#41 2006-06-24 19:37:22

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

MistrzSztuki napisał:
Winged napisał:

...albo fansubberów trzeba by nazwać profesjonalistami.

[roftl][roftl]FANSUBBERÓW profesjonalistami[roftl][roftl][roftl][roftl][roftl][roftl] Hahahahaha!!! Nie wszyscy dbają o jakość swoich tłumaczeń. Może 20% tłumaczących na tej stronie(mógłbym się założyć). Mógłbym pokazać przykład, ale dostałbym ochrzan od jednego z szefów strony.

Szkoda, że nie ma buźki spadającej z krzesła, bo zleciałem po tym, co przeczytałem w Twoim poście. Wyrwałeś fragment pozbawiając go tym samym właściwego znaczenia. Nie widzę sensu w czymś takim. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#42 2006-06-24 19:40:04

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Może, ale cały ten pomysł przedstawiony przez Freemana wydaje mi się smieszny.

Offline

#43 2006-06-24 20:20:53

Axel_D
Użytkownik
Skąd: Gdańsk (Anime People)
Dołączył: 2005-01-07

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

MistrzSztuki napisał:

Może, ale cały ten pomysł przedstawiony przez Freemana wydaje mi się smieszny.

Czemu? Z Freemanem się przeciez sprawdzilo. I mysle ze dalej też może. Ludziom podoba się to ,że na dvd są też napisy zrobione przez subera i czesto dlatego kupia dane anime i z tymi wlasnie napisami będą ogladać.


APeople_member.gif

Offline

#44 2006-06-24 20:33:04

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Dobrze, że IDG w ogóle wydaje ANIME, ale powtarzam - ŻE W OGÓLE. Szczycą się tylko tym, że to takie tanie. Bo do profesjonalnego wydania DVD, to dużo brakuje.
Jedyny wielki plus to LEKTOR, oglądam z lektorem, ponieważ bardzo przyjemnie sie go słucha. Gościu ma oryginalny głos, a co do samych napisów, to są trochę pikselowate...nawet oglądając na odtwarzaczu DVD, czy PC...nie ma różnicy.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-06-24 20:35:22)

Offline

#45 2006-06-24 21:25:21

thomazo
Użytkownik
Skąd: Turek/Łódź
Dołączył: 2006-02-08

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

No to mistrzu czekamy, aż ty wydasz profesjonalnie, bo to sami amatorzy są w tym IDG.

Sorki chłopak i dziewczyny za off-topa, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ostatnio edytowany przez thomazo (2006-06-24 21:26:03)

Offline

#46 2006-06-24 21:26:16

Bekon
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-09

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Wracam do tematu, oczkod jeśli chodzi o suby do anime i ofertę IDG zgłaszam chęć pomocy w projekcie o ile oczywiście będą
zainteresowni ;P a poza tym, każda pomoc, może się przydać.
Może wreszcie na Polskim rynku zapanuje anime i manga, oczywiście do kupienia w każdym sklepie i masa tytułów, do wyboru, czego sobie i Wszystkim życzę ;D

Ostatnio edytowany przez Bekon (2006-06-24 21:27:27)

Offline

#47 2006-06-24 21:26:22

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

aaa.. no tak.. tylko przypominam, że napisy w DVD nie są renderowane w czasie rzeczywistym jako obiekty wektorowe, a są to wyświetlane bitmapy. W dodatku w dośc niskiej rozdzielczości, z ograniczoną liczbą kolorów i max 1 kolorem przeźroczystym, dlatego na antyaliasing brzegów, nie masz co liczyć.
Chyba, że taką opcję oferuje ci stacjonarka (b. nieczęste przypadki) lub player tudzież filtr do nakładania napisów (tu już znacznie częściej).

Wydanie jest profesjonalne. Nie jest może ekskluzywne, ale jest solidne i na pewno w uczciwej cenie.

P.S.
Zapomiałem powiedzieć (o czym chyba wszyscy zapomnieli), że skoro materiał jest przerabiany z mastera HD, to przy okazji resizingu i rekompresji istnieje możliwość wmontowania w film "efektów" smile Byłoby to w sumie chyba pierwsze takie wydanie w Europie (jeśli nie na świecie smile ). Ale nie sądze, by IDG się na to zgodziło. A szkoda.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-06-24 22:56:12)

Offline

#48 2006-06-25 02:41:26

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Oj tak! Cena na pewno jest uczciwa i za to akurat im chwała, ale nie wiem tak naprawdę po co są tam fansuby? Jaki to w ogóle ma sens? (Bez obrazy Freeman). Ja bym chciał tylko, żeby chociaż te napisy były ładniejsze, bo niedosyć, że są wielkie, to pikselowate. Mogliby także dać wersję Audio: japoński z lektorem...czemu nie? no czemu? mógłbym albo włączyć napisy albo lektora...obojętnie, czy w ang, czy jap. Tak w ogóle to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, a marudą to jestem wielkim, za co proszę mi wybaczyć.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-06-25 02:42:42)

Offline

#49 2006-06-25 10:18:05

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Oczywiście, że masz prawo do własnego zdania. Tak samo jak my mamy prawo się z nim nie zgadzać i to własnie czynimy (a bynajmniej ja jezor)

Offline

#50 2006-06-25 11:07:30

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

MistrzSztuki napisał:

Oj tak! Cena na pewno jest uczciwa i za to akurat im chwała, ale nie wiem tak naprawdę po co są tam fansuby? Jaki to w ogóle ma sens? (Bez obrazy Freeman). Ja bym chciał tylko, żeby chociaż te napisy były ładniejsze, bo niedosyć, że są wielkie, to pikselowate. Mogliby także dać wersję Audio: japoński z lektorem...czemu nie? no czemu? mógłbym albo włączyć napisy albo lektora...obojętnie, czy w ang, czy jap. Tak w ogóle to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, a marudą to jestem wielkim, za co proszę mi wybaczyć.

noob ;]

Offline

#51 2006-06-25 11:21:00

pomyk
Użytkownik
Skąd: Gdynia (Anime-People)
Dołączył: 2006-06-23

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Ja mam pytanie czy ta współpraca dotyczy tylko tłumaczenia?

Offline

#52 2006-06-26 14:34:13

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

smile

Kilka zdań wyjaśniających znowu: propozycja współpracy dotyczy oczywiście tylko (w zasadzie "aż", ale w ym zdaniu bardziej chodzi o "tylko") tłumaczenia (bo w zasadzie czego jeszcze mogłaby dotyczyć?. Nie ma miejsca czy osoby, do której można się zgłaszać z propozycjami takiej współpracy (przynajmniej jeszcze nie), ponieważ, jak pisałem, głównym celem całej akcji jest próba (oby udana, to zależy od nas) wyłonienia odpowiednich osób. Na razie obserwujmy, jak to się rozwija (przyznaję uczciwie, że nie wszyscy zdają się dostrzegać, o co tak naprawdę chodzi, ale to chyba nasza narodowa cecha smile Wiem, że pan Obuchowicz czyta forum, i na pewno będę przekazywał (jak zawsze) wszelkie nowe informacje.

Mimo wszystko postarajmy się nie zamienić tego tematu w "softsub vs hardsub" i w dyskusję o ogólnym poziomie fansubów, ponieważ to było wałkowane od czasów jeszcze sezamka i wszyscy (zasadniczo) wiedzą, jak sprawa wygląda.

@almisael - pytałeś, jaki w ogóle ma sens umieszczanie fansubów na dvd (non taken). W sumie to nie rozumiem pytania trochę (bez znaczenia jest fakt, że mam osobiście wielką przyjemność brać udział w czymś takim i to dzięki Wam). Oficjalny dystrybutor zdecydował się na współpracę z fanami gatunku, dał możliwość ukształtowania wydania i aktywnego uczestnictwa w jego powstawaniu... Chyba tylko można się cieszyć z samego tego faktu, że są tacy ludzie, zamiast jak zwykle narzekać na cokolwiek (nie to, że ty narzekasz, mówię ogólnie). Oczywiście, że z drugiej strony nie można się cieszyć tylko z tego, że coś jest, nawet jeśli to coś jest wydane beznadziejnie, ale nie oszukujmy się (uwaga: to nie jest tekst sponsorowany) - czy rok temu ktoś się spodziewał, że będzie mógł w Polsce kupić SAC (i inne pozycje) w takiej cenie i w takim wydaniu?? Wydawcy ofkors zależy na jak największych zyskach, ale znacie jeszcze kogoś, kto wyszedł z taką inicjatywą jak IDG?

@MistrzSztuki - pewnie, że nie każdemu musi się wszystko podobać. Ale pisząc, że IDG szczyci się tylko tym, że wydaje dvd w niskiej cenie, to jednak nieco przesadzasz. Szczycić tanim wydaniem to się można przy Bolku i Lolku za 2zł dołączanym do SuperExpressu, ale zakupienie i wydanie w Polsce takiej pozycji, jak SAC (nowej, bardzo znanej i bardzo drogiej, przy wykorzystaniu materiałów HD, z obiema ścieżkami dzwiękowymi i jeszcze lektorem, z dodatkami na dvd, z plakatami) w takiej cenie, to jednak trzeba potrafić.

Jak mówiłem, nowe informacje będą jak tylko się ukażą smile

Offline

#53 2006-06-27 16:31:12

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

No, ludziska, nie pozwólmy umrzeć tej rozmowie. Bo nadarza się wielka szansa. Skoro pan Obuchowicz, i zapewne jeszcze inne osoby z wydawnictwa, zaglądają na tą stronę, to jeśli nic się nie będzie posuwać do przodu, po pewnym czasie pomyślą, że nam nie zależy. Czy tak jest? Bo jeśli o mnie chodzi, to mnie zależy. Skoro mamy więc w jakiś sposób wyłonić odpowiednie osoby, to zacznijmy jakoś działać. No więc, jeśli już się odezwałem to polecę moich kandydatów:

Kane: przede wszystkim za duże doświadczenie w pracy przy subach. Na pewno zna się na swojej robocie. Zawsze służy rzeczową uwagą w komentarzach, a skoro tak, to z pewnością wie na czym polega fansubbing smile

Hiroyuki: Robi bardzo dobre napisy. Świetnie oddaje klimat anime i potrafi bardzo dobrze budować zdania. Nie powiem, żebym się zawiódł na  napisach, które ostatnio robi.

Piotroz: Jak wyżej. Bardzo dobrze czuje akcję filmu i wie co i jak przetłumaczyć i jak dobrać konstrukcję zdania. Bardzo dobry fansubber. smile

Wymieniam tylko tę trójkę, gdyż ich suby znam bardzo dobrze i wydaje mi się, że te osoby podołałyby zadaniu, bo biorą tłumaczenie na serio. Wiem, że na stronie jest jeszcze sporo bardzo dobrych subberów, ale jeszcze nie miałem okazji bliżej przyjrzeć się ich tłumaczeniom, lub po prostu widziałem ich mało, więc nie gniewajcie się na mnie jezor

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-06-27 16:34:32)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#54 2006-06-27 17:08:44

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Dzięki Wanderer.
BTW, ci którym zależało (w tym PT smile_big) już się tu wpisali, więc IMHO Freeman powinien na drodze 'jakiegośtamswojegokonkursu' wytypować kogoś lub kilku kogosiów i zaproponować im współpracę z IDG smile
Demokratyczne wybory czy rozpisywanie sond pod tytułem "Kto nadaje się do współpracy z IDG?" IMHO nie zda rezultatu, z kilu powodów.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#55 2006-06-28 01:02:40

Piotroz
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-03

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Więc może jako powyżej wymieniony też dam coś od siebie oczkod. Podobnie jak Hiroyuki uważam, że Wanderer bardzo dobrze zna się na tym co robi, a jego praca, żeby wymienić tylko ayakashi (cholernie dobre wyczucie klimatu anime), zasługuje na najwyższe uznanie. Nie chcę, żeby odebrano to jako coś w rodzaju kółka wzajemnej adoracji, ale to jeden z niewielu subberów, na którego napisy czekam z cierpliwością godną wyższej sprawy;).

Offline

#56 2006-06-28 05:25:15

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Hehe ^^ faktycznie wygląda to dość dziwnie, kiedy tak kilka osób typuje siebie nawzajem. Chyba najważniejsze kandydatury zostały już wymienione. Również z czystym sumieniem mogę polecić Piotroza, Wanderera i Paskudy oczkod Reszta w rękach Freemana.

Wanderer - chyba trochę przesadzasz wstyd raczej nie sądzę żebym się załapywał do najwyższej czołówki suberów na tym forum, jednak gdybym dostał propozycję współpracy ze strony IDG to poważnie bym się nad tym zastanowił.


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#57 2006-07-02 17:22:17

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Przepraszam, że rzadko zaglądam, ale mam problemy z netem ostatnio. W każdym razie jak mówiłem, wkrótce będą nowe informacje i zastanowimy się razem, co zrobić.

Offline

#58 2006-07-02 17:40:02

Eragon
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2005-12-09

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Jakbym miał wybierać osoby do takiej p[racy to brałbym Wanderera i Kane. Oboje bardzo dobrze znają się na robieniu subbów a każde ich dzieło jest istnym profesjonalizmem.

Offline

#59 2006-07-05 20:25:07

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

Ja chcieć, ja chcieć! wow

Offline

#60 2006-07-26 06:30:15

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: IDG - NOWE POZYCJE ANIME, NOWE MOŻLIWOŚCI

To bardzo dobrze ze strony IDG że chce wejść na nowe terytoria.
Cóz, tylko pogratulować.
To prawda, że ANIME rynek w PL jest dość cieńki, młody, czy jakoś podobnie.
Alej est też NET i na stronach dotyczących tejże formy moznaby zrobić ranking, jakich serii czy ilmów oczekuje fan.
Powiedzmy 100 tytułów i głosowanie.
Owszem, drogie są licencje na filmy nowe, ale czy stare to znaczy 4-6 lat, czy też więcej.
Przecież dużo jest pozycji, i to pewnie nie przez jednego fana "chcianych", które za rozsądną cenę by kupił.

Podobno Blood The Last Vampire ma wejść, w tym roku? - jakoś szukam i nie mogę dojrzeć info na ten temat.

Ostatnio edytowany przez Sir Mavins (2006-07-26 06:30:44)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024