#1 2006-06-06 22:30:09

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Love Hina - Manga

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOJLER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie jestem po przeczytaniu ostatniego tomu Love Hiny i mi jakoś tak smutno. placze Niby wszystko dobrze się kończy - ślub Keitaro i Naru, ale chciało by się więcej. Jak dla mnie to troche krótka była ta seria. Doszłem do wniosku, że jest to jedna z lepszych mang, które czytałem. Czasami totalnie odjechana komedia, czasami raziła głupota głównego bohatera, a jednak bardzo wciąga.
Ciekawy jest zabieg w epilogu - 4 lata później. Wszystkie bohaterki baardzo wydoroślały. Nawet Shinobu. Ech... I ta naru we sukni slubnej. Genialna kreska. Ken Akamatsu to jednak potrafi dziewczyny rysować.
Tak na koniec to szkoda, że anime nie kończy się tak jak manga smutny Dużo zostało obcięte względem oryginału.

Ostatnio edytowany przez Satanael (2006-06-06 22:53:15)

Offline

#2 2006-06-06 22:38:03

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Love Hina - Manga

Pisz do cholery że to SPOileR

Offline

#3 2006-06-06 22:42:56

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Love Hina - Manga

UWAGA W PIERWSZYM POŚCIE JEST MEGA SPOJLER. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIDAĆ MOJE OSTRZEŻENIE. NIE ZRÓBCIE TEGO BŁĘDU, CO JA.

Nie kur... Przeczytałem. A byłem dopiero na 10 tomiku, bo nie miałem kasy. NIEE.

[EDIT] Czemu najpierw nie spojrzałem do postu ~Zgrzyt? placze cholera
Swoją drogą, powinieneś to ~Satanael oznaczyć jak najszybciej.

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-06-06 22:48:22)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#4 2006-06-06 22:45:12

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Love Hina - Manga

Kutwa też przeczytałem...

Offline

#5 2006-06-06 23:09:40

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Love Hina - Manga

LITOŚCI!!!Przeczytałem pierwsze zdanie i mnie trafiło. Cała zabawa popsuta, i pomyśleć, że niedługo bede mieć 9 Tomów LH coolyahoo[cool]

Ostatnio edytowany przez nuito (2006-06-06 23:09:59)

Offline

#6 2006-06-07 00:27:59

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Love Hina - Manga

Winged napisał:

Nie kur... Przeczytałem. A byłem dopiero na 10 tomiku, bo nie miałem kasy. NIEE.

A wiesz... cieżko sie było domyśleć co będzie w ostatnim tomie jezor Normalnie nie do wiary wow Do TVN-u to zgłosić smile_big

btw. kasy nie miałeś? Żeruj na empiku tak jak ja (i inni z wrocka szpan) bierzesz z pólki, siadasz na pufie i czytasz, czytasz i czytasz.... do znudzenia. I tak wystarczająco nas okrada kraj.


10721827ve.gif

Offline

#7 2006-06-07 08:18:06

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Love Hina - Manga

!!!!!!!!!!! SPOILER !!!!!!!!!!!

Wszystkie mangi i anime o podobnej treści co Love Hina kończą się w podobny sposób - szczęśliwy związek głównych bohaterów. I dlatego nie wiem dlaczego niektórzy tak sie obruszyli o ten spojler. Ja tego nawet tak nie traktowałem. Poprostu normalna rzecz. Zresztą jak ktoś czytał systematycznie Love Hine to wie, że już od 12 tomu było wiadomo jak to sie skończy. Po tym też tomie tzn 12 wyraźnie też siadło tempo. Ale i tak to jest według mnie jedna z lepszych mang, bo przynajmniej jest logiczny koniec. Tego właśnie mi brakuje w anime.

Offline

#8 2006-06-07 08:25:09

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Love Hina - Manga

Kisiel napisał:

A wiesz... cieżko sie było domyśleć co będzie w ostatnim tomie jezor Normalnie nie do wiary wow Do TVN-u to zgłosić smile_big

A wiesz, że takiego finału to się nie spodziewałem. jezor Myślałem, że będzie trochę "łagodniejszy"

Kisiel napisał:

btw. kasy nie miałeś? Żeruj na empiku tak jak ja (i inni z wrocka szpan) bierzesz z pólki, siadasz na pufie i czytasz, czytasz i czytasz.... do znudzenia. I tak wystarczająco nas okrada kraj.

Nick: Winged
Miasto zamieszkania: Szczytno
Liczba mieszkańców: około 25 000
Sklepy z komiksami, tudzież Empik: brak
Najbliższe miasto, gdzie jest Empik: Olsztyn, 45 km od Szczytna
Cena biletu: w obie strony wyjdzie coś około 8 zł (tak było kilka lat temu)
Reasumując, nie opłaca mi się jeździć co róż, by mangi czytać. Poza tym nie ma to jak własny komiks, po który zawsze mogę sięgnąć.

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-06-07 08:25:47)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#9 2006-06-07 09:38:06

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Love Hina - Manga

Kisiel napisał:

btw. kasy nie miałeś? Żeruj na empiku tak jak ja (i inni z wrocka szpan) bierzesz z pólki, siadasz na pufie i czytasz, czytasz i czytasz.... do znudzenia. I tak wystarczająco nas okrada kraj.

~Kisiel tu wezne ~Wingeda w obrone. Nie wiem czy wiesz, ale nie we wszystkich empikach można czytać mangi/komiksy/ksiązki/gazety. Luksus ten jest tylko zarezerwowany do Empików Megastore, który u mnie np. znajduje się w Katowicach. Tak to lipa. Obsługa w normalnych empikach często chamsko sie patrzy jakby ktoś czytała np. komiks. Takie życie.

Offline

#10 2006-06-07 11:37:51

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Love Hina - Manga

Satanael napisał:

~Kisiel tu wezne ~Wingeda w obrone. Nie wiem czy wiesz, ale nie we wszystkich empikach można czytać mangi/komiksy/ksiązki/gazety. Luksus ten jest tylko zarezerwowany do Empików Megastore, który u mnie np. znajduje się w Katowicach. Tak to lipa. Obsługa w normalnych empikach często chamsko sie patrzy jakby ktoś czytała np. komiks. Takie życie.

Taaa, dobra, widzę. Mój błąd jezor Nie wiedziałem, że u ciebie nie ma empiku smile_big Dzięki za info, przynajmniej sie czegoś dowiedziałem nowego [okej]Aha! i Współczuję.. smutny
Jestem zbyt przyzwyczajony do molohów jezor

Satanael napisał:

~Kisiel tu wezne ~Wingeda w obrone. Nie wiem czy wiesz, ale nie we wszystkich empikach można czytać mangi/komiksy/ksiązki/gazety. Luksus ten jest tylko zarezerwowany do Empików Megastore, który u mnie np. znajduje się w Katowicach. Tak to lipa. Obsługa w normalnych empikach często chamsko sie patrzy jakby ktoś czytała np. komiks. Takie życie.

A tutaj się mylisz! Empki do których chodzę (2) to jeden taki jak go nazwałeś 'megastore' i drugi sporo mniejszy.
W pierwszym nie ma problemu z czytaniem, gorzej ze znalezieniem miejsca o czytania smile_big
Tylko raz trafiłem na wolną pufę okej Bo kanapy zawsze zejęte kombinuje
W drugim jest jedna kanapa ale tak umiejscowiona, że siadają tam zazwyczaj 2 osoby czytające gazety (rzeczpospolita....itp) a i obsluga sie dziwnie patrzy jak przesiaduję tam z 4 godziny by 2 tomiki wsiorbać? ej (kijem ich pogonie! jezor) a tak na serio, nic im do tego! Raz się przypieprzyl jakiś 'młody' to powiedziałem, że nie kupuję niczego, czego nie przejrzę dokłądnie - czy ni ma skaz, wad itp.


10721827ve.gif

Offline

#11 2006-06-07 12:01:39

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Love Hina - Manga

Ehę... Nie trzeba mnie było brać w obronę. Dałbym sobie radę, chociaż i tak mój problem jest większy niż ~Satanael to napisał, bo jak wspominałem nie ma u mnie Empika (Empiku, nie wiem jak to się odmienia).

Kisiel napisał:

Taaa, dobra, widzę. Mój błąd jezor Nie wiedziałem, że u ciebie nie ma empiku smile_big

Masz tu za karę sterb022.gif

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-06-07 12:02:05)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#12 2006-06-07 12:08:08

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Love Hina - Manga

Winged napisał:

Ehę... Nie trzeba mnie było brać w obronę. Dałbym sobie radę(...).

Znaj moje dobre serce. smile_lol

Offline

#13 2006-06-19 15:55:25

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Love Hina - Manga

a btw. to w empiku coś długo 14 tom sie nie pojawiał klnie spory poślizg mają zly dorwałem jakieś 9dni po wydaniu zly juz prawie się zagryzłem z niemocy zly

Ostatnio edytowany przez parara (2006-06-19 16:00:59)


KDE4 ssie

Offline

#14 2006-06-19 16:56:02

hamciu
Użytkownik
Skąd: MMZ/SBW
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Love Hina - Manga

ja już przeczytałem 14 tomik i nie moge uwierzyć że to już koniec =_=, jedyne co mnie cieszy to fakt że Naru i Keitaro są razem ^_^ bo jak by sie okazało na koniec że z jakiegoś powodu nie mogą być ze sobą to bym sie chyba poryczał =_= już za dużo serii widziałem z takim zakończeniem i za każdym razem prawie płakałem =_=

Offline

#15 2006-06-19 17:15:14

makrunia
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2004-10-18

Odp: Love Hina - Manga

!!!!!!======Kilka spojlerów do tomów 13-14========!!!!!!!!

Hmm... powiem tak. Mi manga się podobała, zakończenie fajne. Tylko, że...
-Według mnie Motoko nie powinna zakochiwać się w Keitaro. Na-cią-ga-ne. Ja rozumiem, że LH to haremówka, ale... Łaj moja Motoko? TT__TT
-Autor czasami za bardzo przesadzał z humorem, aż stawało się to czasem nie do zniesienia. W poważnych sytuacjach powinien zachować powagę i nie wplatać wszędzie gagów Keitaro-ściąga-z-kogoś-ubranie i Keitaro-obrywa-od-Naru tudzież Keitaro-uderza-w-samolot/samochód/latarnię/czołg etc

Ale ogólnie manga fajna, zakończenie trafne więc... mi sie podoba xD

Offline

#16 2006-06-20 07:51:43

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Love Hina - Manga

!!!!!->spojler auch<-!!!!!

Tak szczerze powiedziawszy to zdziwiłem się, że po 4 latach Shinobu nadal kocha się w Keitaro. To raz. Było nie było te akcje ze sciąganiem ubrania są fajne, ( eejj no panie, panowie XD ). Dwa. I jedna rzecz mnie denerwowała jak nie wiem co: Naru jest cenzura niezdecydowana ( kto się nie zgodzi? ). Co to w ogóle ma być?! Chociażby akcja z tomu 12. Może i fajne zakończenie, ale to ciągłe uciekanie było z lekka denerwujące (no chyba, że koniecznie chciała śmignąć się na Souyamisaki jezor ).

Moja ulubiona manga okej

Ostatnio edytowany przez parara (2006-06-20 08:06:03)


KDE4 ssie

Offline

#17 2006-07-13 16:45:11

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Love Hina - Manga

Moja też okej.

Offline

#18 2006-07-13 16:52:49

Rafix
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-06-30

Odp: Love Hina - Manga

Witam. Love Hina to najlepsza manga jaką czytałem. Fakt po przeczytaniu 14 tomu czuje się straszny niedosyt ale i tak ogromnie polecam tym którzy jeszcze nie czytali.

Offline

#19 2006-07-13 16:53:06

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Love Hina - Manga

A kto mi powie ile lat minęło między ostatnim rozdziałem a epilogiem? 2? 3? 4? Ja sądzę, że około 3 i pół smile

Ale zakończenie było cudne cool podwiązki też slina


10721827ve.gif

Offline

#20 2006-07-13 17:54:48

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Love Hina - Manga

mtaa..
poczytac można Mahou Sensei Negima ;
w końcu to tez wypociny Kena Akamastu respekt

Ostatnio edytowany przez parara (2006-07-13 17:55:30)


KDE4 ssie

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024