#4081 2017-06-05 19:29:00

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Infernus napisał:

Polecam: Darker than Black: Kuro no Keiyakusha, Shinsekai yori, Kill la Kill, Overlord.

Właśnie pierwsze na takie on hold, pierwsze odcinki nie sprzyjają "wciągnięciu" się. Shinseki powiedziałbym że raczej dropnięte. Kill a Kill taka komiksowa kreska plus wymygałbym trochę myślenia od bohaterów. Overlord obejrzane.

Nie napisałem, napiszę- lub anime gdzie główni bohaterowie mają "głowę na karku" ~ Tatsuya Shiba, Sora z NGNL, Meliodas itd

Offline

#4082 2017-06-05 19:45:43

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ogladnij One Piece masz na wbijam wszytkie epki chyba najlepszy shounen smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-06-05 19:46:27)


ara ara...

Offline

#4083 2017-06-05 19:55:42

Shamson
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Nie napisałem, napiszę- lub anime gdzie główni bohaterowie mają "głowę na karku" ~ Tatsuya Shiba, Sora z NGNL, Meliodas itd

To może Space Brothers, Gyakkyou Burai Kaiji. Bohaterowie raczej są inteligentni co nie znaczy, że nie zdarza im się zachowywać jak debile.
Jeżeli nie przeszkadza ci ogólna dziwność to jeszcze JoJo no Kimyou na Bouken(ale to dość specyficzny shounen, więc możesz się odbić).

Off-topic: Patrząc na mala uświadomiłem sobie jak wielu bohaterów animu to kompletni bądź umiarkowani debile(albo to po prostu wypadkowa tego, że oglądałem kupę crapu).

Podobne do : HxH 2011, Nanatsu no Taizai, Mahouka Koukou no Rettousei, Magi, Isekai no Seikishi Monogatari.

No to chociażby typowy sportowy shounen: Hajime no Ippo albo Major jeżeli nie przeszkadza ci ponad 200 odcinków.

Ostatnio edytowany przez Shamson (2017-06-05 19:59:39)

Offline

#4084 2017-06-05 20:18:34

AmaiZeri
Użytkownik
Skąd: Pomerania
Dołączył: 2017-02-09

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kojarzycie może serie takie jak Chihayafuru, Free!, Hibike! Euphonium(chociaż to mi niespecjalnie przypadło do gustu) czy Shokugeki no Souma? Na zasadzie realizowania swoich pasji w klubach szkolnych(lub niekoniecznie, ale fajnie by było). Przyjmę każdą taką bajkę, bo mam na nie ostatnio ogromne zapotrzebowanie xD

Offline

#4085 2017-06-05 20:23:37

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Prince of Stride wpasowuje się w ten opis.

Offline

#4086 2017-06-05 20:25:47

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

AmaiZeri napisał:

Kojarzycie może serie takie jak Chihayafuru, Free!, Hibike! Euphonium(chociaż to mi niespecjalnie przypadło do gustu) czy Shokugeki no Souma? Na zasadzie realizowania swoich pasji w klubach szkolnych(lub niekoniecznie, ale fajnie by było). Przyjmę każdą taką bajkę, bo mam na nie ostatnio ogromne zapotrzebowanie xD

Może coś z tego;
Saki, Bamboo Blade, Eyeshield 2, Tari Tari, Special A, Hyouka, Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru, Sket Dance, Genshiken  [kluby szkolne]
Shigatsu wa Kimi no Uso, Nodame Cantabile, Hikaru no Go, Bakuman, Gin no Saji, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu [realizowanie pasji i nie tylko]

Ostatnio edytowany przez max-kun (2017-06-05 20:28:04)

Offline

#4087 2017-06-05 21:52:21

AmaiZeri
Użytkownik
Skąd: Pomerania
Dołączył: 2017-02-09

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Shaft napisał:

Prince of Stride wpasowuje się w ten opis.

Sprawdzę!

max-kun napisał:

Saki, Bamboo Blade, Eyeshield 2, Tari Tari, Special A, Hyouka, Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru, Sket Dance, Genshiken  [kluby szkolne]
Shigatsu wa Kimi no Uso, Nodame Cantabile, Hikaru no Go, Bakuman, Gin no Saji, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu [realizowanie pasji i nie tylko]

Sporo tego, dziękuję! ;D

Ostatnio edytowany przez AmaiZeri (2017-06-05 21:54:01)

Offline

#4088 2017-07-06 12:02:11

CelikaM
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-06

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Witam, czy mógłby mi polecieć coś z gatunku dramat/thriller. Najlepiej coś podobnego do Aoi Bungaku.


Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony. księgowa Kraków

Offline

#4089 2017-07-06 21:52:55

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Może Jigoku shoujo, albo shiki

Offline

#4090 2017-07-06 22:04:54

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Może Mouryou no Hako.

Offline

#4091 2017-07-09 14:10:11

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Trochę nietypowo: poszukuję dojrzałego, poważnego, "zachodniego" anime. Bez pompatyczności, bez paplaniny, bez pięciominutowych monologów i przemyśleń, bez wymuszonego humoru i komediowych wstawek z przerysowanymi emocjami. Generalnie czegoś podobnego do Cowboya Bebopa (w sumie oglądałem go dawno, więc możliwe, że on wcale nie wpisuje się w moje wymagania).

Offline

#4092 2017-07-09 17:56:53

Uvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-01

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Może Michiko to Hatchin, oglądałem to dawno temu więc głowy nie dam, ale wydaje mi się, że spełnia twoje wymagania, a przynajmniej większość z nich.

Offline

#4093 2017-07-09 20:31:39

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

niekoniecznie podobne do CB ale spelniajace sporo ze stawianych wymagan smile
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6436
https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?s … e&aid=4897
https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?s … e&aid=1539
https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?s … &aid=10400 tu moze kreska nie podejsc, ale naprawde warto

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-07-09 20:43:00)


ara ara...

Offline

#4094 2017-07-09 21:33:58

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

meowchin napisał:

Trochę nietypowo: poszukuję dojrzałego, poważnego, "zachodniego" anime. Bez pompatyczności, bez paplaniny, bez pięciominutowych monologów i przemyśleń, bez wymuszonego humoru i komediowych wstawek z przerysowanymi emocjami. Generalnie czegoś podobnego do Cowboya Bebopa (w sumie oglądałem go dawno, więc możliwe, że on wcale nie wpisuje się w moje wymagania).

Z tym podobieństwem będzie ciężko

Gungrave
Gunslinger Girl
Black Lagoon


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#4095 2017-07-09 22:26:01

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

meowchin napisał:

Trochę nietypowo: poszukuję dojrzałego, poważnego, "zachodniego" anime. Bez pompatyczności, bez paplaniny, bez pięciominutowych monologów i przemyśleń, bez wymuszonego humoru i komediowych wstawek z przerysowanymi emocjami. Generalnie czegoś podobnego do Cowboya Bebopa (w sumie oglądałem go dawno, więc możliwe, że on wcale nie wpisuje się w moje wymagania).

Jeśli nie oglądałeś jeszcze, to Fate/Zero. Dojrzała i poważna historia z genialnymi postaciami (w przeciwieństwie do SN), piękną animacją oraz muzyką. Nawet nie musisz oglądać niczego więcej z tej serii, bo i tak zarys fabuły jest wyjaśniany na początku, a reszta Fejtów nie umywa się do Zerówki.

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2017-07-09 22:27:58)

Offline

#4096 2017-07-10 09:59:14

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Dennoss napisał:

Dojrzała i poważna historia z genialnymi postaciami (w przeciwieństwie do SN)

Pokaż spoiler
sJeFa5n.gif

Nie musi niczego oglądać/czytać, ale nie zrozumie zakończenia bez F/SN Heaven's Feel. Nie mówiąc o tym, że większość scen nie bedzie mieć zamierzonego przez twórców efektu (oraz sensu), bo odbiorca przed przystąpieniem do F/Z powinien mieć za sobą ponad 50 godzin styczności z uniwersum. F/Z nie jest dobrym punktem startowym (spoiluje wszystkie ścieżki F/SN), chociaż nie ma dużo lepszego wyjścia w formie anime. rip Dlatego najlepiej jest przeczytać VN F/SN. To tak w kontekście samych fejtów. madrala

Zahaczyłem o offtop, ale inaczej nie potrafię. Uważam, iż powinno się o tym mówić. Plusowane komentarze na yt typu "Ja i mój pies zaczęliśmy od F/Z, wiec tak jest dobrze" nie pomagają. smile_big

Offline

#4097 2017-07-10 10:50:20

MaruKatze
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czego ma nie zrozumieć z universum Fate? Jak chciałeś się pochwalić że przeczytałeś novelke to masz klask, klask, klask. Bravo ty.

Offline

#4098 2017-07-10 18:14:47

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Jako ze moja wczesniejsza znajomosc z uniwersum Fate byla zadna jako pierwsze ogladalem f/sn ktore ma jednego z bardziej irytujacych bohaterow ever poprostu zuo, pozniej ktos pial jaki to f/z nie bedzie cudowny, mi niestety nie podszedl nudy takie ze masakra.


ara ara...

Offline

#4099 2017-07-10 18:21:07

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Fate / Zero można bez problemu obejrzeć bez znajomości uniwersum.

Offline

#4100 2017-07-10 18:51:57

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

MaruKatze napisał:

Czego ma nie zrozumieć z universum Fate?

Potrafisz na podstawie samego anime (czyli również bez pomocy wylęgarni fanfików znanej jako wikipedia) jednoznacznie określić co stało się na końcu F/Z? Mam tutaj na myśli wszelkie rewelacje dotyczące Graala. Musiałbyś się nieźle nagimnastykować, ponieważ temat poruszony jest w ostatniej ścieżce VN. Bez tej wiedzy, całe zakończenie przypomina wymuszony, niemający logicznego sensu pomost prowadzący do F/SN.

Czy to przeszkodzi w czerpaniu radości(?) z anime? Raczej nie, ale nie zmienia to faktu, że F/Z opiera się w znacznym stopniu na F/SN. Inny przykład: pierwszy odcinek to bite 35 minut ekspozycji oraz sceny z poznanymi wcześniej postaciami, które pogruchoczą kości osobom zaznajomionym z tematem. Dla reszty to uciążliwy spektakl gadających głów przez który trzeba jakoś przebrnąć (pomaga w tym muzyka Kajiury).

Nie chciałem używać spoiler tagów, dlatego pisałem ogólnie, ale jest tego więcej w całym Zero. Nie chcę nikomu odradzać oglądania czegokolwiek. Wręcz przeciwnie! Konsumujcie wszystko tylko róbcie to z głową. Za parę miesięcy powinien wyjść fanowski patch dodający głosy do VN Fate/hollow ataraxia. Może ktoś odkładał jej przeczytanie własnie z tego powodu? yahoo Ja nie.

MaruKatze napisał:

Jako ze moja wczesniejsza znajomosc z uniwersum Fate byla zadna jako pierwsze ogladalem f/sn ktore ma jednego z bardziej irytujacych bohaterow ever poprostu zuo, pozniej ktos pial jaki to f/z nie bedzie cudowny, mi niestety nie podszedl nudy takie ze masakra.

Emiya Shirou jest badassem, ale chyba nie da się go porządnie przedstawić w anime. Jest za bardzo pogmatwany. Mam wrażenie, że to samo byłoby z Tohno Shiki, gdyby kiedyś Tsukihime doczekało się porządnej adaptacji. W F/SN z 2006 roku się nawet nie starali, a w UBW od Ufotable... niby coś tam było. Powiedziałbym, że ok. 75% planu udało się wykonać, ale reżyser źle zrozumiał oryginalnego autora. Szczególnie w drugim sezonie naścieliło się wiele małych niedoróbek, które stawiały Shirou w niekorzystnym świetle. Były jeszcze inne czynniki, niekoniecznie zależne od samej adaptacji.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024