#8901 2018-12-27 20:33:00

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Anime Jesień 2018 - Top 10 - by animeanime.jp
#1 Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai
#2 Zombieland Saga
#3 Irozuku Sekai no Ashita kara
#4 JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze
#4 Tensei shitara Slime Datta Ken
#6 Sword Art Online: Alicization
#7 SSSS.Gridman
#8 Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
#9 Dakaretai Otoko 1-i ni Odosarete Imasu.
#10 Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu
#10 Yagate Kimi ni Naru


K5Cqyo6.png?1

Offline

#8902 2018-12-27 20:34:48

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A jakie właściwie były kryteria tego rankingu?


GG: 1677958

Offline

#8903 2018-12-27 20:46:22

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zwyczajna ankieta, w której udział wzięło 251 osób (52% mężczyzn, 48% kobiet; 41% poniżej 19 roku życia, 27% dwudziestolatków).


K5Cqyo6.png?1

Offline

#8904 2018-12-27 20:55:27

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Coś biedna ta frekwencja. W kraju kwitnącej cebuli jest tak mało nerdów?
W sumie najbardziej dziwi mnie fenomen Zombijnej Sagi, bo ta seryjka była raczej mało śmieszna.
No i te wszystkie serie typu Irozuku, które koncentrują się prawie wyłącznie na grafice.

Goblin tak nisko? Chociaż w sumie nie wiadomo, na ile legitne wyniki, bo frekwencja malutka.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#8905 2018-12-27 21:18:49

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sam powoli będę domykał mój ranking z tego sezonu, czekam jeszcze w sumie na ostatnie odcinki ButaYaro, Irozuku i Yagate.

1 miejsce króliczka mnie w sumie nie dziwi, być może i u mnie tu wyląduje. Po piętach depcze mu Kaze ga Tsuyoku, tymczasem w tym rankingu zdecydowanie za nisko. Czyżby ludzie nie lubieli sportówek od Production IG, why? Może dlatego, że seria w połowie i nie wyzwoliła jeszcze w ludzie emocji? Albo brak bab, w końcu to seria o dorosłych (?) facetach.

Ładnie wysoko Irozuku, u mnie też kręci się wokół podium, tylko mam problem z tą serią taki, że lwia część środkowych odcinków była o niczym. Nadrabiało to wszystko oprawą i magiczną atmosferą, ale to chyba trochę za mało, by piać peany na cześć tej serii. No, chyba że ostatni odcinek mnie zniszczy, zobaczymy.

Oczywiście wysoko SAO, jednak ten crap trzyma się mocno, choć i tak zdziwko, że nie ma go na podium smile_big

Zombieland Saga akurat wzbudza zainteresowanie w Japonii, mnie to wysokie miejsce nie dziwi. Jestem w połowie serii i nawet spoczna, choć było w tym sezonie wiele lepszych serii. Za to dwa pierwsze odcinki to było mistrzostwo smile

Offline

#8906 2018-12-27 21:32:27

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dla mnie również wyniki niezbyt zrozumiałe. Brak Goblina w TOP20 (nawet w translatorze sprawdzałem te tytuły), wysokie miejsca dla tej wiedźmy która nie widzi kolorów oraz SaO. "Yagate Kimi ni Naru" też trochę za wysoko. Tokyo Ghul przed Golden Kamuy? Ja już po pierwszej części tego "Re" czułem, że najlepiej to dropnąć, a późniejsze komentarze utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Seria o sumo raczej do tej topki powinna się też załapać. Dziwny ten ranking jak dla mnie nawet biorąc pod uwagę ilość ankietowanych osób.

Chociaż może z drugiej strony to ja mam dziwny gust? Na dobrą sprawę nic z tego sezonu szału nie robiło, kilka serii było fajnych, pare tytułów w porządku oraz kilka zjadliwych serii. Jednym słowem: ubogo.

Nadchodzący sezon daje tam jakieś nadzieje na większą ilość serii, które mnie mocniej zainteresują.

Offline

#8907 2018-12-28 09:57:52

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przekrój owszem dosyć reprezentatywny, ale już liczba głosujących jest śmiesznie niska, no i wyniki głosowania gdy ankieta jest umieszczona na jakiejś stronie zawsze będzie zafałszowana przez to kto tam w ogóle zagląda (swoją drogą co to za strona? bo mnie ona nic nie mówi).
A niskie miejsce Goblin Slayera na tej liście? No cóż, jego niesamowita popularność poza Japonią wzięła się zapewne stąd że to nieomal archetypiczna historia D&D a zachodnia fantasy odeszła na tyle od swoich korzeni, że jest to odświeżający powiew klasyki, podczas gdy dla Japończyków to jedna z wielu podobnych do siebie serii.

Ostatnio edytowany przez ill (2018-12-28 09:58:22)


GG: 1677958

Offline

#8908 2018-12-28 11:33:10

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Badziewna ta lista nie ma Hinomaru Zumou ktore okazalo sie swietne smile dobrze ze chociarz onlajnowe typki to tlumacza, jakos z wiekiem zatracilem ochote ogladac z eng subami smile


ara ara...

Offline

#8909 2018-12-28 14:55:28

arekcc7
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Najpierw Kakuriyo no Yadomeshi, teraz Hinomaruzumou, czyżby studio Gonzo powoli wracało do łask? Nie wiem czemu, ale bardzo lubiłem ich starsze produkcje.

Offline

#8910 2018-12-29 10:18:24

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

EzUx72zl.jpg
W końcu pojawiło się PV Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou:
https://youtu.be/04-gfvItZYU
Premiera w lipcu!


K5Cqyo6.png?1

Offline

#8911 2018-12-29 19:33:57

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To kilka słów też ode mnie o tym sezonie.
Zacznę od dropów. Od najgorszych:
- SSSS.Gridman - liczyłem na jakiś twist, w końcu Trigger, no nie wiem, coś co zrobi z cienkiej, sztampowej serii coś, co można określić chociaż mianem ciekawej. Nie warto nawet zaczynać.
- Goblin Slayer - po prostu nudne.
- Tsurune - w klimatach KyoAni, więc znowu odgrzewany kotlet. Kilka odcinków liznąłem, ale że tematyka mi nie podpasowała, to sobie darowałem.
- Hinomaru Sumo - ot, shounenik. Przez tematykę trochę nietypowy, ale otoczka to norma. Można obejrzeć, zwłaszcza jak ktoś lubi te klimaty, ale ja sobie darowałem, bo trochę mnie znudziło po kilku odcinkach.
- FLCL: Alternative - godny następca FLCL to to jest nie jest. Przetrwałem przez Progressive trochę z trudem, ale tutaj już wymiękłem na początku. A szkoda.
- Zombieland Saga - chyba najlepsza z dropów. Dałem sporą szansę, bo robi to MAPPA, ale jednak tematyka nie rozśmieszyła mnie na tyle, bym obejrzał do końca.

I teraz serie, które obejrzałem/oglądam:

8. Tokyo Ghoul:re 2nd Season - o jezu, porażka. Chyba jedna z gorszych ekranizacji, jaką widziałem. Powinni to rozbić co najmniej na 3 coury, a może nawet i na 4. Fanem mangi nie jestem, ale anime to już całkiem zeszmacili.
7. A Certain Magical Index III - w sumie największe rozczarowanie dekady dla mnie. Czekałem na Indexa cierpliwie od wielu lat, ucieszyłem się niezmiernie na wieść o kontynuacji, a tu takie gówno. Domyślam się, że wychodzi też tutaj słaby poziom materiału źródłowego, ale anime to potęguję przez tempo ekranizacji.
6. Sword Art Online: Alicization - w sumie to skończyły się czasy moich hejtów, do bajek podchodzę już inaczej, więc z SAO, którym gardziłem od zawsze, zrobiła się dla mnie teraz całkiem przyjemna bajka z ładną animacją, kolorowym walkami, nawet miłą dla ucha muzyką. Ot dla odmóżdżenia na wieczór. Spełnia swoje zadania, ale bez szału.
5. Golden Kamuy 2nd Season - całkiem świeży powiew w świecie shounenów. Druga seria ciekawa, zakończenie naprawdę fajne, niestety jakoś chaotycznie prowadzona w środku.
4. JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind - jak to Jojo. Z reguły na początku mi się podoba, a potem zaczyna przynudzać. Tutaj póki co jeszcze nie zaczęło, więc bawię się przednio podobnie jak w poprzedniej serii.
1. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Minai - w sumie seria jakich wiele w kwestii koncepcji i klimatu, ale jednak wykonanie na znacznie wyższym poziomie. Trochę przypomniała mi się Suzumiya czy Bakemonogatari. Oglądało się bardzo miło, z chęcią obejrzałbym kontynuację.
1. Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru - początkowo dropłem. Wyglądało fajnie, ale nie moje klimaty. Ale tak dla pewności ściągnąłem jeszcze kilka odcinków, żeby się upewnić, i stwierdziłem, że warto dokończyć. Fajna historia, bardzo dobrze zarysowane postaci. No ogólnie seria miodzio
1. Tensei Shitara Slime Datta Ken -  kolejny faworyt. Świetna kontra dla zrushowanych w tym sezonie innych serii. Powolny rozwój (który z reguły mi nie odpowiada, ale tutaj sprawdza się świetnie), przyjemna historia. Nie jest to hit i obawiam się, że pod koniec może już przynudzać, ale póki co każdy odcinek ogląda się miło.

A na przyszły sezon nastawiam się nad:
- Mob Psycho 100 II
- Kakegurui ××
- Tate no Yuusha no Nariagari (pewnie drop po paru odcinkach, ale dam szansę)
- Yakusoku no Neverland (ostatnio w jumpie robią naprawdę fajne mangi)
- Dororo (w końcu MAPPA)
- Boogiepop wa Warawanai (2019) (Oglądał ktoś starszą wersję? Warto?)
- Revisions (pewnie też drop)
i po 1/2 odcinkach serii, które będą wyżej w rankingach.

Ostatnio edytowany przez Sado (2018-12-29 20:19:32)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8912 2018-12-29 20:05:59

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

- Boogiepop wa Warawanai (2019) (Oglądał ktoś starszą wersję? Warto?)

Mega. W stylu Serial Experiments Lain w sumie. Stylizowana grafika na starą taśmę video i inne epickie rozwiązania. Do tego wciągająca i klimatyczna fabuła. Jednak to dosyć specyficzna seria, trochę surowa i może nie wszystkim podejść. Niemniej na pewno nie jest to produkcja jakich wiele.

Btw. Ile odcinków oglądałeś tego SSSS.Gridman? Znajomy mówił, że to się chyba po 3-4 zaczyna. Miał niby dropnąć, a wtedy był skok poziomu.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2018-12-29 20:07:23)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8913 2018-12-29 20:19:07

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:
Sado napisał:

- Boogiepop wa Warawanai (2019) (Oglądał ktoś starszą wersję? Warto?)

Mega. W stylu Serial Experiments Lain w sumie. Stylizowana grafika na starą taśmę video i inne epickie rozwiązania. Do tego wciągająca i klimatyczna fabuła. Jednak to dosyć specyficzna seria, trochę surowa i może nie wszystkim podejść. Niemniej na pewno nie jest to produkcja jakich wiele.

Btw. Ile odcinków oglądałeś tego SSSS.Gridman? Znajomy mówił, że to się chyba po 3-4 zaczyna. Miał niby dropnąć, a wtedy był skok poziomu.

Laina lubiłem, więc zachęciłeś mnie. Zawsze, jak coś dropnę, to i tak śledzę serię, ściągając i przewijając sobie co drugi odcinek, żeby upewnić się, czy nie warto wrócić (tak w sumie z Kaze ga Tsuyoku było). Obejrzałem chyba z 3 odcinki, a potem co drugi przewijałem, więc nawet mniej więcej wiem, jak to się tam skończyło.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8914 2018-12-29 22:57:52

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

MAL wysłał mi powiadomienie o nowej bajce.
Co to niby jest?

https://myanimelist.net/anime/38936/Lor … no_Jikenbo


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#8915 2018-12-29 23:06:38

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

MAL wysłał mi powiadomienie o nowej bajce.
Co to niby jest?

https://myanimelist.net/anime/38936/Lor … no_Jikenbo

Spin-off Fate/zero. Pojawia się tam Waver, który jest znany z serii Fate. Klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8916 2018-12-29 23:36:25

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A jak dla mnie Gridman to jedna z lepszych bajek sezonu. Bardzo dobra reżyseria, widowiskowe walki i sympatyczne postaci. Sama historia choć nie jakoś odkrywcza to bardzo strawna i nawet skłaniająca do lekkiej refleksji. Rzecz w tym że ta bajka to hołd dla klasycznych seriali tokusatsu, więc jeśli ktoś nie trawi potworów tygodnia, które wyglądają i poruszają się jako człowiek w cholernie niewygodnym kostiumie, tandetnych nazwa ataków i mocy przyjaźni, to raczej nie przypadnie mu do gustu.


podpisq.png

Offline

#8917 2018-12-30 01:39:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Halo, halo, a co tu się odjaniepawliło?

Yakusoku no Neverland 
noitaminA Block
Simulcast: Aniplus, Crunchyroll, Hulu, Wakanim

Nie odnowili tej umowy z Amazonem na kolejny rok? W ogóle Sony ma udziały w Aniplexie, a wszystko leci do CR.
Dziwne to wszystko. Funi po to odchodziło od CR, żeby tracić tyle tytułów? Jeszcze ich ostatnio Netflix wyruchał na Evangeliona.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2018-12-30 01:41:40)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#8918 2018-12-31 01:16:07

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:
Kamiyan3991 napisał:

MAL wysłał mi powiadomienie o nowej bajce.
Co to niby jest?

https://myanimelist.net/anime/38936/Lor … no_Jikenbo

Spin-off Fate/zero. Pojawia się tam Waver, który jest znany z serii Fate. Klik.

Lista postaci na stronie nowelki, której to jest adaptacja sugeruje, że mozemy się spodziewać postaci ze Fate/Strange Fake, Grand Order Kara no Kyokai.

Hm, ciekawe.

Offline

#8919 2018-12-31 12:44:38

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Lord El-Melloi II Case Files jest porządnym spin-offem, który może się podobać, nawet jeśli ktoś nie przepada za Waverem z F/Z. W tytule jest sporo odniesień do starych serii (nawet do Melty Blood/Tsukihime), ale ich znajomość nie jest wymagana. Na razie mam wrażenie, że to będzie pojedyncza bait-OVA. Dobrze byłoby, gdyby dzisiaj zapowiedzieli dłuższą serię. Tylko te designy mi nie pasują. Gray spowodowała, że dostałem przebłysków z pierwszego sezonu Fate/kaleid.

Pokaż spoiler
DvjAKw2U0AIeUwT.jpg

Jeśli o Fate/kaleid mowa - OVA w drodze. Wciąż nie ma materiału na kolejny sezon.

Pokaż spoiler visual
DvBWFauUUAU0XYH.jpg

Offline

#8920 2018-12-31 19:18:02

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

UndeadHunter napisał:

Na razie mam wrażenie, że to będzie pojedyncza bait-OVA. Dobrze byłoby, gdyby dzisiaj zapowiedzieli dłuższą serię.

No i wykrakałeś smile_big


XQwiDt5.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024