#81 2008-04-06 14:35:49

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Zdecydowanie Blame! i Hellsing. Uwielbiam mroczną, ostrą, wyrazistą kreskę i w obu wymienionych pozycjach właśnie nią oczy sycę. Nie mogę się zdecydować, która manga jest lepsza, though. Obie różnią się gatunkowo:P i obie są godne polecenia;)

Offline

#82 2008-04-06 15:04:58

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Shinma86 napisał:

Zdecydowanie Blame! i Hellsing. Uwielbiam mroczną, ostrą, wyrazistą kreskę i w obu wymienionych pozycjach właśnie nią oczy sycę. Nie mogę się zdecydować, która manga jest lepsza, though. Obie różnią się gatunkowo:P i obie są godne polecenia;)

Tylko że w Hellsingu autor ma czami problem z ukazaniem głębi rysunku, przez co kadr wydaje się płaski i nie wiadomo co jest jak daleko. Do tego dodaj mnogość detali i już połapiesz w rysunku. Najlepiej to widać w ostatnim polskim tomie, gdy następuje "wylew" wojska z ciała Alucarda. Aż trudno się połapać w odróżnieniu poszczególnych żołnierzy.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#83 2008-04-06 15:34:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ostatnio zacząłem czytać Berserka. 20 lat, a manga wciąż powala. Zarówno graficznie (postacie i tła nie są rysowane za pomocą 20 kresek), jak i scenariuszowo (posępny klimat, świat i postacie, które nie są do końca ani czarne, ani białe). Miło by było, gdyby taki poziom został utrzymany do końca.

No i coś lekkiego, krótkiego i łatwego - B Reaction, czyli całkiem przyjemny i ładnie narysowany twór, będący zlepkiem romansidła i tzw. 'martial arts'.

Dogs - Bullets & Carnage - sam nie wiem, jak to określić. Po prostu (jak na razie) fajne i tyle.

Offline

#84 2008-05-31 20:48:06

de99ial
Użytkownik
Skąd: Lublin/RadzyńPodl
Dołączył: 2006-11-12

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

[cytuj]Ostatnio zacząłem czytać Berserka. 20 lat, a manga wciąż powala. Zarówno graficznie (postacie i tła nie są rysowane za pomocą 20 kresek), jak i scenariuszowo (posępny klimat, świat i postacie, które nie są do końca ani czarne, ani białe). Miło by było, gdyby taki poziom został utrzymany do końca. [/quote]

Popieram w 120 % smile_big

A moim małym marzeniem jest aby to w końcu trafiło do Polski...

Oprócz Berserka polecam EDEN - bardzo dobra manga.


Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
2080373594486b3aebea620st2.jpg
16419124964943955504551.jpg

Offline

#85 2008-05-31 21:19:57

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

de99ial napisał:

Ostatnio zacząłem czytać Berserka. 20 lat, a manga wciąż powala. Zarówno graficznie (postacie i tła nie są rysowane za pomocą 20 kresek), jak i scenariuszowo (posępny klimat, świat i postacie, które nie są do końca ani czarne, ani białe). Miło by było, gdyby taki poziom został utrzymany do końca.

Popieram w 120 % smile_big

Tylko ostatnio zrobił się gówniany :/ It's D&D !

Offline

#86 2008-05-31 23:03:39

kamilxk
Użytkownik
Dołączył: 2007-06-02

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Nie mialem duzego kontaktu z mangami. Jesli juz to tylko z tymi wydanymi w naszym jezyku. Bardzo podobal mi sie Dr Slump. Ranma tez mnie wciagnela.

Offline

#87 2009-01-04 10:03:15

gorczaker
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-30

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Worst - manga o  delikwentach oczkod. Przypadkiem natrafiłem i się od razu wciągłem.

Ostatnio edytowany przez gorczaker (2009-01-04 10:04:02)

Offline

#88 2009-01-17 23:05:50

Marakore
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-24

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Nie czytałam może wiele mang, jednak z takich co nie były tutaj wymienione warto zwrócić uwagę na Tsubasa Reservoir Chronicle - spora dawka humoru, fabula też niezła, ogólnie manga dla każdego, jednak trzeba przetrwać przez pierwsze ok. 20 rozdziałów.
Poza tym Mushishi - manga dla starszych, spokojna, tajemnicza. Jednak jako że przetłumaczonych na angielski zostało dopiero 14 rozdziałów polecam od razu anime. Dla mnie jedna z najlepszych serii jakie oglądałam.
Z innych przyłączam się do głosów za FMA (dla każdego) i Monster (dla lubiących dreszczyk emocji) smile

Ostatnio edytowany przez Marakore (2009-01-18 00:29:58)

Offline

#89 2009-01-28 14:39:42

Anarchy Maniek
Użytkownik
Skąd: Galway
Dołączył: 2006-08-18

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Poleciłbym następujące mangi
Angel sanctuary wydawana w polsce od JPF jak nazwa wskazuje manga opowiada o perypetiach aniołów wiec mozemy w niej uświadczyc cala plejade pieknych aniolow obu plci jak rownieź upadli aniolowie z imperatorem piekla na czele.

Berserk dark fantasy mroczne kipi wrecz negatywna energia lecz i tam spotkamy nutke romansu a takze promyk swiatla.

One piece strasznie smieszna komedia przygodowa znacznie lepsze od innych shonenow takich bleache itp.

Z komedii i romansow to
Rewolucjonistka Utena
GTO
Love hina
Wish clamp
Chobits clamp cholera po prostu uwielbiam ta mokone szkoda ze panie z clampa czesciej jej nie pokazuja eh ale nie mozna miec wszystkiego

xxxholic i tsubasa chronicle obie mangi koniecznie bo kuro-poo sie zdenerwuje
Hmm z ciekawych mang to moze jeszcze elfen lied a dla rozrywki hellsinga tokko to tyle z moich typow.

Offline

#90 2009-01-28 15:09:03

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ja chciałem się zapytać czy manga Death Note trzyma tak samo dobry poziom jak film i czy się od niego czymś różni. Mam dylemat co kupić, Chobits czy Death Note jezor
Proszę, tylko nie piszcie spoilerów.

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-03-23 15:30:31)

Offline

#91 2009-01-28 15:33:11

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Chodzi ci o film aktorski DN, czy o anime? Jeśli o anime to manga prawie niczym od anime się nie różni(zakończenie jest trochę inne). A jeśli chodzi ci o film aktorski to bez porównania. Film to był gniot, który powstał na bazie popularności mangi i anime. Tak jak od tych dwóch nie można się oderwać, tak film przerwałem w połowie. Bierz DN !

Offline

#92 2009-01-28 20:08:44

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Virates - Nowość ostatnio czytam fajne bardzo o sztukach walki.
Sekirei, UxU - to co misie lubią najbardziej w super wydaniu oczkod
The Breaker - Sztuki walki też fajne o ciapie i super mistrzu, śmieszne smile_big

I sporo innych zależy jaki gatunek chce sie na daną chwile czytac plus klasyki Naruto, Bleach AirGear itd.

Offline

#93 2009-01-28 22:12:59

UcheJ
Użytkownik
Skąd: Jordanów
Dołączył: 2007-05-18

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ja bym polecił z tasiemców to Naruto trzyma poziom w każdym momencie...
Battle Royale... Moim zdaniem Genialne kompletnie inne niż wszystkie jakie widziałeś...
Suzuka... Komedia Romans sport...

Manga library jest po posku Battle royale wiec polecam... Nie mam teraz czasu wiec tylko tyle tytułow

Offline

#94 2009-01-28 22:29:40

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Mnie bardzo spodobał się Katekyo Hitman Reborn!, dlatego też mogę polecić ten tytuł z czystym sumieniem.:)

Offline

#95 2009-01-28 22:36:01

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ja ze swej strony polecam Ubel Blatt, manga w klimatach fantasy, coś pośredniego między Breserk a Claymore smile

Offline

#96 2009-01-28 23:30:39

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ja polecam:
Record of Fallen Vampire
Psyren
Aflame Inferno


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#97 2009-01-28 23:51:48

Luzia
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-07

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

-Miecz Nieśmiertelnego (wyd. EGMONT) - głównym bohaterem tej mangi jest nieśmiertelny Manji, znany również jako "zabójca stu". Aby odkupić swe grzechy, musi zabić tysiąc złych ludzi... To tyle ode mnie więcej jest w recenzji: http://manga.tanuki.pl/strony/manga/74- … ego/rec/28

-Absolute Boyfriend - "sztuczny" chłopak (robot?), wyglądający jak żywy chodzący ideał, którego można sobie kupić? Marzenie każdej dziewczyny. Marzenia się spełniają oczkod

No i z tych, których nie będę komentować, ale również gorąco polecam, zwłaszcza czytelniczkom:
-Full House Kiss
-It's not like that, Darling
-Beauty is the Beast
-Bitter Virgin

Offline

#98 2009-01-28 23:51:58

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Pluto

Offline

#99 2009-03-23 10:09:18

gorczaker
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-30

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Fairy Tail - "łanpiso" podobne, równie śmieszne smile. Gildie magów, przygoda, walki i idiota, który ma co chwile chorobę lokomocyjną xD. Wszystko, co trzeba, do dobrego szołnena oczkod
Szkoda, że jeszcze nie zrobili z tego anime... choć z drugiej strony niech się nazbiera więcej materiału to będzie (przynajmniej przez jakiś czas) mniej fillerów...

Offline

#100 2009-03-23 10:52:26

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Jakie dobre mangi polecacie?

Ostatnio strasznie wciągnąłem się w GTO xD (btw. jest też manga o wcześniejszych losach Onizuki - Bad Company, ba! nawet jest po Polsku O_O... chyba 5 czy 6 rozdziałów), poza tym uwielbiam wszelakie horrory/thrillery/mystery, tak więc bardzo wysokie miejscie zajmuje w moim rankingu Monster i Higurashi ^^. Poza tym ostatnio trafiłem na mangę (też po polsku xD) Dragon Half, OAVka była zabójcza... i manga również trzyma poziom, chociaż kreska staaaaaaaaaara, w każdym razie - polecam xD i ostatni mangowy tytuł, a jakżeby inaczej - po polsku (tia, lubię czytać polskie skanlacje, nierzadko są na znacznie wyższym poziomie niż te angielskie xD), który w chwili obecnej pamiętam, a o którym pewnie część osób nie słyszała (ja sam trafiłem na to zupełnie przypadkiem xD) - Tenka Musou. Opowiada historię księżniczki z krainy Shinobi, która musi walczyć z złym facetem, co to chciałby zdobyć władzę nad światem, wiadomo - zawiązanie akcji dosyć normalne (chociaż trzeba przyznać, że postać samej "księżniczki" jest cokolwiek oryginalna...), w każdym razie polecam, bo nawet fajny humor i strasznie mi się podobała kreska ^^.
Niom, to tyle, chyba xD.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024