#41 2006-09-09 09:34:12

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

lb333 napisał:

Golden Sun to najlepsza gra RPG, w którą grałem. Wszystkie gry mi się nudzą po trzech dniach, a w GS grałem bardzo długo. Nawet jak się w niej zaciąłem, to ciągle do niej wracałem i szukałem rozwiązania. W innej grze spróbowałbym 2 razy i bym się poddał.

Chyba jRPG. Golden Sun - owszem, grywalny jak mało co, ale Chrono Trigger na SNESa to mój ukochany jRPG. Gdyby skonwertowano ChT na GBA (podobnie jak wspomnianą Zeldę), byłby orgazm w spreju. Na szczęście jest znakomity emulator SNESa - zSNES. Od niego (i od ChT) warto zacząć się bawić emulacją konsol (jeśli chodzi o automaty - NeoGeo i emulator NeoRAGE).

Offline

#42 2006-09-09 09:43:59

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Gry na GBA

To prawda Chrono Trigger jest wspanialy (chco u mnie zaraz za FF7) mam nadzieje ze kiedys zrobia remake na Ps3/PSP z grafika 3d itd. choc kto wie? moze to by zepsulo caly kilmat CT?


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#43 2006-09-09 09:46:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Oryginalny ChT już się chyba nie zestarzeje, a next-genowe 3D będzie się pewnie starzało tak szybko, jak current-genowe.

Offline

#44 2006-09-09 12:39:47

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Gry na GBA

Na GBA Love Hina Advance było zabawne, nawet na necie polską wersję idzie znaleźć.

Offline

#45 2006-09-09 12:52:38

yuuki
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra [APF]
Dołączył: 2006-04-24

Odp: Gry na GBA

na GBA był jescze FF Tactics, ale system był dośc monotonny

Offline

#46 2006-09-09 14:01:36

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Z jRPGów exclusive na GBA rządzą chyba Golden Suny. Sprawy miałyby się inaczej, gdyby Nintendo uzyskało prawa do skonwertowania FF IV, FF VI i ChT na Plejchłopka (domyślam się, że Sony zagarnęło Square w pakiecie z prawami do tych gier - inaczej trudno sobie wytłumaczyć brak tych konwersji).

Offline

#47 2006-09-09 14:09:33

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Final Fantasy III już zmierza na NDS, więc wątpie czy jest sens inwestowania FFIV, FFVI i ChT na GBA. Prędzej te gry ukażą się na NDS w odnowionej oprawie jak FFIII.

Offline

#48 2006-09-09 14:35:15

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Prędzej będzie emulator SNES na PSP (pewnie już jest), zatem jeśli Sony ma do tych SNESowych staroci jakieś prawa, konwersje im się nie opłacą (ChT wyszedł na PSX, a Dragon Quest V doczekał sie remake'u na PS2, czyli jest precedens).
P.S. Konwersje na GBA byłyby może trochę spóźnione, ale Nintendo wciąż sprzedaje pomniejszone Advance'y, więc kto wie... ChT jeszcze trochę by ich sprzedał. A wyobraźmy sobie ChT, FF IV i FF VI na jednym nośniku. Dla takiego zestawu skusiłbym sie na GBA, który zresztą wydaje się idealny ze względów technologicznych (co prawda sceny apokaliptyczne i walki z bossami w ChT na małym ekraniku nie zrobią takie go wrażenia, jak na TV, czy nawet na monitorze PC).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-09 14:45:08)

Offline

#49 2006-09-09 17:03:01

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Może i jest, ale na pewno nie na konsolach Sony, tylko Nintendo. Jednak pomijając GBA, na którego już się nie opłaca robić konwersji, nawet ChT. ChT można spokojnie wydać na NDS w nowej oprawie. Bardziej się to opłaci Square-Enix(większy zysk, większe możliwości - stylus, ekran dotykowy).

P.S.: W dziejszych czasach nikt już nie kupuje GBA, tylko NDS! A dlaczego? Bo NDS ma też slot na gry GBA, więc głupotą byłoby kupić GBA dla choćby ChT, które można przecież będzie odtworzyć na NDS. Co dwa ekrany to nie jeden:P

Offline

#50 2006-09-09 17:11:44

yuuki
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra [APF]
Dołączył: 2006-04-24

Odp: Gry na GBA

"Cat Eye" jest w konwencji anime, jeśli ktos bedzie sobie życzył to służę ową grą

Offline

#51 2006-09-09 20:13:47

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Starfox napisał:

W dziejszych czasach nikt już nie kupuje GBA, tylko NDS!

Może masz dostęp do jakichś tajnych archiwów Nintendo, ale ja sądzę, że GBA sprzedaje się (choćby w Chinach, a to rynek nie do pogardzenia). Po to zaprojektowano tego jeszcze mniejszego, żeby go sprzedawać (a konwersja mimo wszystko byłaby tańsza, niż remake).

Offline

#52 2006-09-09 21:01:44

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Wątpie czy tajnym archiwum Nintendo można nazwać Internet i co tygodniowy wykaz sprzedaży konsol w Japonii:P
O USA jest mniej statystyk niż o Japonii, ale tam też NDS idzie prawie równo z Xbox360. O Europie nie piszę bo takowych zestawień nie ma(żadnych liczb, tylko same nazwy).
Więc sprzedaż GBA spada na rzecz NDS. Nawet kompilacja tych trzech hitów na cartcie do GBA nie podbiła by jego sprzedaży, bo ludzie i tak kupili by NDS, żeby w te gry pograć. A Micro to tylko chwilę był na szczycie, teraz sprzedaje się na pułapie równym z GBA SP.

Co do Chin to masz racje jest to rynek nie do pogardzenia, ale tylko dla twórców MMORPG i wszelkich gier scieciowych na PC. Z dużych producentów konsolowych to reklamuje się tam jako tako Nintendo, ale skupia się na NDS:) No i nie zapominajmy, że w Chinach jest ogromny rynek piracki, więc samym producentom to nic nie daje, bo zyski mają, tylko ze sprzedaży konsol(i tak małe), a nie gier.

Offline

#53 2006-09-09 21:16:25

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Lepszy mały zysk, niż żaden. Jasne, że sprzedaż GBA spada w stosunku do sprzedaży NDS - NDS też jest po to, żeby go sprzedawać. Tym niemniej jego kompatybilność wstecz trochę śmierdzi, bo - jak czytałem - nie obejmuje GB i GBC.
Nintendo musi bardziej liczyć się z groszem, niż Sony i Microsoft - tym większy sens miałaby konwersja ze SNES na GBA. Choćby po to, żeby sprzedać jeszcze trochę tego drugiego. Już jakiś czas temu Nintendo zaatakowało Chiny tanimi konsolami.

Offline

#54 2006-09-09 21:29:28

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Błędne twe myślenie:) Nintendo zaatakowało Chin tanimi kosolami, ale są to głównie konsole edukacyjne dla dzieci i konsola emulująca N64(Edit: zapomniałem o niej).
Racja nie obejmuje GB i GBC - ale na co to komu w dzisiejszych czasach? Te konsole kupisz już za parę złotych.
Masz racje pisząc, że N liczy się z każdym gorszem, ale dzięki temu "zarabia" na tym biznesie. M$ jeszcze nie tak dawno musiał dokładać do produkcji pierwszego xbox'a(teraz też dokłada - xbox360). Sony tak samo, zresztą już widać PS3 i kolejne straty będą notować. Powiesz, że do biznesu trzeba dokładać, żeby zaistanieć? Masz racje, ale Nintendo prowadzi najbardziej "dochodową" politykę z tej trójki i jak na razie zanosi się, że ciągle będą zyskiwać w przeciwieństwie do innych. No i posiada w swojej stajni czarnego konia, który pobije każdą nową produkcje Next-Genową na PS3 i Xbox'a, nawet jeśli to byłby ChT na PS3.

Ostatnio edytowany przez Starfox (2006-09-09 21:32:35)

Offline

#55 2006-09-09 22:07:35

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Starfox napisał:

Błędne twe myślenie

Jakie? Czyje? Ilekroć pytałem, co uważasz za "me myślenie", nabierałeś przysłowiowej wody w usta. Wiesz w ogóle z czym polemizujesz?
GBA jest oficjalnie sprzedawany w Chinach. Pamiętam takiego newsa. Sądzę, że taniej niż NDS. Sprzedając konsole w Chinach, gdzie produkje się masowo programatory (czy jak się to nazywa), Nintendo dorabia sobie na rynku, na którym i tak nie zarobiłoby inaczej.

Offline

#56 2006-09-10 00:17:10

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Oczywiście, że nabieram wody w usta, bo jakby na nie odpowiadał to polemizowałbyś, że co ja wiem co ty myślisz i tak w kółko:P Poza tym są rzeczy na które nie da się udzielić jasnej odpowiedzi. Nie jesteśmy na terapii u Freud'a, żeby bawić się w to co kto myśli, bo mamy to jasno napisane postach danej osoby. A więc: Przeczytałem twoje posty na forum, twoje komentarze i po nich wnioskuję co myślisz, ba nawet mogę łatwo nakreślić twój charakter:P

Sądzisz, że GBA jest sprzedawany taniej w Chinach niż NDS? Jak na to wpadłeś? Może to przez to, że GBA jest starszy od NDS, a im starszy tym droższy?(dobra dosyć ironii):P

GBA ma tam jakiś mały procent sprzedaży w Chinach, lecz znikomy. Rynek chiński ciągle nie jest przygotowany na więcej niż GBA. Nintendo więcej zarobi na tym emu N64 niż GBA.

Offline

#57 2006-09-10 03:45:58

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Starfox napisał:

Oczywiście, że nabieram wody w usta, bo jakby na nie odpowiadał to polemizowałbyś, że co ja wiem co ty myślisz i tak w kółko

A Ty wydajesz się nie lepiej przygotowany do polemiki, niż rynek chiński "na więcej niż GBA".

Starfox napisał:

Przeczytałem twoje posty na forum, twoje komentarze i po nich wnioskuję co myślisz, ba nawet mogę łatwo nakreślić twój charakter

Ale dopóki zachowujesz te wnioski dla siebie, Twoje uwagi o "błędności mego myślenia" pozostają uwagami bezprzedmiotowymi i nie wnoszącymi nic do polemiki. Ja se nie wycieram gęby "Twym myśleniem".

Starfox napisał:

GBA ma tam jakiś mały procent sprzedaży w Chinach, lecz znikomy. Rynek chiński ciągle nie jest przygotowany na więcej niż GBA. Nintendo więcej zarobi na tym emu N64 niż GBA.

I co z tego, że mniej? Poza tym na przykład w Polsce GBA też ciągle jest sprzedawany. Ja wcale nie marzę o przenośnej konsoli, ale dla wspomnianego zestawu (FF IV, FF VI i ChT) gotów byłbym sobie sprawić starego Advance'a. Dopóki gry na NDS nie stanieją, i tak nie miałbym z niego wielkiego pożytku. Mogę se poczekać na NDS do następnej generacji, kiedy będzie na niego więcej gier, w które lubiłbym zagrać. Ludzi o podobnym nastawieniu znalazłoby się pewnie paręset tysięcy, a paręset tysięcy sprzedanych GBA więcej, to byłby dla Nintendo nienajgorszy deal. Do tego, jak już pisałem, wspomniane gry wydają się stworzone do skonwertowania właśnie na GBA (co powinno byc tańsze od remake'u).

Starfox napisał:

Nie jesteśmy na terapii u Freud'a

Poprawnie pisze się "Freuda".

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-10 04:43:46)

Offline

#58 2006-09-10 12:33:21

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Trochę się pobawię:P
Jak możesz sądzisz, że wydaję się nie lepiej przygotowany do polemiki, niż rynek chiński na więcej niż GBA? Dlaczego tak sądzisz? Co cię skłoniło do postawienia takiej tezy? Zdradź mi co myślałeś pisząc te słowa? Czy to wpływ ciężkiej nocy?
Można tak w kółko:D

Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi:P

Nintendo sprzedaje oficjalnie w Chinach GBA, ale skala piractwa jest tak duża, że postanowili dostosować się do chińskiego odbiorcy wypuszczając tam iQue - konsolę przypominającom pada, do której dołączona jest karta falsh(64MB). Chińczyk może za niewielką cenę(ok. 30zł) wgrać sobie na nią kilka znanych gier z N64(bo konsola to małe N64) w specjalnych punktach na terenie Chin(Supermarkety w dużych miastach). Nintendo przyjęło zasadę: żeby coś zarobić w Chinach trzeba się dostosować do rynku chińskiego.

Natomiast GBA powoli odchodzi w zapomnienie. Jego miejsce zajmuje NDS, bo od tego ma ten slot na gry z GBA:P Nintendo nie pogardziło solidną biblioteką gier z Advance'a, dlatego umieściło ten slot, żeby zachęcić do kupienia NDS, bo to ma przynosić zyski. Na GBA już się dorobili, czas zarobić na czymś innym:P

Offline

#59 2006-09-10 12:54:35

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry na GBA

Starfox napisał:

Jak możesz sądzisz, że wydaję się nie lepiej przygotowany do polemiki, niż rynek chiński na więcej niż GBA? Dlaczego tak sądzisz?

Ja NIE "sądzę, że się wydajesz". Ty mi się po prostu wydajesz. Chyba wiem najlepiej, co mi się wydaje, a co nie. A wydajesz mi się nieprzygotowany do polemiki, bo jej unikasz. Nieraz mam się ochotę rozejrzeć wokół, gdzie ten ktoś, do kogo piszesz - tak dalece niedotyczące moich postów wydają mi się Twoje wypowiedzi.

Starfox napisał:

Nintendo sprzedaje oficjalnie w Chinach GBA, ale skala piractwa jest tak duża, że postanowili dostosować się do chińskiego odbiorcy wypuszczając tam iQue - konsolę przypominającom pada, do której dołączona jest karta falsh(64MB). Chińczyk może za niewielką cenę(ok. 30zł) wgrać sobie na nią kilka znanych gier z N64(bo konsola to małe N64) w specjalnych punktach na terenie Chin(Supermarkety w dużych miastach). Nintendo przyjęło zasadę: żeby coś zarobić w Chinach trzeba się dostosować do rynku chińskiego.

No niesamowite. Normalnie czad. Taż przecież pisałem, że Nintendo zarabia na sprzedaży konsol, a żeby zarabiać na sprzedaży konsol, muszą istnieć gry na te konsole, nawet jeśli na samych grach Nintendo nie zarobi. Dlatego opłaciłaby się konwersja nieskonwertowanych jeszcze SNESowych przebojów na GBA (jeśli tylko Nintendo zachowało do nich prawa), bo one już są - wystarczy je skonwertować, a najłatwiej programuje się podobno na GBA. Nie tylko w Chinach są jeszcze ludzie, którym dałoby się opchnąć Advance'a (bo nie mają, a na NDSie, czy na PSP tak znów bardzo im nie zależy).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-10 13:02:29)

Offline

#60 2006-09-10 13:17:09

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na GBA

Unikam polemiki, bo nie lubię dyskutować nie na temat:P Rozmawiamy o grach na GBA, a zeszliśmy na konsolowy rynek chiński. Co napisałem o NDS i Chinach to prawda - GBA już się nie opłaca sprzedawać ludziom, bo za jakiś czas i tak rzucą konsolkę w kąt i zechcą jakiś nowych gier na vide NDS'a, więc po co mieliby znowu wydawać kasę na NDS, skoro już wcześniej mogli sobie go kupić zamiast GBA? Dzięki temu nie wydaliby kasy na konsolkę, tylko na oryginalne gry.

Podałeś, że Nintendo zarabia, ale na GBA i ciągle może na nich zarabiać. A prawda jest taka, że to specyficzne konsole typu iQue przyniosą porządane zyski.

A konwersja gier by się nie opłaciła. Lepiej wydać remake i więcej zarobić - na FFIII jest więcej preorderów niż na Final'e z "dużych" konsol. To właśnie FFIII sprzedaje teraz NDS i jeśli N i Square-Enix chcą zarobić to prędzej zdecydują się na remake na NDS, niż na konwersję na GBA. Wniosek: "Chcesz zarobić, zrób starą grę w nowy opakowaniu na nową i przyszłościową konsolkę".

Edit:
A tłumaczyć tak sobie będę, bo to prawda. W końcu kto wie lepiej co ja myślę niż ja sam[hehe]. No i lubię czytać twoje docinki, które od razu poprawiają mi humor. Człowiek czuje się o wiele lepiej:P

Ostatnio edytowany przez Starfox (2006-09-10 13:33:34)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024