#41 2006-08-23 23:27:10

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Tak przeczytałem posty w tym temacie i zaciekawiło mnie , czy Ta gra chrono jest podobna do Finala VII, jesli tak to podajcie mi link skad mogłbym sciagnac Chrono, bo zakochałem sie w finalu VII, przechodzilem go 3 razy i za kazdym razem był wysmienity:)

Offline

#42 2006-08-23 23:34:34

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Podobna... hmmm tez jest jrpgiem, ale bardzo sie od niego rozni ^^.
Chodzi ci o Chrono Crusade, czy o Chrono Trigger?

Offline

#43 2006-08-23 23:35:08

yuuki
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra [APF]
Dołączył: 2006-04-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Starfox napisał:

Główny mankament Metal Slug 3D to sterowanie i "brak klimatu", takich gier po prostu nie da się i nie powinno się przenosić w 3D.
Chociaż życie uczy, że taki Miyamoto dał rade to zrobić i zapoczątkował rewolucje, no ale odpowiedzmy sobie szczerze: "Ilu takich Miyamoto jest na świecie?":P

nieeeeee powiedzcie ze to nie prawda.. Metal w wersji 3D to czyste zło. nic nie przebije Metala X, ktorego przeszłam conajmniej 3 razy;) ale kto go tyle nie przeszedł

Ostatnio edytowany przez yuuki (2006-08-23 23:36:15)

Offline

#44 2006-08-23 23:35:08

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Nie znam tych gierek, wiec nie rozrozniam:P

Metal slug Rulez!!:)

Ostatnio edytowany przez Zeus (2006-08-23 23:35:37)

Offline

#45 2006-08-23 23:39:05

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Chrono Trigger to gierka na SNESa, mozna ja dostac w bardzo wielu miejscach i to nawet po polsku (IMO calkiem udane tlumaczenie).
Wpisz po prostu w google Chrono Trigger SNES download i ci wyskoczy ^^.
Yuuki, np. ja xD... nie znam metal sluga i nie mam pojecia o czym jest ^^.

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2006-08-23 23:39:49)

Offline

#46 2006-08-23 23:43:25

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

To strzelanka, ale taka porzadna mozna sciagnac stad wsie wersje Tu

Offline

#47 2006-08-24 00:27:36

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Zeus, ja mam Chrono na dysku i chyba nawet po polsku. Napisz mi na gadu E-Mail to ci wyślę co byś nie grzeszył więcej że w klasykę nie grałeś


"Skazany na zajebistość"

Offline

#48 2006-08-24 01:13:30

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Juz mam:)

Offline

#49 2006-08-24 01:22:10

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Smoczek napisał:

Tak po zastanowieniu... jedyny element który nie podoba mi się zarówno w Chrono Triggerze i Chrono Crosie - główne postacie zupełnie nie mają osobowości, są jak marianotki w naszych rękach które same z siebie nic nie zrobią, ani nie powiedzą.

Are you talkin' to my bitch?! Frog i Magus to postaci ze wszystkim, czego mógłbym sobie życzyć od growych postaci. Lucca to również dość charakterna osóbka. Może kiedy w to grałeś, słabo znałeś angielski? Nie wiem, skąd Twoje wrażenie, doprawdy nie wiem... Ja nawet samemu Crono wybaczyłem pewną taką nijakość, kiedy... Ale sza! To byłby zbrodniczy spoiler.

yuuki napisał:

nieeeeee powiedzcie ze to nie prawda.. Metal w wersji 3D to czyste zło. nic nie przebije Metala X, ktorego przeszłam conajmniej 3 razy;) ale kto go tyle nie przeszedł

Kobieta grywająca w Metal Sluga to dobra kobieta.

Starfox napisał:

Główny mankament Metal Slug 3D to sterowanie i "brak klimatu", takich gier po prostu nie da się i nie powinno się przenosić w 3D.
Chociaż życie uczy, że taki Miyamoto dał rade to zrobić i zapoczątkował rewolucje, no ale odpowiedzmy sobie szczerze: "Ilu takich Miyamoto jest na świecie?"

Jaką rewolucję? Gdzie? Nie widzę. Owszem, udało się przenieść w 3D Zeldę i Mario (Super Mario 64 to była może nie rewolucja, ale taki pałacowy przewrót), ale Metal Gear również kiedyś był dwuwymiarowy, a w 3D przeniesiono go "na raty" - w MGS była trójwymiarowa grafika, a w MGS2 - grafika i mechanika rozgrywki. Znacznie bardziej rewolucyjne było GTA3.
Natomiast moim zdaniem syfna grafika jest wystarczającym powodem, żeby nie grać w Metal Slug 3D. Wyobrażacie sobie, żeby jeszcze na NeoGeo wyszedł paskudny Metal Slug?! W tej chwili przypominam sobie jedną jedyną brzydką grę na NeoGeo - Magical Drop 3, w której jednak grafika nie ma prawie żadnego znaczenia. PS2 to nienajnowsza konsola, ale wciąż wychodzą na nią bardzo ładne gry i to, co widać na screenshotach z Metal Slug 3D urąga przyzwoitości.
P.S. Przypomniałem sobie właśnie tytuł innej paskudnej graficznie gry na NeoGeo - pseudo-3D bijatyki Operation Ragnagard. To już są dwie (zaledwie).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-10-16 20:04:59)

Offline

#50 2006-08-24 08:50:53

yuuki
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra [APF]
Dołączył: 2006-04-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Yuuki, np. ja xD... nie znam metal sluga i nie mam pojecia o czym jest ^^.

heheh, nie straciłes niczego, poza kilkoma napadami śmiechu;)

yuuki napisał:

nieeeeee powiedzcie ze to nie prawda.. Metal w wersji 3D to czyste zło. nic nie przebije Metala X, ktorego przeszłam conajmniej 3 razy;) ale kto go tyle nie przeszedł

Kobieta grywająca w Metal Sluga to dobra kobieta.

szkoda tylko że wyczyn w tym żadnen. myślę, iż i siedmiolatek nie miałby żadnych trudności z przejściem tej gry.
niemniej jednak za miłe słowo dziekuję oczkod

Offline

#51 2006-08-24 08:58:29

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

yuuki napisał:

myślę, iż i siedmiolatek nie miałby żadnych trudności z przejściem tej gry.

Sęk w tym, że to gra z automatów. Na salonie jeden żeton kosztował, dajmy na to, złocisza - tego złocisza kombinowało się cały dzień, żeby zginąć w drugiej misji i opuścić salon stąpając 10cm nad ziemią. Jedni rujnowali się na Mortal Kombat, drudzy na Scud Race'a, a jeszcze inni - na Metal Sluga. Były czasy...
P. S. Mam nadzieję, że nikt z tu obecnych nie grał w Metal Sluga z wyłączoną krwią. Krew musi być.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-08-24 09:01:03)

Offline

#52 2006-08-24 11:13:06

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

~Obiwanshinobi wprowadzenie Mario 64 w pełne 3D uważane jest za jedną z największych rewolucji w dziedzinie gier video, a to że tego nie zauważasz to cóż. Twój cyrk, twoje małpy:P

Offline

#53 2006-08-24 11:18:22

yuuki
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra [APF]
Dołączył: 2006-04-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Obiwanshinobi napisał:
yuuki napisał:

myślę, iż i siedmiolatek nie miałby żadnych trudności z przejściem tej gry.

Sęk w tym, że to gra z automatów. Na salonie jeden żeton kosztował, dajmy na to, złocisza - tego złocisza kombinowało się cały dzień, żeby zginąć w drugiej misji i opuścić salon stąpając 10cm nad ziemią. Jedni rujnowali się na Mortal Kombat, drudzy na Scud Race'a, a jeszcze inni - na Metal Sluga. Były czasy...
P. S. Mam nadzieję, że nikt z tu obecnych nie grał w Metal Sluga z wyłączoną krwią. Krew musi być.

Tak, zdajęsobie z tego sprawę, jednak jak juz pisałam, przyjemnosc z Metla czepałam grając na PS.
hehe krew muss sein;)

Offline

#54 2006-08-24 13:05:11

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Obiwanshinobi napisał:

Are you talkin' to my bitch?! Frog i Magus to postaci ze wszystkim, czego mógłbym sobie życzyć od growych postaci. Lucca to również dość charakterna osóbka. Może kiedy w to grałeś, słabo znałeś angielski? Nie wiem, skąd Twoje wrażenie, doprawdy nie wiem... Ja nawet samemu Crono wybaczyłem pewną taką nijakość, kiedy... Ale sza! To byłby zbrodniczy spoiler.

Pisząc "główne postacie" miałem na myśli główną postać Chrono Triggera, jak i z Chrono Crossa... myślałem, że to oczywiste xP (w końcu, jak sam napisałeś, reszta postaci nie charakteryzowała się takimi cechami jak ci dwaj (co ukradli księżyć) xP).

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2006-08-24 15:15:54)

Offline

#55 2006-08-24 15:08:20

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Ja na tą grę straciłem około 200 godzin. Wszystko napakowałem na maxa i nikt nie mógł się ze mną równać moja ocena dla tej gry to 10/10.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#56 2006-08-24 23:31:36

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Smoczek napisał:

Pisząc "główne postacie" miałem na myśli główną postać Chrono Triggera, jak i z Chrono Crossa...

Tzn. kogo? Nie uważam Crono za "główną postać" Chrono Trigger. Crono jest bohaterem, powiedzmy, tytułowym, ale to nie czyni zeń "głównej postaci".

Offline

#57 2006-08-24 23:41:56

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Jak to Crono nie jest główną postacią, jak nią jest.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#58 2006-08-24 23:47:20

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Crono jak najbardziej jest główną postać, to właśnie w okół niego dzieje się najwięcej (chociaż sam nic właściwie nie robi), a nawet tytuł gry ma związaek z główną postacią. Jak dla mnie spełnia wszystkie wymogi które są stawiane przed główną postacią. Podobnie Cloud będzie główną postacią Final Fantasy, etc.
Nie zależnie jednak od tego czy uważasz go za główną postać, czy nie, to chyba się dogadaliśmy. Teraz już rozumiesz o kim pisałem, jako o "marionetkach", itp.

Offline

#59 2006-08-25 05:37:06

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Smoczek napisał:

Crono jak najbardziej jest główną postać, to właśnie w okół niego dzieje się najwięcej (chociaż sam nic właściwie nie robi)

Aj, aj, aj, podobno gra jest nieliniowa, więc może różnimy się doświadczeniami, ale kiedy przechodziłem ją osobiście, Crono jak najbardziej coś zrobił i było to arcyważne dla przebiegu fabuły. Więcej nie piszę, bo to grozi spoilerem.
To, że tytuł gry nawiązuje do imienia Crono, wcale nie służy analogii z FF VII, która bynajmniej NIE nazywa się, powiedzmy Cloud Strife Trigger. Wątki innych grywalnych postaci są bardziej rozbudowane, dowiadujemy się o ich życiorysach więcej, niż o życiorysie Crono, który dopiero tworzy własną legendę. Dla mnie w tej grze NIE MA jednej postaci główniejszej od wszystkich pozostałych. Chrono Trigger NIE jest klonem Final Fantasy. Jeśli ktoś oczekiwał, że bohater tytułowy będzie bohaterem głównym, to jeszcze nie powód, aby tę dzielącą ChT od FF różnicę (brak jednego, najgłówniejszego bohatera) uznawać za mankament.
Owszem - są tacy, którzy lubią grać tylko w gry, które już znają. Square-Enix o tym wiedzą i dlatego pewnie będą wydawać kolejne części FF do upadłego.

Starfox napisał:

~Obiwanshinobi wprowadzenie Mario 64 w pełne 3D uważane jest za jedną z największych rewolucji w dziedzinie gier video, a to że tego nie zauważasz to cóż.

A co mnie obchodzi, za co Super Mario 64 jest uważane? Takie teksty, to mogą sadzić PRowcy Nintendo przy okazji startu nowego systemu, a polscy dziennikarze mogą se je powtarzać, ale to są jeno słowa, słowa, słowa.  Wprowadzenie widoku TPP ogólnie przyjętego do dzisiaj i wykorzystanie analoga na padzie to trochę mało, żebym uznał to za rewolucję.
Gry, które w moim mniemaniu powinny były zapoczątkować rewolucję, wcale jej nie zapoczątkowały. Tytułów porównywalnych z Falloutem jet dosłownie kilka, Deus Ex pozostaje osobliwą hybrydą, niemającą odpowiednika wśród innych gier, czegoś takiego jak Thiefy pewnie już nie doczekam, na dobrą sprawę nawet GTA nie ma prawdziwej konkurencji (zna ktoś kogoś, kto bez kitu gra w Boiling Point?). Zgoda, nie grałem w theGetaway, ale jeśli dobrze rozumiem bliżej jej do Mafii, niż do GTA (mniej luzu).
Widzę to tak, że gry, owszem, ewoluują, ale żadnej rewolucji w tej branży nie było. Może z perspektywy czasu okaże się, iż dokonał jej WoW (pierwszy MMoRPG prawdziwie masowego rażenia).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-08-25 05:57:00)

Offline

#60 2006-08-25 06:43:44

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Chrono Trigger - minuta ciszy

Jubei napisał:

Jak to Crono nie jest główną postacią, jak nią jest.

HeHe - u mnie zwał sie Yaku ^^
Nie da sie jednak ukryc ze jest to jedna z głowna postac - nie da sie grac bez niego w druzynie


center

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024