#3761 2015-11-30 01:13:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Siema.
Interesuje mnie jakieś dobre anime , ...... Jestem dosyć wymagający. ....
Tokyo Ghoul - W miarę ok .
Attack on Titan - W miarę ok .
Kuroko - przejdzie

rotfl  rotfl rotfl

sry nie moglem sie powstrzymac, ale pogratulowac systemu oceniania smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-11-30 01:23:51)


ara ara...

Offline

#3762 2015-11-30 11:17:09

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ocena w miare ok  nie znaczy ze to dobre anime.  . Wszystkie sa po prostu przecietne. I po ch.. się czepiasz bzdura


ファンのファンのために

Offline

#3763 2015-11-30 13:09:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Ocena w miare ok  nie znaczy ze to dobre anime.  . Wszystkie sa po prostu przecietne. I po ch.. się czepiasz bzdura

Kazda z twoich ocen moze byc dowolnie interpretowana  ej  Co to ludzie maja sie domyslac co ci sie podoba, a co nie i na tej podstawie doradzac ?

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-11-30 13:11:33)


ara ara...

Offline

#3764 2015-11-30 13:48:09

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Co według was jest warte uwagi ?

Tego pana serie, klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3765 2015-11-30 15:07:42

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Ocena w miare ok  nie znaczy ze to dobre anime.  . Wszystkie sa po prostu przecietne. I po ch.. się czepiasz bzdura

lepiej napisać, że wszystko przeciętne bo nie daj Boże napiszesz, że strasznie podoba ci się coś co większość uważa za  kupa.

Offline

#3766 2015-12-01 00:35:16

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kilgur może i tak. Nie napisałem, że są arcydziełami. Wszystkie są z jednego worka zwanego '' Przeciętniak '', które dzielę na kryteria typu '' w miarę ok'' O_o
Jeżeli mowa już o dobrych tytułach, piszę tu do rocznego kolegi Animazon , jest  nim oczywiście Monster, Grobowiec świetlików. smile

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2015-12-01 00:36:41)


ファンのファンのために

Offline

#3767 2015-12-01 01:08:00

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Kilgur może i tak. Nie napisałem, że są arcydziełami. Wszystkie są z jednego worka zwanego '' Przeciętniak '', które dzielę na kryteria typu '' w miarę ok'' O_o
Jeżeli mowa już o dobrych tytułach, piszę tu do rocznego kolegi Animazon , jest  nim oczywiście Monster, Grobowiec świetlików. smile

Takie rzeczy to zdarzaja sie tak czesto jak uczciwy polityk, niestety wiekszosc rynku animu wpierd... komercja klasyki wychodza raz na 5 lat smile moze nawet zadziej smile Sproboj tego co Sasha1 podal, a jak sie niespodoba to trodno, bo na 99% nie ma nic do polecenia w tak waskim przedziale gatunkowym jaki preferujesz smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-12-01 01:10:00)


ara ara...

Offline

#3768 2015-12-01 01:38:42

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Kilgur może i tak. Nie napisałem, że są arcydziełami. Wszystkie są z jednego worka zwanego '' Przeciętniak '', które dzielę na kryteria typu '' w miarę ok'' O_o
Jeżeli mowa już o dobrych tytułach, piszę tu do rocznego kolegi Animazon , jest  nim oczywiście Monster, Grobowiec świetlików. smile

Hoho, będzie się tu stażem wywyższał jak przedszkolak, który się chwali, że ma większego susiaka. Niestety, jeżeli nie jesteś w stanie wymienić serii, która wydanej w ostatnich 3 latach (czyli za mało, żeby stała się bezdyskusyjnym klasykiem) a która naprawdę ci się spodobała to cię uważam za hipstera i/lub kogoś kto boi się wyrazić swoją opinię.

Aaaaale wracjąc do twojego pytania. Oto serie i filmy, które ja w ostatnich sezonach uznałem za dobre/bardzo dobre lub warte zainteresowania z innego powodu. Nie są to w żadnym wypadku wszystkie warte obejrzenia produkcje - niestety większości serii w sezonie nawet nie widziałem.

2014/Wiosna

- K Missing Kings - Filmowa kontynuacja serii akcji/mystery K (lub Project K). Fabuła jest kontynuacją serii więc aby nie spolerować skupię się na oprawie audiowizualnej. jest niezwykle kolorowo, prawie na wszystkie sceny jest nałożony wielokolorowy filtr gradientowy, wszystkie sceny błyszczą od kolorowego brokatu a płynna animacja świetnie współgra z puszczaną w tle muzyką. Tak naprawdę to jest styl, który albo się polubi albo znienawidzi.
- Hanamonogatari - Kolejne monogatari, dla fanów pozycja obowiązkowa. Historia jest kontynuacją wątku małpy Surugi więc wiele zależy od tego jak bardzo lubi się akurat tą postać.
- Akame ga Kill! - Pewnie się ilu oborzą po co to w ogóle tu wstawiam, ale muszę przyznać, że uwiodła mnie ta seria. Jest to typowa bajka akcji w stylu shounenów. Wyróżnia ją jedynie to, że fabuła kpi z wielu zagrywek tego typu produkcji(plot armora czy klasycznego źli vs dobrzy). Z technicznego punktu widzenia niczym się nie wyróżnia.
- Aldnoah.Zero - Kolejny akcjo-przeciętniak, który akurat mi się spodobał. Źródło wielu internetowych memów. Zachowując duży dystans do fabuły można się naprawdę ubawić niektórymi rzucanymi plot twistami czy rozwiązaniami. momentami przypominało mi Code Geass i chyba nie jestem jedyny, który miał takie odczucia. Baja dostała drugi sezon, który kończy opowieść.

2014/Jesień
- Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Dużo psioczyłem na tą serię i wciąż uważam, że fabularnie mogła zostać zaprezentowana lepiej. najlepszymi elementami były te fillerowane wstawki co nie świadczy za dobrze o materiale źródłowym. Kontynuacja Fate/Zero. Tak, powinno się najpierw obejrzeć F/Z niezależnie od tego co twierdzą inni. W F/SN:UBW ogromna ilość szczegółów nie zostaje wyjawiona bo ewidentnie twórcy założyli, ze oglądający widzieli a;bo prequel albo alternatywną wersję. Na szczęście nie trzeba oglądać tylko dla fabuły, seria posiada jedną z najlepszych animacji jeżeli chodzi o serie telewizyjne i to chyba wystarczająca rekomendacja.
- Tsukimonogatari - I znów kolejne krótkie monogatari. Nie będę się rozpisywał bo niczym się ta cześć szczególnym nie wyróżniła (więcej Gaen!), ale chciałem tylko zaznaczyć, że jest tego więcej jeżeli cię to zainteresuje.

2015/Zima
- Durarara!!x2 Shou - Yeeeah. Tak, doczekaliśmy się po 5 latach drugiego sezonu. Sezon został rozbity na 3 mniejsze sezoniki emitowane w co drugim sezonie nadawczym. Oczywiście trzeba koniecznie zobaczyć pierwszy, i potem zdecydować czy to coś co się lubi. Chcę tylko zaznaczyć, że z każdą kolejną częścią seria jest coraz lepsza fabularnie a coraz gorsza kreskę i animację. Anime jest nieco nietypowe i tak naprawdę mam teraz problem z opisaniem o co w nim biega. Hmm, jeżeli jesteś zainteresowany poszukaj jakoś prawdziwych recenzji, nie wiem czy byłbym w stanie wyjaśnić co jest tak fajnego w DRRR w kilku zdaniach.
- JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders - Egypt-hen - Druga część trzeciego partu o przygodach JoJo będąca tak naprawdę 3 sezonem z założeniem, że pierwsze dwa party traktujemy jako jeden sezon a trzeci part rozbity na dwa sezony jako dwa sezony. Jasne? Hm, ogólnie Stardust Crusaders uważam za wiele gorszy od Phantom Blood/Battle Tendency ale to wciąż stary dobry JoJo, tyle, że z mocami z tyłka i bez komentarzy Speedwagona.

Dobra, na dziś starczy, może dopisze coś jutro.

Offline

#3769 2015-12-01 02:03:22

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Tokyo Ghoul - W miarę ok
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - W miarę ok

Na tym samym poziomie stawiasz przeciętne Tokyo Ghoul i świetne Kiseijuu?    baka

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-12-01 02:05:21)

Offline

#3770 2015-12-01 05:04:36

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Animazon napisał:

.....Aaaaale wracjąc do twojego pytania. Oto serie i filmy, które ja w ostatnich sezonach uznałem za dobre/bardzo dobre lub warte zainteresowania z innego powodu........

Przykro mi ale lista fail nie spelnia wymagan madrala

Czolgi napisał:

Coś z gatunku dramat, horror, może być i nawet sci-fi, komedie oraz romanse odpadają.   Staram się przeglądać co wychodzi co sezon ale no katastrofa , wszystko jest ala CUKIEREK. smutny


ara ara...

Offline

#3771 2015-12-01 11:26:57

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Animazon niestety przez ostatnie 3 lata moim skromnym zdaniem nie wyszło nic  co by mogło mi się na prawdę spodobać do bólu.

- Fate/stay skończyło się dawno temu, nie przekonują mnie te nowe animce.

Aldnoah.Zero  Gdzie tu widzisz podobieństwa do Code Geass ? Czekaj wiem... Pewnie Mechy ? :O  Serie obejrzałem zakończyłem i zapomniałem, nic specjalnego. Fajny soundtrack który mi się spodobał i  zachęcił do dalszego oglądania.

Kenshiro
Świetne Kiseijuu ?  Za dużo schematów, przewidywalne. Nie mówię że to gniot, na pewno wypada lepiej niż wszystkie serie  wymienione przez Amazona smile\\

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2015-12-01 11:30:08)


ファンのファンのために

Offline

#3772 2015-12-01 13:17:36

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hunter Killer napisał:
Czolgi napisał:

Co według was jest warte uwagi ?

Tego pana serie, klik.

Ekhm.. smile_big Chyba że za stare/widziałeś. Mogę polecić coś innego oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3773 2015-12-01 14:59:48

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kilgur napisał:
Animazon napisał:

.....Aaaaale wracjąc do twojego pytania. Oto serie i filmy, które ja w ostatnich sezonach uznałem za dobre/bardzo dobre lub warte zainteresowania z innego powodu........

Przykro mi ale lista fail nie spelnia wymagan madrala

Oj, tam, Czolgi nic nie znajdzie to może przyda się komuś innemu. Zresztą to co wymienił jako niedawno obejrzane też nie uznał bym za horrory lub dramaty więc pewnie jego definicja tych gatunków jest dość niejednoznaczna.

Czolgi napisał:

Aldnoah.Zero  Gdzie tu widzisz podobieństwa do Code Geass ? Czekaj wiem... Pewnie Mechy ? :O  Serie obejrzałem zakończyłem i zapomniałem, nic specjalnego. Fajny soundtrack który mi się spodobał i  zachęcił do dalszego oglądania.

Nie mówię, że jest podobne (chociaż jest) tylko, że momentami przypominało mi CG. Dwie strony konfliktu, jedna to rebelianci a druga to siły "królewskie". Dwaj bohaterowie stojący po przeciwnych stronach barykady. Jeden z nich prawdziwy geniusz, który potrafi wszystkich rozpracować i ma magiczne oko. No i oczywiście mechy. Wystarczyło, żeby od czasu do czasu poczuć się jak przy oglądaniu CG.

Czolgi napisał:

Świetne Kiseijuu ?  Za dużo schematów, przewidywalne. Nie mówię że to gniot, na pewno wypada lepiej niż wszystkie serie  wymienione przez Amazona smile\\

O Kiseijuu też miałem zamiar wspomnieć. Seria jest schematyczna i do pewnego stopnia przewidywalna, ale jest o tyle ciekawa, że porusza ważne wątki (prawo do życia, co znaczy człowieczeństwo, itp.) co jest zaskakujące jak na serię głównie reklamowaną scenami o zmodyfikowanych ciałach zabijających innych ludzi.

Pokaż spoiler
tumblr_nd62nmbMlr1r4xqamo2_500.gif

Ostatnio edytowany przez Animazon (2015-12-01 15:10:15)

Offline

#3774 2015-12-01 18:24:37

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ogolnie rzecz ujmujac Czolgi mozesz praktycznie przestac ogladac anime lub poszerzyc zakres gatunkowy. Zrob liste ogldnietych w zyciu animu, oczywiscie ciezko jak ktos na biezaco nie robi tego, ale wystarcza tytuly ktore zapadly ci w pamiec + normalna skala ocen np 1-10 to moze dalo by sie znalezc cos fajnego. Jest dosc duzo "klasykow" z czasow kiedy anime bylo bardziej spojne gatunkowo, ale niechce mi sie wypisywac tylko po to zeby zobaczyc w nastepnym poscie "ogladalem...."

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-12-01 21:36:53)


ara ara...

Offline

#3775 2015-12-01 18:50:55

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Kenshiro
Świetne Kiseijuu ?  Za dużo schematów, przewidywalne. Nie mówię że to gniot, na pewno wypada lepiej niż wszystkie serie  wymienione przez Amazona smile\\

Świetne zdecydowanie. Lepsze niż 80 procent pozostałych anime.

Poza tym co było przewidywalne? Nic prawie nie było przewidywalne, a schematy niby jakie? Tak naprawdę za największą wadę Kiseijuu uważam

Pokaż spoiler
śmierć Kany w 12 odcinku. Wiadomo dlaczego tak zrobili, ale jej śmierć to była duża strata dla anime.

Czolgi napisał:

Ostatnimi czasy słyszałem że gnioty wychodzą.

Zarówno kilkanaście jak i kilka lat temu też co pewien czas zdarzały się gnioty.

Czolgi napisał:

Jestem dosyć wymagający.

smile

Czolgi napisał:

Coś z gatunku dramat, horror, może być i nawet  sci-fi, komedie oraz romanse odpadają.

Zobacz Ghost Hunt.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-12-01 18:55:30)

Offline

#3776 2015-12-01 21:35:02

komurczak123
Użytkownik
Dołączył: 2015-11-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Do czolgi

Dobrym anime mistery scificiton jest  11-nin Iru!

Bardzo dobre i orginalne jak na japończyków.

EDIT.

Dodam jeszcze ,że bardzo nie doceniane przez ludzi placze

Ostatnio edytowany przez komurczak123 (2015-12-01 21:36:35)

Offline

#3777 2015-12-01 22:39:36

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Jeżeli chodzi o dramaty/thriller to bardzo dobre jest seria Aoi Bungaku. Starsze nieco ale można łatwo przegapić.

Offline

#3778 2015-12-02 00:02:43

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Siema.

Interesuje mnie jakieś dobre anime , serial albo  movie bez znaczenia. Ostatnimi czasy słyszałem że gnioty wychodzą. Jestem dosyć wymagający. Coś z gatunku dramat, horror, może być i nawet  sci-fi, komedie oraz romanse odpadają.   Staram się przeglądać co wychodzi co sezon ale no katastrofa , wszystko jest ala CUKIEREK. smutny

Ostatnio obejrzane:

Gangsta. - Padaga
God Eater - dotrwałem do 4 odcinka smutny
Sidonia  - przejdzie.
Aldnoah Zero - przejdzie.
psycho-pass movie - Już w końcu lepiej
Tokyo Ghoul - W miarę ok
Buddy Complex - przejdzie
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - W miarę ok
Zankyou no Terror - przejdzie
Kuroko - przejdzie
Attack on Titan - W miarę ok

Young Black Jack - obecnie Oglądam

To  chyba wszystko co obejrzałem na przełomie  2014 - WIOSNA /  2015 - JESIEN

Co według was jest warte uwagi ?

Z nowymi tytułami nie jestem na bieżąco więc nie polce nic świeżego.

Seriale:

Shinsekai yori
Monster
Jyu Oh Sei
Wolf's Rain
Phantom: Requiem for the Phantom
Blood+
Hellsing
Berserk
Gantz
Blue Gender
Gunslinger Girl
Robotics;Notes
Casshern Sins
Another
Claymore

Filmy:

Hotaru no Haka
Sennen Joyuu
Vampire Hunter D (2000)


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#3779 2015-12-02 00:07:41

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kilgur za czasów młodości szereg gatunków był większy. Z przyrastającym wiekiem miałem to coraz mniejszą ochotę na  komedie, romanse itp. Chociaż do dzisiaj dobrze wspominam np. GTO. 
Myślałem kiedyś by założyć profil na Myanimelist. Może w końcu się za to zabiorę oczkod


Animazon napisał:
Nie mówię, że jest podobne (chociaż jest) tylko, że momentami przypominało mi CG. Dwie strony konfliktu, jedna to rebelianci a druga to siły "królewskie". Dwaj bohaterowie stojący po przeciwnych stronach barykady. Jeden z nich prawdziwy geniusz, który potrafi wszystkich rozpracować i ma magiczne oko. No i oczywiście mechy. Wystarczyło, żeby od czasu do czasu poczuć się jak przy oglądaniu CG.

Takich porównań mamy wiele np w  Gundamach smile

Aoi Bungaku oglądałem - ma coś mrocznego w sobie, cenie sobie taki gatunek smile


Dziękuje za tytuły smile

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2015-12-02 00:09:39)


ファンのファンのために

Offline

#3780 2015-12-02 01:10:05

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi napisał:

Kilgur za czasów młodości szereg gatunków był większy. Z przyrastającym wiekiem miałem to coraz mniejszą ochotę na  komedie, romanse itp. Chociaż do dzisiaj dobrze wspominam np. GTO. 
Myślałem kiedyś by założyć profil na Myanimelist. Może w końcu się za to zabiorę oczkod

Lista to podstawa raz wiadomo co kto ogladal, a dwa jak sa oceny mozna przewidziec z o wiele wiekszym prawdopodobienstwem co sie podoba smile szczegolnie ze moze pare klasykow masz nie ogladnietych smile Coz kazdy ma swoja wizje co mu sie podoba, a co nie, ale przekreslanie gatunkow w animu mija sie z celem, jeszcze przejdzie w filmach, ale w seriach np 26 ep to masakra. Najlepszym przykladem jest Trigun przez sporo czasu bardzo komediowy przeradza sie w calkiem niezly dramat. Ponizej list paru imo bardzo fajnych rzeczy.

Jin-Roh: The Wolf Brigade -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=83
Vampire Hunter D - Bloodlust -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=66
Kaiba -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=5673
Another -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8556
Mononoke -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=5113
Seirei no Moribito -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=4403
Sakamichi no Apollon -> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8870

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-12-02 01:11:31)


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024