#3681 2023-06-06 00:30:56

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Polityka i okolice

Gdyby nie religia i polityka to ten świat chyba by umarł z nudów. smile_big

Offline

#3682 2023-06-06 01:23:25

Chun
Użytkownik
Dołączył: 2022-08-01

Odp: Polityka i okolice

Jak miło jechać po represjonowanym sędzi w czasach gdy do trybunału wstawiają się PRL-owskich prokuratorów kupa .

Ostatnio edytowany przez Chun (2023-06-06 01:23:32)


Zbiorczy katalog z napisami na MEGA: https://bit.ly/DemoNapisy

Offline

#3683 2023-06-06 02:12:02

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
kostek00 napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Kto pytał. A ogólnie to serdecznie kochaj się, pisowcu.

O, odezwał się typowy lewak, „jak nie z nami, to przeciwko”. Gówno o mnie wiesz, nie udzielaj się względem mojej osoby.

Myślę, że tym szkalowaniem marszu dostatecznie dużo pokazałeś na swój temat. Jak otwarta księga.
I nie zamierzałem się udzielać. Chciałem ci tylko przypomnieć, że jesteś nieźle kochany.
Zresztą ten temat to zawsze był taki Wykop w pigułce z pisowskimi botami. Ostatnio doszły jeszcze te czuby z Konfederosji.

No widzisz, dla takich jak ty to był marsz i wszystko było w porządku. Jak ktoś stoi z boku i nie smaruje się tym szambem, to widzi jacy wy jesteście jebnięci.

Lewaki psioczą, że nie ma wolności, demokracji, a u władzy jest dyktatura. No to ciekawe, że w czasach dyktatury możesz organizować protesty i brać udział w wyborach, a policja nie leci i na ślepo nie wali po łbach za zły wybór polityczny. Całkiem wolna i demokratyczna ta dyktatura. Nie podoba się władza? To zróbcie to, o co tak usilnie skomlecie i ruszcie dupy na wybory, a nie siłą chcecie dobrać się do koryta. Mnie to ryba, która strona rządzi, obie trącą zgnilizną.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2023-06-06 02:14:26)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3684 2023-06-06 10:09:32

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

kostek00 napisał:

Mnie to ryba, która strona rządzi.

I dlatego 33-latek z Lublina tak się oburzył o marsz w odległej Warszawie, że zaczął uczestników nazywać bydłem. Jasne.
Synek, kłamać to jeszcze trzeba umieć. Zdrowaśki odmówione? Portret naczelnika wisi na ścianie?

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2023-06-06 10:10:20)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3685 2023-06-06 11:11:26

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
kostek00 napisał:

Mnie to ryba, która strona rządzi.

I dlatego 33-latek z Lublina tak się oburzył o marsz w odległej Warszawie, że zaczął uczestników nazywać bydłem. Jasne.
Synek, kłamać to jeszcze trzeba umieć. Zdrowaśki odmówione? Portret naczelnika wisi na ścianie?

Nie nazwałbym tego oburzeniem. Mnie tam się śmiać chciało, gdy bydło maszerowało. Niektóre wyzwiska, groźby i transparenty były zabawne.

A jak prawaki będą maszerować z takim samym zachowaniem to ich też nazwę bydłem.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2023-06-06 11:16:02)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3686 2023-06-06 14:11:22

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Polityka i okolice

Panowie, ja rozumiem, że polityka jest świetnym tematem rozmów, ale kochajcie się trochę mniej.

Offline

#3687 2023-06-06 18:15:13

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Rebe_Paco napisał:

Akurat co do czepiania się obecności sędziego Tuleyi na tym marszu, to bardzo mnie to bawi.
Obecna władza zniszczyła facetowi życie za niewinność, a teraz wielkie oburzenie, że nie może pójść w marszu organizowanym przez opozycję.
W tym przypadku zasłanianie się "niezawisłością sędziów" jest po prostu śmieszne. Zwłaszcza w kontekście zamordystycznych prób upolitycznienia prokuratury i całego wymiaru sprawiedliwości, do których dochodzi od 2015 roku.

Podstawowy problem jest taki... że to fejk.
https://oko.press/tuleya-marsz-wolnosci-fejk

Już ktoś wcześniej na Wykopie zauważał, że ani Tuleja, ani Kraśko nic takiego nie wstawiali na mediach. Było chyba jeszcze jedno zdjęcie z Trzaskowskim.
image.png

To po prostu przeróbka starych zdjęć z 2020. Niezły syf.
Tutaj nawet w temacie Otsukare łyknął ten fejk z połykiem.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2023-06-06 18:17:17)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3688 2023-06-06 18:20:59

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
kostek00 napisał:

Mnie to ryba, która strona rządzi.

I dlatego 33-latek z Lublina tak się oburzył o marsz w odległej Warszawie, że zaczął uczestników nazywać bydłem. Jasne.
Synek, kłamać to jeszcze trzeba umieć. Zdrowaśki odmówione? Portret naczelnika wisi na ścianie?

Jesteś za PiS, za PO, Korwinem, czy co. Zmieniasz partie jak dziwka majtki.
Zdecyduj się na coś, synku. ban


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3689 2023-06-06 18:23:03

Rebe_Paco
Użytkownik
Dołączył: 2021-07-03

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

Podstawowy problem jest taki... że to fejk.
https://oko.press/tuleya-marsz-wolnosci-fejk

Już ktoś wcześniej na Wykopie zauważał, że ani Tuleja, ani Kraśko nic takiego nie wstawiali na mediach. Było chyba jeszcze jedno zdjęcie z Trzaskowskim.
https://cdn.discordapp.com/attachments/ … /image.png

To po prostu przeróbka starych zdjęć z 2020. Niezły syf.
Tutaj nawet w temacie Otsukare łyknął ten fejk z połykiem.

Dzięki za info, w sumie nie zweryfikowałem, a tylko zareagowałem na ten uroczy "kolaż", który Otsukare tutaj wrzucał.
Tak teraz kojarzę, że chyba też pojawiły się fejki na twitterze związane z przebiegiem samego marszu.
Dziś czytałem, że podobno użyto zdjęć z któregoś marszu niepodległości, by pokazać "dzicz", do jakiej doszło w niedzielę, ale szczegółów nie znam. Może trzeba poszukać będzie.

Ale masz rację co do tego, że to niezły syf. Ciekawe, czy akcja zaplanowana jakoś odgórnie przez kogoś, czy to płatnych trolli poniosła fantazja.

Ostatnio edytowany przez Rebe_Paco (2023-06-06 18:27:17)


May the Force be with you

Wątek z tłumaczeniami Demo Subs

Offline

#3690 2023-06-06 18:32:52

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Yagami_Raito8920 napisał:

Jesteś za PiS, za PO, Korwinem, czy co.

Ja? Za wszystkim, co nie jest PiSem i Konfederosją.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3691 2023-06-06 20:03:31

Antarctic
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2015-12-05

Odp: Polityka i okolice

Choć nie lubię się wypowiadać na temat polityki, to tutaj mogę zabrać głos jako osoba niepełnosprawna (z epilepsją i jeszcze kilkoma innymi problemami zdrowotnymi). Obecna władza niepełnosprawnych traktuje jak jakiś "dodatek" do reszty społeczeństwa. Jest przeciw aborcji, więc każe rodzić dzieci z wadami wrodzonymi (często te dzieci umierają po kilku dniach). Jeśli tak bardzo tego chce, to dlaczego nie wpuszcza się opiekunów osób niepełnosprawnych nawet na rozmowy? O olewaniu rozmów nawet nie chce mi się wspominać. Osobiście pracuję na pół etatu i gdyby nie to, że mieszkam z rodziną, to nie dałbym rady się utrzymać. A renta ? Połowa z tej kwoty zchodzi mi na leki.
Pozdrawiam.

Offline

#3692 2023-06-06 22:18:54

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Polityka i okolice

Abstrahując od wszystkiego, zgadzam się z kostek00 w pełni, jeśli chodzi o zachowanie sporej części ludzi na tych "przemarszach" czy protestach. To już jest taki poziom transparentów (zwolenników w sumie każdej ze stron), a przede wszystkim wołanych tekstów, że nawet nie chcę obok tego stać. Nawet jeśli ogólnie zdecydowanie nie jestem zwolennikiem przekleństw, które się w obecnych czasach już na legalu pojawiają w mediach, to mogę je zdzierżyć do pewnego stopnia. Po kilku protestach w moim mieście, na których nie pojawia się nawet w 1/6 liczby ludności, która jest na podobnych w stolicy, a już doświadczyłem języka gorszego niż na stadionie żużlowym podczas meczów zatwardziałych wrogów/rywali.

Co do polityki. Łatwo pojechać PIS, konfederacje, PO itd. Ale kto mi powie coś dobrego o jakiekolwiek z partii? W takim znaczeniu, że którą warto wspierać, ale z takim przekonaniem, a nie wybierając mniejsze zło. Szczerze? jak tak sobie analizuję, to jest dno, albo grupki osób, które nawet by nie wiedziały, co zrobić z większą władzą.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3693 2023-06-06 22:32:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Hunter Killer napisał:

Szczerze? jak tak sobie analizuję, to jest dno, albo grupki osób, które nawet by nie wiedziały, co zrobić z większą władzą.

Kiepsko analizujesz albo się po prostu kompletnie tym nie interesujesz. Różnic między obecnym rządem a każdym poprzednim jest od groma. A przynajmniej nie kojarzę, żeby nam wcześniej UE klepała codziennie kolejne kary w milionach euro za łamanie trójpodziału władzy. Jest to model turecko-węgiersko-białoruski. Kto nie rozumie, z czym to się wiąże, jest – mówiąc wprost – kompletnym idiotą.

Hunter Killer napisał:

atwo pojechać PIS, konfederacje, PO itd. Ale kto mi powie coś dobrego o jakiekolwiek z partii? W takim znaczeniu, że którą warto wspierać, ale z takim przekonaniem, a nie wybierając mniejsze zło.

Ale jakie to ma znaczenie w obecnej sytuacji? Systemowo jesteśmy już blisko Białorusi, a ty uprawiasz jakąś filozofię z partią, na którą warto głosować. Polityka ciepłej wody w kranie to byłby teraz scenariusz optymalny. Na tę chwilę problemem jest nie popadnięcie na stałe w system autorytarny. Ja wiem, że Polacy lubią mieć te wszystkie swoje filozofie, ale żarty się już skończyły. Jeśli sprawa się nie ustabilizuje jakoś jesienią, to prawdopodobnie kolejne wybory odbędą się już poza UE. A jak dowalą cła, to się obsramy bardziej niż UK, która obecnie tonie przez własną głupotę.

Chociaż to nie tylko gospodarka. Jak się obecna sytuacja utrzyma, to współczuję jakiegokolwiek konfliktu z władzą. Zero możliwości wygrania sprawy w sądzie.
"Mniejsze zło" to byłby dogodny termin. Ale tu nie wybiera się teraz mniejszego zła. Wprost wybór między Rosją a Europą. I tutaj nawet nie ma żadnej przesady, bo tak to dokładnie wygląda.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2023-06-06 22:36:36)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3694 2023-06-06 23:53:09

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

Szczerze? jak tak sobie analizuję, to jest dno, albo grupki osób, które nawet by nie wiedziały, co zrobić z większą władzą.

Kiepsko analizujesz albo się po prostu kompletnie tym nie interesujesz. Różnic między obecnym rządem a każdym poprzednim jest od groma.

Czy ja chciałem porównywać ten rząd z poprzednim? Nie, bo to kompletnie nie ma sensu.

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

atwo pojechać PIS, konfederacje, PO itd. Ale kto mi powie coś dobrego o jakiekolwiek z partii? W takim znaczeniu, że którą warto wspierać, ale z takim przekonaniem, a nie wybierając mniejsze zło.

Ale jakie to ma znaczenie w obecnej sytuacji?

A jaki sens ma bulwersowanie się w twoim stylu, które codziennie widuję na wykopie? Tam ludzie od 6 lat wieszczą koniec tego kraju, jeśli obecny rzad nie pójdzie w odstawkę. Tymczasem on wprowadza kolejne patologie i jakoś ciągle nie upadliśmy. Nie, żeby to było jakieś pocieszenie. Możemy sobie tutaj grzmieć, i płakać, że ludzie powinni się opamiętać i zagłosować z sensem jesienią, tymczasem dopiero po ponad dwóch latach większość zaczyna lekko rozumieć zasady ekonomii, napędzania inflacji rozdawnictwem tego rządu i faktem, że większa inflacja oznacza większą kasę z podatku na te ich nowe 800+, a nie wyimaginowaną zwycięską walkę z mafią VAT-owską.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3695 2023-06-06 23:59:03

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Polityka i okolice

Weź @Kamiyan3991 już się nie wypowiadaj, nie masz pojęcia o czym piszesz. Zero wiedzy historycznej i tego jak działa polityka. Przesiąknąłeś propagandą i powtarzasz te swoje głupoty, bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej. Wymachujesz jakąś szabelką z napisem Rosja albo Białoruś, jakbyś chciał kogoś tutaj nimi zastraszyć, zupełnie nie zdając sobie sprawy jakie stosunki międzynarodowe mają poszczególne kraje w Europie. Wspomnienie Wielkiej Brytanii i rzekomego ich "obsrania", to już nie chce mi się komentować. Jak ty pewnie w życiu nawet tam nie byłeś, co mówiąc o mieszkaniu. Tak się się składa, że akurat byłem wiele lat tam i nadal mam znajomych, więc dokładnie zdaję sobie sprawę jak jest. Ty naprawdę chyba bierzesz swoją wiedzę co najwyżej z pasków w TVP lub TVN i tego nie weryfikujesz.  rotfl


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#3696 2023-06-07 00:12:13

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Hunter Killer napisał:

Czy ja chciałem porównywać ten rząd z poprzednim? Nie, bo to kompletnie nie ma sensu.

A ja myślę, że w tym kontekście warto porównać ten z każdym poprzednim. Mamy tutaj ewenement od pierwszych wyborów w 89. Jeszcze żaden rząd nie próbował nas jawnie cofnąć do okresu PRL. Zasadniczo gdyby nie ograniczenia w postaci wpływu UE czy Stanów, to pewnie zrobiliby już to teraz.

Hunter Killer napisał:

Tam ludzie od 6 lat wieszczą koniec tego kraju, jeśli obecny rzad nie pójdzie w odstawkę. Tymczasem on wprowadza kolejne patologie i jakoś ciągle nie upadliśmy

Dobrze wieszczą, ale to wymaga czasu. I może nie upadliśmy całkiem, ale cofnęło nas w rozwoju o dobre kilkanaście lat. Kulminację problemu mamy teraz, kiedy czkawką wychodzą wszystkie inwestycje cofnięte/zablokowane przez obecny rząd. W UE jest niska cena prądu i wysokie wykorzystanie OZE. My np. skutecznie rozwijaliśmy energetykę wodną i powoli wiatrową. Przyszedł pan PiS, zaorał wszystko prawnie (tych wiatraków zresztą nie chcą odblokować do dziś i wprowadzają nierealne korekty ustawy). No i przyszło poczekać na efekty, ale masz je dziś, płacąc krocie za prąd.

Hunter Killer napisał:

Tymczasem dopiero po ponad dwóch latach większość zaczyna lekko rozumieć zasady ekonomii, napędzania inflacji rozdawnictwem tego rządu.

Zrozumieniem bym tego nie nazwał tak stricte. Po prostu gospodarka zawsze ma opóźnione wskaźniki koniunktury. Tak jak PiS dość długo mógł sobie jechać na jako takim stanie państwa wypracowanym przez poprzednie rządy, tak teraz przyszedł rachunek za te wszystkie przekręty i wstawianie idiotów na stanowiska przez ostatnie lata. Przecież nawet to uzależnienie od rosyjskiego węgla czy ceny tych wszystkich importów to "zasługa" Vateusza, choć się tym nie pochwali.

Hunter Killer napisał:

A jaki sens ma bulwersowanie się w twoim stylu, które codziennie widuję na wykopie?

Mnie bulwersuje też coś innego. Zasadniczo do 2015 przez jakieś te 22-23 lata żyłem w przekonaniu, że Polska to jednak zachód. Do dziś przeżywam szok, że jednak wschód. I pewnie gdyby nie fatalna polityka gospodarcza, to ludzie dalej mieliby w pompie, że łamią sobie konstytucję i wszelkie przepisy czy demokratyczne procedury tak o. Mamy mocno wschodnie (rosyjskie/białoruskie) myślenie, które nijak pasuje tutaj do tej bardziej centralnej/zachodniej Europy. Szkoda.

OtsukareSama napisał:

Przesiąknąłeś propagandą i powtarzasz te swoje głupoty.

Pragnę tylko zauważyć, że to nie ja łykam fejkowe obrazki i używam ich do argumentacji. Coś kiepsko ci idzie. Nie żebym wymagał logicznego myślenia od wyborcy Konfederosji.

OtsukareSama napisał:

Wspomnienie Wielkiej Brytanii i rzekomego ich "obsrania", to już nie chce mi się komentować.

Ale ja nawet nie muszę komentować. Statystyki robią to za mnie.

Skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE:
- na wyjściu z UE Brytyjczycy tracą 100 mld funtów rocznie (rozliczenie plus / minus)
- gospodarka UK jest już o 5,5 proc. mniejsza, niż mogłaby być w scenariuszu, gdyby do Brexitu nie doszło
- w supermarketach jest coraz mniejszy wybór żywności i wzrost ich cen
- na skutek Brexitu inwestycje w Wielkiej Brytanii spadły o 11 proc. względem wersji bezbrexitowej,
- a handel towarami spadł o 7%
- Londyn przestał być także finansową stolicą Europy, wskutek czego pogorszył się bilans w eksporcie usług finansowych
- ilość pracowników spoza Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o 400 tys. osób, które trudno zastąpić innymi osobami
- wzrost kosztów towarów sprowadzanych z UE o ok. 26% – związane z cłem, procedurami, kontrolą celną itd.
- znaczny spadek funta po wyjściu z UE
- wydłużenie się sprowadzania i wysyłania produktów do/z UE o 50%
- 12% firm które zamknęły działalność w 2022r. w UK, określiły jako główny powód zamknięcia swoich firm – negatywne skutki po Brexicie
- branża budowlana przez wyjazd pracowników spoza UK – zmniejszyła swoje obroty o 44%
- turystyka do UK zmalała o 32%
- mocna gospodarka UK, wynegocjowała słabe warunki wyjścia z UE
- Nigel Farage – "Brexit się nie powiódł i nasz kraj nie odniósł żadnych korzyści z opuszczenia bloku".

2016:
48% - pozostanie w UE
52% - Brexit

2023:
63% - powrót do UE
37% - nadal Brexit

Ergo – możesz sobie wymyślać fikołki, ale danych nie oszukasz. UK jest obecnie w recesji jako jedyne państwo G7.
I na tym kończę, bo nie chcę mi się wysłuchiwać historii twoich wyimaginowanych kolegów z UK.
Rozsądnie myślącemu człowiekowi nie trzeba tłumaczyć takich rzeczy. A tobie i tak nie przetłumaczę, więc szkoda czasu.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2023-06-07 00:16:23)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3697 2023-06-07 00:16:24

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

OtsukareSama napisał:

Weź @Kamiyan3991 już się nie wypowiadaj, nie masz pojęcia o czym piszesz. Zero wiedzy historycznej i tego jak działa polityka. Przesiąknąłeś propagandą i powtarzasz te swoje głupoty, bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej. Wymachujesz jakąś szabelką z napisem Rosja albo Białoruś, jakbyś chciał kogoś tutaj nimi zastraszyć, zupełnie nie zdając sobie sprawy jakie stosunki międzynarodowe mają poszczególne kraje w Europie. Wspomnienie Wielkiej Brytanii i rzekomego ich "obsrania", to już nie chce mi się komentować. Jak ty pewnie w życiu nawet tam nie byłeś, co mówiąc o mieszkaniu. Tak się się składa, że akurat byłem wiele lat tam i nadal mam znajomych, więc dokładnie zdaję sobie sprawę jak jest. Ty naprawdę chyba bierzesz swoją wiedzę co najwyżej z pasków w TVP lub TVN i tego nie weryfikujesz.  rotfl

Ej, no ale nie możesz mu tak odpowiadać. To ty nie wiesz, że UE istnieje od zawsze i poza nią państwa nie istnieją, a poszczególne państwa nie mają między sobą umów handlowych znoszące cła dla tego kraju?

Kamiyan wyprany propagandą? Niemożliwe.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3698 2023-06-07 00:17:42

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

kostek00 napisał:

Ej, no ale nie możesz mu tak odpowiadać. To ty nie wiesz, że UE istnieje od zawsze i poza nią państwa nie istnieją, a poszczególne państwa nie mają między sobą umów handlowych znoszące cła dla tego kraju?

Kamiyan wyprany propagandą? Niemożliwe.

To sobie, ptysiu, zobacz, jaką umowę ma UK z UE i ile na tym traci rocznie XD
Wszystko jest publicznie dostępne. Możesz sobie robić fikołki, ale danych to nie zmieni.

I nadmienię, że chodzi tutaj o dużo większy i dużo bardziej rozwinięty kraj. W przypadku Polski te konsekwencje byłyby dużo większe. No o doliczyłbym jeszcze, że polski rząd jest z 5 razy głupszy od tego w UK.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2023-06-07 00:20:55)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3699 2023-06-07 00:22:44

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

I nadmienię, że chodzi tutaj o dużo większy i dużo bardziej rozwinięty kraj. W przypadku Polski te konsekwencje byłyby dużo większe.

Akurat tutaj nie byłbym tego taki pewien. Załóżmy, że nasza gospodarka skurczyłaby się o 10%. 10% z 0 to nadal 0, więc raczej byśmy wiele nie stracili.

Kamiyan3991 napisał:

No o doliczyłbym jeszcze, że polski rząd jest z 5 razy głupszy od tego w UK.

Ja bym dorzucił jeszcze z 5 punktów głupoty. Inaczej nie da się opisać dorzucanie nowych socjali, by je potem opodatkować, a następnie opodatkować nowe obszary działalności gospodarczych, żeby wystarczyło na nowe socjale, bo opodatkowanie socjali nie wystarczyło.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2023-06-07 00:30:46)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3700 2023-06-07 00:39:08

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
Hunter Killer napisał:

atwo pojechać PIS, konfederacje, PO itd. Ale kto mi powie coś dobrego o jakiekolwiek z partii? W takim znaczeniu, że którą warto wspierać, ale z takim przekonaniem, a nie wybierając mniejsze zło.

Ale jakie to ma znaczenie w obecnej sytuacji?

Dla niektórych nie ma znaczenia kto ich wali w poślady, ale są też tacy którzy nie chcą być waleni w ogóle jezor Dla mnie ci co rządzili ostatnie 20+ lat to same śmiecie i zło, oni tylko chcą mnie wydymać w ten, czy inny sposób na hajs.


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024