#21 2006-04-17 14:28:02

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Tak czytają co ostatnio Ard pisał na forum znów zacząłem oglądać całego SEED'a i muszę przyznać poraz kolejny, że jak dla mnie nie ma lepszego anime na dzień dzisiejszy...
Wczoraj zdąrzyłem zobaczyć do ep31 i kurde mimio iż się wiedziało co się stanie to i tak jakoś łezka poraz kolejny sama się w oku zakręciła baka
(tak na marginesie dosłownie spadłem z krzesła jak ktoś przetłumaczył Archangel na 'nożny statek' wcześniej mi to nie przeszkadzała ale teraz jak to zobaczyłem normalnie... deprechacholera
Co do Destiny zostaje przy swoim, że również był bardzo dobry głównie z kuli ciekawego rozwinięcia wątku politycznego (Dullindal dość ciekawa postać)... Nie wliczając oczywiście tej bezsensownej OVA mogli wydać tylko końcowe 5 minut i na jedno by wyszło a nie mgea flashback... oczkod
No i kochaniutka Stellar...[placze] Why !? się pytam...:D

Offline

#22 2006-04-17 14:58:19

Eragon
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2005-12-09

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Dajcie jakiś link do tego bo jak widze wasze komentarze t omi siędziwnie robi. Chciałbym to obejrzeć!

Offline

#23 2006-04-17 14:58:22

Eragon
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2005-12-09

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Dajcie jakiś link do tego bo jak widze wasze komentarze t omi siędziwnie robi. Chciałbym to obejrzeć!

Offline

#24 2006-04-17 16:43:37

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Isao napisał:

ktoś przetłumaczył Archangel na 'nożny statek'

To bylo raczej tlumaczenie "ashitsuki" co doslownie znaczy "coś z nogami", i wlasnie ZAFT nadał taką nazwę temu statkowi, ponieważ wtedy nie był on w ich bazie danych (Archangel to w koncu pierwszy okret w swojej klasie).

Offline

#25 2006-04-17 17:08:15

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Gundam SEED  to jest pierwsza seria, a Gundam SEED Destiny-druga. Jest jeszcze jedno OVA- Gundam SEED:Between the Stars, ktore nalezy obejrzec po skonczeniu pierwszej serii smile
Gundam SEED-> Gundam SEED:Between the Stars-> Gundam SEED Destiny
EDIT:
a ten Link ktory podales, nie ma z tym nic wspolnego

Ostatnio edytowany przez pa3cja (2006-04-17 17:31:11)

Offline

#26 2006-04-17 19:37:14

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

amarthar napisał:

To bylo raczej tlumaczenie "ashitsuki" co doslownie znaczy "coś z nogami", i wlasnie ZAFT nadał taką nazwę temu statkowi, ponieważ wtedy nie był on w ich bazie danych (Archangel to w koncu pierwszy okret w swojej klasie).

Zwracam honor mój błąd...[wstyd]
Jednak mimo wszystko trochę to dziwnie brzmi nie sądzicie nie lepiej było zostać przy tym "ashitsuki" smile
Pozatym z imionami postaci też nie jest za dobrze przykładowo co odcinek Mwu nazywa się inaczej... baka

~ard to dopiero początek jeszcze wszystko przed tobą smile

a teraz mały:
ukryty[ukryty]SPOJLERukryty[ukryty]
kto oglądał Destiny niech w ep28 przyjrzy się mostkowi Minervy gdzieś koło minuty 15:45, a kto tam sobie z tyłu siedzi... szpan

Ostatnio edytowany przez Isao (2006-04-17 19:37:45)

Offline

#27 2006-04-17 19:50:22

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

~Isao kto siedzii? bo ja akurat nie mam plyt przy sobie[shithappens]

EDIT

a pozatym to ja nigdy nie sadzilam ze az tak bardzo mozna sie przywiazac do narysowanych postaci.. placze to jest NIEBEZPIECZNE!! cholera

Ostatnio edytowany przez pa3cja (2006-04-17 19:58:49)

Offline

#28 2006-04-17 20:01:09

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

[cytuj]Mówisz o seed czy o pierwszej serii? Bo nie rozumiem. Mam nadzieję, że nie pomyliłem chronilogii.[/quote] Pod pojeciem pierwsza seria chodzilo mi o SEEDA, poprzednika Destiny czego nie tak trudno jest sie chyba domyslic prawda?

TU MOZE BYC SPOILER jezor

Siedzi tam bodajze Athrun z Cagali i to jest chyba wycieta ta scena w ktorej na pokladzie minevry walczyli ze szczatkiem juniusa7. Kolejny argument przeciwko Destiny stworzonemu metoda "kopiuj - wklej" jezor

Ostatnio edytowany przez m_jay (2006-04-17 20:22:05)


WoodenJesus.png

Offline

#29 2006-04-17 20:21:34

UssekPS
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-31

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

SPOJLER - A JAK!! xD  ale tylko tak mogę wyrazić co czuję.

Po dwóch odcinkach gdzie Stallar była główną bohaterką (jej śmierć placze i pożegnanie z nią) musiałem odłożyć Destiny, bo tak to mocno przeżyłem, że coś mi się w psychice zatrzęsło... Stellar była moją ulubioną bohaterką - jej beztroskie delikatne zachowanie i mania zabijania xD  zostały idealnie połączone z jej wyglądem, ale kiedy Kira klnie to się załamałem... smutny

Według mnie Seed jaki powstał był zbyt cukierkowo zrobiony - w planach było wysłanie Flay z bombą do statku EAF klasy Archangel, śmierć Kiry, Asuran miał stracić rękę, a Mwu nie przeżyć...
No i oczywiście wynika z tego że doczekamy się Eternity, ale ja raczej nie będę oglądał tego, bo będzie to poprostu czysta komercja. No i na przykucie uwagi będzie to że Asuran będzie miał "harem". Myślę, że ma wystarczjące powodzenie i robienie tego jest zbędne, no ale co ja tam wiem... ;]

Offline

#30 2006-04-17 20:32:42

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

TU MOZE BYC SPOILER

[cytuj]No i oczywiście wynika z tego że doczekamy się Eternity[/quote]

Hmm znajdz mi jakies pewne zrodlo z ktorego wynika ze kolejny SEED bedzie sie nazywal Eternity. Z tego co mi wiadomo to takowego zrodla nie ma i wszystkie tytuly kolejnego G. z ktorymi mozna sie spotkac to jedynie wymysly fanow ( a spotkalem sie z okolo trzema wersjami z czego najsmieszniejszy byl gundam seed fortune dzieki stworzonemu przez kogos fake'owi)

[cytuj]śmierć Kiry, Asuran miał stracić rękę, a Mwu nie przeżyć... [/quote]

To bylo by takie piekne :/ ciekawe kogo jeszcze wskrzesza? Moze przecietego na pol Nicol'a, umieszcza go jako kapitana statku jednej ze stron w postaci cyborga (obowiazkowo w masce). Zeby bylo orginalnie to moze byc w czarnym pancerzu jezor I najlepiej jakby mowiac smiesznie sapal przez maszynerie do podtrzymywania zycia smile_big i nazwa to Gundam Seed Space Wars jezor To by dopiero bylo swierze i nowatorskie. Hmm chyba poniosla mnie wyobraznia.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2006-04-17 20:42:15)


WoodenJesus.png

Offline

#31 2006-04-17 21:05:40

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

ard napisał:

pa3cja  napisał:

a pozatym to ja nigdy nie sadzilam ze az tak bardzo mozna sie przywiazac do narysowanych postaci..  to jest NIEBEZPIECZNE!!

To było do mnie? smile_big

glownie napisalam o sobie, bo kiedy umarla jedna z moich ulubionych postaci, nie moglam dojsc do siebie przez pare dni jagby umarl mi ktos bliski placze[placze]

Offline

#32 2006-04-17 22:53:16

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

[cytuj]Jakis przykład? Bo ja mam wrażenie, że chodzi o to, iż ci którzy są jego przyjaciólmi mówią po imieniu a reszta używa nazwiska. [/quote]
Źle się wyraziłem oczywiście chodziło mi o to jak jest jego imię/nazwisko pisane w subach (Ra fraga itp. itd.)...

SPOILERy
[cytuj]Siedzi tam bodajze Athrun z Cagali i to jest chyba wycieta ta scena w ktorej na pokladzie minevry walczyli ze szczatkiem juniusa7. Kolejny argument przeciwko Destiny stworzonemu metoda "kopiuj - wklej"[/quote]
Jeszcze przewodniczącego widać smile

[cytuj]Po dwóch odcinkach gdzie Stallar była główną bohaterką (jej śmierć  i pożegnanie z nią) musiałem odłożyć Destiny, bo tak to mocno przeżyłem, że coś mi się w psychice zatrzęsło... [/quote]
To wyobraź sobie przez co ja przechodziłem tłumacząc te epeki chyba nigdy tego nie zapomnę i jeszcze ta nutka w tle... placze

Offline

#33 2006-04-17 23:51:54

Luciola
Użytkownik
Skąd: Tomaszów Maz.
Dołączył: 2005-07-18

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

To ja tak toroche nie na temat! Kto był by taki dobry, i zamienił by się na czyste płytki(ewntualnie cosik innego, ale nie wiem na co smile_big) za Seed'a Destiny? Ponieważ mój młodszy brat zrobił formatke dysku i nie wszystko udało się odzyskać[placze]a dużo epków jest uszkodzonych[shithappens]

Ostatnio edytowany przez Luciola (2006-04-18 01:01:24)

Offline

#34 2006-04-18 12:00:12

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

a kto wie jak sie nazywa piosenka ktora leci pod koniec 40 epka Destiny? smile_big

Ostatnio edytowany przez pa3cja (2006-04-18 12:01:27)

Offline

#35 2006-04-18 13:55:49

ogi
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Znacie jakieś strony z piosenkami z Gundama?? Dobrze gdyby to były torrenty, albo http jezor z góry dzięki smile_big

Offline

#36 2006-04-18 13:57:49

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

ja znam link jezor


WoodenJesus.png

Offline

#37 2006-04-18 14:50:53

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

pa3cja napisał:

a kto wie jak sie nazywa piosenka ktora leci pod koniec 40 epka Destiny? smile_big

ten utwór jeśli mnie pamięć nie myli to jest to FictionJunction YUUKA - Honoo no Tobira... jezor
Polecam się zarejestrować na tej stronce jest tam naprawdę dużo dobrej muzy z anime http://gendou.com/ respekt
I trochę poszukać na forum bo było dosć sporo linków do stronek z OST jak i dobrą japońską muzą... smile

Offline

#38 2006-04-18 16:34:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Archanioła nożnym statkiem nazywał ZAFT, wiem bo sam tłumaczyłem tę nazwę... a czemu nie został ashitsuki, bo w werji, którą miałem był angielski odpowiednik...
SPOILER
Wracając do tego:
[cytuj]w planach było wysłanie Flay z bombą do statku EAF klasy Archangel, śmierć Kiry, Asuran miał stracić rękę, a Mwu nie przeżyć... [/quote]
Flay miała pilotować Strike Rogue, w którym miała być bomba... a co do śmierci Kiry i stracenia ręki przez Asurana, to początkowo miało być w 30 epie, potem w ostatnim...

należy jeszcze wspomnieć jednym nie logicznych momnetem serii gundam seed
przetrwanie Kiry w Strike'u, który wybuchł... wyjaśnienie, które jest tylko w mandze: Strike podczas wybuchu Aegisa nadal miał włączone Phase Shift. Kira mógł zejść z fotela i schować się w bezpieczniejszej części kokpitu.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#39 2006-04-19 06:23:58

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

którymi rysunkami??


K5Cqyo6.png?1

Offline

#40 2006-04-19 14:30:39

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gundam SEED = wyciskacz łez??

Też się nad tym zastanawiałem gdzieś czytałem, że są to prace dzieci z jakiegoś konkursu i nagrodą między innymi było umieszczenie ich w endingu jakiegoś ep czy coś takiego... smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024