#8581 2018-03-26 14:04:53

jackyll
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2011-04-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Znajomość trzeciego sezonu jest potrzebna do seansu sezonu czwartego czy to po prostu jeden wielki filler?

Offline

#8582 2018-03-26 14:10:47

PawlikPP
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wiem tylko, że będzie to adaptacja 9 i 10 tomu.

Offline

#8583 2018-03-26 14:58:57

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

http://www.animefillerlist.com/shows/high-school-dxd

Trzy ostatnie to fillery, jeśli wierzyć tej stronie.

Offline

#8584 2018-03-26 15:33:12

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

jackyll napisał:

Znajomość trzeciego sezonu jest potrzebna do seansu sezonu czwartego czy to po prostu jeden wielki filler?

W trzecim sezonie fabuła została przedstawiona niezwykle chaotycznie, zupełnie zapominając o klimacie nowelki i poprzednich sezonów.   Ostatnie dwa odcinki to już zupełny filler. Problem jest taki, że jego zakończenie jest sprzeczne z częścią historii w nowelce.
Na dzień dzisiejszy, nie wiadomo jak twórcy wybrną z tego ślepego zaułka.   gwizdze

Pokaż spoiler
(Szczególnie, że czwarty sezon ma objąć 9 i 10 tom, a wszystkich jest już obecnie 25. Studio TNK pewnie uznało, że kolejne odsłony są mało prawdopodobne, więc polecieli w fan-serwis i szybką realizację. Dla autora to się nie spodobało, fanom cyklu tak samo. Stąd konflikt i zmiana studia. Czy na lepsze, to nie wiadomo. Ale jeśli jakość byłaby taka jak w Born, to nie wróżyłbym wysokich ocen.)


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#8585 2018-03-26 15:42:09

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mogą zrobić jak w Ao no Exorcist - zignorować końcówkę sezonu i w skrócie (dużym lub mniejszym) przedstawić prawdziwe wydarzenia.

Offline

#8586 2018-03-26 15:58:55

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

OtsukareSama napisał:
PawlikPP napisał:

Pff... zapomniałeś o najważniejszym! DxD! smile_big

Szkoda tylko, że TNK tak zepsuło trzeci sezon, aż autor nowelki postanowił zmienić studio.
Pomimo tego, trzymam kciuki za nową część. DxD czyta się wyśmienicie.  jezor

Akurat autor to ma przy tym najmniej do powiedzenia. Co najwyżej mógłby się popienić na swoim twitterze albo napisać coś w posłowiu najnowszej książki, jak to zrobił ostatnio Shirow Shiratori.
Już prędzej podejrzewałbym, że reakcja widzów była na tyle negatywna, że decydenci odpowiedzialni za produkcję anime zdecydowali się na taki krok.


GG: 1677958

Offline

#8587 2018-03-26 20:08:34

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

VVashabi napisał:

kilka nowych ciekawych tytułow
Golden Kamuy
Megalo Box
Tada-kun wa Koi wo Shinai

Z tego to widzę tylko Megalo Box, chociaż sam nie wiem, bo Ashita no Joe nigdy nie oglądałem (tylko Ippo, które było spoczne).
Mnie z nowości bardziej zainteresowało:
– Devils Line (fajna maga, polecam);
– Juushinki Pandora (Satelight i Netflix, poza tym w PV jest spoczna muzyka);
– Wotaku ni Koi (Noitamina + manga ma wysokie notki);
– Gurazeni (nie liczę na spadkobiercę One Outs, ale może być spoczne).

No i oprócz tego kontynuacje, ale czy faktycznie będą one takie dobre? Sporo jest niewiadomych. Na przykład S;G pachnie mi kotletem/skokiem na kasę (podobnie jak nowe CG). Na FMP liczę całym serduszkiem, ale to jednak nowa studio i podejście po latach. Ghula pewnie obejrzę, ale z tego, co słyszałem, druga manga to straszna kupa. I tak dalej.

Wszystko wyjdzie w praniu, chociaż i tak zaboli mnie brak HTR w nowym sezonie. Ostatnio obserwuję ciekawą tendencję – wychodzi bajka, która nikogo nie obchodzi, a spokojnie zamiata wszystko innego z sezonu, jak nie dwóch poprzednich. Teraz osobiście staram się doszukiwać takich rodzynek.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2018-03-26 20:09:05)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#8588 2018-03-26 20:30:46

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z nowości jedynie Golden Kamuy i Megalo Box fajnie się zapowiadają, a tak to najbardziej czekam na odświeżone wersje starych serii - Gegege no Kitarou, Piano no Mori, Captain Tsubasa, Cutie Honey Universe. Poza tym od cholery kontynuacji, Boku no Hero, Steins, Shokugeki, SAO i Lupin we Francji.

Offline

#8589 2018-03-26 21:15:28

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mam wielkie obawy, jeśli chodzi o te kontynuacje/powroty:
- Steins;Gate - to mnie w sumie ciekawi odzew widowni, bo jeśli to jest na podstawie VN, no to

Pokaż spoiler
odpada nam Kurisu. Już widzę ten hejt. Swoją drogą, jeśli pójdą drogą VN, czuję, że wybiorą true end, które było lekko niedopowiedziane. Może tutaj dokończą?

- LotGH - jak ja bym chciał, by to chociaż trochę się zbliżyło do poziomu starej serii, ale po wszystkich trailerach I PV jakoś w to wątpię :/
- Tokyo Ghoul:re - mangi nie czytałem, ale mam nadzieję, że będzie lepsze od 2. sezonu, który mnie już powoli męczył dłużyznami.
- Persona 5 - tutaj materiał jest, potencjał jest, oby tego nie spaprali jezor
- FMP! 4 - tu kolejne obawy. FMP to była super seria, ale tutaj mamy powrót po wielu latach z nowym studiem. Może się udać, ale cholera wie, co z tego wyjdzie. Zobaczymy (powrót Sakury się udał, może i tutaj).
- Lupin III pt.V - Lupin. Trzeba pisać więcej? Jakoś nie mam większych obaw o ten tytuł, ale oby był równy poziom.
- Tsubasa - nie wiem, co o tym myśleć. Lata temu oglądałem tę starą serię i nie wiem, czy bym to teraz ruszył. Pewnie sprawdzę, ale to chyba bardziej z okazji mundialu powrót jezor
- SAO - z czasem się w to wszystko wkręciłem, ale ta pozycja jakoś mnie średnio cieszy. Jeśli dobrze doczytałem, to nie jest na podstawie LN głównego autora, więc mamy tutaj możliwy spory spadek poziomu. Chyba poczekam na jesień, bo tam najlepsza część tej "sagi" się zaczyna.
- Gundam Build Divers - coś mnie do siebie te gunpla nie przekonują, ale pewnie zobaczę.

Z nowych to tam:
Golden Kamuy - może z tego być coś fajnego, ale wszystko zależy od kierunku, jakim podąży studio.
Mahou Shoujo Site - coś mi to bardzo przypomina, ale nie jestem pewien co. W dodatku to chyba horror, a tego gatunku dużo nie ma. Chyba się skuszę ;P

To tyle. Jest tam oczywiście parę innych nowości, które mogą zaprezentować coś fajnego (np. Uchuu Senkan Tiramisu, ale cholera wie). Zresztą będę to sprawdzał pewnie za pół roku, bo już mnie zmęczyło to oglądanie wersji TV i czekanie na suby sensownych grup. Te opóźnienia FFF itd. są wkurzające. Nie, żeby mnie dziwiły, ale jednak.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8590 2018-03-26 21:27:15

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

Mam wielkie obawy, jeśli chodzi o te kontynuacje/powroty:
- Steins;Gate - to mnie w sumie ciekawi odzew widowni, bo jeśli to jest na podstawie VN, no to

Pokaż spoiler
odpada nam Kurisu. Już widzę ten hejt. Swoją drogą, jeśli pójdą drogą VN, czuję, że wybiorą true end, które było lekko niedopowiedziane. Może tutaj dokończą?

Pokaż spoiler
Tak całkiem nam Kurisu nie odpada, no i jest Amadeus.


XQwiDt5.png

Offline

#8591 2018-03-26 21:28:09

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

To tyle. Jest tam oczywiście parę innych nowości, które mogą zaprezentować coś fajnego (np. Uchuu Senkan Tiramisu, ale cholera wie). Zresztą będę to sprawdzał pewnie za pół roku, bo już mnie zmęczyło to oglądanie wersji TV i czekanie na suby sensownych grup. Te opóźnienia FFF itd. są wkurzające. Nie, żeby mnie dziwiły, ale jednak.

Huh? Przecież to i tak zawsze napisy spisane ze streamu, bo sami nie potrafią zrobić lepszych. Ja tam Horribluję wszystko, co nie jest Netflixem, i jest git. No i ja się też osobiście dziwię nastawieniu na BD, bo to jest ruletka. Albo ktoś wrzuci do sieci, albo nie. Swego czasu brakowało nawet BD do Monogatari, więc ewidentnie problem jest. Zresztą teraz streaming mają taką jakość, że ciężko odczuć różnicę (Amazon to praktycznie BD, mają nawet audio wysokiej jakości).

Swoją drogą...

Hunter Killer napisał:

bo jeśli to jest na podstawie VN, no to...

To ja chyba już odpadam.

Hunter Killer napisał:

FMP! 4 - tu kolejne obawy.

Ale jest mimo wszystko jakiś plus. Xebec na mechach się zna, więc ja jestem nastawiony pozytywnie.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#8592 2018-03-26 21:40:27

kezerek
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: 2014-10-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Offline

#8593 2018-03-26 21:51:35

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

To tyle. Jest tam oczywiście parę innych nowości, które mogą zaprezentować coś fajnego (np. Uchuu Senkan Tiramisu, ale cholera wie). Zresztą będę to sprawdzał pewnie za pół roku, bo już mnie zmęczyło to oglądanie wersji TV i czekanie na suby sensownych grup. Te opóźnienia FFF itd. są wkurzające. Nie, żeby mnie dziwiły, ale jednak.

Huh? Przecież to i tak zawsze napisy spisane ze streamu, bo sami nie potrafią zrobić lepszych. Ja tam Horribluję wszystko, co nie jest Netflixem, i jest git. No i ja się też osobiście dziwię nastawieniu na BD, bo to jest ruletka. Albo ktoś wrzuci do sieci, albo nie. Swego czasu brakowało nawet BD do Monogatari, więc ewidentnie problem jest. Zresztą teraz streaming mają taką jakość, że ciężko odczuć różnicę (Amazon to praktycznie BD, mają nawet audio wysokiej jakości).

Wkurzają mnie te reklamy/napisy reklamujące BD. Brak jakiś dodatkowych scen/na BD często coś minimalnie chociaż poprawiają. Mam sporo rzeczy do nadgonienia, więc po kij lądować się w wersje TV? Biorą ze streamu, ale często coś poprawiają. Jakieś zrypane zdania, dodają napisy, których w streamie nie było itd. Zresztą nie wszystko jest w streamie. Patrz -> Mobile Suit Gundam Thunderbolt. Nie wspomniałem jeszcze o jednej sprawie. Wolę oglądać całościowo, a nie czekać na odcinki.

Kamiyan3991 napisał:

Swoją drogą...

Hunter Killer napisał:

bo jeśli to jest na podstawie VN, no to...

To ja chyba już odpadam.

Wiedziałem jezor

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

FMP! 4 - tu kolejne obawy.

Ale jest mimo wszystko jakiś plus. Xebec na mechach się zna, więc ja jestem nastawiony pozytywnie.

Mam nadzieję, że będzie tutaj wymieszany humor z powagą, a nie nastawienie tylko na jedno jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8594 2018-03-26 22:40:38

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Hunter, nie tykaj Build Divers. Jeżeli Gundam Build Fighters (pierwszy sezon) ci nie podszedł, no to tego tworu lepiej nie tykać, bo za niego odpowiada ta sama osoba, która zmasakrowała drugi sezon GBF - GBF Try. I w materiałach promocyjnych czuć, że nic z hejtu nie wyniósł. Taki japoński Zack Snyder. jezor

Offline

#8595 2018-03-27 23:36:59

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Fani wybrali najbardziej oczekiwane serie w sezonie wiosennym. FMP "daleko" w tyle beznadzieja
https://www.animenewsnetwork.com/intere … me/.129355

Offline

#8596 2018-03-27 23:50:17

seba609
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kitaro to seria kultowa w Japonii, nic dziwnego, że tak wysoko. Ja czekam na Tsubagę, Rechoczącego Kitaro oraz Lupina w Krainie Przodków. Obczaję też może Cute Honey Universe, ale wieść o braku legendarnego openingu troszkę mnie zniechęciła xD


Lupin, he's a nice man. Why he's cool, you know, he uses his walther. Yeah, the machine cries, bang bang.

Offline

#8597 2018-03-28 11:46:15

VVashabi
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

max-kun napisał:

Fani wybrali najbardziej oczekiwane serie w sezonie wiosennym. FMP "daleko" w tyle beznadzieja
https://www.animenewsnetwork.com/intere … me/.129355

Generacja z anime online, co ogląda tylko tytuły z 2010+ raczej nie docenią fmp i innych kultowych serii.
Ogólnie patrząc jakie tytuły zbierają hype przez ostatnie lata mam wrażenie, że "dziadków"(rocznik ~1990) z generacji warezów/płyt już praktycznie w community nie ma.

Offline

#8598 2018-03-28 12:57:56

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

VVashabi napisał:
max-kun napisał:

Fani wybrali najbardziej oczekiwane serie w sezonie wiosennym. FMP "daleko" w tyle beznadzieja
https://www.animenewsnetwork.com/intere … me/.129355

Generacja z anime online, co ogląda tylko tytuły z 2010+ raczej nie docenią fmp i innych kultowych serii.
Ogólnie patrząc jakie tytuły zbierają hype przez ostatnie lata mam wrażenie, że "dziadków"(rocznik ~1990) z generacji warezów/płyt już praktycznie w community nie ma.


I po tej wypowiedzi poczułem się jak człowiek prehistoryczny  mruga


wizard2000.jpg

Offline

#8599 2018-03-28 18:37:13

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@VVashabi To totalny bullshit rotfl


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#8600 2018-03-28 21:14:11

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

VVashabi napisał:
max-kun napisał:

Fani wybrali najbardziej oczekiwane serie w sezonie wiosennym. FMP "daleko" w tyle beznadzieja
https://www.animenewsnetwork.com/intere … me/.129355

Generacja z anime online, co ogląda tylko tytuły z 2010+ raczej nie docenią fmp i innych kultowych serii.
Ogólnie patrząc jakie tytuły zbierają hype przez ostatnie lata mam wrażenie, że "dziadków"(rocznik ~1990) z generacji warezów/płyt już praktycznie w community nie ma.

No to ci niespodzianka, szok i niedowierzanie. Ludzie nie czekają na kontynuację serii sprzed 13 lat, tylko na świeże tytuły, których poprzednie sezony skończyły się ledwo rok/dwa lata temu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024