#141 2007-12-30 03:24:08

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Obiwanshinobi napisał:

Jeśli nie widziałeś Hajime no Ippo...

Jestem w trakcie smile Jakieś inne typy (Hajime bdb, jeśli kto pyta)?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#142 2007-12-30 04:48:05

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Zjadacz napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Jeśli nie widziałeś Hajime no Ippo...

Jestem w trakcie smile Jakieś inne typy (Hajime bdb, jeśli kto pyta)?

Podobno OverDrive (o kolarzach) daje radę zarówno, jeśli chodzi o niuanse cyklistyki, jak i pod względem charakterności postaci występujących i relacji międzybohaterskich (wg dziewczyny, która wciąga takie rzeczy jak: HanoI, Kenichi, Naruto... shounen ogólnie rzecz biorąc, bajki o spoconej młodzieży i sama rowerem jeździ).
Jakaś pono niezła, typowa turniejówka o piekarzach jest, ale też nie widziałem i tytułu nie pamiętam.
P.S. Z tego co jej widziałem przez ramię, OverDrive ma coś, co lubię, czyli pięknie narysowany ludzki behawior, taki z górnej półki, niczym w bajkach BONES, czym na starcie zaskarbia sobie mój szacunek.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-30 05:01:27)

Offline

#143 2007-12-30 12:00:11

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Szukam 3 serii anime.
-W pierwszej chciałbym dostać sieczkę mechów, ale muszą one ładnie wyglądać(coś jak w Hoshi no Koe), a ich walki powinny być lepsze od tych w FMP i dłuższe. Universum dowolne. Data produkcji powinna być z tych świeższych, a i postacie powinny być dobrze dobrane, lecz bez infantylności i prania mózgu. Wiem, że serie takie były wymieniane na poprzednich stronach, ale chcę się upewnić i proszę nie pisać, że szukam idealnej serii o mechach.
-Poszukuję, też serii, w której mógłbym znaleźć dobre gun fights w oprawie zagadek, intryg etc. i można jeszcze dorzucić super powaaa. Universum też dowolne, lecz wolałbym bez jakiś kosmicznych, chyba że było by naprawdę dobre smile.
-No i na koniec przygodówka z dobra dawką humoru, jak i...no właśnie. Co polecacie z tego gatunku, bo ja nie mam pomysłów.

Chciałbym zaznaczyć to co ~Zjadacz wcześniej pisał, aby nie było widać od razu głównego "zwycięzcy" w tych seriach.

Ostatnio edytowany przez Sobol15x (2007-12-30 12:03:00)


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#144 2007-12-30 12:23:44

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sobol15x napisał:

-W pierwszej chciałbym dostać sieczkę mechów, ale muszą one ładnie wyglądać(coś jak w Hoshi no Koe), a ich walki powinny być lepsze od tych w FMP i dłuższe. Universum dowolne. Data produkcji powinna być z tych świeższych, a i postacie powinny być dobrze dobrane, lecz bez infantylności i prania mózgu.

Eureka seveN musowo. Nawet nie ze względu na te mechy, choć są niczego sobie, ale to już sam zobaczysz. Medycyna ludowa w mojej osobie przypisuje Eurece własności lecznicze, terapeutyczne. Ta bajka najzwyczajniej w świecie dobrze robi.

Sobol15x napisał:

No i na koniec przygodówka z dobra dawką humoru, jak i...no właśnie. Co polecacie z tego gatunku, bo ja nie mam pomysłów.

Last Exile (samo gęste), Scrapped Princess, Escaflowne (seria TV, nie późniejsza kinówka, klasyka co się zowie, walki "średniowiecznych" mechów steampunkowych w pytkę), znów Eureka seveN. Wymieniłem żelazny (wg mnie) kanon japońskich przygodowych bajek rysowanych, z czego Eurenia, Last Exile i Scrapped Princess to po prostu złote zęby. Escaflowne TV, mimo kontrowersyjnego dyzajnu postaci (z widokiem tych zadartych nosów oswoiłem się błyskawicznie) i miejscami nieporadnie zszytej fabuły (grunt, że początek i koniec dają radę, a w środku jakoś to będzie), mam za arcyważną dla tego gatunku serię, którą wypada znać. Jeśli obejrzysz Eurekę i Scrapped Princess, na pozostałe bajki BONES raczej nie trzeba Cię będzie namawiać.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-30 12:39:30)

Offline

#145 2007-12-30 12:31:33

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sobol15x napisał:

Szukam 3 serii anime.
-W pierwszej chciałbym dostać sieczkę mechów, ale muszą one ładnie wyglądać(coś jak w Hoshi no Koe), a ich walki powinny być lepsze od tych w FMP i dłuższe. Universum dowolne. Data produkcji powinna być z tych świeższych, a i postacie powinny być dobrze dobrane, lecz bez infantylności i prania mózgu. Wiem, że serie takie były wymieniane na poprzednich stronach, ale chcę się upewnić i proszę nie pisać, że szukam idealnej serii o mechach.
-Poszukuję, też serii, w której mógłbym znaleźć dobre gun fights w oprawie zagadek, intryg etc. i można jeszcze dorzucić super powaaa. Universum też dowolne, lecz wolałbym bez jakiś kosmicznych, chyba że było by naprawdę dobre smile.
-No i na koniec przygodówka z dobra dawką humoru, jak i...no właśnie. Co polecacie z tego gatunku, bo ja nie mam pomysłów.

Chciałbym zaznaczyć to co ~Zjadacz wcześniej pisał, aby nie było widać od razu głównego "zwycięzcy" w tych seriach.

Ad.1
-może Heroic Age?
Ad.2
-może Trigun?
Ad.3
-może Azumanga Daioh, może Lucky Star, może Tengen Toppa Gurren Lagann ?  ...zależy, co kogo śmieszy.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#146 2007-12-30 12:35:05

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Anime podobne do Black Lagoon? Tak by głowni bohaterowie też byli wyjęci spod prawa, dużo strzelanin rzucania"k***ami" i w ogóle gangsterka;P jest takie?:P

Offline

#147 2007-12-30 12:45:03

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

VanTheTandeta napisał:

Ad.1
-może Heroic Age?
Ad.2
-może Trigun?
Ad.3
-może Azumanga Daioh, może Lucky Star, może Tengen Toppa Gurren Lagann ?  ...zależy, co kogo śmieszy.

Azumanga Daioh - tutaj raczej przygodówki nie ma, aczkolwiek jest na liście ze względu na School Rumble.
Lucky Star - Słyszałem, lecz też w tym brak przygodówki.
Tengen Toppa Gurren Lagann - jeszcze nie miałem styczności, ale ze względu na wysokie noty, znajdzie się na mojej liście.

Heroic Age - more info plz

Obiwanshinobi napisał:
Sobol15x napisał:

-W pierwszej chciałbym dostać sieczkę mechów, ale muszą one ładnie wyglądać(coś jak w Hoshi no Koe), a ich walki powinny być lepsze od tych w FMP i dłuższe. Universum dowolne. Data produkcji powinna być z tych świeższych, a i postacie powinny być dobrze dobrane, lecz bez infantylności i prania mózgu.

Eureka seveN musowo. Nawet nie ze względu na te mechy, choć są niczego sobie, ale to już sam zobaczysz. Medycyna ludowa w mojej osobie przypisuje Eurece własności lecznicze, terapeutyczne. Ta bajka najzwyczajniej w świecie dobrze robi.

Sobol15x napisał:

No i na koniec przygodówka z dobra dawką humoru, jak i...no właśnie. Co polecacie z tego gatunku, bo ja nie mam pomysłów.

Last Exile (samo gęste), Scrapped Princess, Escaflowne (seria TV, nie późniejsza kinówka, klasyka co się zowie, walki "średniowiecznych" mechów steampunkowych w pytkę), znów Eureka seveN. Wymieniłem żelazny (wg mnie) kanon japońskich przygodowych bajek rysowanych, z czego Eurenia, Last Exile i Scrapped Princess to po prostu złote zęby. Escaflowne TV, mimo kontrowersyjnego dyzajnu postaci (z widokiem tych zadartych nosów oswoiłem się błyskawicznie) i miejscami nieporadnie zszytej fabuły (grunt, że początek i koniec dają radę, a w środku jakoś to będzie), mam za arcyważną dla tego gatunku serię, którą wypada znać. Jeśli obejrzysz Eurekę i Scrapped Princess, na pozostałe bajki BONES raczej nie trzeba Cię będzie namawiać.

Eureka Seven - Właśnie szykuję się do obejrzenia, już torrent na biurku leży.
Last Exile - słyszałem, że dobre, ale jak i Ty mi to polecasz to już wędruje na listę smile.
Scrapped Princess - ~mbell pisał, że dobre. I jak tu wam nie wierzyć?

Prosił bym teraz o wzięcie pod uwagę, tylko tego drugiego punktu, co do anime jakie chce obejrzeć.

Ostatnio edytowany przez Sobol15x (2007-12-30 12:52:09)


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#148 2007-12-30 12:52:35

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sobol15x napisał:
VanTheTandeta napisał:

Ad.1
-może Heroic Age?
Ad.2
-może Trigun?
Ad.3
-może Azumanga Daioh, może Lucky Star, może Tengen Toppa Gurren Lagann ?  ...zależy, co kogo śmieszy.

Azumanga Daioh - tutaj raczej przygodówki nie ma, aczkolwiek jest na liście ze względu na School Rumble.
Lucky Star - Słyszałem, lecz też w tym brak przygodówki.
Tengen Toppa Gurren Lagann - jeszcze nie miałem styczności, ale ze względu na wysokie noty, znajdzie się na mojej liście.

Heroic Age - more info plz

Klik i Klik i Klik

Aha, wiesz, u mnie trochę inaczej wygląda pojęcie "anime przygodowe", dlatego podałem Ci takie, a nie inne tytuły.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#149 2007-12-30 13:00:51

Vaernil
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Co do anime przygodowego. To może Seirei no Moribito? Naprawdę całkiem dobre anime. Może humorem nie ocieka, ale walki są porządne no i jest przygoda smile

Ostatnio edytowany przez Vaernil (2007-12-30 13:03:58)


Teamwork is essential, it gives the enemy other people to shoot at.

Offline

#150 2007-12-30 13:05:07

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ad 2. Gunslinger Girl, GunGrave Desert Punk

Offline

#151 2007-12-30 13:13:12

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

No w sumie jest przyzwoity ganfajt (i ultymatywny fetyszyzm firearmsowy) w Sunabouzu (czyli w Deserowym Panku), ale jeśli oczekujesz czegoś w stylu Potwora z Błękitnej Laguny, z początku możesz się czuć zdezorientowany (ja tam Sunabouzu cenię znacznie wyżej, niż BL).
P.S. E! Byłbym zapomniał. W Kino no Tabi to dopiero jest gunfight (choć nie co odcinek). Poza tym - bajka wybitna.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-30 13:20:44)

Offline

#152 2007-12-30 18:33:26

wrathsister
Użytkownik
Dołączył: 2007-11-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

a coś w stylu "myself; yourself" ??


szgnatura5fx8.jpg

Offline

#153 2007-12-30 18:59:36

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

No i oczywiście Noir (pkt 2) jezor

Offline

#154 2007-12-30 22:10:41

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

tym razem chciałem sie spytać czy jest coś w stylu inukami??
komedia
przygodowe
romans(coś takiego jak keita i Youko[dziewczyna na zabój zakochana w chłopaku i strasznie zazdrosna;P])
i żeby miało więcej jak 13 odcinków.(jakieś 26 albo w górę)
pozdrawiam.

Offline

#155 2007-12-30 22:48:05

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dla mnie to było żenujące a nie śmieszne...

szukam czegoś w stylu One Piece... od dawna o to pytam ale chyba nikt nic ciekwego nie wymyśli... ;} ?

Offline

#156 2007-12-30 23:48:23

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Zna ktoś coś bardzo Gundamo-podobnego?

Offline

#157 2007-12-30 23:54:26

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

malkor napisał:

Zna ktoś coś bardzo Gundamo-podobnego?

Code Geass - Lelouch of the Rebelion.

(Tak słyszałam, bo sama jeszcze tego nie widziałam:P)

Offline

#158 2007-12-30 23:59:04

Rivlous
Użytkownik
Dołączył: 2007-06-08

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dzadzar napisał:

tym razem chciałem sie spytać czy jest coś w stylu inukami??
komedia
przygodowe
romans(coś takiego jak keita i Youko[dziewczyna na zabój zakochana w chłopaku i strasznie zazdrosna;P])
i żeby miało więcej jak 13 odcinków.(jakieś 26 albo w górę)
pozdrawiam.

School Rumble xD

Offline

#159 2007-12-31 00:10:37

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Wielkie dzięki ~Obiwanshinobi. Obejrzałem sobie pierwszy odcinek Eureki seveN i jest w pytkę + Twoje napisy, które dobrze budują charakter smile. Nie mogę się doczekać więcej.


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#160 2007-12-31 00:31:05

Djibril
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-23

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hejach ludyiska sluchajta. Syukam anime w Stzlu D.N.Angel , Code Geass,...nie chodyi mi tu o mechz czy inne pierdoly tylko o Anime w ktorym glowny Bohater chodzi do szkly i jest yy no nazwijmy to superbohaterm (gluie wiem ale juz pozno i mozg sie wylaczyl), ma podwojna osobowosc, i jest motyw szkoly , bo nie chcem sciagac jakis anime ktore tylko dzija sie w szkole jakies romanse itp. Aniem z akcja i ciekawa fabula, nutka jakis watkow milosnych moze byc nawet bylo by fajnie z gory thx.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024