10-16 13:40:43

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Teraz dopiero zrozumiałem, dlaczego użytkownicy piszą, że prawie wszyscy nowi długo nie wytrzymują na tym forum xD

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-10-16 13:43:22)

Offline

#2508 2011-10-16 14:05:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Naprawdę spora część userów to dorośli (przynajmniej wiekowo) ludzie. Jeżeli ktoś taki obraża się na kogoś innego, że ten brzydko opisał fajną bajkę skierowaną do 12-16 latków, to sorry... Szczęśliwego życia na Nipu, gdzie wszyscy się zgadzają, lubią i szanują, a umiejętność rozwiązywania sporów się nie przydaje.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-10-16 14:06:58)

Offline

#2509 2011-10-16 14:08:44

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

Teraz dopiero zrozumiałem, dlaczego użytkownicy piszą, że prawie wszyscy nowi długo nie wytrzymują na tym forum xD

No. A najlepsze jest to, że nie takie dramy się tu rozgrywały, a on pada przy takiej błahostce.
Flain, ANSI oprócz "Widać, że lubisz gwałty, lecz ja lubię miłość" ma jeszcze jedną złotą myśl - "Twardym trzeba być, a nie miętkim".


Ty dulowaty userze!

Offline

#2510 2011-10-16 15:15:42

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

offtipic+drama:

Pokaż spoiler

@Sir_Ace
Nie o to chodzi. Po prostu mnie, jako jakiegoś tam 'fana anime' (pewnie niektórzy by mnie tu wyśmiali, bo oprócz animców na dysku, w moim pokoju nie ma nic co by wskazywało na to, że jestem 'fanem'), z leksza mierzi jak 'dorośli' użytkownicy oceniają serię po 1 odcinku. Każdy ma prawo, nikomu tego nie zabraniam, ale ja i pewnie wielu innych użytkowników, którzy 'nie będą się wychylać zza krzaka', uważa, że to jest po prostu idiotyczne. Seria to całość w większości wypadków i nawet po 4 gównianych odcinkach, ogółem może wyjść na to, że było warto oglądać. A nikt nie lubi jak ktoś miesza z błotem coś co my lubimy, w dodatku pisząc ogólnikowo, bez argumentów, uważając swój gust za absolutny. Jak ktoś Ci powie, że nowo nabyte Porshe jest paskudne to nie wnerwisz się, nawet będąc ustatkowanym facetem po 50? Porównanie mierne, ale zasada podobna. Nikt się nie obraża, ale to mierzi - większość się nie odezwie, bo wie, że to nie ma sensu, ale ktoś napisze posta 'over 9k znakuff' i będzie drama smile_big

Oczywiście nie chodzi mi o Ciebie, Sir_Ace. Piszesz o demokracji i prawie do wypowiedzi, ale nawet jeśli nazywasz coś gniotem, potrafisz wskazać jakieś plusy, coś co komuś się spodoba, ale co najważniejsze - zaznaczasz, że to (tylko) Twoje zdanie. A nawet jeśli nie robisz tego wprost, to takie wrażenie się odnosi. I tu jest różnica pomiędzy jednym 'nazywaniem gniotem' a drugim - tym co mierzi potencjalnych fanów danego tytułu.


Mam nadzieję, że wyjaśniłem o co tu chodzi Flainowi i tym, którzy milczą :]


Co do Guilty Crown to po przejrzeniu rozpiski, nie miałem tego anime w planach. Później znalazłem informację o tym, kto robi OST, obejrzałem trailery, stwierdziłem, że 'ładnie wygląda' - postanowiłem jednak zobaczyć. Jestem jeszcze przed seansem, ale chyba aż 6 tłumaczy się na to rzuciło jakby mieli cieczkę, więc chyba dzisiaj zobaczę to 'cudo'.

Co do Guilty Crown - znowu dostaliśmy takiego ciotowatego bohatera, jakich ostatnio pełno.

Właśnie ostatnio było ich nieco mniej wg mnie. Był okres, że to była jakaś plaga w animcach... Nie lubię tego, więc jeżeli to co napisałeś jest prawdą, to seans będzie mniej przyjemny.

@coellus
Nie wiem czy 'pada', czy jest po prostu bardziej rozsądny ode mnie :d Bo po dramie z napisami do Gintamy, powinienem sobie odpuścić to forum xD

Boku wa Tomodachi ga Sukunai - obrzydliwości w zerowym odcinku bardzo mi się spodobały, więc postanowiłem spróbować. Pierwszy odcinek mnie nie zawiódł i dostałem co chciałem. Komedia w stylu 'zderzenie charakterów plus główny bohater, gdzieś po środku, jako orędownik pokoju' (który często na tym źle wychodzi) - to coś co lubię. W dodatku kreska postaci podobna do tej z Denpa Onna - kolejny plus. Jest dobrze, jak będzie dalej i w co to się rozwinie - nie wiem. Jeżeli zostanie tak jak w pierwszym odcinku to będę zadowolony a jeśli będzie lepiej (np. brunetka i blondynka złapią się za kudły xD ) to podskoczę sobie z radości. A jeśli dwie złośnice zaczną się 'wyładowywać' na głównym bohu - zostanę fanem tego animca.


flzQwEU.jpg

Offline

#2511 2011-10-16 15:37:17

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Cała moja odpowiedź dotycząca GC jest pełna goryczy, ludzie zachwalali że będzie to cuś na skale CG.
Niestety jest to gniot(dosadne stwierdzenie)...

Jest to mocne określenie po pierwszym epku, gdyż cipkowaty bohater w stylu:
Chce być lepszy, ale mam na to wyrąbane czy faktycznie taki będę...
akcja w pierwszym epku krązy w kółko, bez większego sensu...
W dodatku coś w podobne go do fabuły goni w pietkę...
Nie dośc że miks wszytskiego, to tak samo nie ma smaku...
Oblęzenie japoni z powodu wirusu?
Armia która bardziej ingiluje obywateli niż to co widzielismy w CG?
No i jeszcze ta akcjia, gdzie bierą różową, a ziomala zostawiają razem z fiolka, której pózniejsz szukaja?
Blondas lejecy gangsterów? W dodatku potrzebował do tego całej armi fleszy?
Nie dość że to 'rzekomy' ruch oporu, to jeszcze się afiszują na prawo i lewo...
Sorry takie łazanki, to nie dla mnie i sądze, że wielu z was potwierdzi po zakończeniu serii
A no i gratis, tak duzą czerpia z CG, że nawet skrót jest w drugą strone i w pierwszym epku dostajemy Gurena xD

A jedyne zdanie na obronę tego anime jest takie:
- Nie oceniaj książki po okładce
- Od Dna trzeba się odbić

Czy takie samo zdanie mieliście po pierwszym epku DN czy CG?

Swoją drogą, wiecie ze jetem/byłem trollem, wiec jak bym nie miał  trochę racji, to by sie nie wywiązała taka dyskusja.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2512 2011-10-16 16:53:29

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Subarashi
To dlatego, że do obu książek ilustracje robi ta sama osoba.

@LagoonCompany
Tak. Poza tym pierwszy ep GC nie był aż taki zły... przesadzasz odrobinę.

Offline

#2513 2011-10-16 18:26:45

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@LagoonCompany, nie oblężenie Japonii z powodu wirusa. Była epidemia w Japonii, która wybijała ludzi i poprosili o pomoc zagraniczne państwa, które tak naprawdę przejęły władzę w Japonii i wykorzystują tego wirusa jako przykrywkę do swoich działań.

Offline

#2514 2011-10-16 21:08:19

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przecież napisałem że oglądałem jezor To była ironia...

Ale widzę że chcesz uwypuklić fabułę na Pierwszy Plan.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2515 2011-10-16 21:12:02

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Trzeba czymś zatuszować niedoróbki :p

Offline

#2516 2011-10-17 15:02:05

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Drugi ep Ben-to, coś wspaniałego. Trochę jakby połączyć niektóre elementy gintamowe z komedią szkolną.  Przezwyciężanie własnych słabości, honor, braterstwo, walka na śmierć i życie.
W tym odcinku walka z knurem i Tajfunem, zapoznaniem się z nowym Bogiem Obniżek, walka ramię w ramię z jednym z czołowych wilków w mieście, pierwszy triumf (makrela z groszkiem). Czego chcieć więcej? smile_big

Offline

#2517 2011-10-17 15:18:22

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No, idealna seria dla studentów. Można się utożsamić z bohaterami.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#2518 2011-10-17 20:08:42

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Subarashi
To dlatego, że do obu książek ilustracje robi ta sama osoba.

Wiem, dlatego się cieszę ;d

Co do Guilty Crown - mam mieszane uczucia. Jest ładnie, dynamicznie, wszystko fajnie. Ale w pierwszym odcinku działo się dużo i nie zawsze logicznie (jak Lagoon napisał). Trochę baboli było, mam nadzieję, że będzie lepiej, trochę się powyjaśnia i nabierze sensu. Bo teraz rzucają hasła, tak jakby bez kontekstu, tła. Japonia pod okupacją - niby duża sprawa a dwa zdania na ten temat. Mord typu 'czystka' na ulicach a jakoś się tego nie odczuło, że tam masakrują ludzi - powiedział generał i zrobili, od tak. Dziwne to było.
Co do bohatera to nie jest aż tak źle. Jakby wojskowi do ciebie celowali to byś nie srał w gacie? Ciotowato się zapowiadał a jednak już w pierwszym odcinku skoczyła na mecha ;d

To anime jest podobne do CG, więc nie uniknie porównań - problem w tym, że podobieństwa kończą się na kilku kwestiach i będzie to zupełnie inna historia. A przynajmniej tak się zapowiada. Myślę, że im dalej w las, tym mniej podobieństw będzie.
Jeżeli nadal będzie taka szczątkowa fabuła bez kontekstu to przynajmniej pozostanie na co popatrzeć... Ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Aha - to 'wyciąganie broni z bohaterki' widzę już któryś raz, w którymś anime czy mandze. Nie lubię tego.

@Sir_Ace
Hmm. Miałem to oglądać, ale kiedy przeczytałem, że będą walki jako walki (a nie coś w stylu 'jak za wszelką cenę zdobyć żarcie') to się rozmyśliłem. Może jednak spróbuję...


flzQwEU.jpg

Offline

#2519 2011-10-17 20:46:09

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

Co do bohatera to nie jest aż tak źle. Jakby wojskowi do ciebie celowali to byś nie srał w gacie? Ciotowato się zapowiadał a jednak już w pierwszym odcinku skoczyła na mecha ;d

Lulowi to jakoś  ie przeszkadzał(no ale fakt, on by Kimś)
Fakt skoczył na robota, który strzela szrapnelami xD
Z jakiś kijkiem, co przecina pancerz wspomagany.

Wszystko w tym anime jest bez sensu, nawet wybuch robota po odcięciu ręki

...

Subarashi napisał:

Aha - to 'wyciąganie broni z bohaterki' widzę już któryś raz, w którymś anime czy mandze. Nie lubię tego.

W Tym miejscu się ciesze że bohaterowie CG i DN nie mieli przeniamny maho shojo xD


Już wiecej się nie będe odzywał na ten temat, sorki za te dygresje.

To jak, coś fajnego jest w tym sezonie? Po za nowym TypeMoon?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2520 2011-10-17 21:07:04

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeżeli brac pod uwagę zajebistość w każdym calu, to nic nie dorównuje Fate/Zero :p Ale ja czekam na wersję BD, wiec muszę się zadowolić Shaną lub bijatykami typu Ben-To (mają fajne walki, lecz jak ktoś się czepia fabuły to tego nie zniesie, przynajmniej nie ma ecchi czy typowego fanserwisu, jest tylko gnębienie przez 1 dziewczynę) Większość tytułów jest powyżej przeciętnej. Może też być Mirai Nikki, tylko według mnie zrąbali seiyuu głównego bohatera i bóg jest w CGI. Poza tym w porządku.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-10-17 21:08:31)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024