#61 2007-03-16 13:02:07

Vis
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-03-05

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Witam wszystkich jestem nowy na forum, a oto moj pierwszy post oczkod

Jeżeli chodzi o mange to u mnie na pierwszysm miejscu od dawna rządzi

Ghost in The Shell częśc 1 i 2 oraz 1,5

następnie wszystko mojego guru czyli twórcy GITS Masamune Shirowa czyli : AppleSeed, Black Magic, Orion...)
Co jest na dalszych miejscach ciężko mi napisać o jakiejś szczególnej kolejności ale mniej więcej tak :

Berserk - ta manga ma w sobie coś innego może to że Gatts nie zawsze wygrywa bez uszczerbku na swoim ciele, że nie zawsze udaje mu się ochronić tych których kocha

Death Note - he he he tak świetnej mangi pod względem fabuły i intrygi chyba jeszcze nie czytałem myślenie na wielu poziomach na raz z wielodniowym wyprzedzeniem, ta manga sprawia że cały czas jesteśmy niepewni dalszych poczynań i losów bohaterów

Ayashi no Ceres - co jak co ale ja człowiekiem o miekkim sercu nie jestem i niełatwo wycisnąc mi łzy z oczy ale to właśnie sie tej pozycji udało

Angel Sanctuary - tutaj natomiast zachwyciło mnie wszystko fabuła kreska Yuki Kaori, umiejscowienie akcji ogólnie sposób spojrzenia na Niebo i Piekło oraz Anioły i Demony. Zawsze chetnie wracam do tej pozycji.

HellSing - za to że jest i to jaki jest mroczny, krwawy, irracjonalny zaj***ty

G.T.O - tej pozycji nikt nie powiniem opuścic jest świetna, śmieszna czasami smutna

Psychic Academy - manga przez wielu uwazana za niezbyt specjalną przypadła mi niesamowicie do gusty a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje, ale polecam ją każdemu moim zdaniem warta przeczytania (jeżeli ktos oglądał anime pod tym samym tytułem to musi przeczytac mange bo w anime jest ledwie zachaczeniem o historie Shiomi, Mew i Oriny)

Samurai Deeper Kyo - ma swój własny klimat przeczytałem pod wpływem anime i manga jest jeszcze lepsza i dłuższa

Trigun - rewolwerowiec który złożył przysięge że nigdy więcej nie zabije, a to dopiero początek... fabuła genijalna, co by powiedzieć wiecej polecam świetna manga - a cha jest więcej niż 3 tomy nastepne nazywają się Trigun Maximum

Iketeru Futari - zaje**sta komedia ecchi, niesamowita dawka chumoru na pochmurne jesienno-zimowe dni

Kurozuka - opowieśc o vampirach, fabuła i kapitalnie cieniowane rysunki

Bleach i Naruto - podobne do siebie dwie mangi obie lekkie i fajne w odbiorze, choc ostatnio jakby troche brakowalo autorom pomyslow na rozwoj akcji ( albo to tylko taka cisza przed burza)

Airgear - przeczytacie zobaczycie powiem ze od tomu 13 dopiero zaczyan sie zabawa 

Iryu (Team Medical Dragon) - czy manga o hirurgu może byc ciekawa i wciągająca przeczytajcie a sie dowiecie polecam

Battle Angel Alita oraz Battle Angel Alita Last Order - dla mnie pozycja obowiązkowa dla lubiących sie w robotach i cyberpunku

Hajime no Ippo, Katsu!, H2 - 3 mangi sportowe 2 pierwsze o boksie, trzecia o bejzbolu, szczególnie godna polecenia pierwsza pozycja mimo 57 tomów seria nadal wciąga i się nie nudzi

Evangelion
Akira
Rurouni Kenshin
Blood the Last Vampire
Goth
Vulgar Ghost Daydream
Video Girl AI
Homunculus
Ranma
Vampire Juji Kai (The Record of Fallen Vampire)
Tokko
Pastel
Ichigo 100%
Watashi no Ookami-san

To tylko niektóre z tytuły które przeczytałem i mi sie podobały a uważam że są godne polecenia każdemu lubiącemu mange.
Przepraszam za tak dlugiego posta i gratuluje tym co doczytali do konca.

Offline

#62 2007-03-16 13:12:47

de99ial
Użytkownik
Skąd: Lublin/RadzyńPodl
Dołączył: 2006-11-12

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

[cytuj]Berserk - ta manga ma w sobie coś innego może to że Gatts nie zawsze wygrywa bez uszczerbku na swoim ciele, że nie zawsze udaje mu się ochronić tych których kocha[/quote]

motywem przewodnim jest raczej zemsta


Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
2080373594486b3aebea620st2.jpg
16419124964943955504551.jpg

Offline

#63 2007-03-16 15:00:13

JacQ
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

-GTO
-Love Hina
-Imadoki
-Battle Angel Alita
-Locke Superczłowiek

A jak znasz angielski to jeszcze:
-Good Morning Call
-Ichigo 100% (chyba jeden tom jest po polsku)

Offline

#64 2007-03-16 15:41:18

Bekon
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-09

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

I'S - rządzi jeśli chodzi o kreskę i humor smile
Exaxxion - Świetna pozycja jeśli lubi się mechy i SF ...
Gundam Wing smile jak wyżej...
Gunsmitch Cats - anime nie równa się mandze smile świetna pozycja dla fanów gangsterskich opowieści...

Offline

#65 2007-03-21 23:33:53

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Potwierdzam opinie Visa co do Kurozuki i Goth'a zwłaszcza ta ostatnia manga jest... no własnie gdyby była dłuższa to by nieźle wchodziła na psychike, ale i tak daje do myslenia.

poniewaz ostatnio naszło mnie na czytanie mang to przejrzałem dośc duzo pozycji, Kilka z nich śmiało mozna polecić:

Castle - krótka, jednotomowa historia o pewnym tajemniczym zamku nad jeziorem... świetne zakończenie

Hagane - przygody dziewczyny na której eksperymentowano z DNA, przez co wszczepino jej zdolności legendarnego mistrza miecza Musashi'ego... przyznam że pomysł na fabułę mnie rozbawił, ale sama akcja(plus pewna dawka ecchi) mocno wciąga

Sirius Scars - manga lekka i przyjemna,tematycznie coś w klimatach Ality

Blue Heaven -thriller o zabójcy grasującym na statku wycieczkowym, dosc schematyczna, ale trzyma w napięciu

te a także wiele innych tytułów znajdziecie na tej stronie

Ponieważ widze że jest tu sporo ludzi którzy czytali Rose Hip Rose, to zapewne ucieszy ich wieśc ( o ile nie wiedzieli) że powstał prequel tej mangi o nazwie Rose Hip Zero, przetłumaczone są zdaje sie dwa rozdziały pierwszego tomu.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#66 2007-03-22 15:54:00

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ja ostatnio przeczytałem serie Girls Saurus  Komedia/ecchi/romans tak od +15 lat.
Cóż opisał bym fabułę ale mi sie nie chce ale powie jedno(albo nie tylko jedno) seria śmieszna zabójcza dużo w niej przemocy (a myślałem ze koleś z Love Hina miał przesrane) dużo dziewczyn i trochę pikantnych scen(fani ecchi znajda tu coś dla siebie), Po za tym seria ma chyba 3 tomy. Mogli by ją zekranizować.
A tak po za tym może jest coś jeszcze po tych 3 tomach? wie ktoś coś?

Offline

#67 2007-05-06 20:04:56

Arkady_san
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2007-04-29

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

dla miłośników SF zdecydowanie polecam "Agharta" (już 8 tomów) - wspaniała kreska, wciągająca fabuła,
dla miłośników One Piece - "Fairy Tail" (świetna rozrywka),
żaden wielbiciel ecchi i komedii nie powinien przeoczyć "Golden Boy",
ostatnio bardzo wciągnęła mnie też obyczajówka "Hotman",
polecam też swietną koreańską manhwę "Shin Angyo Onishi" - kapitalne fantasy, super kreska,
jeśli ktoś widział film "Old Boy", to polecam pierwowzór - to świetna, brutalna manga,
kto lubi klimat "GTO" niech poczyta "Psychometer Eiji", chociaż to krwawy thriller z wątkiem supernatural,
z klimatów cyberpunk + supernatural polecam najnowszy "XS"

to mój bardzo subiektywny wybór - jestem wielbicielem perfekcyjnego rysunku (Agharta, Shin Angyo Onishi, XS), ale fabuła nie może nudzić, dlatego regularnie sprawdzam czy są kolejne odcinki 300 (trzystu) mang, które mnie interesują... (czytam mangę już od kilkunastu lat). Postarałem się polecić takie mangi, których poprzedni forumowicze nie zamieścili, są dostępne w większości w języku angielskim, więc pewnie dla niektórych będzie to problem oczkod
Po szczegóły odsyłam do strony: http://www.mangaupdates.com

Offline

#68 2007-05-06 21:12:51

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Bekon napisał:

I'S - rządzi jeśli chodzi o kreskę i humor smile

Dokladnie polecam! To manga numer jeden dla mnie.

Offline

#69 2007-05-06 21:50:53

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Z mang po angielsku - Battle Royale, Death Note. A z tych wydanych w Polsce - Love Hina.

Offline

#70 2007-05-16 00:42:34

Yaqb
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

A polecicie mi jakiś fajny survival ala Gantz i Battle Royale ? (Swoją drogą gorąco polecam obie smile. Ciekawe tylko dlaczego bohaterów pokroju Izumiego lub Kaiyiamy robią z długimi włosami jezor - Tak, to moje ulubione postacie:D)

Offline

#71 2008-02-17 12:29:34

Sousuke_PL
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2006-08-26

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Moglibyście coś więcej napisać o Angel Santuary, zastanawiam się czy nie zacząć tego kupować, tylko trochę drogawa ta manga, więc chciałbym poznać wasze zdanie na jej temat ^^

(sory za necroposting, ale nie chciałem nowego tematu zakładać :p)


firmapucca2lu8.jpg

Offline

#72 2008-02-17 12:34:37

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

mnie tylko jedna wciągnęła GANTZ smile_big


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#73 2008-02-17 12:53:01

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Moze Ichi the Killer? Przeczytalem tylko 2 tomy, GANTZ przy tym jest jest lekki i przyjemny smile.


WoodenJesus.png

Offline

#74 2008-02-17 12:58:06

budyn
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2004-10-24

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Tylko Eden smile

Offline

#75 2008-02-17 13:05:14

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

hayate no gotoku, no.. i GantZ smile
GantZ przy Ichim lekki i przyjemny? trzeba poszukać i sciągnąć smile_big


KDE4 ssie

Offline

#76 2008-02-17 20:48:19

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

A ja właśnie zacząłem czytać GITS i zaczyna mnie to coraz bardziej wciągać. smile_big


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#77 2008-04-06 13:45:43

lushian
Użytkownik
Skąd: Ciechanów
Dołączył: 2008-03-30

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Kodomo no Jikan - Jak dla mnie numer jeden. Na początku moze to ejst tylko komedia loli/ecchi, ale pozniej zaczynaja sie watki powazne i manga naprawde wciaga (anime jest conajwyzej srednie). Szkoda ze jest przetlumaczoncyh tylko 35 rozdzialow, az sie nie moge doczekac nastepnych, o ile wyjda.

Love Hina/MSN! - Klasyka komedii, mozna spedzic bardzo milo czas czytajac ja

Chobits - Tez przyjemna komedia z ladna kreska i z przeslaniem (kto czytal to wie o co chodzi)

World Embryo - dopiero sie za to zabralem ale juz mnie wciagnelo. Powiem ze to juz jest moj numer 3 jesli chodzi o mangi.

Elfen lied  - Manga z bardzo ciekawa fabula, moj numer 2 na liscie mang. Do plusow nalezy fabula, ktora wciaga lepije niz bagno;p. Do minusow kreska, ale da rade sie przyzwyczaic i nie zwracac na nia uwagi.

To by bylo na tyle

Offline

#78 2008-04-06 14:04:46

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Korzystając z tematu czytał już ktoś 11 tom NGE? Czy trzyma poziom? bo kurde muszę sobie go sprowadzić bo aż mnie nosi ^^

Offline

#79 2008-04-06 14:09:09

hacker111
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-09

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Black Jack genialna manga (parę odcinków po polsku można znaleźć w czasopiśmie "MangaMix" wydawnictwo Waneko).

Offline

#80 2008-04-06 14:17:04

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Dla fanów Shonenów to polecam mangi:
ONE PIECE, Full metal alchemist, Fairy Tail, Bleach, Naruto, D.Gray-Man, Hajime No Ippo (ponad 80 tomów!!) Inuyasha, Soul Eater, 666 Satan.


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024