#7981 2017-02-06 11:06:38

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc
Z obecnego sezonu nic nie przykuło mojej uwagi.  Jest co raz gorzej z tymi sezonami. Dawno dawno temu w sezonach puszczali mniej ale za to na prawdę świetne animce..

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-02-06 11:07:38)


ファンのファンのために

Offline

#7982 2017-02-06 11:25:55

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

marek2fgc
Z obecnego sezonu nic nie przykuło mojej uwagi.  Jest co raz gorzej z tymi sezonami. Dawno dawno temu w sezonach puszczali mniej ale za to na prawdę świetne animce..

Zgadzam się teraz jest dużo zapychaczy, dobre serie wymierają i rzadko się trafiają.

Offline

#7983 2017-02-06 11:37:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No jak dla mnie to jest zdecydowana poprawa względem jesieni 2016. A jeśli SAO przyciągnęło twoją uwagę, a Youjo Senki nie, to chyba nie mamy o czym dyskutować. Po ilu epach oceniasz serię?

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2017-02-06 11:42:19)

Offline

#7984 2017-02-06 12:09:19

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Według mnie warte polecenia są te serie z tego sezonu:
- Youjo Senki
- Little Witch Academia (TV)

kontynuacje:
- Tales of Zestiria the x 2017
- Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2
- Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

coś dla rozluźnienia
Urara Meirochou

coś dla "romantycznej duszy"
Masamune-kun no Revenge

Tak czy siak, znacznie lepiej niż poprzedni sezon. Jeśli czegoś nie wymieniłem to najprawdopodobniej nie oglądam ( fuuka, kuzu no hokai, acca 13) albo uważam, że reszta się nie nadaje do wymienienia. oczkod

Offline

#7985 2017-02-06 13:02:15

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dla mnie sezon bardzo fajny.

Kontynuacja Gintamy i Konosuby by mi wystarczyły do szczęścia, a dostałem jeszcze świetne Demi-chan wa Kataritai i Kobayashi-san Chi no Maid Dragon oraz całkiem niezłe Gabriel Droput. No ale komedie i okruchy życia to moje ulubione gatunki, więc tutaj wiele nie trzeba, żeby mnie zadowolić smile

Bardzo fajne w tym sezonie jest też Masamune-kun no Revenge, chociaż mam lekkie obawy, że to bardzo spierniczą, a szkoda by było.

Kontynuacja Ao no exorcist też jest w miarę ok. Pierwszy sezon przeleciał bez większych zachwytów z mojej strony, ale teraz ogląda się to nieźle, chociaż wydaje mi się to strasznie przeciągnięte(4 odcinki za mną na razie) ale jak tempo wzrośnie, to będzie git.

Fuuka po dwóch odcinkach mnie zaciekawiła, ale z tym poczekam jak to się rozwinie i coś tam sobie zaspojleruje, bo jeśli pójdą w stronę zespołu to oglądam, a jak w stronę haremoromansodramy to drop, głównie z tego powodu, że strasznie znudziły mnie już te wszystkie pseudo dramy.

Na liście do zobaczenia mam jeszcze Chain Chronicle, Youjo Senki, Chaos:Child, Onihei, Nanbaka i Hand Shakers. Niestety z braku czasu nie mogę się za to wziąć, a jeszcze mam bajki z poprzednich sezonów+ Tales of Berserie do ogrania.

Czasami wolałbym jednak mieć te góra 2-3 bajki na sezon jezor


No i jest jeszcze Kuzu no Honkai, na razie jako jedyny drop z tego sezonu.

Przeczytałem gdzieś mniej więcej taki opis "Kuzu no Honkai - Niesamowicie realistyczne anime, przedstawiające prawdziwe problemy miłosne dzisiejszego społeczeństwa bla bla bla"

W trakcie trzeciego odcinka przypominając sobie ten opis lekko się zaśmiałem, w myślach mych rozbrzmiało gromkie "NOM" i tyle.
Tak jak wspomniałem wyżej, mam dość przesadzonych dram, a ta bajka raczej nic innego mi nie zaoferuje. No chyba, że główna bohaterka wyłomota psa, to będzie jakaś odmiana smile

Ostatnio edytowany przez Skuty (2017-02-06 13:02:42)

Offline

#7986 2017-02-06 14:54:31

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

marek2fgc
Z obecnego sezonu nic nie przykuło mojej uwagi.  Jest co raz gorzej z tymi sezonami. Dawno dawno temu w sezonach puszczali mniej ale za to na prawdę świetne animce..

Kiedy to jest dawno, dawno temu? Bo jak mam porównanie w wypuszczaniu sezonowych anime przez ostatnie 8 lat, tak powiem, że poziom jest mniej więcej cały czas taki sam. Czasem zdarzy się lepszy sezon, czasem jest fatalnie. Ale tak było też 15 lat temu i dawniej. Prawdą jest, że kiedyś wypuszczano mniej serii. Tylko że wtedy też bywał sezony, że żadna z bajek nie nadawała się do oglądania.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#7987 2017-02-06 15:29:46

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil - mała, słodka dziewczyna z mundurze wojskowym, zabijająca na wojnie innych ludzi za pomocą magii? Czytając taki opis, nawet nie miałbym ochoty tego ruszać. Podszedłem sceptycznie, ale ostatecznie zobaczyłem... i jestem zachwycony. Jest naprawdę dobrze. Jak z reguły postacie pokroju Tanii mnie irytują, tak tutaj naprawdę jej (?) kibicuję. Do tego ciekawy wątek i nawet niezłe efekty graficzne. Design postaci czasem ssie, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić. Polecam każdym fanom akcji, a tym, którzy się wahali, czy brać się za tę pozycję, polecam jak najszybciej ściągnąć pierwszy odcinek. 7/10

Ale to jest w końcu wojenne czy nie? Bo wojennych nawet kijem nie dotykam.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7988 2017-02-06 15:38:15

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:
Sado napisał:

Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil - mała, słodka dziewczyna z mundurze wojskowym, zabijająca na wojnie innych ludzi za pomocą magii? Czytając taki opis, nawet nie miałbym ochoty tego ruszać. Podszedłem sceptycznie, ale ostatecznie zobaczyłem... i jestem zachwycony. Jest naprawdę dobrze. Jak z reguły postacie pokroju Tanii mnie irytują, tak tutaj naprawdę jej (?) kibicuję. Do tego ciekawy wątek i nawet niezłe efekty graficzne. Design postaci czasem ssie, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić. Polecam każdym fanom akcji, a tym, którzy się wahali, czy brać się za tę pozycję, polecam jak najszybciej ściągnąć pierwszy odcinek. 7/10

Ale to jest w końcu wojenne czy nie? Bo wojennych nawet kijem nie dotykam.

Tak, jest. To naprawdę anime o loli mordującej na polu bitwy. Przy czym wykonane jest dobrze, a motywy głównej bohaterki klarowne i racjonalne, czego się w ogóle nie spodziewałem. Ogólnie to takie klimat WW1 w świecie, gdzie istnieje magia.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#7989 2017-02-06 19:18:18

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

No jak dla mnie to jest zdecydowana poprawa względem jesieni 2016.

Już dawno nie byłem tak podekscytowany nadchodzącymi bajkami. Nawet parę obejrzę. 

Kamiyan3991 napisał:
Czolgi napisał:

Człowiek robi się wybredny z wieloletnim stażem Animców.

>człowiek wybredny
>>ulubione amino: SAO

http://s2.quickmeme.com/img/7a/7acad4ff … a86ffd.jpg

Chwalenie łonanajnów->czajki>keijo
Rzetelny jegomość...
Niech opierdziela innych.

Pokaż spoiler
giphy.gif

Offline

#7990 2017-02-06 19:34:03

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nowe info odnośnie 2 sezonu SnK [Linked Horizon ponownie zaśpiewają OP, wygląd nowego key visual]. Premiera już 1 kwietnia. smile
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 … ed/.111909

Offline

#7991 2017-02-06 19:55:53

Virooz
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Skuty napisał:

Fuuka po dwóch odcinkach mnie zaciekawiła, ale z tym poczekam jak to się rozwinie i coś tam sobie zaspojleruje, bo jeśli pójdą w stronę zespołu to oglądam, a jak w stronę haremoromansodramy to drop, głównie z tego powodu, że strasznie znudziły mnie już te wszystkie pseudo dramy.

Jeśli wezmę pod uwagę tempo ekranizacji, to raczej do "ciekawszych" plot twistów (o ile można takie coś znaleźć w mangach tego autora) nie zdążą dojść. Prawdziwą muzykę i zespół to jakoś w połowie drugiego sezonu dostaniemy, jeśli się pojawi. Chyba że nagle bardzo przyśpieszą, ale wtedy za dużo pominą moim zdaniem.

Kamiyan3991 napisał:

Poza tym słówko "romans" można zastąpić np. przez "rozpusta", bo główna bohaterka grucha się na prawo i lewo.

To dla School Days brakuje chyba skali. smile_big


m7q3qq.jpg

Offline

#7992 2017-02-06 20:24:30

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Nie wiem, czy przerysowany i zdrowo porąbany "romans" to takie orzeźwienie.

Bliżej mu rzeczywistości niż tuzinom serii, gdzie przez 100+ rozdziałów znosić trzeba infantylizm, słodkość, bohatera czerwieniącego się na widok skrawka stanika, bohaterkę tracącą szanse na zamążpójście, bo pokazała przypadkiem skrawek majtek. Nie wspominając o miesiącami trwającym uświadamianiu sobie bohaterów, że coś do siebie czują.

Kamiyan3991 napisał:

Na moje oko fabularnie bliżej temu do hentaja. Tak czy owak, ja mam z tego niezły rechot, ale czy właśnie o taką reakcje twórcom chodziło? Poza tym słówko "romans" można zastąpić np. przez "rozpusta", bo główna bohaterka grucha się na prawo i lewo.

Przynajmniej ma swoje powody, żeby się dobrze bawić. Co zresztą w prawdziwym życiu nie jest niczym rzadkim. Choć być może często źle odbieranym przez tych bardziej świętych od papieża.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#7993 2017-02-07 01:17:15

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc
Serię oceniam po ukończeniu serii. Nigdy nie przerywam Animca. No chyba że wychodzi to inna sprawa. Nie lubię tego, dlatego świeżaków nie ruszam i czekam aż wyjdzie min. 10 epów. Youjo Senki  nie oglądałem. Jakoś mi ten tytuł umknął przez oczy. smile

Sado Dawno dawno mam na myśli 2000 w górę smile

Virooz School Days było na swój sposób pokręcone smile. Dobra stara komedia np. Green Green :> Człowiek był młodszy i teraz na takie animce inaczep paczy z oczu.

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-02-07 01:22:40)


ファンのファンのために

Offline

#7994 2017-02-07 01:30:43

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

Sado Dawno dawno mam na myśli 2000 w górę smile

Nadal Sado ma racje ej


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#7995 2017-02-07 01:37:50

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kiedyś  była mniejsza ilość tych Animców.... i było mniej cukierkowych... 
Teraz jest multun tytułów  i praktycznie wszystkie  cukierasy .O_o  Trafiają się perełki ale to między 2 -3 sezony się trafi.

Człowiek jak paczy na zapowiedź sezonową to rozkłada ręce.

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-02-07 01:41:49)


ファンのファンのために

Offline

#7996 2017-02-07 02:54:13

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czolgi napisał:

marek2fgc
Serię oceniam po ukończeniu serii. Nigdy nie przerywam Animca. No chyba że wychodzi to inna sprawa. Nie lubię tego, dlatego świeżaków nie ruszam i czekam aż wyjdzie min. 10 epów. Youjo Senki  nie oglądałem. Jakoś mi ten tytuł umknął przez oczy. smile

Sado Dawno dawno mam na myśli 2000 w górę smile

Virooz School Days było na swój sposób pokręcone smile. Dobra stara komedia np. Green Green :> Człowiek był młodszy i teraz na takie animce inaczep paczy z oczu.

Ale Green Green to właśnie przykład typowej szkolnej komedii ecchi. Obrzydliwie zboczonego, z miałką fabułą, dennymi bohaterami i żartami opartymi o schemat "aa, dotknąłem cycka". W niczym nie jest lepszy od tych cukierkowatych shitów, na które tak narzekasz.

Czolgi napisał:

Kiedyś  była mniejsza ilość tych Animców.... i było mniej cukierkowych... 
Teraz jest multun tytułów  i praktycznie wszystkie  cukierasy .O_o  Trafiają się perełki ale to między 2 -3 sezony się trafi.

Człowiek jak paczy na zapowiedź sezonową to rozkłada ręce.

Masz rację co do dwóch rzeczy. Kiedyś było mniej anime i paleta kolorów w nich wykorzystywana była inna. Patrzysz przez pryzmat dzieciństwa i tego, jak wtedy odbierałeś anime. Jak byłem mały to też uwielbiałem Dragon Balla Z czy Saint Seiya. Kiedy wróciłem do nich po latach, to stwierdziłem, że to jedne z najgorszych shounenów, jakie widziałem, i nawet obecne tasiemce z marnym poziomem  pokroju Bleach czy Fairy Tail rozkładają je na łopatki.
20 lat temu wychodziły 1/2 fajne serie na sezon i reszta gniotów. Obecnie liczba emitowanych serii bardzo się zwiększyła, w wyniku czego dostajemy sporą liczbę anime o poziomie "jako takim", tj. rozrywki na wieczór do piwka oraz ze 2-3 z wyższym poziomem.
Szczerze powiedziawszy, gdybym miał wskazać "złotą erę" dla anime, to myślę, że wybrałbym lata 2004-2008.

Ostatnio edytowany przez Sado (2017-02-07 03:02:49)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#7997 2017-02-07 09:55:16

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Szczerze powiedziawszy, gdybym miał wskazać "złotą erę" dla anime, to myślę, że wybrałbym lata 2004-2008.

Prędzej bym wybrał 1996-2000. Cowboy Bebop. Nadesico, Evangelion, Vison of Escaclowne, Utena, Lain, Boogiepop Phantom, Excel Saga, You're Under Arrest... Dużo by wymieniać. Nawet Ghibli najlepsze wtedy w sumie były jezor
Mnie się bardziej kreska podobała w latach wcześniejszych. Ale co kto tam woli. Generalnie zawsze było dużo szajsu (może nawet go teraz mniej wychodzi, nie będę spekulował), ale kiedyś perełki w sezonie były lepsze niż teraz (przynajmniej dla mnie). Nie myślę tu o latach mojej młodości, bo wtedy oglądałem, co tam było i nie narzekałem. Chodzi o dobre serie, o których czytałem i później oglądałem i na lata, na jakie przypadały. Z obecnych sezonów trudno mi wymienić tytuł, który bym określił mianem takiego, że będą go ludzie oglądać - za powiedzmy 10 lat.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7998 2017-02-07 10:01:41

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mi się wydaje, że wtedy po prostu mniej szajsu było tłumaczone na angielski. Teraz też się trafiają bajki, których nikt nie tłumaczy z japońskiego.

Offline

#7999 2017-02-07 15:23:46

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nowa manga Aho-Girl autorstwa Hiroyukiego [Doujin Work, Mangaka-san to Assistant-san] dostanie latem anime.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … er/.111924

Ostatnio edytowany przez max-kun (2017-02-07 15:25:51)

Offline

#8000 2017-02-07 21:35:44

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

max-kun napisał:

Nowa manga Aho-Girl autorstwa Hiroyukiego [Doujin Work, Mangaka-san to Assistant-san] dostanie latem anime.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … er/.111924

Ta seria jest tak głupia, że aż przekracza wszelkie granice dobrego smaku.


FluxBB bbcode test

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024