#21 2006-05-20 21:58:55

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

[cytuj]
Nie)stety, ale odrzuciłem te płytki, na których są anime z polska licencją ([klnie] AnimeStore mają tak cholernie drogie rzeczy, jednak nie chce się nikomu narażać oczkod, a i sam jestem [i]za kupowaniem[/quote]

Wyczuwam tu trochę ironi[kombinuje]

A tak serio, jak już jesteś taki uczciwy to nie ściagaj nigdy anime, nie oglądaj, kup raz na rok parę odcinków i sie ciesz[ukryty]

P.S. Jak każdy miałby oglądać tylko oryginalne anime to mnie by tu nie było[cenzura]

Offline

#22 2006-05-20 22:25:50

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

Tajkus napisał:

[cytuj]
Nie)stety, ale odrzuciłem te płytki, na których są anime z polska licencją ([klnie] AnimeStore mają tak cholernie drogie rzeczy, jednak nie chce się nikomu narażać oczkod, a i sam jestem [i]za kupowaniem

Wyczuwam tu trochę ironi[kombinuje]

A tak serio, jak już jesteś taki uczciwy to nie ściagaj nigdy anime, nie oglądaj, kup raz na rok parę odcinków i sie ciesz[ukryty]

P.S. Jak każdy miałby oglądać tylko oryginalne anime to mnie by tu nie było[cenzura]

O co ci chodzi!? Rozumiem takie pytanie rok-dwa lata temu, ale teraz!? brakslow
Jak anime będą mieć polską licencję to nie będę ściągał z Internetu - a jest to po to, żeby wspomóc nasz rodzimy rynek.
Nie chce mi się tłumaczyć... Kubik (w bardzo dużym skrócie) już odpowiedział.

I to jest właśnie to! Ofiarować komuś coś bezinteresownie to zawsze trafi się ktoś, kto skrytykuje - po co to? deprecha

papa

Offline

#23 2006-05-21 10:28:17

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

Ano po to bo nie rozumiem jak można zutylizować ze 20 płytek tylko dlatego, że są licencjonowane:/ Polska licencja się liczy a angielska to już nie? Nie wspominam już nawet o japońskiej. Ciekawe co byś zrobił jakby każde anime posiadało polską licencje - za dużo byś sobie nie obejrzał...

Offline

#24 2006-05-21 11:06:24

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

Tajkus napisał:

Ano po to bo nie rozumiem jak można zutylizować ze 20 płytek tylko dlatego, że są licencjonowane:/ Polska licencja się liczy a angielska to już nie? Nie wspominam już nawet o japońskiej. Ciekawe co byś zrobił jakby każde anime posiadało polską licencje - za dużo byś sobie nie obejrzał...

Co żeś się mnie przyczepił!?
Przeszkadza ci, że kupuje oryginalne anime? To źle, że swoim zachowaniem zachęcam inne osoby do zakupu polskich wydań?

Z przeprowadzonej dość dawno rozmowy na naszym forum, dotyczącej licencji anime, wynikało, iż tytuły niezawierające polskiej licencji nie są łamaniem prawa - do czasu, gdy osoba je posiadająca nie czerpie na ich podstawie korzyści materialnych poprzez np. sprzedaż, wyświetlanie za opłatą lub wypożyczanie (również za opłatą).
Tak więc licencja angielska/japońska nie obowiązuje w naszym kraju dopóty, dopóki nie znajdzie się instytucja upoważniona do przestrzegania zasad licencji danego tytułu/wydawcy w Polsce; przynajmniej ja to tak widzę i rozumuję.

W domowym zaciszu mogę sobie ściągać anime wydane u nas w kraju... mogę oczywiście to robić i się nikomu nie chwalić, a tym bardziej dawać komuś innemu (tak jak w przypadku tejże akcji). Zawsze jednak, gdy będę miał zamiar ściągnąć jakiś film lub serię poszukam czy nie była ona przypadkiem wypuszczona siłami polskiego wydawcy na polski rynek - w przypadku pozytywnego rozpoznania - zdecyduje się na zakup.

BTW. Ty Tajkus pewnie żadnego anime nie kupiłeś legalnie, nawet GiTS'a skoro się tak przypierdzielasz brakslow.

papa

Offline

#25 2006-05-21 12:37:33

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

Skąd wiedziałeś:P

Z tego co mi wiadomo to GITS wyszedł w Polsce całkiem niedawno i gdybym wcześniej nie obejrzał to bym z chęcią kupił. Tak samo jest z Akirą. Pozatym dzięki za wyjaśnienie.

BTW: I nie przypierdalam się, tylko się pytam oczkod

Offline

#26 2006-05-21 12:47:38

Naruto9
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-12

Odp: Oddam płytki anime

Jak ktoś ma jakieś ciekawe serie to mogę wziąć za cenę nośnika, oczywiście płytki DVD.
Walcie na gadu jak coś.

Offline

#27 2006-05-21 12:52:41

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Oddam płytki anime

Naruto9 napisał:

Walcie na gadu jak coś.

ale nie podałeś nr[baka]
edit:
juz nie aktualne:P

Ostatnio edytowany przez Przemek3 (2006-05-21 12:53:18)

Offline

#28 2006-05-21 12:53:37

Naruto9
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-12

Odp: Oddam płytki anime

Juz jest oczkod
Skapnąłem się przed chwilą, że nie podałem.

Offline

#29 2006-05-21 12:56:05

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oddam płytki anime

Tajkus napisał:

Skąd wiedziałeś:P

Z tego co mi wiadomo to GITS wyszedł w Polsce całkiem niedawno i gdybym wcześniej nie obejrzał to bym z chęcią kupił. Tak samo jest z Akirą. Pozatym dzięki za wyjaśnienie.

BTW: I nie przypierdalam się, tylko się pytam oczkod

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił serię, która jest wydawana na bieżąco... 20zł na 3-4 tygodnie to nie tak dużo szpan.

Tajkus napisał:

BTW: I nie przypierdalam się, tylko się pytam oczkod

Beavis napisał:

przypierdzielasz

Literówka jezor

Tak, czy inaczej, sprawa wyjaśniona madrala.

papa

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024