#7961 2017-02-04 16:31:42

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tam takie podawanie bez kontynuacji, jak to kontynuacje przeważnie ciągną sezon. Oczywiście jeszcze zostaje Ao no Exorcist s2.
A w sezonie wiosennym będzie: Saenai s2, Berserk, Danmachi: Sword Oratoria (przy tym ostatnim właśnie otwieram LNkę).

marek2fgc napisał:

Kuzu no Honkai - Tak zagmatwany romans z tłem seksualnym, że w jednym zdaniu tego nie ujmę.

Soft hentai.

Pokaż spoiler
gNFMBYn.png
qmbCNlM.png

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-02-04 19:29:34)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7962 2017-02-05 22:59:57

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc

Niestety same gnioty podałeś ;/  komedia za komedią O_o.. Pozostaje czekać na Tytanów, i trzeci sezon sword art online. Tak został potwierdzony tzn. na pokazie przedpremierowym Filmu Fani się dopatrzyli, pisali o tym na Twichu. Oficjalnego  potwierdzenia chyba jeszcze nie było :>

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-02-05 23:02:26)


ファンのファンのために

Offline

#7963 2017-02-05 23:04:09

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

Pozostaje czekać na Tytanów, i trzeci sezon sword art online.

Pokaż spoiler OK
cb0.jpg

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-02-05 23:04:39)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7964 2017-02-05 23:08:20

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991

He ? WTF?


ファンのファンのために

Offline

#7965 2017-02-05 23:25:08

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

Kamiyan3991

He ? WTF?

Nie wszyscy lubią wymienione przez ciebie tytuły.

Mnie ciekawi z nowego sezonu Atom, Salesman, Berserk i pewnie zobaczę tytanów. Oczywiście czekam na Gundama jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7966 2017-02-05 23:35:46

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Granblue nie zerkałeś? Dla mnie to gratka już z powodu grafiki (przypominają się czasy Heroes II/III).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7967 2017-02-05 23:41:19

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Granblue nie zerkałeś? Dla mnie to gratka już z powodu grafiki (przypominają się czasy Heroes II/III).

Obawiam się, że może wyjść z tego "stracony potencjał", więc poczekam, aż pojawią się opinie po kilku odcinkach. Nie chce się pakować w serie, które po 1/3 można określić mianem "w sumie strata czasu".


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7968 2017-02-05 23:54:19

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer, wymieniłem tylko dwa.  I nie oszukujmy się. Animce są bardzo popularne w Japonii i na Świecie.  Oczywiście znajdzie się ktoś kto nie lubi tego typu anime. Sam przyznam że nie przepadam za różnymi gatunkami. Nadeszły czasy że niema co oglądać. Człowiek robi się wybredny z wieloletnim stażem Animców.  I z braku ciekawych tytułów wybrałem Sword Art Online ( 5 lat po premierze), Gatunek mnie odrzucał na 1000 metrów. Obejrzałem i nie żałuję smile.  Coś jeszcze potrafi zaskoczyć.  Tytuły które odrzucamy, po latach okazują swoją drugą stronę. Stronę pozytywną  smile


ファンのファンのために

Offline

#7969 2017-02-06 00:22:32

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Soft hentai.

Kandydat na anime sezonu. Obok Youjo Senki.
W gatunku romansów potrzeba było trochę orzeźwienia.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#7970 2017-02-06 00:41:39

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nie wiem, czy przerysowany i zdrowo porąbany "romans" to takie orzeźwienie. Na moje oko fabularnie bliżej temu do hentaja. Tak czy owak, ja mam z tego niezły rechot, ale czy właśnie o taką reakcje twórcom chodziło? Poza tym słówko "romans" można zastąpić np. przez "rozpusta", bo główna bohaterka grucha się na prawo i lewo.

Czolgi napisał:

Człowiek robi się wybredny z wieloletnim stażem Animców.

>człowiek wybredny
>>ulubione amino: SAO

7acad4fff3eb46a689e84851cdd001bdd2aab0b8e11dd39b32a8eab12ca86ffd.jpg

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-02-06 00:43:00)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7971 2017-02-06 00:47:52

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991
Nigdzie nie napisałem że  SAO to moje ulubione anime, tylko że obejrzałem i okazało się ok.
Ciekawe czy oglądałeś SAO że wypowiadasz się na temat fabuły :>
I przestań zachowywać się jak Gimbus z tymi memami. Tragedia

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-02-06 00:51:00)


ファンのファンのために

Offline

#7972 2017-02-06 00:51:37

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ech, Kamiyan, ja to ciebie nie "rozumię". W Fejcie chciałbyś, by było bara bara na prawo i lewo, a w takim Kuzu no Honkai ci to nie pasuje? Wystarczy zobaczyć, kto jest autorem mangi, by od razu wiedzieć, czego można się było spodziewać (autorka wydała nawet jednego hentajca, który dostał anime). Ja to łyknąłem te 4 dostępne epki na raz, a od dość dawna prawie nic nie oglądałem, bo właśnie wszystkie wychodzące bajusie wydawały mi się takie same, a tutaj zaskoczenie jezor W sumie gdyby nie twój post z obrazkiem, to nie wiem, czy bym to obejrzał (hehe kombinuje).

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2017-02-06 00:52:03)

Offline

#7973 2017-02-06 01:03:42

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nie na prawo i lewo, tylko chciałem zobaczyć, jak dobiera się do tej tsundere.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7974 2017-02-06 01:06:40

kuru
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:
kuru napisał:

Z aktualnie wychodzących anime oglądam tylko:
Masamune-kun no Revenge
Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
Hand Shakers
Sousei no Onmyouji (nadrabiam)

Oprócz dwóch pierwszych wymieniłeś same raki (nawet nie wiem, który większy, ale chyba Szejkersi).

Hand Shakers przyjemne mi się ogląda i muzyka w tym mnie rozluźnia :3 Sousei no Onmyouji też ujdzie - chociaż muszę przyznać, że są tam rakowe momenty, np. ep z baseballistą miał super raka XD

Tanis napisał:

Jakie serie anime polecacie z końcówki roku 2016 jak  i obecnie, które wychodzą w 2017.

Już zostało napisane, więc nie będę dublował.

Czolgi napisał:

marek2fgc

Niestety same gnioty podałeś ;/

Hwat? Chociaż na wymienione przez ciebie tytuły też czekam ;P


W sezonie wiosennym na 100% w całości obejrzę:
Shingeki no Kyojin Season 2
Saenai Heroine no Sodatekata ♭
Boku no Hero Academia 2nd Season
Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka Gaiden: Sword Oratoria (wolałbym kontynuację niż spin-off...)
Eromanga-sensei
Granblue Fantasy the Animation

Jeszcze jakieś tytuły wyjdą w praniu.
Tak czy inaczej dla mnie to będzie dobry sezon smile


9LxDqT0.gif

Offline

#7975 2017-02-06 01:28:45

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991

-> człowiek wybredny
->--> ulubione anime: Keijo

http://s2.quickmeme.com/img/7a/7acad4ff … a86ffd.jpg

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2017-02-06 01:31:46)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#7976 2017-02-06 02:32:49

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Studia skończone, to miałem chwilę, by nadrobić wszytko i spisać:

Jesień 2016:

Occultic;Nine - jedna z porzuconych przeze mnie serii. Niestety, już od samego początku było średnio, przeleciałem na szybko kilka kolejnych odcinków, żeby upewnić się, że poziom nie poszedł w górę. Nie polecam. 4/10

Izetta: The Last Witch - kolejna porzucona seria. Początek całkiem w porządku, ale były to jedynie pozory. Już przed połową seria zaczęła być nużąca i zbyt banalna, że nie dałem rady nawet dotrwać do połowy. Nie polecam, zwłaszcza że wychodzi obecnie znacznie lepsze anime o podobnej tematyce 4/10

Dragon Ball Super - zwieńczenie historii Zamasu i Blacka raczej nie przypadło mi do gustu. Liczyłem, że tym razem Dragon Ball podoła i dostaniemy jakieś racjonalne zakończenie, no ale niestety, niedoczekanie moje. Ale teraz zaczyna się nowa saga, w której dostaniemy czystą akcję i walk od cholery, więc może będzie lepiej. 4/10

3 Gatsu no Lion - początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony. Psychologiczna historia z tematyką shogi. Zapowiadało się naprawdę nieźle, tyle że... było zbyt wolne. Bajka jest strasznie ślamazarna, do tego stopnia, że zacząłem usypiać z nudów, mimo że potencjał był. Niestety, musiałem porzucić. 5/10 

Drifters - od razu zaznaczam, że nie jestem fanem Hellsinga. Można nawet powiedzieć, że go nie lubię. Dlatego do ekranizacji kolejnej mangi od autorki Hellsinga podchodziłem z dystansem i... nawet miło się zaskoczyłem. Oglądało mi się całkiem przyjemnie, może bez fajerwerków, ale jak na serię do wieczornego piwka Drifters spisywało się bardzo dobrze. Graficznie było fajnie, co do fabuły to raczej nie ma tutaj czego chwalić, ale sama seria jest wręcz wypchana akcją, a gdzieś pomiędzy wpleciono luźny klimat. Tempo ekranizacji jest prawidłowe, a bohaterowie nie są za bardzo irytujący. Jeśli lubicie hektolitry krwi i wartką akcję oraz macie całkiem sporo wolnego czasu, to sięgnięcie po Drifters wydaje mi się dobrym wyjściem. -6/10

Yuri!!! on Ice - przez całą serię zastanawiałem się, czy wyjdzie z tego yaoi, czy nie. Uspokajam: nie wyszło. Pomysł ciekawy, graficznie świetna robota, a cała reszta... no cóż. Jest ok. Bez szału, ale było parę wątków, które naprawdę można było poprowadzić znacznie lepiej, zamiast wałkować cały czas to samo. Główne postaci ujdą, ale jakoś nie polubiłem szczególnie Yuriego. Postaci poboczne znacznie lepiej. Jeżeli jesteście uczuleni na dosyć mocno podkreślone wątki homoseksualne (mimo że w żadnym momencie nie są one bezpośrednie), to nie polecam. Mnie osobiście nie przeszkadzały. Seria raczej dla pań niż dla panów. 6/10

Jojo Part IV: Diamond Is Unbreakable - początkowo średniawy, lecz końcówka zdecydowanie to wynagradza. Jak dla mnie najlepsza część Jojo na równi z dwójką. Nie mam tutaj co się rozpisywać, bo fani całego uniwersum na pewno i tak sięgną po tę pozycję, ale jeśli wahałeś się, czy nadal kontynuować seans po zakończeniu trzeciej części (tak jak ja, bo mnie trójka bardzo nie podeszła), tak od razu mówię, że warto brać się za czwórkę! 6/10

Ajin 2 - stały, dobry poziom przez całą bajkę. Znów nie ma się co rozpisywać, bo to kontynuacja. Jeśli podobała ci się jedynka, bierz się czym prędzej za dwójkę. Według mnie nowy sezon tryzma trochę wyższy poziom niż poprzednik. Mnie oglądało się naprawdę dobrze! 6+/10

Haikyuu!! 3 - zdecydowanie najlepsza seria Haikyuu. Fakt faktem, poświęcenie całego sezonu tylko na jeden mecz pod koniec zaczęło być męczące, ale według mnie twórcy dali radę. Dobre tempo ekranizacji, wartka akcja i niezłe napięcie. Do tego rozwój postaci (Tsukishima), jak i wprowadzenie i rozwinięcie kilku ciekawych bohaterów z Shiratorizawy. Mam nadzieję, że zrobią czwarty sezon. 7/10

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2 - Z każdym odcinkiem uwielbiam tę serię coraz bardziej. Powolne ukazanie utraty człowieczeństwa przez grupę dzieciaków zmuszonych do zarabiania na wojnie. Uniwersum nawet dosyć ciekawe, jednak najbardziej w tej serii przemawiają do mnie bohaterowie. Druga część jest trochę "mocniejsza" od jedynki,  zdecydowanie więcej śmierci i ukazania bezsensu wojny. Coś czuję, że ostatecznie główni bohaterowie zostaną przez wszystkich wykorzystani i nie zdziwi mnie, jeżeli w finale McGillis rozprawi się z całym Tekkadanem. 8/10

Obecny sezon:

Akiba's Trip: The Animation - zapowiadało się na połączenie lekkiej komedii ze zwariowaną akcją w stylu ecchi. I nawet pierwszy odcinek mi się spodobał. Niestety kolejne odcinki przestały mnie bawić, historia zaczęła nudzić, a ecchi stało się irytujące. Odpadłem i raczej nie polecam. 4/10

Gabriel Dropout - sytuacja podobnie jak wyżej, tyle że tutaj mamy do czynienia ze szkolną komedią. Pierwszy odcinek mnie rozbawił i zachęcił, lecz kolejne już zaczęły nużyć. Ale jednak trochę wyższy poziom niż w Akibie. 5/10

Onihei - liczyłem na niszową serię z  ciekawą historią w całkiem odmiennym klimacie od reszty anime. I nawet mógłbym powiedzieć, że to dostałem, tyle że znów sytuacja jak  bajkami wyżej. Znużenie w dalszych odcinkach, więc koniec końców tę serię też porzuciłem 5/10

Chaos;Child - podchodziłem z ogromnym dystansem, pamiętając, jak ogromnym niewypałem był Chaos;Head, ale sequel stoi na znacznie wyższym poziomie. Przy czym nadal daleko mu do porządnej serii. Jest ciekawie i póki co nie planuję tej serii porzucać, ale po najnowszym odcinku został mi pewien niesmak. Jeśli przetrwaliście przez Chaos;Head, to możecie spróbować swoich sił z kontynuacją, ale czy warto? Trudno mi póki co powiedzieć. 5/10

Masamune-kun no Revenge - szkolna komedia z dosyć zabawną koncepcją. Troszkę się obawiałem, że to raczej nie mój typ humoru, ale na szczęście jest ok. Wątek romantyczny też nawet daje radę. Fajerwerków nie ma, ale serię można zobaczyć, jeśli się dużo czasu wolnego. Polecam fanom szkolnych komedii i bajek z luźnym klimatem. 5+/10

Little Witch Academia TV - byłem strasznie napalony, bo OVA i filmy naprawdę mi się podobały. Poziom w serii TV imo troszkę niższy niż w poprzednich produkcjach, ale też jest ok. Niestety główna bohaterka jest dosyć irytująca, ale wynagradza to bardzo ładna szata graficzna. Fani komedii na pewno znajdą tu coś dla siebie, ale zdecydowanie bardziej polecam obejrzeć film i OVA. 6/10

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi-hen - jest trochę gorzej niż podczas pierwszej serii, ale nadal jest to bardzo ciekawa bajka. Dla wszystkich tych, którzy polubili jedynkę, bierzcie się czym prędzej. Jeśli ktoś nie widział pierwszej serii, to bardzo polecam, przy czym warto tutaj zaznaczyć, że zdecydowanie nie jest to typ  anime dla każdego. 6+/10

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen - rozkręcało się dosyć powoli, ale obecnie idzie im naprawdę bardzo dobrze. Poziom wyższy niż w pierwszej serii, no i bardzo cieszy mnie tempo ekranizacji. Jako bitewny shounen bajka jest naprawdę niezła! 6+/10

Gintama (2017) - nie ma co się rozpisywać, tytuł mówi sam za siebie. Szkoda tylko, że w obecnej serii jest znacznie mniej humory, dlatego ode mnie niższa nota niż zwykle. 7/10

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka - według mnie druga najlepsza seria sezonu. Ciekawa szata graficzne, świetnie budowane napięcie, interesujące uniwersum i dający się polubić bohaterowie. Z jednej strony spodziewałem się spokojnej serii ze względu na autorkę mangi, ale z drugiej kompletnie nie mam pojęcia, w jakim kierunku pójdzie ta seria, biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatnich odcinków. Zdecydowany must watch dla poszukujących "czegoś innego". 7/10

Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil - mała, słodka dziewczyna z mundurze wojskowym, zabijająca na wojnie innych ludzi za pomocą magii? Czytając taki opis, nawet nie miałbym ochoty tego ruszać. Podszedłem sceptycznie, ale ostatecznie zobaczyłem... i jestem zachwycony. Jest naprawdę dobrze. Jak z reguły postacie pokroju Tanii mnie irytują, tak tutaj naprawdę jej (?) kibicuję. Do tego ciekawy wątek i nawet niezłe efekty graficzne. Design postaci czasem ssie, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić. Polecam każdym fanom akcji, a tym, którzy się wahali, czy brać się za tę pozycję, polecam jak najszybciej ściągnąć pierwszy odcinek. 7/10

Nadchodzące serie na wiosnę 2017:

Kompletne must watche, zaczynając od bajki, którą jaram się najbardziej:
Boku no Hero Academia 2
Shingeki no Bahamut: VIRGIN SOUL
BERSERK 2

Serie, które prawdopodobnie obejrzę:
Shingeki no Kyojin 2
BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS

Wyglądają nawet ok:
KABUKIBU!
Seikaisuru Kado
ATOM: THE BEGINNING

Dam szansę pierwszemu odcinkowi:
Re:CREATORS
Rokudenashi Majutsu Koushi to Kinki Kyouten
Zero kara Hajimeru Mahou no Sho
SAKURA QUEST


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#7977 2017-02-06 02:34:25

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To ja się boję zapytać, co sam oglądasz z obecnego sezonu, jeśli wszystko to wg ciebie gnioty.
Błagam, tylko nie Urarę, bo padnę i nie wstanę.
I nie liczy się staż, tylko jak bardzo smętnym człowiekiem się stajesz albo jak anime cię zaczyna nużyć (niektórych już zaczyna po 150 tytułach i mówią, że się wypalili). Ilu mamy ludzi, co to minimum połowę sezonu obejrzą w całości, mają po parę tysięcy tytułów na koncie, nadal dobrze się przy nich bawią, chociaż potrafią dostrzec wady i zalety danych produkcji? Wystarczy spojrzeć na MAL, a nawet na nasze podwórko - chociażby Max, Darth Dragon, Cafer.

@down: to nie ja tłumaczę "bajeczki".  hehe

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2017-02-06 02:54:41)

Offline

#7978 2017-02-06 02:50:54

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Marku, już nie bądź taki poważny. To tylko bajeczki.

Sado napisał:

Masamune-kun no Revenge - szkolna komedia z dosyć zabawną koncepcją. Troszkę się obawiałem, że to raczej nie mój typ humoru, ale na szczęście jest ok. Wątek romantyczny też nawet daje radę. Fajerwerków nie ma, ale serię można zobaczyć, jeśli się dużo czasu wolnego. Polecam fanom szkolnych komedii i bajek z luźnym klimatem. 5+/10

W tym opisie brakuje mi kilku słów o muzyce. Jak nie zwracasz uwagi, to polecam się wsłuchiwać, bo dźwięki w tle to jakiś majstersztyk. W jednym odcinku grali chyba nawet theme Hogwartu.

Sado napisał:

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen - rozkręcało się dosyć powoli, ale obecnie idzie im naprawdę bardzo dobrze. Poziom wyższy niż w pierwszej serii, no i bardzo cieszy mnie tempo ekranizacji. Jako bitewny shounen bajka jest naprawdę niezła! 6+/10.

Taka też od czapy uwaga o muzyce – widziałeś opening? A-1 pozwoliło sobie tam na niezłe szaleństwo. Chętnie zobaczyłbym więcej takich ciekawych aranżacji.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7979 2017-02-06 02:53:56

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Marku, już nie bądź taki poważny. To tylko bajeczki.

Sado napisał:

Masamune-kun no Revenge - szkolna komedia z dosyć zabawną koncepcją. Troszkę się obawiałem, że to raczej nie mój typ humoru, ale na szczęście jest ok. Wątek romantyczny też nawet daje radę. Fajerwerków nie ma, ale serię można zobaczyć, jeśli się dużo czasu wolnego. Polecam fanom szkolnych komedii i bajek z luźnym klimatem. 5+/10

W tym opisie brakuje mi kilku słów o muzyce. Jak nie zwracasz uwagi, to polecam się wsłuchiwać, bo dźwięki w tle to jakiś majstersztyk. W jednym odcinku grali chyba nawet theme Hogwartu.

Sado napisał:

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen - rozkręcało się dosyć powoli, ale obecnie idzie im naprawdę bardzo dobrze. Poziom wyższy niż w pierwszej serii, no i bardzo cieszy mnie tempo ekranizacji. Jako bitewny shounen bajka jest naprawdę niezła! 6+/10.

Taka też od czapy uwaga o muzyce – widziałeś opening? A-1 pozwoliło sobie tam na niezłe szaleństwo. Chętnie zobaczyłbym więcej takich ciekawych aranżacji.

W ogóle nie oglądam openingów. Nie zwracam uwagi na muzykę w anime, chyba że wpadnie mi w ucho jakiś kawałek, który naprawdę mi się podoba (pojedyncze przypadki, jak np. w TTGL, Kill la Kill, Aldnoah Zero). Może dlatego, że przewijam wszystkie filmy i anime, które oglądam, skracając czas oglądania o 10%-50%.

Ostatnio edytowany przez Sado (2017-02-06 02:54:30)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#7980 2017-02-06 03:00:59

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przy Masamune trochę ciężko nie zwracać uwagi, bo jednak ta muzyka buduje klimat – muzyka orkiestrowa, duży nacisk na główne motywy, aranżacje tej samej melodii przez wzgląd na stan emocjonalny albo np. używanie pojedynczych nut, żeby podkreślić tempo akcji na ekranie. A przy konfrontacji dwóch milusińskich muzyka jest wręcz epicka. W jednym wypadku był też wspomniany wcześniej Hogwart, co mnie autentycznie kupiło.

Serio, Masamune to chyba pierwsza seria, w której tak zwracam uwagę na dźwięki. No ale w tym właśnie zasługa reżysera dźwięku – czapki z głów.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024